Piektdiena, 10. jūlijs Lija, Olīvija, Olivers
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Negrib internātskolu ar jaunu nosaukumu

Negrib internātskolu ar jaunu nosaukumu
Foto: Egons Zīverts
09.05.2018 07:12

"Kurzemes Vārds"

“Liepājas 8. vidusskolas skolēnu vecāki un skolas kolektīvs nepiekrīt visu Liepājas internātpamatskolas skolēnu iekļaušanai Liepājas 8. vidusskolā,” – ar šādiem vārdiem beidzas 8. vidusskolas pārstāvju sagatavotā vēstule, kas no 29. aprīļa publiski izvietota skolas lapā feisbukā un adresēta Liepājas pilsētas domes priekšsēdētājam Uldim Seskam un domes deputātiem.

Vēstulē pausts sašutums par sākotnējās informācijas iegūšanu no medijiem, nevis domes pārstāvjiem. Tāpat aprakstīta 17. aprīlī aizvadītā kopsapulce, kuras dalībnieki neesot saņēmuši konkrētas atbildes, tāpēc apkopojuši savus priekšlikumus un divas dienas vēlāk tos iesnieguši domes priekšsēdētājam. Papildus tam izskan bažas par Liepājas 8. vidusskolas audzēkņu drošību, kā arī lūgums domes deputātiem rūpīgi apsvērt internātpamatskolas reorganizācijas ietekmi un sekas. Klāt pievienots arī aicinājums sabiedrības pārstāvjiem pēc brīvas izvēles doties pie skolas dežuranta un līdz 10. maijam parakstīt vēstuli.

“Par šādu aktivitāti uzzinājām no sociālajiem tīkliem, kā arī mūs par to informēja 2. maijā, kad Ata Dekšņa vadībā kopā ar Ģirtu Kronbergu un četriem Izglītības pārvaldes pārstāvjiem viesojāmies Liepājas 8. vidusskolā, kur tikāmies ar skolas administrāciju, atsevišķiem pedagogiem un vecākiem,” pastāstīja Liepājas pilsētas Izglītības pārvaldes vadītāja Kristīne Niedre-Lathere.

Jautāta, vai dome grasās reaģēt uz vecāku vēstuli, kurai parakstus vāc līdz 10. maijam, Kristīne Niedre-Lathere atklāja, ka tieši ceturtdien notiks Izglītības, kultūras un sporta komitejas sēde, taču tās darba kārtībā jautājums par 8. vidusskolas nākotni neesot iekļauts. 

 Lēmums par Liepājas internātpamatskolas tālāko likteni Liepājas pašvaldībai jāizlemj līdz šā gada 30. jūnijam.

Plašāk lasiet laikraksta “Kurzemes Vārds” 9. maija numurā.

#kvards-20180509-07#

12 komentāri

2018-05-09 14:01

.......: только издеваетесь .

2018-05-09 14:12

8.vsk. skolotājiem un audzēkņu vecākiem: Vai kaut reizi Jūs esat aizdomājušies kā jūtas internātskolas skolēni un viņu vecāki? Šie bērni ir tieši tādi paši kā visi citi bērni Liepājā!!! Kā Jūs justos, ja publiski nemitīgi tiktu apspriests un vākti paraksti
pret Jūsu bērniem, ja apkārtējie baidītos par savu bērnu drošību, tiklīdz tur parādītos Jūsu bērni? Internātskolas skolēni dažādos pilsētas un valsts konkursos parāda sevi daudz labāk nekā Jūsu skolas skolēni - bieži iegūstot 1. un 2. vietas. Arī ap internātskolu ir daudz skaistas, ziedošas puķu dobes, kuras neviens nav izpostījis. Ir ļoti skumji dzīvot vienā pilsētā ar Jums! Un arī kauns...No sirds novēlu, lai nekad neviens šādi neizturētos pret Jums un Jūsu bērniem, ka izturaties Jūs pret citiem bērniem !

2018-05-09 15:28

tas vairs neinteresē ?: Nevajag neko pārspīlēt un vienpersoniski spriest! Ja jau šos internātskolas bērnus bez bažām tik viegli iekļaut citas skolas kolektīvā,tad kāpēc kādreiz vispār tika izdomāta tāda internātskola jau pašos sākumos,kāpēc tad nevarēja mācīties bērni visi kopā pārējās pilsētas skolās kur kataram izdevīgi,kāpēc tad izveidoja tādu atsevišķu skolu ,kura arī padarīja bērnus par it kā citādākiem nekā citi! Tātad ir kāds iemesls un bija kāda nepieciešamība ,kas noteikti nav sakarā ar puķu dobēm! Bet vajag pievilkt to ķeksīti kādam,ka Liepājas pašvaldība ir izpildīga un atteicās no internātskolas un neskatoties ne uz ko ,ievietos bērnus citā skolā un uzdevums izpildīts un lieta darīta ! Bet kā jutīsies abu skolu bērni un skolotāji,kā reāli izmainīsies dzīve un darbs šajā skolā- par to tad arī viņiem pašiem būs jādomā! Un svarīgs un saprotams šeit visnotaļ katrs viedoklis,īpaši jau astotās skolas skolotājiem un vecākiem! Nu un ja iet runa par it kā necienīgu izturēšanos pret svešiem bērniem, un par kaunu un pat vai nevēlēšanos pat dzīvot vienā pilsētā,tad jājautā kāpēc par šiem pāridarījumiem neviens neko neieminējās, kad visi šie internātskolas bērni tu dzīvoja tanī internātskolā, tika apbižoti un atdalīti no pārējo skolu bērniem! Es domāju,ka ne jau dēļ puķu dobēm!

2018-05-09 16:16

Saimniecisks cilvēks: Jautāju vēlreiz,kāpēc šie bērni netiek pārcelti uz skolām kurās mācās mūsu politiskās un ekomomiskās elites bērni?

2018-05-09 16:56

z: Ja iekļaut , tad iekļaut Visi gudrie runātāj ir tik tālu no tā. Viņu bērni tiešām nemācās kopā ar iekļaujošās izglītības bērniem, kuriem ir lielas uzvedības problēmas. Šdursks vēl runāja par kaut kādām elitārām skolām-ak, divkoši.

2018-05-09 17:45

Dunikas ielas iedzīvotājs: Cienījamie Ezerkrasta 2 iedzīvotāji!
Mums tak arī ir jāsaka savs vārds šinī jautājumā.Vai jūs esat padomājuši,kas darīsies pie mūsu mājā, kad šis saucamais integrējamais pusaudžu bars dienu un nakti te izklaidēsies.Nav tie nevainīgi bērniņi, kā dažam te šķiet.(nerunāju par izņēmumiem).Viņus visus vienkopus nevar,par ko mēs sliktāki par centra iedzīvotājiem.

2018-05-09 20:29

gaitiņa: vai nevar internātskolas bērniņus vest mācīties uz Vaiņodes internātu,pilsēta paliktu klusāka nevis bāztu 8.skolā?

2018-05-09 22:24

Nesaprotu: No kura laika internātskola ir paredzēta bērniem ar uzvedības traucējumiem? Galvenā atšķirība, manuprāt, ir tā,ka šiem bērniem trūkst ģimenes atbalsta. Kad viņiem parastajā skolā gāja grūti (paši saviem spēkiem netika galā ar mācību slodzi vai neprata atrasināt konfliktus, vai kas cits), viņiem neviens nepalīdzēja, neaizstāvēja. Vecāki viņiem aizņemti ar citām lietām, piemēram, kā nopelnīt naudu iztikai... vai cita iemesla dēļ nespēj pieslēgties. Tad neizturēja skolas spiedienu, un ielika internātskolā.

2018-05-09 22:34

Nesaprotu: Tagad visas internātskolas slēgs. Bērnus vairs nebūs uz kurieni izsūtīt, problēmām būs jāmeklē citi risinājumi. Domāju,jāpiesaista papildus atbalsta personāls, lai palīdz internātskolas bērniem adaptēties. Skumji par tik asu, neiecietīgu protestu pret bērniem. Man nav nekas pret, ja šie bērni mācītos vienā skolā ar maniem bērniem! Ja būs problēmas, tad risināsim. Nevajag safantazēt šausmas.... Nekādas šausmas visdrīzāk nebūs!!!

2018-05-09 23:39

vajag: vecas skolas pensionares ,lai iet pensija un dod vietu jaunajiem!

2018-05-10 01:38

HK l: Un kāpēc yz Vaiņodi, tā jau tie, kas ir staigā pa sētām un pieprasa,lai aizved uz degvielas bāzi pēc cigaretēm, kur skatās direktors un audzinātājas?? Pie tam Vaiņodē slēdz ciet ar.
Nekā laba nav no tās apvienošanas. Tad jau jāsadala pa visām skolām, vienādi, bez izņēmuma. Tad pārējie sapratīs par ko iet runa un kā tas ir dabā, kad tavs bērns mācās ar tāda uzvedības bērnu, kurš jau pieradis pie internata dzīves.

2018-05-10 06:46

rimstieties taču: Arī Vaiņodes internātskolu slēdz. Nav šie bērni nekādi spitālīgie, ko sacēluši traci, kādām dienām un naktīm Dunikas ielas iedzīvotāji tiks iespaidoti? Ja jau būtu tik briesmīgi, tad kāpēc starp 15. un internatskolu ceļas privātmājas, vai Jums tiešām šķiet, ka cilvēki pirks zemi un cels māju tur kur dienu un nakti izklaidējas? Nu atveriet taču acis un skatieties uz dzīvi reāli, labākajā gadījumā daži bērni aizies uz 8. skolu, nu nebrauks viņi no viena pilsētas gala uz otru, bet aizies uz tuvāko skolu savai dzīve vietai, jo viņu vecākiem ir tiesības ievietot viņus tuvākajā skolā savai dzīves vietai! Pilnīgi piekrītu "Nesaprotu" viedoklim. un neviens jau neaizliedza " Saimnieciskajam cilvēkam" savus bērnus sūtīt skolās , kurās mācās poltiskās un ekonomiskās elites bērni.

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz