Piektdiena, 29. maijs Raivis, Raivo, Maksis

No ārvalstīm atbraukušos pārbauda arī mājās. Pārkāpumus nekonstatē

No ārvalstīm atbraukušos pārbauda arī mājās. Pārkāpumus nekonstatē
Pēc policijas reida pa mājokļiem, kuros mitinās pavisam nesen no ārzemēm atgriezušies cilvēki, radās divējādas sajūtas – ir cilvēki, kas apzinās situācijas nopietnību, bet ir arī tādi, kas valstī notiekošajam nepievērš uzmanību. (Foto: Miks Kuncītis)
22.03.2020 15:03

Miks Kuncītis

"Kurzemes Vārds"

Svētdien Valsts un Pašvaldības policijas darbinieki Liepājā veica plānotu reidu pa mājokļiem, lai pārbaudītu, vai no ārvalstīm atbraukušie iedzīvotāji ievēro 14 dienu pašizolāciju un neapdraud apkārtējos no iespējamās inficēšana ar “Covid-19”. Pārkāpumus nekonstatēja, bet likumsargi cilvēkiem vēlreiz atgādināja par piesardzības pasākumiem.

Liepājas pašvaldības Vides, Veselības un sabiedrības līdzdalības daļas vadītāja Elīna Tolmačova laikrakstam pastāstīja, ka šāda veida pārbaude no ārzemēm atbraukušo cilvēku dzīvesvietās esot pašvaldības iniciatīva. “Iedzīvotājiem, kas atbraukuši no ārzemēm, ir jāievēro visi piesardzības pasākumi, tai skaitā 14 dienu pašizolācija. Ja klaji tiek pārkāpti noteikumi, cilvēks var tikt administratīvi sodīts. Tieši tādēļ policija veic šo preventīvo darbu, lai cilvēki maksimāli atbildīgi izturētos pret ārkārtas situāciju un prasībām, kas jāievēro.”

Likumsargi pavisam apsekoja astoņas mājokļu adreses, par kurām bija ziņojuši iedzīvotāji un pauduši, ka no ārvalstīm atbraukušie cilvēki neievēro piesardzības pasākumus. “Kurzemes Vārdam” bija iespēja vērot policijas darbu pilsētas ziemeļu galā.

Viena no apsekojamajiem mājokļiem bija stacijas rajonā, un pēc tā jau varēja izdarīt secinājumus. Dzīvoklī esošie cilvēki bija alkohola reibuma un radās sajūta, ka vīrietis, kurš atvēra durvis pat īsti nesaprot, par ko ir runa un ko policisti viņam jautā. Lai nu kā, kārtībsargi vīrietim izskaidroja situāciju un prasības, kas jāņem vērā gan viņam, gan sievietei, kas atradās dzīvoklī un nesen bija atgriezusies no ārzemēm.

No ārvalstīm bija atgriezies arī kāds Flotes ielā dzīvojošs vīrietis, kurš sarunā ar policijas darbiniekiem teica, ka apzinās situācijas nopietnību un ņem vērā pašizolāciju. Tomēr šeit gan jāpiemin, kā mājās atradās sieviete un pie viņa bija atnācis arī viesis.

Vēl divās no apsekotajām adresēm durvis neviens neatvēra. Veicot savus darba pienākumus, policijas darbinieki arī paši strikti ievēroja drošības pasākumus, proti, divu metru distanci, kontaktējoties ar cilvēkiem, kā arī izmantoja cimdus un dezinfekcijas līdzekļus.

Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Kārtības policijas biroja operatīvās vadības nodaļas priekšnieks Andris Ronkausks pēc likumsargu reida skaidroja, ka pilsētas dienvidu pusē trijās no četrām apsekotajām adresēm cilvēki ievēroja nepieciešamos piesardzības pasākumus, bet vienā no tām durvis neviens neatvēra. “Vienā no adresēm mums vīrietis pat pastāstīja, ka mēs viņu esam apmeklējuši jau otro reizi. Tā tas var būt, jo mūsu patruļas iespēju robežās jau iepriekš apsekojušas atsevišķas adreses.”

Arī turpmāk policija plāno līdzīgu reidus pa mājokļiem, kā arī sekos līdzi, vai veikalos tiek ievērota divu metru distance citam no cita.

44 komentāri

2020-03-22 15:24

un: kā ar tiem, kuri atbrauca dažas dienas pirms ārkārtas stāvokļa izsludināšanas? Viņi taču nav mazāk bīstami, pat ja paši tā nedomā. taču tos neviens nepārbauda.

2020-03-22 15:31

X3: Pa krutto "Tomēr šeit gan jāpiemin, kā mājās atradās sieviete un pie viņa bija atnācis arī viesis."

Un tas viesis blandas tagad kautkur pa pasauli. Jeega vispar kaadu paarbaudiit? Manuprat izolacija nozime izolaciju, bez kautkadam pielaidem.

2020-03-22 15:48

Laukā: Brīvdienās visi būs mājās, baudiet darba dienās!

2020-03-22 15:59

Andzelika: Skaisti Iet Pie izoletiem Un klaino Pa liepaju Tapat atie kas lietoja alkafol Aizgaja nopirka Ko Tie policist izdarisVini jau nesedes klatKas klaino vinam dzerajam pofik Aisblomet Durvis Tad radzes kyrs blomu atplesis policija Tagad Ar debiliem lai mocas Ko veda uz latviju Iesedinat ka kara laika vgona Un uz oglu raktuvem Tak spundejat vinus Kautkur Tuksa eka Liela eka Vakar skola Mums liepaja Lai gul karantina Visiem jacies atveda uz latviju kur bija lai paliek

2020-03-22 15:59

Es: Pārkāpumus nekonstatē??? Kā tad lai nosauc to,ka atbraucēji nav vieni,bet kopā ar citām personām-vai Jūs vispār izprotat pašizolācijas jēgu?

2020-03-22 16:02

To es: Ko tad tu gribēji lai policisti kādu bez iemesla noslāna

2020-03-22 16:05

Krimināli: Cilvēki ir bezatbildīgi. Vazājas apkārt pat tādi, kas pavisam nesen atbrauca no ārzemēm. Kauns par tādiem. Šausmīgi. Vecie pensionāri vispār neko nesaprot. Uzliekat beidzot pārdesmit cilvēkiem sodus, tad varbūt sapratīs, kāpec nav jāvazājas apkārt un jāaplipina citi. Paldies policijai, ka uzrauga.

2020-03-22 16:09

To es: Paldies pašvaldībai un likumkalpiem. Gan jau tādas pārbaudes dos kaut kādu rezultātu. Ir jau kodēji kam vienalga....

2020-03-22 16:31

kāpēc vispār: tie pasaules staigātāji bija jālaiž Latvijā?Kad beigtos šis viss-kaut vai 2,3,4 mēneši būtu sēdējuši savā laimes zemē.Kā tad šodien ātrie brauca skafandros atkal pie kāda.Lūdzu pilsētas mēram šeit ielikt sarakstu ar visiem tagadējiem iebraucējiem.Kāpēc jācieš citiem.Darbs ir samazinājies,līdz ar to atalgojums.Ja kādai pārdevējai tagad ir parādījušās iesnas vai viņai veiks bezmaksas pārbaudi?

2020-03-22 16:33

tā: Diemžēl ar tādu pofigismu,kāds piemīt daļai atbraukušo - šis vīruss jau ir sen kā nekontrolējams...
Cerams ka turpināsies šī vīrusa 'maigās' izpausmes un paņems mazāk dzīvību...
Policija lai padežūrē pie ieejām pārtikas veikalos...
Ja ieejot netiek dezinficētas rokas un netiek lietoti cimdi - sods 10 € !!! Un valdībai nevajadzēs štukot kur naudu lai ņemtu uzņēmumu atbalstam !!! ;)

2020-03-22 16:41

piziks: Kā ar pirti Krumu ielā, vai tur ievēro distanci

2020-03-22 17:13

Kà tas ir?: Vai bérniem atlauts staigàt apkàrt, ja màtei jàatséz màjàs tàs 14 dienas? Mate blaustàs, ka pati nekur neejot, lai liekot mierà.

2020-03-22 17:14

Interesanri!: Nekonstatē pārkāpumus!!!???
Stacijas rajonā durvis atvēra onka folerī-šmigu laikam pasūtīja internetā🤔
Flotes ielā pie atbraucējas viesojas ciemiņš un citās adresēs pat neatver durvis, jo ir izgājuši no savām dzīves vietām!!!
Šis raksts labi atspoguļo atbraukušo, potenciālo vīrusa pārnēsātāju attieksmi pret līdzcilvēkiem.

2020-03-22 17:18

Caurais Čerpaks: Es ceru ka tas vīruss kārtīgi paretinās Latvānijas padebīliķu aprindas.

2020-03-22 17:29

Toe: Durvis neatver. Ciemiņus uzņem. Khm... bet klaju pārkāpumu nav. Nja, we are doomed... Poličiem maskas nevajag?

2020-03-22 17:30

jā un kas: jādara pārdevējai ja viņai parādījušās iesnas.Kāpēc neviens ārsts nepasaka kas būtu jālieto tādā situācijā un kur jāgriežas.Jo pārdevējas jau nezin kurš kretīns ir bijis inficēts.Kāpēc ir atvērs klubs lāčplēsis un pover hose.

2020-03-22 18:29

Zāģeris: Šodien Depo veikalā viens polis vai lietuvietis neievēroja distance. Viņam bija izteikta piezīme. Izteica vīrietis. Un pēc izteikšana pieskrēja viņu bratva un draudēja kkas poliski, lietuviski vai vispr krieviski vīrietim.Tas bijis tā kā Hitlers ar sarkano Mercedesi un ar frizūru tā kā neonacistam.

2020-03-22 18:30

esmle: mudaki, tam nav sakara ar atbraucejiem, to sarazu jau sen var dabut jebkuraa veikalaa. eksperti, mle.

2020-03-22 18:30

Zāģeris: Ir baumas ka viņš ir vspr aidnieks un pediņš.

2020-03-22 18:55

to tā: Par kādiem cimdiem un dezinfekcijām tu runā? Pirms pusstundas biju veikalā. Nekādu cimdu tur nav un ar iegādāties nevar. Tas dezinficējamais ir tā atšķaidīts, ka to var darīt ar ūdeni labāk.

2020-03-22 19:13

vienkārši: Varbūt būtu pēdējais laiks publicēt to debīlo vārdus,uzvārdus un adreses?

2020-03-22 19:45

atbrauceji: Vajadzēja tos nodevējus tur pat ārzemēs atstāt viņu laimes zemē. Kāpēc, tiem kas strādā savā valstī ir jācieš finansiāli un fiziski dēļ visādiem bomāriem no laimes zemēm.

2020-03-22 19:52

Taisnība: Atjēdzaties taču! Nevajag laist iekšā Latvijā ne prāmjus, ne lidmašīnas! STOP! Un beidzot sāciet kādus sodus likt un cītīgi kontrolēt, kas notiek veikalos.

2020-03-22 19:53

M: Un ko darīt šoferiem,arī mājās nebraukt?

2020-03-22 19:53

Latvietis latvietim ...kas?: Zieniet man liekas,ka drīz jau vajadzēs izsludināt otru ārkārtas stāvokli,par inficēto cilvēku ievešanu Latvijā!! Visu laiku mēs šeit dzīvojošie bijām muļķi un nabagi,kas vergo par minimālo algu un neko labāku jau priekš cevis nevar izdarīt kā tikai dzīvot muļķu un latvāņu zemē! Bu ko tad tagad skrieniet te mājās un vedat Latvijā iekšā to zarazu un apdraudat šeit dzīvojošos!!! Priekš kam mums vajadzīgas tās problēmas , kas mums to visu kompensēs. un bailes par savu ģimeni bērniem un radiniekiem? Lai dzīvo tur,kur bija paradīze zemes virsū un kur nedēļā varēja nopelnīt tik cik mēs mēnesī!!! Latvijā infekcijas nebija,to atveda mūsu lepnie bāleliņi no savām lepnajām mītnes zemēm, ko tad tagad savajadzēja šeit latvānijā !!! Galu galā šī ir tā reize,kad katram vajadzētu padomāt par atbildību un citu cilvēku dzīvības apdraudējumu!! Un tad vēl ignorē izolēšanās prasības un kā varoņi staigā pa publiskām vietām!!

2020-03-22 19:55

Taisnība: Šodien stāstīju pavecākai krievu tautības kaimiņienei, kas mīl katru dienu un pat vairākas reizes dienā iet uz veikaliem. Teicu, lai to dara to vismaz reizi nedēļā vai prasa pašvaldības palīdzību. Ja jūs zinātu, kas man bija jādzird pretī. Un nav jau tāpat no tīrākās ģimenes!

2020-03-22 19:56

Liepajas pilsonis: Labak pastastiet kas par debilo ideju policijai staigat pa majam. Ja vini apciemos kadu kas tiešam ir inficets, tad vini ja kaut ko paši ieķers izplatis to starp visiem parejiem kurus "parbaudis", ka ari starp savejam koleģiem un nekadas maskas un cimdi nepalidzes!

2020-03-22 20:10

Facepalm: Es gribetu paskatities ka jus to paslšu teiktu ja:
1) Ja jus butu arzemes un jums nebutu nemaz vai apdrošinašanas;
2)Ja jusu tuvinieks butu arzemes, bez atpalikušas naudas;
Jus aizmirsat lielu lietu loti bieži celojums ir notikums. Un tas notikums neplanojas pedejas dienas bieži tas tieks izdomats kaut pusgadu pirmit. Tas var but atvalinajums kuru cilveks visu gadu neredzeja un loti ilgi pelnija uz to. Protams tas cilveks neaateiks to jus veletos vienkarši naudu izmest par to kas vel nesen vairam uztveras nenopietni.
Ka ari ir studenti kas brauc uz apmainam arvalsti, ko viniem majas neatgriezties. Jus atstatu savu bernu arzemes vienu. Un loti daudzie studenti brauca pirms ta pandemija sakas. Un protams vini nevar atteikt celojumu, jo tas ir ligums. Cilveki neskatities uz šito situaciju tik vienpusigi. Vienmer domajiet ka jus rikotos dota situacija.

2020-03-22 20:15

Covid-0.7L: Opā""mājās atradās sieviete un pie viņa bija atnācis arī viesis."" tātad ,kāda nozīme ""pašizolācijai "" un policijas tipināšanai pa adresēm ..ja ir konkrēti pat ezim skaidrs ,ka netiek ievēroti pašizolācijas noteikumi--pie viņiem nāk viesi )) Un tie viesi iet projām un ,varbūt ,aplipina citus!!
Acīmredzot ,policistiem galvā ūdens ,labākajā gadījumā .
Bet pers,. es domāju ,ka bremžu šķidrums!!!

2020-03-22 20:17

Kaimiņa kamera: Galu galā kādreiz būs kāds ,kas te ieved kārtību un par visu šo bardaku atbild?? Par ko tagad jābaidās un jānervozē cilvēkiem par lielo apdraudējumu, materiālām un psihploģiskām problēmām ģimenēs, Par to patvaļu,kas notiek ievedot valstī tik daudz inficētu cilvēku,cilvēki,kas šeit visu laiku dzīvojuši un maksājuši nodokļus un kaut kā cik varēdami uzturējuši šo valsti, tagad vairs pat pie ārsta nevar aiziet? Ja ir ākārtas stāvoklis,tad lai tā arī ir, kāda jēga no ārkārtas situācijas izsludināšanas, ja viss notiek kā bijis un inficētu cilvēku iebraukšana valstī palielinājusies!! Vai tā ir ārkārtas situācija valstī !!! Tas attiecināms ari uz palielinātu pārtikas, dezinfekcijas līdzekļu un medikamentu pieprasījumu !!! Skatoties ,kas notiek valstī , var teikt ka ir pilnīgs haoss, kas nebūtu bijis,ja tiešām būtu aiztaisītas robežas un būtu ieviesta ārkārtas situācija !!

2020-03-22 20:32

Konans: Vai tad valsts nevarēja visus atbraukušos izolēt kādā sociālajā mājā augšējos stāvos uz 14 dienām. Bet valdība ekonomē naudu lai nevajedzētu barot uz citu pilsoņu dzīvibām. Kariņu vajadzētu saukt pie atbildības . Sēž uz miljarda un funktē kā pabalstīt miljonārus, piem.air baltic.

2020-03-22 20:47

Rupertss: Pieņemot milzīgas summas nodokļos, valsts garantē pilsoņu drošību.

2020-03-22 20:54

Esi laimīgs !!!: >>>>Facepalm>>>> Tāpēc,lai tu varētu aizbraukt atpūsties, mums daudziem tagad jāapdraud sevi un savas ģimenes ! Ja tu jautā ko es darītu ,ja es paliktu aiz robežas bez naudas ,varu atbildēt! Pirmkārt, situācijā,kas bija izveidojsies uz tavu aizbraukšanas brīdi, es paliktu Latvijā,neapdraudētu tavu un citu ģimenes, lai arī būtu jāzaudē biļete. Otrkārt,ja es gatavotos tik lepnam atpūtas braucienam,padomātu par drošības naudu,tā sakot katram gadījumam. Vienīgi atbalstu studentu atgriešanos ģimenēs,bet tie nav tūkstoši un viņi nekādu apjomīgu invāziju neizdarītu !!

2020-03-22 22:55

Kukuuu: Kariņu liec mierā, tu, nulle!

2020-03-22 23:32

Paldies visiem specdienestiem: Paldies policistiem, kas gatavi riskēt ar savu un radinieku veselībām, lai kontrolētu šos mūsu neapzinīgos, egoistiskos līdzcilvēkus 👏👏👏👏

2020-03-23 00:19

!!!: Pie katrām durvīm nolikt sargus nav reāli! Pirmkārt, sabiedrība beidzot jāinformē par patieso situāciju. Tad arī beigsies cilvēku ilūzijas, ka "gan jau drīz tas beigsies". Otrkārt, cilvēkus jāsāk steidzami informēt un apmācīt, kā ir jārīkojas krīzes situācijā. Ja iedzīvotāji būtu sagatavoti un izglītoti šajos jautājumos, tad arī nebūtu tik daudz laika zaudēts. Bet nu šis vilciens, jau ir aizgājis..

2020-03-23 00:48

Covid-0.7L: >.augšējam komentāram--pilnīgi atklāti un patiesi informējot sabiedrību valdība var zaudēt savu šķietamo varu .Taču izturoties izvairīgi u.t.t ir iespējas samīcīt savus politiskos oponentus un tamlīdzīgi.
Piem .nupat Viņķele(nu kas par vāŗdu:):)DD,NOSODĪJUSI kādus mediķus par to ,ka tie esot eksperimentējuši ..tas nozīmē ,ka Viņķele nejēdzot ko runā ,no savas ""varas "'pozīcijām apspiež normālu ārstu iniciatīvu cīņā ar šo vīrusu.Parasta lieta ,,ja augstākštāvošais ar ambīcijām apspiež citu idejas ,jo tās nav viņa pašu idejas.

2020-03-23 04:59

Latviešu tautas ticējumi: :
Ja koronavīruss uzbrucis, tad jāņem apaļa maizes garoza, tanī jāieliek degoša svecīte un virsū jāuzliek glāze. Kad nu visu to uzliek uz slimā cilvēka, tad slimība drīzi pāriet.

Kad ēdienu vāra, tad vārītājs nedrīkst atstāt kausu podā, jo tad vārītājam Covid-19 piemetas.

Kad zāles nekādas nav klāt un kad kroņavīruss moka, tad vajagot savilkt ar jostu vēderu cieti un tupēt, tad kaite pāriet.

Ja slimajam ir Covid-19, tad jādod tam pētersīļu novārījums, lai paliktu vesels.

Bišu krēsliņi noder pret kroņavīrusiem. Bišu krēsliņi jāsažāvē ar visiem nogatavojušiem augļiem. Kad jau krietni sažuvuši, aplej ar karstu ūdeni un krietni sadzeras.

Par slotas kātu un ūdeņa nesamiem kāšiem nedrīkst kāpt pāri un caur valgu, kuru vij, nedrīkst līst cauri, lai Covid-19 neparādās.

Kad koronavīruss pielipis, tad jāliek karsti ķieģeļi, lupatā ietīti, uz vēdera, cik karstus vien var izturēt.

Ja puisis brauc sievas lūkoties, tad viņam pa tiltu jābrauc lēnām, citādi koronas vīruss piemetas.

Kam Covid-19 piemeklējusi, tam Gaujas sēris jāēd.

Pret kroņavīrusu bērniem dod pulverī berztu upes gliemežu čaulu melno ārpusi.

Kad koronas vīruss pielipis, tad sagrūž piparus, savāra vērmeles un iedzer, pie kam saka: "Par trīs dieniņām vesels!"

Kad sausā laikā sienu pļauj, tad uz izkapts sakrājas bieza kārta dažādu stādu sula un ziedi, tos vajaga nokasīt un iebērt stiprā brandvīnā un tad, kad koronavīruss piemetas, iedzert pa mazai glāzītei.

Ja saķer kroņavīrusu, tad tas jāapsien trīs kārtām ar sarkanu dzīparu. Dzīpars pēc tam jāaiznes un jāpakar kādā ceļmalas kokā.

Kad kāds paliek ar Covid-19 slims, tad to noliek zemē, apstiepj pakulu jeģi apkārt un aizdedzina. Otrs nu prasa deviņas reizes: "Ko tu dedzini?" Dedzinātājs atbild: "Suņkāsi." Otrs atkal piebilst: Dedzini, kā vari sadedzināt!" To atkārto trejos piektvakaros.

2020-03-23 09:28

Liepaja123: Un kā tad autobusos? Vai tur iespējams ievērot 2m distanci? Un kur pazuduši visi kontrolieri?

2020-03-23 13:18

alma palma: Tie, kas neatvēra durvis nebija mājās - pārkāpums!

2020-03-23 18:22

Xxx: Neviens ,kas dzivo arzemes gadiem ,nebrauks surp ,vini jau ari nebrauca ,ka mes saucam..Un tagad jau par velu meklet vainigos, .

2020-03-24 09:07

Bezceris: Tàs pàrbaudes taçu it joks, vai ne?
Kā reklāma bezatbildīgajiem stulbeņiem - re, nekas taču nebūs!
Vismaz nebūtu publicējuši šito izgāšanos

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Distances līgums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz