Sestdiena, 8. augusts Vladislava, Vladislavs, Mudīte
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Nedēļas nogalē vairāk cilvēku veikuši Covid-19 analīzes

Nedēļas nogalē vairāk cilvēku veikuši Covid-19 analīzes
Foto: pexels.com
13.07.2020 06:00

Nora Driķe/Miks Kuncītis

"Kurzemes Vārds"

Sestdien, 11. jūlijā, vairāk nekā jebkad – 47 cilvēki – vēlējušies veikt Covid-19 analīzes mobilajā testu punktā Jūrmalas ielā 2. Šāda aktivitāte vērojama pēc tam, kad Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) paziņoja, ka viens no pagājušās nedēļas Covid-19 uzliesmojumiem valstī saistās ar Liepāju un tās izklaides vietu apmeklējumiem.

Sestdien arī kļuvis zināms, ka iepriekšējā diennaktī Liepājā reģistrēts viens jauns ar Covid-19 saslimušais. Tuvāku informāciju par šo gadījumu SPKC nesniedz.

Iepriekšējā nedēļas nogalē, no 3. līdz 5. jūlijam, Liepāju apmeklējusi apmēram 20 jauniešu grupa no Rīgas, 18–20 gadus vecie jaunieši šeit izklaidējušies un uzturējušies viesnīcā “Sport Hotel”, kafejnīcās “Darbnīca”, “Delisnack”, “Vējš”, restorānā “7. Līnija”, alus bārā “Miezis & Ko”, pēc tam atgriezušies Rīgā. Pēc atgriešanās pieciem no viņiem pagājušajā nedēļā konstatēta saslimšana ar Covid-19, bet sestdien kļuva zināms par vēl diviem saslimušajiem, kas ir šo jauniešu kontaktpersonas (taču nedzīvo Liepājā) – pastāstīja SPKC pārstāve Ilze Arāja.

Jauniešu izklaides Liepājā noskaidrotas epidemioloģiskajā izmeklēšanā. Tāpēc piektdien, 10. jūlijā, SPKC izplatīja aicinājumu cilvēkiem, kuri reizē ar minēto rīdzinieku kompāniju bijuši šajās ēdināšanas iestādēs un viesnīcā, četrpadsmit dienas kopš tā laika uzmanīgi vērot savu veselību.

Liepājniece Ilze atceras redzēto 4. jūlija vakarā ap pulksten 19–20 Juliannas pagalmā, kur viņa apmeklējusi kafejnīcu līdzās bāram “Miezis & Ko” un ievērojusi lielu jauniešu kompāniju, kuri izklaidējušies pie bāra āra galdiņiem. “Man šķita, ka tie varētu būt kādi vidusskolas izlaiduma svinētāji,” viņa pārdomā. Jaunieši dzēruši alu, spēlējuši savā starpā spēles. “Šķiet, ka citu apmeklētāju tobrīd pie āra galdiņiem nebija.”

Piektdienas vakarā īsi pirms pulksten 17 viena no kafejnīcā “Darbnīca” strādājošajām jaunietēm laikrakstam pastāstīja, ka tikai pirms pusstundas iestāde saņēmusi informāciju no SPKC, ka 4. jūlijā ēdināšanas vietu apmeklējuši iespējamie Covid-19 inficētie. “Pagājusi jau gandrīz nedēļa, bet par to uzzinām tikai tagad,” sacīja jauniete, kura “Darbnīcā” strādājusi arī 4. jūlijā. Apmeklētāju todien esot bijis ļoti daudz, tai skaitā tūristi, un pēc SPKC paziņojuma iestādes darbiniekiem esot jāpievērš pastiprināta vērība savam veselības stāvoklim. “Piesardzības pasākumi, roku, virsmu dezinfekcija mums notiek visu laiku, tā ka šajā ziņā nekas nemainās,” teica jauniete.

SPKC pārstāve Ilze Arāja skaidroja “Kurzemes Vārdam”, ka nevar apgalvot, ka jaunieši izklaidējušies publiskajās vietās, zinādami par saslimšanu, un pašlaik arī nevar apgalvot, kur tieši viņi inficējušies. Epidemioloģiskā izmeklēšana turpinās.

SPKC epidemiologi, saņemot jaunu informāciju par pagājušonedēļ Latvijā saslimušajiem ar Covid-19, iezīmē jaunus saslimšanas gadījumu uzliesmojumus (pašlaik tādi zināmi trīs), kas saistīti ar draugu kompāniju izklaidi publiskās vietās. Veicot izmeklēšanu par tiem, epidemiologi atklāja vēl citas izklaides vietas, kuras apmeklējuši saslimušie. Tādēļ SPKC lūdz citus iedzīvotājus, kuri arī šīs vietas apmeklējuši, mēģināt atcerēties, kā tieši viņi izklaidējušies, vai nav bijuši kontakti ar svešiniekiem, piemēram, varbūt kopā dejojuši, un aicina 14 dienas no šo publisko vietu apmeklēšanas novērot savu veselību, sekot izmaiņām (paaugstināta temperatūra, sāpes kaklā, klepus) un nepieciešamības gadījumā telefoniski sazināties ar savu ģimenes ārstu. “Vēršam uzmanību, ka restorānu apmeklētājiem risks saslimt tiek vērtēts kā zems,” ziņo SPKC.

Liepājas pašvaldības Vides, veselības un sabiedrības līdzdalības daļas vadītāja Elīna Tolmačova pastāstīja, ka līdz šim visaugstākais vienā dienā veiktais analīžu skaits mobilajā testu veikšanas vietā ir bijis 37, un tas bija pavasarī, kad saslimstība ar Covid-19 valstī bija visaugstākā. Šīs nedēļas nogales augsto ciparu viņa saista ar to, ka iedzīvotāji sadzirdējuši SPKC aicinājumu un tagad vēlas pārbaudīties vismaz daļa to liepājnieku, kas apmeklējuši kafejnīcas, bāru, restorānu un viesnīcu reizē ar minētajiem Rīgas jauniešiem. Savukārt E. Gulbja laboratorijas Liepājas filiālē sestdien Covid-19 analīzes veiktas mazākam skaitam cilvēku nekā parasti – 17, uzzināja “Kurzemes Vārds”.

Epidemiologi atgādina, ka ikvienam ir iespēja veikt valsts apmaksātu Covid-19 testu arī tad, ja nav saslimšanas simptomu. Iepriekš ir obligāti jāpierakstās, zvanot uz tālruņa numuru 8303 darbdienās no pulksten 8 līdz 20, sestdienās no pulksten 9 līdz 15, svētdienās no pulksten 9 līdz 12.

Uzziņai

Sava veselība īpaši jāvēro cilvēkiem, kuri uzturējušies šādās vietās:
Liepājā

• 3. jūlija vakarā viesnīcā “Sport Hotel” Dzērves ielā 9;• 3. jūlija vakarā restorānā “7. līnija” Peldu ielā 59A;
• 4. jūlija vakarā kafejnīcā “Darbnīca” Lielajā ielā 8;
• 4. jūlija vakarā alus bārā “Miezis & Ko” Kuģinieku ielā 5;
• 4. jūlija vakarā kafejnīcā “Delisnack” Dzirnavu ielā 4;
• 5. jūlija vakarā kafejnīcā “Vējš” Graudu ielā 45.

Rīgā

• No 27. jūnija vakara līdz 8. jūlija vakaram restorānā “Aqua Luna” Andrejostas ielā 5 k–5;
• No 28. jūnija vakara līdz 9. jūlija vakaram restorānā “Kinki” Blaumaņa ielā 5A.

15 komentāri

2020-07-13 06:17

...: Jāievieš aizliegums šitā ballēties :) Teiksim, vienu vakaru nedēļā būs pietiekami. Šie jaunieši jau nu kārtīgi apskrējuši pus liepāju :D drošības nolūkos ļaut pasēdēt tikai vienā bārā.

2020-07-13 07:19

opa: Ja kāds slims būtu tad tā ir informācija . Ja kāds kaut ko veicis kam tas interesē . Depilāciju arī vajag paziņot

2020-07-13 07:41

Labi: Paldies! Šeit vismaz sakarīga informācija!

2020-07-13 07:55

...: Testus veikuši vairāk , kā jebkad cilvēku?
47?
Kur, tad rodas tie tikpat , kā 2000 cilvēku , katru dienu,kuri itkā veic testus, kā mums rāda statistiku ???
Te ož pēc pamatīgas naudas norakstīšanas....

2020-07-13 08:02

arro: ..................te runa par Liepāju. Par Jūrmalas ielu 2. Lasi uzmanīgi.

2020-07-13 08:06

Esence: Viss ir pareizi, norādīts ka mobilajā testu punktā visvairāk analīzes tika veiktas "Sestdien, 11. jūlijā, vairāk nekā jebkad – 47 cilvēki – vēlējušies veikt Covid-19 analīzes mobilajā testu punktā Jūrmalas ielā 2." Uzsvar jau uz adresi, kur veiktas un ka tur tas ir bijis vislielākais skaits.
Ģimenes ārsti jau visus sūta uz laboratoriju Republikas ielā darbdienās, bet brīvdienās vienmēr ir bijis mazāks testēto skaits, nu attiecīgi tie kuri nodeva Jurmalas ielā.

2020-07-13 08:24

jee: jus vel nesaprotat ka mus vel jo projam cakare

2020-07-13 11:30

to jee:: Kā cilvēks var kaut ko spriest par čakarēšanu, pasaulē notiekošo un medicīnu, ja pat neprot uzrakstīt vienu teikumu.

2020-07-13 12:55

To jee: Jūs domājat, ka visas pasaules sasēdās pie galda un apsprieda kā čakarēt cilvēkus? Stulbums totāls. Kur fakti par šo "čakarēšanu"?
Nez kādu labumu gūst valsts, ja darbavietas tiek aizklapētas un pārējais? Cilvēkiem jāmaksā dīkstāves, lapas un tā tālāk tāpat vien? Skatos un klausos, ka latviešiem nezin kas jāpierāda, parādiet kaut vienu slimo utt. Tas ka paši personīgi nepazīst, nenozīmē, ka tādu saslimušo nav. Bļaut visi prot, bet nedaudz savākties gan neviens nejēdz, tikai bļaut, ka viss ir farss,jo šķiet ka visi ir gudrāki par jebkuru. Apnicis jau to klausīties uz visiem stūriem, viens palaiž pīli un pārējie pakaļ. Tieši no tādiem arī visu ko var noraut.

2020-07-13 13:00

to to jee: Atcerieties pasaku par kailo karali. Velkat paralēles.

2020-07-13 13:26

Pans: Varat paskaidrot , kāda jēga veikt to testu ???
coronas sākuma vēl saprotu cilvēki bija nobijušies , bet tagad ,kad viss ir izvērties par vienu lielu cirku???

2020-07-13 15:03

karr: Kad viss pašauts vaļā, ilgi nebūs jāgaida kad sasēdīsies visi pa mājām :(

2020-07-13 15:23

Luftwafele: Atjēdzās ! 1. covid19 Vilnīts nav vēl beidzies. Jau 2. tuvojas.

2020-07-13 16:11

Kovidniekiem: Ja neveic testus , nav saslimušo, nav problēmas, labklājība valsti uzlabojas !

2020-07-13 16:32

opa: ČAKARĒ .ČAKARĒ ja kādsss nesaprot PATE VAINĪGA

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz