Otrdiena, 1. decembris Emanuels, Arnolds
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Nezinīši un vienaldzīgie bojā kopējo ainu piesardzības pasākumu ievērošanā

“Kāda maska? Veikalā jāvalkā obligāti? Kurš to ir teicis? Mani neviens nemācīs, kas jādara,” laikrakstam savu nostāju par mutes un deguna aizsegu lietošanu pauž tirdzniecības centra “Kurzeme” apmeklētāja. 

Nezinīši un vienaldzīgie bojā kopējo ainu piesardzības pasākumu ievērošanā
Foto: pixabay.com
20.10.2020 16:34

Miks Kuncītis

"Kurzemes Vārds"

Pirms nedēļas Ministru kabinets pieņēma lēmuma, ka mutes un deguna aizsegi obligāti būs jālieto arī tirdzniecības vietās: veikalos, pastos, aptiekās u.c.

Ja vēl pagaidām iedzīvotājus par masku nelietošanu nesauc pie atbildības un tas joprojām ir pašu attieksmes jautājums, tad drīzumā, iespējams, policija par to piemēros naudas sodu. Tāpat politiķi diskutē arī par iespējamu komersantu sodīšanu, ja tie apkalpos klientus bez maskām. Vakar “Kurzemes Vārds”, apstaigājot vairākas tirdzniecības vietas, veica novērojumus, kā cilvēki attiecas pret šo prasību – lietot sejas masku. 

Tirdzniecības centra “Kurzeme” veikalā “Maxima” pircēji bija gana apzinīgi – dezinficēja rokas, izmantoja vienreizlietojamos cimdus, kā arī sejas maskas.

“Man somā maska ir, aizmirsu, ka tā obligāti jālieto. Saprotu – par savu veselību ir jāgādā, it sevišķi jau manos gados,” laikrakstam sacīja viena no retajām “Maximas” apmeklētājām Helga, kurai nebija maskas. Tāpat pensionāre neslēpa, ka viņai īsti nav skaidri masku lietošanas nosacījumi.

Piemēram, viņa uzdeva jautājumu jautājumu: “Cik reizes masku var lietot?” Vienlaikus kundze norādīja, ka viņai ir vienreizlietojamā maska. “Ja nomainu reizi mēnesī, tad pietiek?” Izskaidrojot kārtību, sieviete uzreiz piebilda: “Tad nu gan dārgi sanāks, ja katru reizi jāmaina. Būs jāatrod kādā veikalā tāda maska, kuru var izmazgāt un lietot atkal.”  

Kaut arī lielākā daļa cilvēku maskas lieto un nopietni attiecas pret Covid-19, uzrunājot vairākus cilvēkus bez mutes un deguna aizsegiem, gadījās dzirdēt arī pa kādam skarbākam vārdam. Visspilgtāk negatīvā nozīmē savas domas par šo prasību izteica Pētertirgū pie skārņiem sastaptais pensionārs Leonīds, uzsverot, ka no maskām neesot nekādas jēgas, “ja nomiršu, tad nomiršu”.

Zinības par masku bezjēdzību viņš esot sasmēlies internetā. 

Runājot par distances ievērošanu, spilgti situāciju Pētertirgū raksturoja epizode, kurā pārdevēja kādam pircējam aizliedza stāvēt pie blakus esošā stenda. Cilvēks, gaidot rindā, vienkārši vēlējās ievērot distanci un negribot nonāca cita tirgotāja “piederošajā teritorijā”. “Kā, lai pakļaujas likumam, ja man to nemaz neļauj,” teica pārdevējas nepamatoti nopeltais vīrietis. 

Veikala “Sportland” klientu konsultante Līva laikrakstam savukārt sacīja, ka jaunieši maskas lietojot daudz vairāk nekā gados vecāki, īpaši jau pusmūža vīrieši. “Mēs veikalā nevaram sūdzēties par to, ka pircēji nelieto maskas. Jūs taču redzat, arī tagad praktiski visiem tās ir,” teica Līva. 

Pārliecināties par to, ka pārdevēja aizrāda cilvēkiem par distances ievērošanu, laikrakstam izdevās veikalā “Drogas”. Tiesa, jautājot tai pašai pārdevējai, kāpēc veikalā ir tik daudz pircēju bez maskām, sekoja atbilde: “Neviens man nav teicis, lai par to aizrādu!” 

