Sestdiena, 6. jūnijs Ingrīda, Ardis
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Nauda sētiņām

Nauda sētiņām
Foto: liepaja.lv
15.07.2019 07:12

"Kurzemes Vārds"

Lai gan Liepājas pašvaldība piedāvā līdzfinansējumu atkritumu sētiņu izveidei daudzdzīvokļu namu iedzīvotājiem, pretendentu uz šo naudu ir maz.

Iespējams, maza aktivitāte konkursā ir tāpēc, ka iedzīvotāji sētiņu izveidi bieži vien iekļauj pagalmu labiekārtošanas projektos, pieļauj daudzu māju apsaimniekotāja Evija Zemele. Līdzīgi spriež arī pilsētas Nekustamā īpašuma pārvaldes speciālists Aivars Kaņka.

Šogad Liepājas domes izsludinātajā konkursā uz līdzfinansējumu pieteicās pieci pretendenti, četri pieteikumi atbalstīti, bet piektais nav atbildis konkursa prasībām. Tagad pilsēta izsludinājusi jaunu konkursa kārtu – pieteikšanās ilgst līdz 6. augustam. Pērn dome šim mērķim bija paredzējusi 20 tūkstošus eiro, taču tikai divi projekti tika realizēti, stāsta A. Kaņka. Kāpēc visi gribētāji savas sētiņas neierīkoja? “Nemāku teikt. Par dārgu nevar būt. Lēmumu taču iedzīvotāji bija pieņēmuši. Kāds varbūt par vēlu sāka. Kad aiziet līdz darīšanai, kaut kas iecerēs mainās,” viņš spriež. Vienam projektam pašvaldība piešķir ne vairāk par 800 eiro. Šogad no budžeta sētiņu konkursam paredzēti pavisam 7200 eiro.

“Jautājums ir, vai cilvēki to grib. Vai saprot jēgu?” saka Daiga Āreniece, kura apsaimnieko vairākus desmitus māju. Viņa uzsver, ka ļoti liela nozīme ir “cilvēku sociālās attīstības līmenim”. “Uztaisi sētiņu, nu, super! Rodas tīrība, kaijas nerevidē tvertnes un nepiemēslo apkārtni, vārtiņi vienmēr ciet,” teic apsaimniekotāja. Turklāt, tiklīdz pagalmā ir sētiņa, tā tajā ir mazāk atkritumu. Tas ir ļoti svarīgi, jo atkritumu izvešanu iedzīvotāji uzskata par dārgu pakalpojumu. Kad ir sētiņas, iedzīvotāji atkritumus sāk vairāk šķirot, bet šķiroto atkritumu izvešana ir bez maksas. Iežogotajās tvertnēs atkritumus vairs nemet arī svešinieki. Pēc viņas pieredzes, kad pagalmā iekārtota atkritumu konteineru sētiņa, drīz vien mājas iedzīvotāji var pasūtīt mazāka tilpuma konteinerus, un tas ļaudīm patīk, jo samazinās izmaksas par atkritumu izvešanu. Piemēram, kāda nama iedzīvotājiem agrāk atkritumus izveda trīs reizes nedēļā no 1,1 kubikmetru lieliem konteineriem, bet, kad ierīkoja sētiņu, varēja pasūtīt 0,66 kubikmetru tvertnes – tās ir pakalpojuma sniedzēja inventārs. Pagājis vēl kāds laiks, un bijis vēl mazāk atkritumu, un varēja atkal samazināt gan izvešanas biežumu, gan konteineru lielumu. Atkritumu izvedējs vēl mazāka tilpuma konteinerus nepiedāvā, tāpēc māja pati nopirkusi 0,24 kubikmetru tilpuma konteinerus, “un tagad atkritumus var izvest, kā iedzīvotāji paši grib”.

“Tur, kur ir sētiņas, vairāk varam kontrolēt arī lielgabarīta atkritumus. Pazūd tā parādība, ka pie konteineriem vienkārši nomet dīvānus un būvgružu maisus. Savu namu iedzīvotājiem esmu iemācījusi – par lielgabarīta atkritumu izvešanu varat zvanīt “Eko Kurzemei” paši, bet varat arī pateikt man, un es to izdarīšu! Cilvēkiem ir jāmāca, kā apsaimniekot un kā izvest. Pašiem jāpārkārtojas savā galvā,” teic D. Āreniece, atzīstot, ka sētiņu pieskatīšana ir papildu darbs sētniekam, kurš reizēm spiests pāršķirot atkritumus – “nav jau variantu”. Vairākās vietās Liepājā daudzdzīvokļu māju pagalmos iedzīvotāji cenšas kārtību pie konteineriem uzturēt ar videonovērošanas palīdzību. “Bet kameras iegāde, uzstādīšana, ierakstīšana un sistēmas uzturēšana – tie ir lieli papildu izdevumi,” spriež D. Āreniece.

11 komentāri

2019-07-15 09:41

Gruzītis: Ļoti ceram,ka beidzot būs sētiņa gružu konteineriem arī Slimnīcas ielā-tas,kas tur notiek,un kā izskatās,ir ārprāts..

2019-07-15 11:15

ggg: Kādas muļķības ! Cilvēki,svešie,liek atkritumus neskatoties vai ir,vai nav tā sētiņa ! Dīvāni,ledusskapji u.c.katru nedēļu "rotā" mūsu miskastes....
Būtu labāk nointervējuši policijas pārstāvi,kurš izskaidro cilvēkiem,kā rīkoties,ja svešinieki gružo un...kādi sodi.

2019-07-15 11:28

!!!: Arī ar sētiņām pastāv problēmas, jo atvēršanas kodu zina arī tuvējo māju iedzīvotāji, bomži. Bērni nomet atkritumu maisus blakus konteineram, ļoti atkarīga tīrība ir no sētnieka arī pēc gružu mašīnas aizbraukšanas.Mums liela māja, ir problēmas ar izglītošanas darbiem.

2019-07-15 11:34

Dace: Un būtu tikai godīgi,ja katrs maksātu par sava dzīvokļa gružiem.

2019-07-15 11:47

True: Mūsu atkritumu novietne aprīkota ar parastu slēdzeni. Nezinu, kas ir tie cilvēki, kas pēc pusnakts piebrauc ar busiņu un lukturīti pie galvas rokas pa tām misenēm. Ko tur meklē? Izrevidē arī šķirotos atkritumus. Laikam kaut kāds bizness.
Jāatzīst, ka kopš sētiņas ierīkošanas, atkritumu pagalmā ir mazāk.

2019-07-15 12:07

attention: Tas gruzkastes kas ir zem jumtina ir reali netiras jo lietus netiek klat... reali javelk kaut kadi cimdi lai atvertu un iemestu gruzus...

2019-07-15 12:16

ha ha: Līdz finansejums aferistiem.

2019-07-15 12:29

aitasgalvām: Labāk, ka gružu maisu vai ledusskapi noliek pie sētiņas, nevis izmet mežā.

2019-07-15 15:40

aitasgalvai: Piesakies un maksā tad par visiem...

2019-07-15 20:19

aitasgalvām: Dzīvokļu mitekļiem tāpat cena nemainās. Katru mēnesi viena un tā pati. Daudz mazāka, nekā dzīvojot privātmājā un maksājot par gružiem! Kam jāmaksā vairāk ? Protams, ka privātmāju saimniekiem! Kāpēc? Tā nav godīgi! Dzīvokļu mitekļu iemītniekiem jāmaksā vairāk, vai jābeidz pukšķēt par gružu nolikšanu pie sētiņas!

2019-07-16 12:07

Novērotājs: Tad kad pie veikaliem nav kur mašīnas nolikt un pie kasēm rindās jāstāv pusstundu, tad nekas nav par dārgu! Nav ko gružot tad nebūs jāmaksā.

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: [email protected]), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz