Lai nodrošinātu ērtu vietnes izmantošanu un uzlabotu šīs vietnes veiktspēju un funkcionalitāti, mēs izmantojam sīkdatnes. Turpinot pārskatīt šo lapu, Jūs piekrītat sīkdatņu saglabāšanai Jūsu ierīces atmiņā. Turpināt Vairāk informācijas

Pirmdiena, 27. maijs

+12°C
Vējš: DR 8.8 m/s
Laika ziņas Liepājā

Vārdadiena: Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta

Nedēļas nogalē ieskandinās Ziemassvētkus un "izpārdos" Liepāju

Atslēgvārdi ziemassvētki | ziemas festivāls | programma

Foto: Egons Zīverts

Šajā nedēļas nogalē, no 29.novembra līdz 1.decembrim, plaša kultūras un izklaides programma ievadīs Liepājas Ziemas festivālu un vēl nebijušu pilsētas uzņēmēju rīkotu akciju "Liepājas izpārdošana".

Nedēļas nogalē plānoti vairāki akadēmiskās mūzikas koncerti ar Liepājas Simfoniskā orķestra un Latvijā atzītu mākslinieku dalību, atraktīvas naktis Liepājas naktsklubos, izstādes Liepājas muzejā un citās izstāžu zālēs, izrādes Liepājas Leļļu teātrī un Karostas cietumā, tāpat arī tradicionālais masku gājiens, lielā Rožu laukuma adventes sveces un centrālās Ziemassvētku eglītes iedegšana.

Pirmo reizi pilsētniekiem un pilsētas viesiem būs iespēja piedalīties vēl nebijušā akcijā, ko sagatavojuši vairāk kā 60 pilsētas uzņēmēji. Liepājas viesnīcnieki (viesnīcas “Līva”, “Europa City Amrita”, “Promenade Hotel”, “Hotel Kolumbs”, “Fontaine Royal Hotel”, “Jugend”, “Jūrnieku ligzda” un citas) laipni aicina izmantot naktsmājas pilsētā ar 50% atlaidi, bet ēdināšanas uzņēmumi, izklaides un tirdzniecības vietas būs sagatavojušas īpašus piedāvājumus.

Vienīgais nosacījums, lai izmantotu akcijas "Liepājas izpārdošana" piedāvājumu, ir jāatzīstas mīlestībā vēja pilsētai, nosaucot atslēgas vārdus “Es mīlu Liepāju”. Vairāk informācija mājas lapā www.esmiluliepaju.lv.

Nedēļas nogales programma Liepājā:

29. novembrī:

19.00 Liepājas Simfoniskā orķestra koncerts no koncertcikla “Dzintara skaņas” Liepājas Latviešu biedrības namā ar diriģentu Normundu Šnē, soliste Līga Baltābola (vijole). Programmā: Leonards Bernsteins, Mečislavs Karlovičs un atzīmējot 100. gadu jubileju - Vitolds Lutoslavskis;

22:00 kokteiļbārā Red Sun Buffet “Es mīlu Liepāju” ballīte;

22:00 klubā “Pildētas vārti” latviešu zelta dziesmu izlase;

22:00 klubā Ego “Red Bull Friday”;

22:00 Klondaikā muzikālais vakars, spēlē Noris & Co;

23:00 Klubā Fontaine Palace grupa Cement (Rīga);

30. novembrī :

10:00 – 17:00 Ziemassvētku mākslas tirgus radošajā telpā Ideju Bode;

11:00 Brīvstunda vecākiem „Lēksim, bērni, ķekatās” radošajā apvienībā Krāsu karuselis;

12:00 Liepājas leļļu teātra izrāde „Ledus pele”;

12:00, 13:00, 14:00, 15:00 izrāde „Aiz restēm” Karostas cietumā;

15:00, 19:00 Jāņa Skuteļa stand-up comedy izrāde „Splendid” Liepājas Olimpiskajā centrā;

16:00 mākslas filma „Dancis pa trim” (rež. ArvīdsKrievs) Karostas cietumā;

17:00 koncertcikla„Iededz gaisma” koncerts „Viesos Jāzepa Vītola salonā” viesnīcas „Promenade Hotel” Hika zālē
 Piedalās: Diāna Silova (soprāns), Pēteris Plakidis (klavieres), Dzintars Beitāns (vijole), Ivars Bezprozvanovs (čells) 
Programmā: Jāzepa Vītola instrumentālā un vokālā kamermūzika. 
Atzīmējot izcilā latviešu klasiķa Jāzepa Vītola 150. dzimšanas gadskārtu; 17:00 Adventa laika ieskaņas pasākums. Simboliski tiks iedegta pirmā svece Adventa vainagā, kas ik gadus rotā Rožu laukumu. Pasākums notiks laukumā starp viesnīcu "Līva" un kinoteātri "Balle". Pasākumā muzicēs Rīgas Gospelkoris Jāņa Maslovska vadībā.

17:00 Liepājas kristīgās draudzes aicina visus uz Adventa laika ieskaņas pasākumu, kas ir iesākums klusajam gaidīšanas laikam pirms Kristus dzimšanas svētkiem. Šogad kristieši pirms pasākuma pulcēsies savās draudzēs, noturēs aizlūgumu un visi kopā ar svecītēm vai lukturīšiem rokās dosies uz Rožu laukumu iedegt lielajā Adventa vainagā pirmo sveci. Līdzi paņemtās gaismiņas tiks saliktas apkārt lielajam Adventa vainagam Rožu laukumā. Adventa laiku ieskandinās Liepājas pilsētas dievnamu zvani. Pasākumu vadīs Liepājas baptistu Nācaretes draudzes mācītājs Egils Ķeiris, uzrunas teiks Sv. Romas katoļu baznīcas Liepājas diacēzes bīskaps Viktors Stulpins un Latvijas evaņģēliski luteriskās baznīcas Liepājas bīskaps Pāvils Brūvers. Pulksten 17 sāksies koncerts. Lai sasildītos, pasākuma  apmeklētāji tiks cienāti ar karstu tēju.

19:00 Austras Pumpures jubilejas nedēļas ietvaros koncerts „Notici” Liepājas Sv. Dominika klosterī. Dzied Kristīne Sudmale – Locika, brālis Kristaps Sudmalis, dēli Jēkabs un Gustavs, kā arī Liepājas Simfoniskā orķestra mākslinieks Āris Burkins (oboja);

22:00
 kokteiļbārā Red Sun Buffet ¨Liepājas izpārdošana" afterparty;

22:00 klubā “Pilsētas vārti” Jānis Lemežis un draugi;

22:00 Klubā “Ego” Stoli sestdiena;

22:00 Klondaikā spēlē V. Vtorovs;

22:00 Kultūršķūnī “Putnu Dārzs” Jolanta un Tālis;

23:00 Klubā Fontaine Palace Folk un danču vakars;

1. decembrī:

10:00 – 12:00 Multeņu rīts kafejnīcā “Darbnīca”. Programmā svaigākās latviešu multenes;

11:00 līdz 15:30 Ziemassvētku radošās darbnīcas Liepājas Latviešu biedrības namā – lieli un mazi liepājnieki aicināti uz bezmaksas Ziemassvētku radošajām darbnīcām. Tajās varēs pagatavot Ziemassvētku dāvanas, apsveikumus, rotājumus un citas interesantas lietas. Notiks "Enģeļu darbnīcas", kurās varēs darināt papīra un salvešu eņģeļus, eņģeļus - koka figūriņas, dabas materiālu, dzijas, filca, ādas un tekstila eņģeļus. Savukārt no dabas materiāliem varēs pagatavot puzurus un citus telpu Ziemassvētku dekorus.

11:00 – 18:00 Ziemassvētku tirdziņš Rožu laukumā – kurā amatnieki piedāvās savus darinājumus. Pircējiem būs pieejami adījumi, floristikas izstrādājumi un ziemas dekori, kā arī sveces un koka izstrādājumi. Šogad pirmo reizi Rožu laukumā smaržos šķovēti kāposti, desiņas un karstvīns, par ko parūpējušies tirgotāji. Būs iespēja iegādāties arī kakao, tēju piparkūkas, pankūkas un daudzus citus gardumus.

12:00 ģimenes rīts Liepājas Leļļu teātrī ar izrādi „Velniņi”. Izrādei ir noteikta arī ieejas maksa Ls 1,50 līdz Ls 2,00.

12:00, 13:00, 14:00, 15:00 izrāde „Aiz restēm” Karostas cietumā;

14:00 Liepājas Latviešu biedrības nama lielajā zālē notiks koncerts "Ķekatā ļekatā Ziemassvētku vakarā”. Visplašāk pazīstamā senlatviešu Ziemas svētku tradīcija ir ķekatās iešana. Ķekatu laiks latviešu gadskārtā ir no Mārtiņiem līdz Meteņiem, bet visintensīvāk ķekatu izdarības notiek ap Ziemassvētku laiku. Ķekatnieki, ģērbušies dažādās maskās - lāča, čigāna, zirga, kazas, dzērves, arī nāves, velna, Laimas, raganas un citās, staigā no ciema uz ciemu, dziedot dziesmas, ejot rotaļās un lustīgi dejojot, tā nesot visur savu svētību un dzenot prom ļaunus garus. Bērnu un jauniešu vokālā studija „Pērlītes” (vadītāja Sondra Krauze) kopā ar bērnu deju kolektīvu „Krustiņi” (vadītāja Inta Āboliņa), uzsākot Ziemassvētku sarīkojumu ciklu „Ziemas noskaņā”, centīsies uzburt šo senlatviešu ziemas svētku noskaņu, aicinot lielus un mazus liepājniekus un Liepājas viesus uz savām mājām – Liepājas Latviešu biedrības namu, kur goda istabā - Lielajā zālē „Pērlīšu” dalībnieki, tērpušies maskās, dziedās dažādas latviešu tautasdziesmas un latviešu komponistu dziesmas, bet „Krustiņu” dejotāji priecēs koncerta apmeklētājus ar lustīgām latviešu tautas dejām. Pasākums ir bezmaksas.

14:00 notiks Adventa laika ieskaņas pasākums pie Veco ļaužu dzīvojamās mājas Ganību ielā. Lai iepriecinātu seniorus un apkārtējo māju iedzīvotājus, pašvaldība Veco ļaužu dzīvojamai mājai Ganību ielā dāvinās Adventa vainagu, kovisi interesenti kopā izrotās. Adventa vainags pie Veco ļaužu dzīvojamās mājas atradīsies visu svētku laiku.Pēc Adventa vainaga izrotāšanas un karstas tējas tases nobaudīšanas, visi klātesošie tiek aicināti uz svētku koncertu Sv. Meinarda baznīcā, kur uzstāsies dziedātāja Chilli jeb Ilva Šeškauska-Štāla, dziedātājs Jānis Lemežis un Liepājas Katoļu pamatskolas zvanu ansamblis „Re-re-mi-la” Ērika Bukonta vadībā.

15:15 Masku gājiens cauri Liepājai – ikviens, kurš vēlas piedalīties ikgadējā masku gājienā, aicināts pulcēties pie bijušā veikala "Māja", Vecā Ostmala 22 . Šogad masku gājienam dots nosaukums "Ziemassvētku krikumi". Masku gājienā aicināti piedalīties kolektīvi no skolām, darba vietām, ģimenes un draugi. Īpaša žūrija izvērtēs maskas un piešķirs balvas. Katrs masku gājiena dalībnieks aicināts ņemt līdzi arī kādu gaismas lukturīti (tikai ne degošu ar dzīvu liesmu), kas atbilstoši noformēts, pieskaņojot maskai.

16:00 sāksies lielās egles iedegšanas pasākums, kurā klātesošos sveiks Lielmutis Fricis un Lielmute Marta ar savu zilo kaķi. Uz skatuves Rožu laukumā uzstāsies "Liepājas Gulbju dīķa Jazz band", kā arī Liepājas Bērnu un jaunatnes centra jauniešu koris „Reverberācija”. Un tad lielajā Ziemassvētku eglē iemirdzēsies skaistie rotājumi, kas liepājniekus un pilsētas viesus priecēs visu ziemu. 

 

  • Komentāri (0)
  • 0
+ skatīt visus Atlikušie simboli: 500

Pievieno komentāru

liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Portālā aizliegts ievietot:
- personas godu un cieņu aizskarošu, draudošu, apmelojošu informāciju;
-musināt uz rasu vai etnisko neiecietību;
-komentārus, kas neatbilst Latvijas Republikas likumdošanai;
- komerciāla rakstura informāciju vai jebkāda veida reklāmu un aģitāciju.

Noteikumu neievērošanas gadījumā, liepajniekiem.lv patur tiesības komentārus dzēst, slēgt iespēju komentēt un ziņot tiesībsargājošām iestādēm.

Uzmanību!!!
Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Sabiedrība

Saistītās ziņas

Pamanīji neatbilstošu saturu? Būsim pateicīgi, ka par to informēsi mūs!