Neviens vien laikraksta uzrunātais cilvēks uzsvēra, ka masku lietošana ir nepatīkama ne tikai tādēļ, ka grūti paelpot, bet arī tādēļ, ka, piemēram, brilles svīstot ciet.

To “Kurzemes Vārdam” vēlējās pastāstīt arī kāds pensionārs, kurš ar aizsvīdušajām brillēm pārtikas veikalā juties kā aklais, tādējādi aizķerot preces un sitoties gar veikala vitrīnām.

76 komentāri

2020-10-20 16:56

Leons: Njā, tādu tipisko Leonīdu pie mums netrūkst, kas sagrābstās info kkur internetā vai saklausās Gobzema murgus un sajūtas kā doktora grādu ieguvuši virusoloģijā.

2020-10-20 17:06

...: Sanāk... ka pieprasam bezmaksas medicīnu. Bet tai pat laikā paziņojam, ka par sevi nerūpēsimies, Leonīda kungs? Kad saslims, bļaus ka grib būt rindā pirmais uz ārstēšanos. Vēl nav satikts dzīvotspējīgs pensionārs, kurš mierīgi ļautos nomirt - visi rindās pie ārstiem un rij tabletes. Bet tagad - maskas nevilkšu. Tik piemirst ka viņu dēļ arī kādu citu un pat jaunu cilvēku var paraut līdz... nja... kā lai ciena vecākus cilvēkus, ja tie neciena citus?

2020-10-20 17:10

u: Veikala telpas pārkurinātas,cilvēkiem bez maskām grūti elpot,kur nu vēl maskās....!!!

2020-10-20 17:52

Ko darīt?: Tas tik ir sākums kad sāks austiņā čipiņu montēt tad gan būs jauki .lai mums jauks šis sunīšu laiks ar uzpurņiem .vav.

2020-10-20 18:25

Adelīna: Visu cieņu Aldim Gobzemam par uzdrīkstēšanos. Būtu mums vairāk tādu deputātu, uzpurņos kā paklausīgiem sunīšiem nebūtu jāstaigā un jāsmok

2020-10-20 18:54

kkk: '\Sādos gadījumos ,ja tiešām rūp tautas veselība ,tad maskas ir jāizsniedz par velti.
Veikt kalkulāciju uz izsniegto masku daudzumu attiecībā pret Lv ekonomikas "'dinamiku"" ,nemaz nav tik grūti.
Maskas ir vienreizējas -šī gaiši zilās ,paredzētas ,šķiet ,bija tikai max.uz 1h-2h.
Tātad ,cik cilvēks spiests izdot ,lai vienu dienu uzturētos sabiedriskā vietā???
Taču valsts to var un tai to vajag atļauties...ja sāks visi sprāgt nost tad valsts kā tāda izbeidzas --nav cilvēku ,nav valsts --bet būs migranti biezā slānī.
Šīs parastā maskas pirms Covida laika maksāja 100gab...kaut kur zem 2 euro. ar visu PVN)))
Par Gobzemu!!!

2020-10-20 19:04

Juris Baismīgais: Es, kā reti apzinīgs Covidlietotājs - jo tādi, pēc infektologu atzinuma, esam mēs VISI - ziedoju savu brīvo laiku un izbūros cauri visiem pēdējā laika MK lēmumiem noteikumiem, Krimināllikumam un PVD noteikumiem, bet, va vellos, nevienā dokumentā tā arī NEATRADU definīciju, kas tas tāds, ko presē ik dienas apzīmē ar nosaukumu "MASKA"! Esmu spiests secināt, ka ikviens PP, VP kārtībnieks vai, drūmā perspektīvā, Nacionālo Bruņoto Spēku karavīrs, variējot izpratni par MASKU pēc savas gaumes, būs tiesīgs man izrakstīt sodu par EUR 50 ...> 100 ... > 100 x n. Vai apzināti atstāts "caurums" likumdošanā un varu lietot apvīlētu reņģu tīkla strēmeli ar piediegtām gumijlentēm, kā nekā, arī MASKA! Cien. soda ieviesēji, sakārtojiet un precizējiet nosacījumus, pirms iekasēt kārotās kabatasnaudas.

2020-10-20 19:29

va: Adelīnai.Slavējiet tik Gobzemu,nevalkājiet masku un tad redzēsit ar kādu progresiju PIEAUGS vai samazināsies covid saslimušo skaits.

2020-10-20 19:38

To Adelina: Jebkurā gadījumā gobzemjidioti grib panākt, lai ierobežojumi nekad nebeidzas. Dārzeņi

2020-10-20 19:43

Adelīna: To "va". Cik viegli cilvēkus ietekmēt! Kurā valstī uzpurņu nēsāšana ir samazinājusi koronavīrusa izplatīšanos?

2020-10-20 20:00

Mellais kavīda eņģelis: Adelina,te ir ne mazums cilvēku kuri tālak par savu degungalu neredz,un izlasa tikai virsrakstus,toties visskaļāk mauro-vai vai ,ak dievs viss slikti,kavīdnieks plosās,mums visiem beigas,aizveriet robežas,uzvelciet maskas!tieši tā-parādiet man vienu valsti,kurai masku nēsāšana ir palīdzējusi cīņā ar šo "šausmīgo vīrusu"!Ņemam to pašu Lietuvu-maskas obligātas bija no augusta.Un ko mēs redzam tur patreiz?Kavīdnieks pļauj lētticīgos kā smilgas,viss slikti!Ha ha!Šķaudošam cilvēkam pasaka ka viņam kovids,neviens jau nav mēģinājis to diagnozi apstrīdēt vai pārbaudīt,visi notic un dodas mājās dzert saaukstēšanās pulverīšus un saldu tēju pret kovidu,pret kuru starp citu,neesot ne zāļu ne vakcīnu!Un 99 no 100 "sasirgušajiem"arī izveseļojas,atskaitot tos kuriem tiešām jau "spēle"
ir beigusies daudzo citu slimību dēļ.........

2020-10-20 20:20

covid: tas covid būs visu atlikušo mūžu,kā gripa,varēsiet visi sēdēt skapī,untai gudrajai daudzpunktei,mums jau sen nav bezmaksas medicīna,ja jau valdībai tā rūpētu tauta,dotu maskas bezmaksas,miljardus taču sagrābās,bet nē,ka tik vairāk sodīt un pazemot savu tautu

2020-10-20 21:19

...: kur var saņemt bezmaksas maskas? tikai nestāstiet par šūšanu, mazgāšanu...latvijā ir pārāk daudz to, kuri knapi var atļauties nopirkt ēst, kur nu vēl dārgās maskas

2020-10-20 21:30

Patakstījos !: Vai visi brēcēji parakstījās par Saeimas atlaišanu ,ja ne tad ko vēl gaidām .Cik ilgi šie zirgosies par cilvēkiem sodu licēji.

2020-10-20 21:31

Nemaz neizbrīna: Diemžēl šī situācija spilgti parāda, cik daļa mūsu pēcpadomju sabiedrības ir vienaldzīga pret citu cilvēku interešu ievērošanu, egoistiska, ciniska un nihilistiska. Masku nevalkātāji, visticamāk, ir tie paši, kas nerāda auto pagrieziena signālus, liek mašīnas neatļautās vietās, brauc agresīvi un čakarē valsti, nemaksājot nodokļus. Un uzskata, ka viss viņiem pienākas tāpat vien. Tava brīvība beidzas tur, kur tā sāk aizskart citu cilvēku intereses. Mums līdz Rietumu sabiedrības līmenim vēl tāls ceļš ejams.

2020-10-20 21:42

Ilze: A ko tad Zaļie klusē? Kā lielais daudzums sintētisko masku ietekmē ekoloģiju?

2020-10-20 21:56

Grieta: Iepirka maskas daudz un nav kur likt, tad nu MUĻĶĪŠI IZPERKAT!!! KAUNS BŪTU CILVĒKUS SMACET SMIRDIGOS AUTOBUSOS, VEIKALOS UN TĀ TĀLĀK!

2020-10-20 22:56

nu gan: To adelina. Tu neesi aizdomājusies par to, cik viegli pati esi ietekmējama? Padomā un nekritizē citus.

2020-10-21 06:27

Lauku tūrisms: Ilzei zaļiem ir zaļi un viņi par masku nonākšanu dabā neuztraucas. Vieni izmet citi savāks un lietos tālāk. Kā slimnīcā pie bahilu automāta ir misene kur izmet bahilas. Ir daudz gadījumu nācies redzēt kā no misenes izvelk un dodas apciemot pacientus. Zaļiem gada beigas tuvojas atskaites jātaisa un prēmijas jāsaņem

2020-10-21 06:46

juris: Juris - Grietai
Ja jau viss tev ir tik smirdīgi, ko šeit dzīvo? Brauc uz laukiem, mežiem, dzīvo savos sūdos cik gribi un nebūs tev šeit jāgaudo.
Negribat valkāt maskas, maksājiet sodus un to arī pelnīti būsit nopelnījuši.
Nerūp sava veselība un dzīvība, tad arī nerūpējaties par to ! .... Ātrāk nosprāgsit un nevarēsit savus debīliķu gēnus nodot nākošajiem. Tā saucās dabiskā atlase, kas ir balstīta uz jūsu pašu idiotismu.
Vienu šī pandēmija gan parāda - cik mūsu sabiedrība ir daudz šo personu ar šiem gēniem, -personu kuriem uzšpļaut uz pārējiem.

2020-10-21 09:15

Moto moto!: Lietuvā jau apmēram 2mēn. lieto maskas, neteiktu tas viņu situāciju kaut kā uzlabotu! Tukša di šana tā ir! Kovids ir bija un būs! Tik tagad kāds tam izdomāja veikt testus un nolikt pasauli uz ceļiem! Jo tas ir ļoti ienesīgi!

2020-10-21 09:17

Cilvēks: Kur Jūs esat Latvijā redzējuši bezmaksas medicinu? Cik es sevi aceros pie kura ārsta nēj visur jāmaksā, nokļūsti slimnīcā jāmaksā, zāles jāmaksā, kur ir bezmaksas medicīna????? Es laprāt to izmantotu.

2020-10-21 09:18

braucējs: to Adelina

Kurā valstī maskas/2 metri/dezinfekcija ir samazinājusi saslimšanu?

Teju visās Āzijas valstīs, piemēram, Ķīnā, Taizemē, Dienvidkorejā.
Deinvidkorejas pilsēta Seula un ASV pilsēta Ņujorka

Seula ~ 10 000 000 iedzīvotāju
Ņujorka ~ 8 000 000 iedzīvotāju

Seula ~ 25 000 ar Covid 19 saslimušo
Ņujorka ~ 240 000 ar Covid 19 saslimušo

Seula ~ 450 Covid 19 upuri
Ņujorka ~ 23 500 Covid 19 upuri

3 reizes uzmini kurā valstī maskas/2 metri/dezinfekcija ievēroja cītīgi un kurā bija lepna "priekš kam man maskas" attieksme...

2020-10-21 09:21

uzspļauju maskām!: Man ir kabatā ieņurcīta vienreizējā maska, kuru mainīt negrasos, jo jēgas no tās tāpat nav! To pat saka mediķi!
Neviens nevar piespiest valkāt maskas piespiedu kārtā. Tas ir pretrunā ar Satversmi. Tas ir tāpat kā, piemēram, visiem no pirmdienas jāstaigā tikai rozā apģērbā, pārējos sodīs. Kas sekos pēc tam? Čipēšana kā aitām?

2020-10-21 09:27

fakts: Top veikals(Lielie logi),dezinfekcijas līdzekli nav Nekad!?Pārdevēja gaļas vitrīnā strādā tikai bez cimdiem,par masku nerunājot!Ja nav pircēju,turpat dienesta telpā paēd,notīra galdus ar lupatu un ,parādoties pircējam,ar tādām pat rokām ņem no vitrīnas karbonādi.Jā,maisiņš rokās vinai ir bet darbojas ar to tik neveikli,ka karbonade ir apgrāpstīta vairākas reizes!?

2020-10-21 09:34

Ķekatnieks: Vai masku atbalstītājio var reiz paskaidrot - kādām maskām jābūt. Vai izvēlētai maskai jābūt saskaņā ar kādu aizsargklasi vai es varu no jebkuras lupatas uztaisīt masku un nēsāt? Cik bieži man viņa jāmaina utt. Jo visās prasībās raksta ka jābūt maskai - bet kādai to neviens nepasaka.

2020-10-21 09:35

Dāvids B.: Žurnālistiem nenāktu par ļaunu iegriezties slimnīcā gripas sezonas laikā un pavēror slimnieku skaitu, to stāvokli. Tad arī būtu iespējams izdarīt kādus secinājumus, vai tik tiešām patreizējās "covid šausmas" nav viens liels uzpūsts burbulis, kas darbojas kā naudas slaukšanas mašīna, cilvēku sašķelšana utml. Tāpat jāpiemin, ka tā būtu neatkarīgu žurnālistu rīcība - analizēt no visām pusēm, nevis atreferēt valdības sacīto.

2020-10-21 09:38

Popsis: Tikai uz sabiedrības krējumu, kuri paši šos ierobežojumus ievieš, tas neattiecas, ballējas uz visiem 100%. Viņi jau ir tie, kuri nerāda tautai priekšžīmi, bet gluži pretēji, līdz ar ko zūd ticamības moments, un tauta savā starpā kasās.

2020-10-21 09:49

TrueWisdom: 1) Masku torgašu lobijs un biznesa projekts uzvar!!! 2) Pašvaldību budžets papildinās!!!
Kam ir jānotiek, lai iedzīvotāju pazemības mērs būtu pilns?
Piem.: Ģimene, 2 bērni, 0.5 (maskas cena) * 4 (cilvēki) * 2 (no rīta un vakarā) * 21 (tikai darba dienās) = 84 EUR ...tā iet, kad par situāciju valstī pielemj garā vājš nepilsonis.
Nekādus uzpurņus.
Lai parāda cilvēkiem definīciju "sejas maskai", kamēr tādas nav, neko nepērkam, nepabalstam valsts izzadzējus. Mūsu bērni maksās paaudzēs lai šo dažu varaskāro zagļu makus piepildītu uz viņiem atlikušajiem dažiem gadu desmitiem. Biznesmeņiem "dzīres mēra laikā", kur vēl vairāk var nopelnīt, kā uz latvieti zem emkānoteikumiem, policejiskas valsts un pašapziņas sloga.

2020-10-21 09:59

braucējs: To uzspļauju maskām

Pats tu esi aita, bet iedomājies, ka vilks. Tavs gans ir Aldis/Ciekurs/Pļaviņš/jebkurd cits interneta mesija.

Satversmē nav panta par to, ka valsts nevar prasīt tev sabiedriskā vietā nēsāt masku. Tur ir pants par to, ka var atkāpties no vairākiem Satversmes pantiem kopējo sabiedrības interešu vārdā, kā tas notiek tagad.

Taka nevalkā masku, novēlu tev sakrāt sodus. Saslimt nenovēlu, jo to nenovēlu nevienam, lai cik liels tas cilvēks būtu cirvis...

2020-10-21 10:03

braucējs: To truewisdom

Auduma maskas. Ja slinkums uzšūt, 4 eiro maksā. Izmazgā, lieto atkal.
VM mājaslapā ir ļoti daudz informācijas par sejas maskām, tāpat kā sabiedriskajos medijos. Nevari atrast - slikti meklē.

2020-10-21 10:10

TrueWisdom: -> Dāvids B., Ķekatnieks, uzspļauj maskām un pārējie līdzigi domājošie +++

Plus, kur tas garā vājais Lāču ledus tirgotājs, kas savulaik aizlaidies no ASV, domā sodīt par uzpurņa nelikšanu, cilvēkus, kas uzpurni ir legāli iegādājušies par varbūt speciāli atlicināto naudu. Viņi to uzpurni lietos līdz 2021. gadam. Ministr(-e) (piedod, man nav iemesla jūs nosaukt pēc ranga un ieņemamā amata), tu, kur esi, stulbene, lietot mēnesi masku pa 0.50 EUR ir veselības saglabāšana?

2020-10-21 10:15

Sāls: Vīrus būs tik ilgi,tik cik mūs ilgi testēs,kā levits teica līdz nākamā gada pavasarim,un tad situācija uzlabošoties,taka paciešamies līdz 21 gada pavasarim( šī bija ironija)...

2020-10-21 10:16

lapsis: Da ne jau masku likšana nelikšana kādu paglābs no tās herņas. Galvenais pašiem ieslēgt smadzenes un netrīties gar citiem. Ja cilvēks ir dalbajobs un pats meklē nepatikšanas, tad nekāda maska vai peldēšanās spirtā tam nepalīdzēs.

2020-10-21 10:40

Nja: Pēc komentāriem spriežot -vairums dzīvo bodē un tramvajā , jo kur vēl jums to masku jāliek .Lupatiņa ierobežojot brīvību ,klepot un šķaudīt citiem virsū ir forši ?Vakar tāda gobzema fane rimčikā apgrābstīja banānus - puņķis līdz lūpai ,klepo un šķauda .Skaisti nu ! Lopiem ir purni ,attiecīgi šie maskas sauc par uzpurņiem .Dēļ tādiem cūkām arī izplatās gripas un citi vīrusi ,jo bezsmadzenei esot tiesības un brīvība.

2020-10-21 10:56

Eds: Pastāv tāda cilvēktiesību organizācijas Eiropā kā
Ovjedo konvencija
Nevienu ar medicīnu saistītu manipulāciju NEDRĪKST veikt bez personas piekrišanas, Pirmajā vietā indivīds, nevis kopējais labums.
Konvencija par cilvēktiesību un cieņas aizsardzību!
Cilvēki nepakļaujaties! Manipulācijām un iebiedēšanām!
Tādus biedētajus cenšamies filmēt, ierakstīt videomateriālus

2020-10-21 11:09

@hell: Cik labi, ka ir tādi dalba.obi, kā eds un adelīna! Turpiniet aicināt uz nepakļaušanos! ;) No katra tāda idiota pa eur50 un tā jūs, it kā atbalstot gobzemu, patiesībā atbalstīsiet Kariņu ;) Karogs jums rokās! :D

2020-10-21 11:19

Haha: To ķekatnieks , medicīnisko masku jāmaina ik pēc 2 stundām .

2020-10-21 11:20

...: Maskas jānēsā slimiem cilvēkiem, lai neaplipinātu veselos...
Veselam cilvēkam maska var tikai kaitēt...
To valdības galvenais virusologs teica puss gadu atpakaļ...
Kas tagad ir mainījies???
Kāpēc man veselam cilvēkam jānēsā medicīniskā maska, ja tā mani nepasargā???

2020-10-21 11:21

Lepnajai: Masku aizstāvji komentāros ir parādījuši savu augsto "inteliģences" līmenī : nja laikam beidzis Kembridžu?🥺

2020-10-21 11:23

...: Tie, kas saka , ķa es izturos bezatbildīgi nenēsājot masku...
Kādā ziņā? Es esmu vesels... kā es jūs apdraudu nenēsājot masku?

2020-10-21 11:24

raitis: tagad Lietuva virs 300 saslimuso vel neslegs robezu ar Lietuvu?????????tie no Lietuvas brivi to virusu ieved Latvija!!!!!!!!!!!uz Igauniju negrauc ,tapec slimiba tur mazak!!!!!!!!!!!!

2020-10-21 11:26

Qwerty: Aha, sakuma maskas, tad ieeja veikala tikai tiem, kas ir vakcinejushies un tad jau chips uz rokas vai pieres, viss ka pec bibeles. Satanistu globalistu scenarijs ir aktiva darbiba.Paldies ne, gribu but brivs cilveks un tads ari palikt.

2020-10-21 11:35

M: Kas var atbildēt,kāpēc vesalam cilvēkam būtu jāvalkā kaut kāda maska?

2020-10-21 11:37

...: Viss var būt ...
Skatās uz ,ko cilvēki parakstīsies...
Maskas jau darbojas...lielākā daļa jau parakstījušies, kas būs nākamais? Gan jau tiešām , ka obligāta vakcinēšanās....

2020-10-21 11:37

...: Viss tikai bizness....

2020-10-21 11:39

...: Sākumā masku tirgotājiem, pēc tam vakcīnu tirgotājiem....
Nepaspēsim attapties, ka visi būsim nočipoti, kā suņi....

2020-10-21 11:42

...: Galvenais par vakcīnu arī puss gadu atpakaļ tika teikts, ka tā ie bezjēdzīga, jo vīrus nepārtraukti mutējot tam jau toreiz esot bijuši vairāk nekā 44 paveidi....
Vakcinējoties sanāk , ka esi vakcinējies pret vienu no šiem paveidiem....
Tad kāda tam visam jēga....

2020-10-21 11:44

...: BIZNES!!!
Kāds kļūs bagāts uz mūsu stulbuma!

2020-10-21 11:46

...: VESELAM CILVĒKAM MASKU NAV JĀNĒSĀ !!!

2020-10-21 11:49

covid: Raiti pats esi tas ,kā apsaukā citus, vari izvēlēties dzīvot skapī, jo covid paliks visu laiku ,kā gripa, nav akmens laikmets lai turētu robežas ciet

2020-10-21 12:22

braucējs: to eds

Tā konvencija neattiecas uz masku nēsāšanu. Tā attiecas uz cilvēkiem mediķu aprūpē un bioloģiskos eksperimentos.

Masku nēsāšanas pieprasījums nav ne pret vienu likumu vai konvenciju, jo cilvēkam vienmēr ir izvēle nelietot sabiedrisko transportu un nedoties uz publiskām vietām.

2020-10-21 12:37

raitis: to covid Lietuva ir to valstu saraksta jau ilgi,bij jasledz robeza ,kad mums bij 30 Lietuva pari simtam-LIETUVIESI BRIVI PARVIETOJAS UN TAGAD MUMS SASLIMSTIBA LIDZIGI lIETUVAI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

2020-10-21 12:39

raitis: MAN GADU DAUDZ NEBAIDOS MIRT ,BET UZTRAUCOS PAR JAUNAJIEM!!!!!!!!!!!!!!!!!!

2020-10-21 12:59

Irmas tante: Kādu tad masku man jānēsā? Noteikumos sodīšot par to ka ši nav. Bet neraksta kādai tai maskai jābūt.

2020-10-21 13:49

wooo: Un Jūs visi tam ticat ka Lietuvā ir 300 saslimušie?Un Jums savā bezsmadzeņu galvā nav ienākusi doma ka tas cipars ir vienkārši izdomāts!Un tas plānais lupata gabaliņš,ko Jūs par masku saucat,no vīrusa nekādā gadījumā nepalīdzēs!Izlasiet instrukciju no kā tā maska pasargā,no putekļiem!

2020-10-21 14:26

Khm: Simptomi neparādās uzreiz. Pirms tie parādīsies, paspēsi jau vairākus cilvēkus aplipināt. Tieši tādēļ to jānēsā arī "veseliem" cilvēkiem ...

2020-10-21 14:40

Latvietis: tas kas nēsa melnos maskas tie ir infeceti - kas baltas veseli

2020-10-21 15:16

to Khm: A šis parastās lupatu maskas pasargā no kovida?

2020-10-21 15:41

Naudas lieta: Pasaule bija sākusi iet ceļu, lai ierobežotu visādu veidu un konfigurāciju plastmasas izstrādājumu lietošanu, tā vietā atgriežoties pie papīra, koka, stikla taras un iepakojamā materiāla, arī apģērbam cilvēki arvien vairāk sāka izvēlēties dabīgo šķiedru audumus, citiem vārdiem sakot, bija sācies ceļš sintētikas un plastmasas štruntu ierobežošanai un samazināšanai ikdienas patēriņā, kā arī orientēšanās uz dažādu materiālu pārstrādi un otrreizējo izmantošanu… COVID vīruss ir iecēlis atkal plastmasu un sintētiku goda vietā - sintētisko materiālu maskas, katri trīs cepumi ietīti celofānā, plastmasas maisiņi, cimdi…. Lieki sacīt, ka plastmasai atkal sācies uzvaras gājiens, vīruss mūsu ceļu atkal pagriezis atpakaļ uz visu sintētisko, mākslīgo, vienreizlietojamo, laikam jau, ka kādi nevarēja samierināties ar to, ka viņu biznesa galaproduktiem krītas pieprasījums, un, lūk, COVID kā atrasts! Šobrīd mums atliek tikai būt saprāta robežās piesardzīgiem, mācīt tādiem būt bērniem, bet neba nu šim liktenīgajam Ķīnas sikspārnim tas vīruss no zila gaisa mutē iekrita…. Nav jau lielāka biznesa pasaulē par karu, arī bioloģiskais karš pret cilvēci ir milzu bizness kādiem, nenoliedzami! Un kas ir cilvēki parastie pret miljardiem naudu, ja nu vienīgi līdzeklis, kā šos miljardus nopelnīt no vēl dzīvajiem….

2020-10-21 15:43

Unnītis: Jautājums antuāniem, kuri uzskata, ka ir veseli, un maskas viņiem nav jānēsā: Jūs katru rītu testus taisiet un nekavējoties saņemat atbildes?

2020-10-21 16:44

Khm: 15:16 Pilnībā nepasargā, samazina risku saslimt. Neviens nesaka, ka ar masku tu nesaslimsi. Tomēr risks kļūst mazāks. Tas jau vairākas reizes tika pierādīts

2020-10-21 17:01

KKK: varu ieteikt metodi kā strauji samazināt inficēto Covid skaitu!!!

Neveikt testus vispār!!!!!

2020-10-21 17:02

To Khm: Kur tas tika pierādīts. Ir pieejami klīniski pētijumi vai tiksi Vinķeles spriedelējumi.

2020-10-21 17:13

M: Bet ko darīt tiem kas grib saslimt un pēc tam izveseļoties lai nebūtu uzpurņi jānēsā?

2020-10-21 18:07

khm...........: Pēc -vairākas stundas ilgas -APTIEKĀ pirktas maskas nēsāšanas- uz sejas radās nieze,un veidojās izsitumi, SĀKA SPRĒGĀT LŪPAS. Kas ir tiesīgs mani PIESPIEST-( vai sodīt) PAŠAM PAR SAVU NAUDU - APZINĀTI BOJĀT SAVU VESELĪBU??

2020-10-21 18:57

Tā ir.: Vai cik visi gudri un zinoši par vīrusu izplatību! Kāpēc ejat pie ārstiem (ārstējaties paši, jo esat visgudrākie)?

2020-10-21 19:07

No malas: Lai cik nebūtu neērti ar masku, tā ir vajadzīga! Paskatieties kadrus, kā ārstējās Covid slimnieki reanimācijā! Vai viņiem viegla elpošana?? Lietas būtība ir tajā, ka maskas vajadzētu izsniegt par velti, it īpaši mazturīgie cilvēkiem. Jo sods par maskas neesamibu ir absurds!

2020-10-21 20:02

Aiwa: Jūs te sprieźat , tajās valstīs kur masku ierobeźojumi jau ir ,nekādu rezultātu nav devuši, aljooooo šeit arī viņi ir un cik tad no jums nēsā tās maskas???? Un tad brīnās un bļauj skaļāk pār visiem ,ka tas neko nedod , protams ka nedos ,jo liela daļa sevi uzskata ( nesaprotamu iemeslu pēc) par suņiem un maskas nenēsā... ja pidmēram ķirurgs būtu tik pat vienaldzīgs un masku lietošanu atstrādātu tikai tik cik uz papīra uzrakstīts ,interesanti zināt cik priecīgi būtu gulties zem tāda ārsta skalpeļa?

2020-10-21 20:05

arī interesanti..: šķiet,ka cilvēki vairs diegu un adatu neprot izmantot,katram tač mājās ir audums,no kura pašūt masku....,goda vārds,vai tiešām visi tik tupi?Karš notiek,jāprot piemēroties!

2020-10-21 20:38

Kremlis: Man nepatīk maskas, bet jālieto. Tikai dārzeņi to nesaprot

2020-10-21 20:56

Fly: Nav testu...nav arī covids

2020-10-21 21:28

Adelīna: Valdība savu ir panākusi. Tauta ir sašķelta: rej kā suņi viens uz otru...Starp citu. suņi mūsu valstī tiek godāti. Viņiem ir specializētie veikali, viņi staigā , kur vien grib. Suņiem ir labiekārtotas patversmes un kapsētas. Turpretim veseliem cilvēkiem piespiedu kārtā jānēsā uzpurņi...Greizo spoguļu karaļvalsts

2020-10-21 22:18

...: Ja tā masku darīšana nebūtu tikai bizness, tad tās dotu pie visu veikalu ieejām bez maksas nevis prasītu 0.75 centus...
Un derīga tā tikai 20 minūtes...

2020-10-21 22:20

...: Tikai dārzeņi nesaprot, ka valdība mūs konkrēti čakarē...un 90 procenti ,kā muļķi pavedās...

2020-10-21 22:36

...: Vai mainiet tās maskas ik pēc 20 minūtēm vai vispāri nenēsājiet....

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Šobrīd aktuāli

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz