Pirmdiena, 28. septembris Sergejs, Svetlana, Lana
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Nesakārtotu attiecību dēļ cietušais nesaņem medicīnisko palīdzību

Nesakārtotu attiecību dēļ cietušais nesaņem medicīnisko palīdzību
31.10.2006 19:03

0

Liepājnieks Aigars Sležis darbā guva traumu – acī iekļuva metāla skaida. Skaidrs, ka bez mediķu palīdzības neiztikt. Taču, izstaigājot vairākas mūsu pilsētas veselības aprūpes iestādes, viņš palīdzību tā arī nesaņēma. Beigu beigās cietušajam palīdzēja ārsts no Rīgas. Šis gadījums atkal pierāda to, cik ļoti Liepājā trūkst ārstu.

Acu ārstiem darbalaiks beidzies 

Negadījums notika darbdienā pēc pulksten 15. “Tūlīt devos uz metalurgu slimnīcu, taču tur acu ārsta vairs nebija,” stāsta vīrietis. “Aizbraucu uz Jaunliepājas Primārās veselības aprūpes centru, bet arī tur acu speciālistiem darba laiks jau bija beidzies, taču reģistratūrā man ieteica nekavējoties braukt uz Centrālās slimnīcas Traumpunktu, kur noteikti palīdzēšot.” Aigars tā arī izdarīja, tomēr viņa brauciens bija veltīgs. “Kur jūs bijāt ātrāk?” Traumpunkta mediķe tikai noplātīja rokas, jo slimnīcā strādājošie acu ārsti jau bija darbu beiguši. Tā arī vīrietis slimnīcā palīdzību nesaņēma un ir nesapratnē – kā tas var būt, ka tik lielā slimnīcā, kāda ir mūsējā un kura ir neatliekamās palīdzības slimnīca, kas vispirms nozīmē sniegt palīdzību tieši neatliekamos gadījumos, šo palīdzību saņemt nav iespējams? Pēdīgi viņš tomēr palīdzību saņēma. Ar izziņu dienesta 1188 starpniecību sazinājies ar Vecliepājas Primārās veselības aprūpes centru, viņš noskaidroja, ka tieši tobrīd pacientus tur pieņem acu ārsts no Rīgas. Mazliet gan nācās pagaidīt, bet svešķermeni no acs izņēma. 
 

Slimnīcas vadītāji uzskata, ka speciālisti niķojas 

Centrālās slimnīcas valdes priekšsēdētāja Dzintra Litavniece, skaidrojot šo situāciju, saka: “Diemžēl mums trūkst daudz speciālistu, un tāpēc arī tā var notikt.” Šobrīd Centrālajā slimnīcā strādā divas acu ārstes – Nora Linavska un Jevgēņija Smirnova. “Savulaik šiem speciālistiem bija tā saucamās mājas dežūras, kad traumu gadījumā jebkurā brīdī ārstam bija jābūt gatavam doties uz slimnīcu,” skaidro D.Litavniece. “Un par to viņiem maksāja 50 procentus no algas. Taču būsim reālisti – acu traumu ir pietiekoši maz, bet šādu dežūru apmaksai bija vajadzīgs daudz naudas, un slimnīca to nevar atļauties. Tāpēc mēs šo kārtību grozījām un atbilstoši jaunajai darba likumdošanai piedāvājām šiem ārstiem izsaukumu gadījumos viņu darbu apmaksāt 200 procentu apmērā, diemžēl speciālisti šādai kārtībai nepiekrīt. Un nepiekrīt viena vienīga iemesla dēļ – tāpēc, ka zaudē prāvas naudas summas. Taču es uzskatu, ka no viņu puses nav godīgi tā niķoties šajā situācijā.”

 Līdzīga situācija Centrālajā slimnīcā ir arī ar ausu, kakla un deguna speciālistiem – arī viņi nepiekrīt strādāt pēc jaunajiem noteikumiem. Bet pavisam nopietna situācija ir neiroķirurģijā – šobrīd mūsu slimnīcā nav neviena šāda speciālista, tāpēc galvas traumu gadījumā mūsējie palīgā aicina sanitāro aviāciju, kas atved speciālistu no Rīgas. D.Litavniece atzīst, ka situācija ir ļoti sarežģīta un iespējams, ka to mainīt var tikai piesaistot jaunus speciālistus, kuru diemžēl šajās ļoti specifiskajās nozarēs ļoti trūkst visā valstī. Valdes priekšsēdētāja gan saka, mazs cerību stariņš esot, jo šobrīd rezidentūrā mācās neiroķirurgs un ausu kakla un deguna speciālists, kuri, iespējams, varētu nākt strādāt Liepājā. Mācības ir uzsācis arī viens urologs, kuru varētu piesaistīt mūsu pilsētai. “Bet viņi visi vēl mācās, un paies gadi, kamēr mēs tiksim pie jauniem ārstiem,” saka D.Litavniece. Un viņa piebilst arī to, ka pašlaik situācija ir tāda, ka, strādājot ambulatori, ārsts nopelna krietni vairāk, nekā strādājot slimnīcā, operējot un uzņemoties lielu atbildību. “Tāpēc arī ārsti nevēlas strādāt slimnīcā,” viņa saka. “Un tā nav normāla situācija.”

Acu ārste N.Linavska, komentējot šo situāciju, saka: “Par to, kā slimnīcā ir ar neatliekamās palīdzības sniegšanu un speciālistu dežūrām, ļoti labi ir informēta gan valdes priekšsēdētāja Dzintra Litavniece, gan galvenais ārsts Egils Freidenfelds, gan arī domes Sabiedrības veselības daļas vadītāja Anda Bergmane, un viņiem vislabāk ir zināms, kas slimnīcai ir vajadzīgs un kādas ir tās prioritātes. Es varu vienīgi teikt to, ka varbūt pilsētā nevajag arī ugunsdzēsējus, jo arī mājas taču nedeg katru dienu, tāpat kā katru dienu nav acu traumas.”
 

Slimnīca var zaudēt neatliekamās palīdzības slimnīcas statusu

Jautājums par speciālistu dežūrām, lai mūsu slimnīcā patiešām varētu nodrošināt pilna apjoma neatliekamo palīdzību, ir skatīts arī Pilsētas domē augstākā vadītāju līmenī. Kā sacīja domes Sabiedrības veselības daļas vadītāja Anda Bergmane, problēmas sakne ir tā, ka Valsts obligātās apdrošināšanas veselības aģentūra neapmaksā ārstu mājas dežūras, bet slimnīcai naudas šīm vajadzībām nav. “Taču pieminētie 200 procenti par izsaukumu faktiski ir smieklīga summa,” saka A.Bergmane, “un tāpēc arī ārsti uz šādiem noteikumiem nepiekrīt, jo par šo naudu nevar pat segt transporta izdevumus.”

Domes priekšsēdētājs Uldis Sesks jau pirms laba laika deva slimnīcas vadītājiem divas nedēļas laika, lai šo jautājumu sakārtotu, taču tā arī tas ir palicis iestrēdzis, jo slimnīca devusi atbildi, ka tādas naudas, lai apmaksātu šīs dežūras, nav. “Tomēr situācija nav normāla,” turpina A.Bergmane. “Tas ir viens no noteikumiem, ka neatliekamās palīdzības slimnīcai ir jānodrošina visi speciālisti. Pretējā gadījumā mēs kļūsim par reģionālo slimnīcu. Tāpēc Pilsētas dome strādā pie šīs problēmas risināšanas.” Kā vienu no iespējamiem cerību stariņiem A.Bergmane redz Veselības ministrijas Valsts sekretāra vietnieka Rinalda Muciņa solīto, ka Veselības ministrija plāno nākamā gada budžetā prasīt naudu speciālistu dežūrām.

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz