Piektdiena, 10. aprīlis Anita, Anitra, Zīle

Nesalaužamā mīlestība

Nesalaužamā mīlestība
Foto: Liberta
02.03.2019 07:12

liepajniekiem.lv

Atslēgvārdi

Pēdējā laikā nepatīkami notikumi skāruši dzīvnieku aizsardzības biedrību “Liberta”. Biedrības vadītāja Ildze Leimante portālam atklāja, ka aizvien līdz galam nav izpratnes par iemesliem, kādēļ Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) kopā ar vairākām dzīvnieku patversmēm Latvijā uzsācis cīņu pret biedrībām, kas palīdz dzīvniekiem.

“Es nesaprotu, kā var būt tāds ļaunums,” skumji nosaka Ildze. Jau kopš novembra vairākas dzīvnieku aizsardzības biedrības Latvijā cīnās par biedrības statusa saglabāšanu. “Liberta” šobrīd ir arī jaunas mājvietas meklējumos un Ildze atzīst, ka biedrība noteikti dosies ārpus pilsētas robežām. “Mēs jūtam cilvēku atbalstu. Viņi nāk, interesējas. Tāpat daudzi saka, ka ir skumji, ka šeit vairs nebūsim, jo cilvēkiem gribas vakaros, brīvdienās atnākt pie dzīvniekiem, izvest viņus pastaigā,” stāsta vadītāja.

Sākums – Hollija

Dzīvnieku aizsardzības biedrības “Liberta” telpās Ed.Tisē ielā 54A mūs sagaida aptuveni divus gadus vecā kucīte Hollija. Viņas krātiņš atrodas blakus kaķiem, kaimiņi ir miermīlīgi un visi sadzīvo labi. Atverot durtiņas pie mums uz priekškājām priecīga skrien Hollija. Kaut arī viņas pakaļkājas traumu dēļ velkas pa zemi, viņa ir dzīvespriecīga.

“Tieši Hollija bija visa iesākums,” mums atzīst Ildze.

Kucītes Hollija un Hanija “Libertā” nokļuva 2018.gada 7.novembrī. “Mēs saņēmām zvanus no Nīcas pašvaldības policijas un Liepājas Valsts policijas Krimināldaļas ar lūgumu palīdzēt. Bija atrasts miris cilvēks un viņa ķermeni sargāja suņi,” notikušo atminas Ildze.

“Ierodoties notikuma vietā redzējām skatu, kas sirdij lika sarauties – apkārt necila un sen neuzkopta iedzīve, tālākajā istabā gulēja cilvēks, kuram priekšā acīmredzami traumēts suns, kurš gatavs savu saimnieku pasargāt no ienākušajiem. Otrs suņuks sēdēja galvgalī un sargāja savu cilvēku. Redzams, ka viss, kas vīrietim bijis ir viņa suņi.”

Nīcas pašvaldības policija suņus nodeva “Libertai”. Tie nekavējoties tika nogādāti veterinārajā klīnikā Mežu ielā 29, Liepājā, lai tiktu izmeklēti un lemtu par tālāko rīcību. Hanijai ar veselību problēmas nebija, taču Hollijai tika konstatēta vairāku nedēļu sena trauma – mugurkaula lūzums, grūtniecība, izgulējumi. Šobrīd ir skaidrs, ka kucīte dzimusi laimes krekliņā.

“Veicot sonogrāfiju tika konstatēts, ka kucēni ir dzīvi un arī grūtniecības termiņš ir liels, tāpēc nolēmām nogaidīt mirkli, lai sāktos pirmsdzemdību kontrakcijas un Hollijai tiktu veikts ķeizargrieziens,” stāsta I.Leimante.

15.novembrī bija pienācis dzemdību laiks, taču kucēni diemžēl nebija gana spēcīgi, lai izdzīvotu. Hanija ātri vien atrada sev jaunas mājas un tagad dzīvo mīlēta suņa dzīvi, kamēr Hollijas ģimene ir “Liberta”.

“Hollijas lieta uztaisīja ažiotāžu interneta vidē, jo, protams, bija cilvēki, kuri uzskatīja ka no malas ir gudrāki un viņu uzskats ir vienīgais un pareizais, bet cilvēki, kuri nav speciālisti un ikdienā nestrādā ar dzīvniekiem sadalījās divās daļās – vieni piekrita interneta “ekspertiem”, ka kucīti nepieciešams iemidzināt, taču otri iestājās par Hollijas dzīvību un biedrības darbu,” par piedzīvoto stāsta Ildze.
Ar komentāriem internetā nekas nav beidzies, jo neapmierinātie cilvēki iesnieguši sūdzību PVD, lai panāktu Hollijas eitanāziju.

“Tad arī sākās mūsu cīņa ar PVD – novembra vidū. Taču ir pienācis marts, Hollija ir dzīva, laimīga un turpinās dzīvot.”

Izvērtējams gadījums

Arī pati biedrība piekrīt, ka šāda trauma, kāda bija Hollijas gadījumā, parasti dzīvniekam ir nāvējoša, vai rada tādus bojājumus, ka dzīvnieku uzturēt pie dzīvības būtu nežēlīgi, taču pieredze ļauj katru gadījumu izvērtēt individuāli.

“Mēs nestrādājam ar dzīvniekiem pirmo dienu, lai nevarētu adekvāti novērtēt situāciju un pieņemt pareizo lēmumu. Esam praktiķi ar vairāku gadu stāžu un ikdienas sadarbojamies ar veterinārārstiem, kuri savu viedokli par katru konkrēto dzīvnieku izsaka tikai pēc dzīvnieka izmeklēšanas, nevis kā citi – pēc internetā apskatītas bildes,” situāciju skaidro Ildze.
“KK Original Design” izveidotājs Valters Krētainis šobrīd izgatavo tieši Hollijai paredzētus ratiņus, kas viņai palīdzēs pārvietoties. Valters stāsta, ka ir idejas par to, kā izveidot ratiņus, lai Hollija varētu pārvietoties. “Tas nav nekas neiespējams!” ir pārliecināts puisi.

“Jā, viņai dzīve būs jāpavada ratiņos,” atzīst Ildze, “Bet vai šis fakts ir par iemeslu, lai suni iemidzinātu? Suns ir dzīvespriecīgs, ar labu apetīti, pati spējīga nokārtoties. Hollija bauda dzīvi, sāpes nejūt un redzu, ka jūt kādu cīņu esam izcīnījuši, lai viņa dzīvotu un redzu, ka tas ir bijis tā vērts!”

Pēc visa piedzīvotā Ildze atzīst, ka likumdošanu dzīvnieku jautājumos ir nepieciešams sakārtot, taču šobrīd netiek rasti pareizi risinājumi. Portālā manabalss.lv ir uzsākta parakstu vākšana, lai saglabātu dzīvnieku aizsardzības biedrības, kā arī tiktu izstrādāti objektīvi mājdzīvnieku turēšanas likumi.

“Laikā, kad situācija ar mājdzīvnieku vairošanu, tirdzniecību un dāvināšanu “labās rokās” valstī ir sasniegusi katastrofas apmērus, ir nepieļaujami cīnīties pret tiem, kas cenšas šo jautājumu sakārtot – pret dzīvnieku aizsardzības biedrībām. Tā vietā, mūsuprāt, nepieciešams izstrādāt, piemērot un pielāgot objektīvus likumu grozījumus, kas saistās ar mājdzīvnieku uzturēšanu, dāvināšanu un pavairošanu, kā arī prasības gan biedrībām, gan patversmēm. Pretējā gadījumā Latvija kļūs par mājdzīvnieku eitanāzija lielvalsti, kur vieni pavairos, dāvinās, pametīs, bet citi būs spiesti eitanazēt tikai tāpēc, lai valsts nepārvērstos par klaiņojošu suņu un kaķu koloniju,” raksta iniciatīvas virzītāji.

Foto galerija

23 komentāri

2019-03-02 08:36

Izdzīvojušais: Tas jau ir vienīgais, ko tas pvd dara, cīnās pret mazāk aizsargātajiem un vājākajiem. Kā saka, uz šo grupu rēķina demonstrē savus muskuļus. Jo pa īstam ķerties klāt, lai sakārtu ar pārtiku saistītās jomas pvd nespēj, jo pietrūkst gan profesionalitātes, gan gribas, gan spēku.

2019-03-02 09:07

Telma: Lai PVD atvelkas uz Ūliha ielu,kur viens pensis tur bariņu nepotētus,nečipotus,netīrus,blusainus,pusbadušus suņus..un drīz jau būs nākamais metiens.

2019-03-02 10:17

Muris: Kas tur slikts, ja PVD kontrolē šīs viedrības? Vai "Libertai" ir ko slēpt? Zināms, ka ir biedrība, neteikšu kura, kur slimus dzīvniekus atdod saimniekiem, un tie nomirst. Dzīvnieks biedrībā netika pienācīgi aprūpēts.

2019-03-02 10:25

Fuj: Pvd ir stagnējoša un represīva a-eiropas iestāde. Likvidēt un izveidot izpalīdzīgu, Z-eiropas standartiem atbilstošu dienestu!!

2019-03-02 11:11

Samanta: Pilnīgi piekrītu Fuj...tā iestāde sen jālikvidē ar visām tām padomju laika tantēm..kādreiz,kad dzīvoju vēl Latvijā un stradāju TOP veikalā, no PVD nāca pārbaudēs viena sieviete..vārdu neatceros,bet uzvārds -Kuņķe..viņa pārbaudes laikā sedēja kabinetā un ar kancelejas šķērēm grieza sev nagus tā,ka tie lidoja pa visu kabinetu..vot tas ir kultūras līmenis

2019-03-02 13:45

M,: Ildze, paskaidro, kāpēc negribi zaudē biedrības statusu un pāriet patversmes statusā??? Tev netiek aizliegts glābt dzīvniekus, to var arī patversmes statusā darīt!

2019-03-02 13:58

Zuzī: >M
Palasi ceturtdienas Kurzemes vārds vai Kursas laiks tad sapratīsi.

2019-03-02 14:07

Kantainais: Patiesībā šo ""Pārtikas"" dienestu :):) var iedzīt pamatīgās nepatikšanās--vienīgi tas ,ka Latvija nav pastāvīga nevienā jomā,ieskaitot juridisko un cilvēktiesību reglamentējošo un aizstāvējošo ,atraisa rokas un visatļautību jebkurai birokrātiskai struktūrai ,kura barojas uz valsts līdzekļiem..tātad --haļava.
Ja sāktu skurpulozi pieiet tam ,kādu ""pārtiku ""pārdod veikalos ar šo pašu ""pārtikas ""dienestu akceptu...tad tas jau var izvērsties par apzinātu cilvēku indēšanas un veselības iedragāšanas kampaņu..Nu un nošejiens izriet ,ka ŠIS PĀRTIKAS diensts nenodarbojas ar to ko vajag un izšķērdē tai pieširtos budžeta līdzekļus.!! Tātad--kam ellē vajadzīgs šāds liekēžu dienests !?? To vajag likvidēt reporganizējot un pilnvaras nododot kaut vai ekonomikas policijai.

2019-03-02 15:58

sausene: Ko jūs te varat d---rst,aizejiet paši un pārliecinieties kas notiek šai patversmē Liberta,Tur pat kā pie premjera ir pieņemšanas laiki kuri pat netiek ievēroti.Tur vispār ne viena nav...tur ir tikai netīrās naudas atmazgāšanas objekts....Lai tik slēdz ciet tādas patversmes...Tāda ir Liberta Liepājā,Rembo-Ventspilī un gan jau vēl...

2019-03-02 16:26

ha ha: Pilnīgi piekritu sausenei atēdusi šaibu un patversmē taisa savu biznesu.

2019-03-02 17:59

bobis: Tad Hollijai tika veikta operācija vai nē vai suns dzīvo ar pārlauztu mugurkaulu? Tika vākti līdzekļi, lai suneni vestu pie dr.Drapčes - tad aizveda vai nē? Kāpēc ratiņi vēl nav joprojām, bet tikai tiks gatavoti? Cilvēki sen feisbukā uzdeva šos jautājumus, bet neviens uz tiem neatbild, tāpēc jau sašūmējās cilvēki - naudu savāc, bet atskatīties neuzskata par vajadzīgu. Pat "Ķepu-ķepā" jau reģistrējās kā patversme - nekas slikts tas nav, ja tas ir tavs pamatdarbs, nevis hobijs.

2019-03-02 18:08

bobis p.s.: Atvainojos, sajaucu - pie dr.Ozola!!!

2019-03-02 18:56

M,: Hollija pakaļkājas traumu dēļ velkas pa zemi :( Hollija ir dzīva, laimīga un turpinās dzīvot. TĀDA IR LAIME BIEDRĪBAS IZPRATNĒ??!!

2019-03-02 20:20

Hanna-: Suns tiesam ir labi atkopies, un jutas labi.
Redzeju, ka luncina asti,megina balstit pakalkajas. Tatad galigi bezjutigs pakalgals nav. Un tas meitenes, kas tur strada tiesam mil tos dzivniekus. Vinas dara labu darbu. Un kada atskiriba-biedriba vai patversme. Kapec vinam no ziedotaju naudas butu jaiegulda lidzekli no nokartotu to patvermes statusu. Tapat PVD vinus parbauda, ari, ja vini ir biedriba. Tad kada jega. Tikai naudu grib noslaukt tam meitenem.

2019-03-02 21:04

Jrx: To bobis un sausene.. cik dzīvniekus no patversmēm vai šis biedrības esat paņēmušas sev ģimenē? Meitenes dara izcilu darbu, sevi nesaudzējot. Arī mums ģimenē ir 2 gadīga sunene no šīs biedrības Liberta, kuru izglāba no noslīcināšanas 2 mēnešu vecumā. Labprāt šiem diviem apdirsēju ģīmjiem paskatītos acīs..

2019-03-03 00:09

lilyja: Lai visiem jums būtu tāds dzīves prieks kāds ir Hollijai...superīgs sunskurš priecājas par katru dienu ko var dzīvot!Man gan patīk Libertā eju tur bieži visi atsaucīgi,labsirdīgi,cīnās par katru dzīvnieciņu.Žēl ka nebūs kur aiziet samīļot dzīvniecinus.
Tie kas saskata tikai slikto pajautājiet sev,cik dzīvniekus es esmu izglābis,cik esmu paņēmis no ielas?Diez vai atbilde būs pozitīva.Man mājās ir trīs kaķi un visi paglābti no ielas tāpēc atļaujos runāt!Veiksmi Libertai

2019-03-03 08:58

mīlēsim savus dzīvniekus !: Es visu saprotu,ka katram cilvēkm sava aizraušanās un mīlestība uz dzīvniekiem neizpaužas tikai dzīvnieku patversmju organizēšanā! Ļoti daudzi cilvēki mīl savus iegādātos ,mājdzīvniekus viņus tur un baro, kas mūsdienās nemaz nav lēti, bet kāpēc izskan pārmetumi tiem cilvēkiem,kas nepalīdz šīm patversmēm , neziedo un aktīvi neatbalsta! Ja kāds vēlas izveidot šādu iestādi- lūdzu,cepuri nost ! Darbojaties,ja jums ir iekšā, dariet šo labo darbu,bet es mīlu savus dzīvniekus, bet neņemšu no patversmes svešu dzīvnieku,tikai tāpēc,ka viņam tur nav pārtikas,vai kā cita! Kas to izveidoja, lai zina kā tikt galā, nevis tagad pārmest sabiedrībai, ka neziedo un nepalīdz! Ir pietiekami daudz nepatīkamas informācijas ar ko nodarbojas dažās dzīvnieku patversmēs,sākot ar izkropļotu šķirņu krustošanu un pārdošnu aiz valsts robežām un tml. Tā kā acīmredzot arī šie netīrā biznesa veidi arī ir ieinteresējuši PVD un protams vēl kas cits arī! Tā kā neesmu dzīvnieku nīdējs, bet katram pašam jātiek galā ar to,ko viņš apņēmies! Arī tiem,kas paņem dzīvniekus un pamet !

2019-03-03 09:16

varbūt ka arī: Zinu gadījumus, ka dažādās dzīves situācijās, aiz pārbīļa,vai kā citādi cilvēkiem pazūd kaķis vai suns un viņi intersējas, pārdzīvo un meklē savus mīluļus ,īpaši jau cilvēki gados, un tad pēkšņi izrādās, ka kāds šo dzīvnieku savācis un ienesis patversmē ( par ko paldies),kas protams nenotiek nākošajā dienā pēc pazušanas, bet vecias cilvēks ierodoties patversmē ir nepatķami pārsteigts, ka viņam, lai atgūtu savu mīluli par to ir jāmaksā! Raudi vai nē, dzīvnieku vari atgūt par naudu !! Bet ko lai dara šie seniori,ja naudiņas nepietiek zālītēm un maizītei , un cerības atgūt savu draugu izplēn! Varbūt nāks kāds cits kam būs naudiņa, ja nē arī dzīvniekam patversme būs turpmāk jāpieņem par savām mājām! Varbūt arī šis fakts interesē PVD?

2019-03-03 12:13

Zita: JAUTĀJUMS!!!!!!!!!!!!!!!! Kāda virzība notiekas Ropažos ar diviem spīdzinātiem Amerikāņu stafordšīras terjeriem? Viņu īpašniece, kura atdeva tiem (pat nezinu kā nosaukt) ir no Liepājas Anastasija, kā var atdot savus mīluļus, kurus esi mīlējis ( ja tā var teikt), pēc tik gadiem. Zinu cilvēkus, kuri ir pirkuši no viņas kucēnus un viņa viņus ir piemānījusi. Taisnīgai TIESAI ir jābūt!

2019-03-03 19:24

Temida: Paskatieties uz tp Libertas dāmu nenormālajiem miesas apmēriem!!! Lai neēd bulkas maisiem, tad nebūs jāprasa ziedojumi. Un no dzīvojamā rajona, kur cilvēki pēc darba grib naktīs gulēt, lai tinās prom. Dzīvniekiem vajag svaigu gaisu, ne tupēt saspiestiem tajā būcenī, riet un plosīt vienam otru četrās sienās.

2019-03-03 19:33

vasara100: Vai tad patversmes nesaņem ES naudu, pašvaldības naudu? Priekš kam būtu vēl jāziedo?

2019-03-03 20:51

Zvērs: Ildze dara labu darbu, bet viņai ir savi priekšstati par tīrību un kārtību.

2019-03-04 16:36

likums: Ideja un darbs nav peļams ,bet likumi ir jāievēro ,proti Dzīvnieku aizsardzības likums ,Veterinārmedicīnas likums, MK noteikumi Nr. 266,407,678,618

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz