Otrdiena, 2. jūnijs Lība, Emma
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Neatņemams prieks – foto pie svētku dekorācijām

Neatņemams prieks – foto pie svētku dekorācijām
Foto: Egons Zīverts
23.12.2019 07:15

"Kurzemes Vārds"

Ziemassvētku greznojumi spēj izvilināt liepājniekus laukā pat tad, kad debesis jau satumsušas. Pilsētas centrs citādi darbdienu vakaros agri mēdz būt kluss un ļaužu tukšs, bet tagad, kad iedegti rotājumi, pastaigājas ģimenes ar bērniem, draugu pulciņi, zibinās telefonu kameras.

Fotogrāfijas pie dekorācijām ir neatņemama pirmssvētku un svētku daļa, iegājusies tradīcija jau gadu gadiem. Diez vai ir vēl kāds Liepājas bērns bez šādas bildes, kas tapusi Rožu laukumā vai tā tuvumā? Ļaudis grozās pie lielās, ar spuldzīšu cepuri rotātās egles, lukturiem, pie tiltiņa Rožu laukumā, pie spožās lidmašīnas universitātes skvērā un tāpat vien pakavējas, skatās un priecājas.

Saivijas Ūdres bērniem – sešgadīgajam Daenam un viņa mazākajam brālītim Eidanam – vislabāk patīk pastaigāt pāri vecajam, labajam, katru gadu no jauna uzliktajam un atsvaidzinātajam tiltiņam pāri Rožu laukuma rundālim. Arī lidmašīna ļoti patīk, stāsta S. Ūdre.

“Viss ir labi, viss mums patīk! Ļoti skaisti! Lielākoties šogad rotājumos ir tas pats, kas bija, bet ļoti labi, ka lieki netērē naudu tādām lietām kā rotājumiem. Ir mums bildes pie lidmašīnas. No pagājušā gada arī! Katru gadu tas mums ir tāds pasākums – fotografēties pie rotājumiem. Pēc tam attīstām bildes.”

Arī liepājniecei Vladai Šumskai ļoti patīk, kā dekorēts pilsētas centrs: “Jaunie bumbuļi, eglīte – ir skaisti! Fotografējāmies pie lidmašīnas, tā jau ir tradīcija. Varbūt varētu būt vēl kur citur rotājumi, bet ir normāli!” Viņas dēliņam Jaroslavam patīk viss, bet vislabāk – lielā svētku egle.

Pašvaldības apmaksātos greznojumus varam meklēt Lielajā ielā, Jūras ielā, Kārļa Zāles laukumā, uz visiem trijiem pilsētas tiltiem – pār Tirdzniecības un Karostas kanālu –, Karostā, Annas tirgus laukumā, vienā spožā tramvajā, maģistrālajās ielās un citviet, pavisam apmēram 20 vietās.

Kopā par dekorāciju prieku, kas ilgs divus mēnešus, no pilsētas budžeta samaksājam apmēram 143 tūkstošus eiro (neskaitot pievienotās vērtības nodokli).

Rotājumus izgatavoja un uzstādīja, uztur, remontē un, sākoties februārim, novāks uzņēmumi “Merry Deco” un “First Service”. Tramvaja dekorētāja ir SIA “Reklāmas apgāds”.

Svētku koncepciju un motīva ideju veido pilsētas galvenā māksliniece Agita Ansule, apspriežoties ar dekorāciju konkursa dalībniekiem un ņemot vērā viņu, respektīvi, mākslinieka Kristapa Štobja idejas un piedāvājumu.

Arī tramvaja greznojumi šogad ir pakļauti pilsētas rotājumu vienotajam stāstam, kuru ikreiz “esam centušies izveidot liepājnieku un pilsētas ciemiņu priekam” – teikusi A. Ansule.

Foto galerija

18 komentāri

2019-12-23 07:54

Ķeksis: Tramvajs gan ir ļoti skumīgs un vairāk izskatās pēc tā, ka ķekša pēc kaut ko tur izdara.

2019-12-23 08:06

Valoda LV: Tās dekorācijas spriežot pēc nelatviskiem nosaukumiem izgatavojusi
kādi starptautiski koncerni,,ja kaut kur parādās krieviski uzraksti VVD ir tūliņ klāt ,vēl desmit gadu un latviešu valoda iznīks,bērniem ar vairs neliek latviskus vārdus! Paldies māksliniekam par lidmašīnu Herberta piemiņai !

2019-12-23 08:35

Ziemassvētku ķekši: Nu kaut kas jau tiek darīts un tās dekorācijas,kamēr nesarūsē tikmēr uzstāda,bet tāda īsta iepriecinoša skaistuma jau nav!! Aizbrauciet vakaros paskatieties uz Grobiņu pie pilskalna - lūk skaists pārsteigums !!! Tiešām gribas apstāties un papriecāties.Liepājā pie slimnīcas piemēram tās dežūrrotas jau kuro gadu vienas un tās pašas, izpušķotu vienu skaistu eglīti vai egli un -latviskāk,mīļāk un mazāk apnicīgi !!! Ja nav salūta, nu tad vismaz kādu citu skaistu iepriecinošu efektu !!!

2019-12-23 08:41

ARRO: I

2019-12-23 08:46

arro: Ir ļoti skaisti. Skaista egle, skaists centrs, arī vēl šur tur, bet runājot par privātmājām un dzīvokļiem - dažreiz vakaros pastaigāju gan pa centru, gan nomaļākām ielām un redzu, ka ir ļoti daudz pilnīgi nemaz nerotātas mājas, tāpat daudzdzīvokļu mājās pārsvarā nerotāti logi. Nebļaujiet te par trūkumu un grūtiem laikiem, var nopirkt kaut pašu lētāko svečturīti vai lampiņas, un tās kalpos vairākus gadus. Radiet svētku prieku paši sev! Un arī apkārtējiem būs vairāk prieka.

2019-12-23 08:51

Raķete: Sāk palikt par tradīcīju kad Liepāju atstāj bez světku salūta cerams ka tā bija nepatiesa ziņa

2019-12-23 13:32

T arro: Es tā saprotu, ka elektrības rēķinus pēc logu un sētu izrotāšanas var sūtīt arro...? Katrs rotājas svētkiem atkarībā no maciņa satura, ja Tev šķiet, ka kādā ielā ir švaki ar rotājumiem, maldies pa tām ielām, kur to var atļauties.

2019-12-23 14:58

to arro: ielieciet svečturi sev pakaļā

2019-12-23 18:35

Ko nu priecāties: Par lidmašīnu, kas simbolizē ceļu uz lidostu! Ka laba dzīve te nebūs! Un ne sauciet mani par nidekli, neesmu tāda! Dzīvoju strādāju, bet.... saprotu ka līdz 65 tādos tempos neizvilksu, tad atliek braukt prom vai nomirt pirms laika!!! Drūmā realitāte!!!! Priecīgus visiem svētkus vismaz sirsniņas!

2019-12-23 21:13

Vissirlabi: Šogad Liepāja ļoti skaisti izgreznota, gavenais gaumīgi

2019-12-24 02:57

mjāāā........: Vēl lielāks un neatņemamāks prieks ir algas dienā, ka par nostrādātu mēnesi saņem 480 eiro pēc nodokļiem. Lūk tas ir PRIEKS !!!
Jāpiekrīt iepriekšējam komentāram par lidmašīnu - ceru, ka nākamie ziemsvētki man pienāks tajā valstī, kur par padarītu darbu pienācīgi samaksās un varēšu zobus salabot sev, bērniem un mammai...

2019-12-24 23:54

Mamma: Man gan patīk šogad Liepāja! Un mūsu egle ar cepuri galā ir skaista, mantiņas izmētātas pa pilsētu un ap egli apkārt, skaisti, gaumīgi saskaņoti!

2019-12-25 12:44

pensionāre: šogad egle ir brīnišķīga! Tas gaismu tīkls pie Kurzemes-tērē mūsu elektrību gana daudz!....visumā skaisti!

2019-12-25 20:00

to mjjāāā: tie, kas strādā tajās labajās ārzemēs gan nez kāpēc tos zobus brauc labot uz Latviju.

2019-12-26 04:36

hmmm: iepriekšējam komentam 20:00
Tie, kas strādā tajās labajās ārzemēs, ne tikai zobus labot brauc uz Latviju, bet arī atsūta katru gadu uz Latviju tik daudz naudiņas, kas līdzinās Latvijas aizsardzības un medicīnas budžetam (kopā 4% no IKP).
Ja nebūtu to aizbraukušo, tad Latvijai nebūtu ne armijas, ne slimnīcu. Tā ka piever žaunas.

2019-12-26 17:25

Baseina18: Varēja smukāk uz Jaunu Gadu sakopt pilsētu! !!

2019-12-26 18:08

> Da vas: БекманЛеонидКарловичавтормузыкикпесне «Влесуродиласьелочка», (1872 - 1939), попроисхождению – прибалтийскийнемец. Paldies viņam par dziesmu.

2019-12-28 10:06

: Ja elektrība nebūtu dārga tad visu liepāju varētu aizdedzināt.

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: [email protected]), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz