Ceturtdiena, 4. jūnijs Sindija, Sintija, Elfrīda
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Ne katrā brīvā vietā drīkst novietot auto

Ne katrā brīvā vietā drīkst novietot auto
13.04.2019 07:09

"Kurzemes Vārds"; liepajniekiem.lv

Vairākās vietās Liepājā autotransports stāvēšanai tiek novietots uz ietves. Satiksmes noteikumi, novietojot transportu stāvēšanai, tiek pārkāpti itin bieži. Tiesa, satiksmes organizācijas uzlabošana arī klibo.

 Viena no vietām, kur autovadītāji grēko, ir Pasta iela, kas nu jau vairākus gadus ir gājēju un velobraucēju zona. Ik dienu šajā ielā tiek novietoti automobiļi un nereti ar diviem riteņiem uz ietves, tādējādi apgrūtinot pārvietošanos gājējiem. Īpaši māmiņām ar bērnu ratiņiem, kā arī cilvēkiem ratiņkrēslos. Jo ar šiem pārvietošanās līdzekļiem pa bruģi braukt nav iespējams.

Otra vieta, par kuru redakciju informējuši lasītāji, ir pie veikala “Drogas”, iepretim Liepājas Universitātei – pie kafejnīcas. Universitātes pusē ir maksas stāvvieta, bet vairums auto novietoti pretējā pusē.

Pašvaldības policija aicina Liepājas iedzīvotājus un viesus, novietojot transportlīdzekli stāvēšanai Liepājas pilsētā, ievērot Ceļu satiksmes noteikumus, kā arī pievērst uzmanību ceļa zīmēm.

”Atgādinām, ka līdz ar Lielās ielas remontdarbu noslēguma posmu, ir aizliegts novietot transportlīdzekļus stāvēšanai uz ietves Lielā ielā 12 pie veikala ”Drogas”, iepretim Liepājas Universitātei. Ceļu satiksmes noteikumu 121.9.punkts nosaka, ka – Aizliegts apstāties un stāvēt uz ietvēm, gājēju ceļiem, gājēju un velosipēdu ceļiem, kopīgiem gājēju un velosipēdu ceļiem, velosipēdu ceļiem un velojoslām, izņemot šo noteikumu 117.punktā minētos gadījumus,” tā Liepājas pilsētas Pašvaldības policijas pārstāvis Kaspars Vārpiņš.

Par šī punkta pārkāpšanu ir paredzēts naudas sods 30 eiro apmērā. Pēdējās nedēļas laikā par šo noteikumu pārkāpšanu minētajā vietā konstatēti 5 pārkāpumi.

Trešā vieta ir Jāņa un Skolas ielas krustojums, kur mašīnas tiek novietotas pie transformatoru ēkas.

Foto galerija

20 komentāri

2019-04-13 07:26

fhffhfh: Un kurā vietā tur kas pārkāpts ? Nevienu zīmi neredzu un trotuārs ar tas nav

2019-04-13 07:38

Ventspils: varat novietot savu auto,kur vēlaties.

2019-04-13 09:46

Asaka: Pie drogām tā divdomīgi, trotuārs tur protams ir, bet tik plats ka nevienam arī netraucē ja tur noliek auto! Varbūt vajag savilkt līniajas, uzlikt zīmes un atļaut tur likt auto...

2019-04-13 09:58

> Asaka: Protams, ideāla vieta, lai Liepājas tūrisma attīstītāji izveidotu kārtējo naudas kāstuvi - maksas stāvvietu. P.S. Jau gadiem principiāli nemaksāju par stāvēšanu uz liepājnieku kopīpašuma un sūtu visas tās kontrolierītes ... uz turieni. Badamiras.

2019-04-13 10:14

....,.....: "Īpaši māmiņām ar bērnu ratiņiem, kā arī cilvēkiem ratiņkrēslos. Jo ar šiem pārvietošanās līdzekļiem pa bruģi braukt nav iespējams."
Nu un ? Muitas ielā ir bruģis,gājējiem ceļa NAV !!! Tā tad - šī iela,Muitas iela,vispār nav paredzēta cilvēkiem ! Arī auto īpašnieki,braucot pa šo ielu - auto servisu donori !!! Tā tak Liepāja,Liepājas centrs !!!!

2019-04-13 10:24

....,.....: Un vēl : Muitas ielā auto tiek novietoti ceļa malās,zālājā,ja to var nosaukt tā,jo gadu gaitā viss zālājs tiek mērķtiecīgi nīcināts....
Izsaucot policiju - policijas darbinieks pārkāpumu neredzot,jo tas tak neesot zālājs ! Nu ja jau policijai zāle nav zāle - tad rokas nolaižās un gribās visu Liepājas vadību sūtīt .irst !!!!
Atbrauciet un paskatieties paši,Rožu ielas darboņi !
P.S. Drīzumā ,promenādē tādi svētki,bet tur pat 50 metri tālāk - pilnīgs komunisms !!! Dariet kaut ko,lai Liepājas iedzīvotājiem nebūtu kauns par savu pilsētu !!!

2019-04-13 11:24

hhfh: Tantuki no Rožu ielas jau tik datorā bildi redz Kājām ta nestaigā

2019-04-13 12:25

Domei: Sen jau laiks padomāt par autostāvvietām pilsētā! Automašīnu skaits aug, iebraucēju skaits arī aug, tad kur lai cilvēki liek tos savus auto??? ja grib, visu var atrisināt civilizēti - lai būtu gan zāliens, gan apstādījumi, gan pieklājīgas stāvvietas!

2019-04-13 13:09

Jeeriks: Esmu Liepājā samērā regulārs iebracējs, vienmēr ar auto. Absolūti nekad nav bijušas ne mazākās problēmas noparkoties. Ko jūs varat pērties?

2019-04-13 15:22

bobis: Ja man vajag vazāties pa centru, labāk braucu ar trambuli - tā jāšanās pa stāvvietām nav ērta (kamēr iejājies kādā spraugā, pēc tam vēl izbrauc) un tikai 50/50, ka būs brīva vieta. Piemēram, Kungu iela un tai blakus esošās ielas vienmēr ir pieliktas pilnas līdz pat Pumpurenei ieskaitot.

2019-04-13 19:47

Paskaidrojums: Cien. Fotogrāf! Pirms ievietot savas bildes reportāžā par transporta līdzekļu stāvvietu pārkāpumiem, būtu vēlams, vismaz, pieiet klāt tai zaļai mašīnai (3.foto), kura stāv pie ēkas Pasta ielā,1, un izlasīt, kas rakstīts uz baltās lapas aiz priekšēja loga! Tā ir Atļauja Nr.20 no Liepājas pils. pašvaldības administrācijas, izdota SIA "Kurz..... a......", 16.novembrī 2018.gadā un t.t.

2019-04-13 22:17

es1: un sētas pilnas ar svešiem auto, tik tāpēc, ka visur maksas stāvvietas.

2019-04-14 01:07

sodit: Ventspils
varat novietot savu auto,kur vēlaties.
==================================================
te tev ne tur. sodit!

2019-04-14 08:47

cariene: Es principā savā pilsētā nemaksāju par stāvvietu,cūcība augstākā mērā.

2019-04-14 09:20

nu kas ir ko: tirgus teritorija pie tualetes ari stav masinas....! tur tirgus teritorija ir...?

2019-04-14 14:56

Šoperis: Meklējam jaunas "barotavas" kur līmēt plāksterus? Vispirms tā kā derētu sakārtot ceļa zīmes... Vai arī pieejam tai lietai vienkāršāk - policija zin labāk, ja nepiekrīti, tad pierādi pretējo. Nožēlojami!

2019-04-14 15:01

Šoperis: Un vēl: kāds policijas gudrinieks varētu izskaidrot, kā bildēs redzamajās vietās brauktuvi atšķirt no ietves? Izņemot Pasteni, protams, kur vispār nezin kādēļ nedrīkst braukt. Vai arī tas ir "maksas pakalpojums" ko par 30 EURO sniedz pašvaldības policija?

2019-04-14 15:24

Ezis: Nee nu tagad jav muusdienaas ir populaari staigaat un fochet citas mashinas mmmm. Ja nav ko dariit ej galju pacep kautkur. Laiks labs

2019-04-14 17:47

es ar liepājnieks: Un kurā brīdī mainās noteikumi,kad mašīnas nummurzīme drīkst būt redzama foto un kad nēē?

2019-04-15 10:07

E.: Nu bet tad nodrošiniet tās likumīgās stāvietas, kur auto nolikt pie universitātes. Kā braucu darba dienas vakarā uz kori tā nav kur auto atstāt, pie universitātes viss pilns un pat lielais laukums pie biedrības nama viss pilns, kur tad man to auto likt???

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: [email protected]), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz