Otrdiena, 11. augusts Liega, Olga, Zita, Zigita
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

“Nezinu, ko būtu darījis. Būtu pagrīdē”. Pusaudžu resursu centrs Liepājā palīdz jau gadu

“Nezinu, ko būtu darījis. Būtu pagrīdē”. Pusaudžu resursu centrs Liepājā palīdz jau gadu
Pusaudžu resursu centra Liepājas filiāle atrodas Kuršu ielā 1. Gaišajās telpās jauniešus un viņu vecākus katru darba dienu gaida psiholoģe Zane Lobanova (no kreisās) un vadītāja Inga Laugale. "Pozitīvā atgriezeniskā saite ir mūsu virzītājspēks," saka Inga. "Inga nestrādā tikai darba laikā. Viņa ir tāds cilvēks, kas neatstāj novārtā nevienu no satiktajām ģimenēm arī pēc rehabilitācijas," savu kolēģi slavē Zane. (Foto: Egons Zīverts)
09.07.2020 06:00

Agnese Kuplēna

"Kurzemes Vārds"

“Katra mamma, kad viņas bērns sasniedz pusaudža vecumu, kādā brīdī saskaras ar izmaiņām bērna uzvedībā. Tad mēs nereti sākam domāt, ka esam sliktas mammas. Man arī tā likās, domāju, ka esmu piežmiegusi savu bērnu tā, ka viņam sākušies veģetatīvās nervu sistēmas traucējumi,” atklāti stāsta piecpadsmitgadīgas meitas mamma Baiba. Izmisums bijis liels, pamanot bērnā pārmaiņas, noslēgtību, nervu lēkmes, nepamatotas bailes. Viņa sapratusi, ka pati ar šo situāciju galā netiks, un vērsusies pēc palīdzības Pusaudžu resursu centrā.

Sākumā aci pret aci ar pusaudzi

“Mēs gribētu aicināt vecākus nebaidīties lūgt palīdzību. Pateicoties Labklājības ministrijai, visi pakalpojumi ir bez maksas. Pie mums strādā ļoti labi speciālisti. Mēs nevienu nenosodām, neko neliekam darīt ar varu, mēs tikai vēlamies, lai sabiedrību veidotu veselīgi domājoši jauni cilvēki, kas paši spēj veidot savu dzīvi,” vecākus iedrošina Pusaudžu resursu centra Liepājas filiāles vadītāja Inga Laugale.

Centrā aizvadīts pirmais darba gads ar 11–18 gadu veciem jauniešiem. “Mēs nevienu neaizraidām. Ja jaunietis pie mums atnāk, tātad ir iemesls. Sākumā izrunājamies divatā, pēc tam aicinām arī vecākus, jo lielākoties jaunieši ir nepilngadīgi. Nav vērts strādāt tikai ar bērnu, arī vecākiem ir jāsaprot problēmas iemesls un jāstrādā kopā kā komandai,” stāsta centra psiholoģe Zane Lobanova. Pusaudžu resursu centra darbinieki palīdz jauniešiem saprotamā valodā risināt viņu aktuālās dzīves grūtības.

Izvērtējot katra pusaudža vajadzības, centrs piedāvā gan vienreizējas konsultācijas, gan īstermiņa psiholoģisko atbalstu, kognitīvi biheiviorālo terapiju, gan ilgtermiņa psihoterapiju. Tiekoties konsultācijās, speciālisti var novērot pusaudzi un atklāt iespējamās grūtības vai garīgās veselības riskus pēc iespējas agrāk. Parasti tikšanās notiek reizi nedēļā, tā ir 40–50 minūšu gara. Ir gadījumi, kad pietiek ar dažām tikšanās reizēm, bet sadarbība var ilgt arī 3–6 mēnešus. Speciālisti izmanto pusaudžiem draudzīgu, profesionālu un drošu pieeju.

Negrib vairs sačakarēt mērķi

“Es personīgi nezinu, ko būtu darījis bez Pusaudžu resursu centra atbalsta. Tagad būtu pagrīdē,” savu stāstu atklāj kāds sešpadsmitgadīgs puisis, kurš vēlas palikt anonīms. Viņa stāsts ir visai skaudrs, bet bieži sastopams. Audzis bez tēva, gribējis izmēģināt ko jaunu un nepiedzīvotu, bijuši draugi, kuri prot pierunāt uz “interesantām štellītēm”.

Sekoja atkarības, sportista karjeras beigas un milzīgs apjukums. Ja par to neuzzinātu mamma un neaizvestu uz Pusaudžu resursu centru ar lūgumu palīdzēt, stāsts būtu beidzies daudz ļaunāk. “Esmu mammai pateicīgs, ka viņa mani atveda uz šejieni. Man nupat beidzās sešu mēnešu rehabilitācija, esmu cits cilvēks, un man atkal gribas dzīvot un darīt ko vērtīgu,” savu pieredzi uztic puisis.

“Sāpīgākais bija brīdis, kad mamma uzzināja, ka esmu atkarīgs no zālītes. Saprotiet, viņa mani audzināja viena, deva man labāko, bet es… Es sajutos viņu pievīlis.

Man tajā brīdī nebija žēl sevis, bet mammas. Tas bija ļoti sāpīgi.” Puisis, pateicoties centrā izietajam rehabilitācijas kursam, ir atteicies no atkarībām, pierunājis arī vienu no draugiem, ar ko agrāk kopā pīpēja, atmest netikumu, bet ar otru, kurš turpina pīpēt, vairs netiekas un nerunā.

“Es pat savu sapņu profesiju šeit atradu. Jā, vairs nesanāks profesionāli braukt ar BMX, jo pārāk ilgi biju ārā no aprites, bet Inga (Laugale) mani saveda kopā ar cilvēku, kurš taisa video un fotografē. Biju viņu ēnot un tagad pie viņa strādāju. Man dzīvē ir mērķis, ko nevēlos sačakarēt,” ciešu apņēmību pauž jaunietis.

“Redzi, es negribēju sagaidīt, kad kaut kas līdzīgs notiks ar manu meitu. Domāju, ka tādu pusaudžu, kas ir šajā starpposmā starp sevis meklējumiem, iekšējiem, neizrunātiem pārdzīvojumiem un jau reālu rīcību, kas var kaitēt nākotnei un veselībai, ir daudz. Es gribētu, lai vecāki aizdomājas un ieklausās savos bērnos. Mēs jau neesam slikti vecāki, mēs tikai dažreiz nepamanām pārmaiņas, kas plosa mūsu bērnus pusaudžu vecumā. Mūsdienīgi domājoši vecāki apzināsies, ka tā nav tikai bērna vaina un ka nav jākaunas meklēt palīdzību,” turpina stāstīt Baiba.

Sieviete atklāj, ka raudājusi katru vakaru, jo nav sapratusi, kas ar meitu notiek.

“Viņa noslēdzās, nekam nerunāja pretī, visam piekrita, neizteica savas vēlmes, ieslēdzās savā istabā un vienkārši bija. Mēs ar vīru visādi izmēģinājāmies, bet nebija mūsu spēkos tikt klāt viņas pārdzīvojumiem.”

Pēc trīs mēnešu rehabilitācijas kursa ģimene ir pamanījusi pozitīvas pārmaiņas meitas uzvedībā. “Viņa ir kļuvusi atklātāka, pat sākusi protestēt pret to, kas viņai nepatīk. Tā ir laba pazīme. Bet apzinos, ka mums vēl daudz jāstrādā. Daudz kas palicis neizrunāts.”

Jaunietim pašam jāvēlas

“Mums bija lielisks gads. Palīdzējām daudziem jauniešiem, un tas mūs iedvesmo strādāt uz priekšu,” uz pirmo darbības gadu atskatās Pusaudžu resursu centra Liepājas filiāles vadītāja Inga Laugale. Viņa uzsver, ka centrs ir apzinājies savu vietu pilsētā. Šeit pēc palīdzības un sapratnes vēršas bērni no dažādām ģimenēm. Ne visiem ir kādas atkarības, ne visi aug nelabvēlīgā vidē. Pusaudža vecumā veidojas personība, notiek sevis apzināšanās.

Ne vienmēr jaunieši dalās savās emocijās ar vecākiem, tāpēc ir gadījumi, kad jaunietis vai nu noslēdzas sevī, vai atrod blakus “nodarbes”, aizpilda tukšumu ar aizliegtām vielām.

Viņam šķiet, ka ir pievīlis vecākus, nav spējis piepildīt viņu cerības. Dažreiz pusaudzis ir apsmiets skolā vai netiek galā ar uzticētajiem pienākumiem. “Izpausmes ir dažādas. Bet mēs nevaram palīdzēt, ja jaunietis pats nevēlas. Tas faktiski ir vienīgais noteikums pie mums centrā – gribēt pašam,” skaidro Z. Lobanova.

Centra darbinieces laikrakstam pauž cerību, ka viņu padomi un atbalsts noderēs ikvienai ģimenei, kurā aug pusaudži, jo mūsu pilsētā nav daudz vietu, kur var palīdzēt tieši jauniešiem.

11 komentāri

2020-07-09 07:44

No ielas: Apbrīnoju vecākus,kas audzina bērnus!Nabaga bērniņam tik daudz iespēju pasūdzēties,relaksēties,gūt atbalstu cīņā pret šķietami sliktajiem vecākiem,pašam paliekot baltam un tīrām!

2020-07-09 08:16

Ivo: Izklausās ļoti labi! Dod Dievs nomaldījušiem jauniešiem atrast vēlmi sevī kaut ko mainīt un meklēt palīdzību! Lai mums kopā izdodas!

2020-07-09 10:07

Ogle: Labi, ka vismaz kādam rūp šie bērni / jaunieši. Paldies Zanei un Ingai. Šie jaunieši arī ir Liepāja.

2020-07-09 10:36

Prieks: Var tikai priecāties, ka tagad ir šādas iespējas Liepājā, ir vieta un speciālisti, kur un pie kā vērsties problēmu vai vienkārši šaubu un apjukuma gadījumā. Ļori žēl, ka nebija šāda centra laikā, kad mans bērns bija pusaudzis, tiešām žēl, jo tas varēja daudzko mainīt... Ja ir informācija, reāls atbalsts un patiesa ieinteresētība, ir iespējas izvēlēties un rīkoties, lai nenokavētu. Sabojāt dzīvi savam bērnam un līdz ar to arī sev varam ātri un viegli, lai salabotu, ja tas vēl iespējams, vajadzīgi gadi... Esot ikdienā koā ar bērnu un arī visās ikdienas rūpēs un steigā (cits stāsts, ka nereti skrienam pēc inerces), dažkārt nepamanām būtiskas problēmas, itkā parunājam, padiskutējam, bet kaut kas arī paliek noklusēts, un nereti tas ir tas būtiskākais..., jo, ja paši neesam audzināti atvērtībai un patiesam siltumam ģimenes vidē, to nespējam un neprotam nodot arī bērniem, diemžēl. Lai veicas Centram tā darbībā un visās aktivitātēs un lai vecākiem allaž modrs skatījums uz sevi un saviem bērniem, un arī bērnu draugiem, lai neesam vienaldzīgi!

2020-07-09 10:40

Virtulis: Nu ja man pusaudža gados būtu jāiet runāt vienatnē ar tādām milfiņām kā bildē, nez vai es par ko citu varētu padomāt.

2020-07-09 11:27

j: Es pēc 30 tagad varētu rakstīt filozofēt par visu slikto.

2020-07-09 12:57

Vēsts: Rakstam NAV JĒGAS ,JA TOS KOMENTĀRUS ,KURI NEPATĪK ,VNK IZDZĒŠ,tad tā ir arī ar dzīvi nepatīk nodzēšam.

2020-07-09 14:01

Liepājnieks: visu cieņu šiem cilvēkiem, kas palīdz jauniešiem un viņu vecākiem

2020-07-09 17:14

arī psiholoģe: Sanāk, ka tagad pusaudžiem problēmu vairs nebūs?! Vai tas ir kārtējais debilisms, lai izsūknētu naudu?

2020-07-09 22:59

Liepāja: Nu ne visus tur pieņem, atlasa pēc ,,deguniem,,.......

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz