Pirmdiena, 24. februāris Diāna, Dina, Dins

Nesapiņķerēties loterijas tīklos. Iedzīvotāji uztraucas par iespējamu krāpniecību

Nesapiņķerēties loterijas tīklos. Iedzīvotāji uztraucas par iespējamu krāpniecību
Foto: Egons Zīverts
17.10.2019 07:12

"Kurzemes Vārds"

Atslēgvārdi

Daudzi liepājnieki pēdējā laikā savās pastkastītēs ir saņēmuši zilas krāsas aploksnes, kas piedāvā iespēju laimēt ievērojamas naudas summas. Viss, kas jāizdara, – jāizpilda dalības pieteikuma anketa un jānosūta tā atpakaļ loterijas rīkotājam. Cilvēki, kas vērsās redakcijā, uztraucās vai tā nav krāpniecība, un lūdza brīdināt citus neiekrist “bezmaksas peļu lamatās”, tāpēc “Kurzemes Vārds” skaidroja, kas šī par loteriju.

Tās organizatori ir SIA “RD Baltic”, kas līdzīgu izlozi rīkojot jau vairākus gadus. Cilvēkus aicina ar Latvijas Pasta starpniecību iegādāties apgāda “Jumava” izdoto “Veselības rokasgrāmatu” vai arī vienkārši aizpildīt pieteikuma veidlapu, lai pretendētu uz 54 tūkstošus eiro lielo kopējo balvu fondu.

Tiesa, tiem, kas nopirks grāmatu, tiek solīta arī bezmaksas pārsteiguma dāvana un tiek piedāvāta iespēja piedalīties 15 tūkstošu eiro vērtas specbalvas izlozē.

Finanšu ministrijas Izložu un azartspēļu uzraudzības inspekcijā noskaidrojām, ka uzņēmums “RD Baltic” ir ieguvis loterijas atļauju, taču, lai arī likumiski viss ir kārtībā, tomēr metode, kā piesaistīt maksimāli daudz loterijas dalībnieku, esot agresīva.

“Liela daļa cilvēku, saņemot šādu vēstuli, nemaz neizlasa, ka loterijā var piedalīties arī bez grāmatas iegādes. Uzsvars tiek likts uz to, ka dalības pieteikums ir jāaizsūta atpakaļ septiņu dienu laikā, vēstulē var uzzināt par iepriekšējiem laimētājiem utt. Ļaudis apjūk un vairumā gadījumu grāmatu nopērk. Šis ir tā saucamais agresīvais mārketings, kas maldina patērētājus. Tieši par šo jautājumu esam tiesājušies ar “RD Baltic”,

taču tiesa lēma, ka tas nav uzskatāms par likuma pārkāpumu, proti, akcijas un loterijas var likt vienā aploksnē, neskatoties uz to, ka cilvēks gluži vienkārši var apjukt,”

pastāsta Izložu un azartspēļu uzraudzības inspekcijas departamenta direktors Valērijs Visockis.

Tā nu nākas kliedēt mūsu lasītāju bažas par krāpšanu, tāpat Patērētāju tiesību aizsardzības centrā “Kurzemes Vārds” noskaidroja, ka sūdzības par “RD Baltic” rīkoto loteriju nav saņemtas.

Taču tas, vai piedalīties šādā loterijā vai ne, lai paliek katra paša ziņā, tāpat kā izlemt, vai nepieciešams iegādāties kādu lasāmvielu vai arī ne.

Tāpat der zināt, ka noteikumi liek preču un pakalpojumu loterijās laimējušās personas noteikt publiski – tātad jebkurš neatkarīgi no tā, vai piedalās loterijā vai ne, ir tiesīgs klātienē novērot izlozes procesu.

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli