Trešdiena, 28. oktobris Ninona, Ņina, Antoņina, Oksana
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

No nepilsoņa par Krievijas pilsoni

No nepilsoņa par Krievijas pilsoni
01.04.2010 07:00

Pagājušais gads daudz spilgtāk nekā iepriekšējie iezīmēja tendenci, ka aizvien vairāk cilvēku, kas dzīvo Latvijā, bet ir nepilsoņu statusā, pieņem citas valsts pilsonību.

Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes Liepājas nodaļas vadītāja Vija Vilmane atzina – Liepājā šī tendence, iespējams, jūtama spilgtāk nekā citās Latvijas pilsētās.

Kā liecina statistika, to nepilsoņu skaits, kas pieņem citas valsts pilsonību, ļoti ievērojami palielinājies tieši pagājušajā gadā, kad salīdzinājumā ar gadu iepriekš par šādu soli izšķīrušies par 224 cilvēkiem vairāk nekā 2008. gadā (skat. tabulu). Līdz tam to skaits ik gadus ir bijis diezgan līdzīgs.

Lielākā daļa no šiem cilvēkiem – 95 procenti un pat vairāk, izvēlas turpmāk būt Krievijas pilsoņi, skaidro V. Vilmane, gan piebilstot, ka daži pāriet arī Lietuvas, Ukrainas, Baltkrievijas un citu valstu pilsonībā. “Bet to skaits ir niecīgs,” viņa piebilst.

Statistika liecina arī to, ka lielākā daļa cilvēku, kas izvēlas savu nepilsoņa statusu mainīt pret kādas citas valsts, nevis Latvijas pilsonību, ir gados vecāki cilvēki: tādi, kas jau sasnieguši pensijas vecumu vai ir tuvu tam. “Mums gan lielās slodzes dēļ nav laika garām sarunām ar šiem cilvēkiem, taču, kā viņi stāstījuši mūsu iestādes darbiniekiem, cilvēki šādu soli lielākoties izvēlas tāpēc, lai saņemtu pensiju no Krievijas, kur to piešķir, jau sasniedzot 55 gadu vecumu, nevis kā pie mums – 62 gadu vecumā,” stāsta V. Vilmane. Viņu vidū ir arī nedaudz jauniešu. Visbiežāk tie ir vidusskolu beidzēji, kas savu turpmāko dzīves ceļu saista ar studijām Krievijā. Savukārt vēl daļa nepilsoņu savu izvēli par labu Krievijas pilsonībai izdara tāpēc, ka tur dzīvo viņu radinieki, ko viņi reizi, pat divas reizes gadā apciemo, un šīs valsts pilsonības iegūšana atvieglo ceļošanu.

Cilvēkiem, kas izvēlas kļūt par Lietuvas vai citas Eiropas Savienības valsts pilsoņiem, dokumentu kārtošana ir vienkāršāka nekā tiem, kas izvēlas Krievijas pilsonību. Kā paredz likumdošana, viņiem nav jāmaksā arī 20 latu valsts nodeva par pastāvīgās uzturēšanās atļaujas saņemšanu Latvijā.

Statistika liecina arī to, ka lielākoties visi nepilsoņi, kas izvēlējušies citas valsts pilsonību, tomēr pēc tam paliek uz pastāvīgu dzīvi Latvijā, nevis pārceļas uz to valsti, kuras pilsonību pieņēmuši. “Tas ir saprotami, jo te viņiem ir ģimene, dzīvesvieta, lielākajai daļai arī darbs un viss pārējais,” saka V. Vilmane. Gan atgādinot, ka iesniegums uzturēšanās atļaujas saņemšanai Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldē ir jāiesniedz mēneša laikā pēc tam, kad saņemta paša izvēlētās valsts pilsoņa pase. “Ja cilvēks to neizdara, viņš ir pārkāpis Latvijas likumdošanu,” saka Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes Liepājas nodaļas vadītāja. “Līdz ar to viņš zaudē iespēju turpmāk saņemt pastāvīgās uzturēšanās atļauju Latvijā, ja vien viņam nav nopietni iemesli, kāpēc tas nav izdarīts. Un vienlaikus cilvēks arī zaudē iespējas saņemt mūsu valsts iedzīvotājiem paredzētās sociālās un citas garantijas, piemēram, valsts apmaksātos veselības aprūpes pakalpojumus.”

“Taču tā ir katra cilvēka brīva izvēle, kuras valsts pilsonis viņš būs,” sarunas nobeigumā vēl piebilst V. Vilmane. “Tie, kas izvēlas kādas citas valsts, ne Latvijas pilsonību, acīmredzot savu soli ir nopietni pārdomājuši un sapratuši, ka nevēlas naturalizēties.” Viņa pieļauj iespēju, ka līdzīga situācijā kā Liepājā, kur tik ievērojami pēdējā gada laikā palielinājies to cilvēku skaits, kas izvēlas Krievijas pilsonību, vēl varētu būt Daugavpilī. Savukārt, piemēram, Valkā, līdzīgi kā Liepājā ir to nepilsoņu skaits, kas pieņem Lietuvas pilsonību, varētu būt cilvēki, kas izvēlas būt par Igaunijas pilsoņiem. “Tas skaidrojams ar šo valstu tuvajām robežām,” skaidro V. Vilmane.

Uzziņai

Nepilsoņu skaits, kas pieņēmuši citas valsts pilsonību

Gads                           Skaits
2004.                            353
2005.                            397 
2006.                            459
2007.                            404
2008.                            388
2009.                            612
2010. (līdz 30.martam)  262

Kristīne Pastore,
“Kurzemes Vārds”

53 komentāri

2010-04-01 08:08

es: ļoti labi

2010-04-01 08:19

jānis568: gribetu zinat vai var mainit pilsonibu ja esu latvietis bet mainit vienalguz ko un braukt uz krieviju te tak vairs nav ko darit vai var dabot citu pilsonibu

2010-04-01 08:40

jānim: nu aizej uz PLMP un paprasi

2010-04-01 09:10

Sandijs: Krievi drīz ar vilcienu brauks uz Dzimteni ...

2010-04-01 09:32

...: Tas ir GALVENAIS nosacījums, lai dabūtu Krievijas pensiju! Saņem divas pensijas un turpina vaimanāt, cik te viss slikti, grūti. TAD VISI bijām PSRS pilsoņi, tikai tagad uz divām pensijām tikai krievi var pretendēt. Tā mazliet dīvaini sanāk... Jaunuļi toties naturalizējas uz nebēdu! Tā, lūk!

2010-04-01 09:41

Sandišiem: Latvieši ar gimenem no dzimtenes dodas prom uz arzemem.Nepilsonji nepamet latviju,vienigi panjem citu pilsonibu. Kalab latvieši pamet dzimteni?

2010-04-01 09:48

I.M.: Hert un Kriev7,labāk padomājiet un paskatieties, kuru dēļ mūsu Valstī valda tāda nabadzība un 10000 ģimeņu ir badā? Kuru dēļ mūsu Valstī tik ātrā laikā vairs nav nekā? Un tie cilvēki, kuru dēļ ir šāda situācija viņiem jūsu cēlās jūtas ir pilnīgi vienaldzīgas. Katrā tautā ir labi un ir slikti cilvēki, bet varbūt pirms skaļi izteikt savas domas un bļaut līdzi baram vajag arī par kaut ko painteresēties. Diez vai jūs esat parunājuši normāli kaut ar vienu krievu tautības cilvēku.

2010-04-01 10:03

Goša: Ko Jūs te vaimanājat? Arī no Norvēģijas,norvēģi bēg jo dzīve tur ir dārga,un tas pats ir citās EU valstīs... Nabagi ir visūr,jo nav izglītības lai izdzīvotu. jautājums ir? Ko tu personīgi esi gatavs darīt lai šo korupciju Liepājā izbeigtu??? Jo Fonteinu jau mēs uztveram kā klaunu.Kaut gan viņš ir vienīgais kas kaut ko mēģina darīt-dānis būdams!!!

2010-04-01 10:15

vispārt: kā tad! fontēns - laimes lācis! ko tad viņš dara? rūpniecību attīsta pilksētā? :D

2010-04-01 10:19

HA: Kā man patīk šāda tipa naivulīši kā I.M.! "...valda tāda nabadzība un 10000 ģimeņu ir badā..." Paprasi cilvēkiem, kas karus pārdzīvojuši un dzīvojuši pēckarā - TIE tev pateiks, kas bads un nabadzība! Tagad glaunajiem ļautiņiem pietrūkst iegribām, uzreiz jāvaimanā televizorā, ka pēdējais kartupelis palicis! Latvijā tik daudz brīvas zemes - prom uz laukiem visus tos 21.gs. "nabagus" un tad zinās, no kurienes kartupelim kājas aug! Un veikli cilvēki no tā visa uztaisa šovu ar ziedojumu vākšanu!

2010-04-01 10:25

HA: Tikai sen pierādījies - tas, kuram PATIEŠĀM vajag un ir grūti, nemaz pa šādām akcijām tā neskraidā un nezīmējās, bet pacietīgi strādā!

Un man NAV "normāli jāparunājās ar kaut vienu krievu tautības cilvēku" - viņi paši katru dienu runā ar mani! Tāpēc ļoti labi zinu viņu patiesos mērķus un nodomus!

GOŠA - es arī "par" Fonteinu! Nevienu brīdi neesmu domājis par viņu kā klaunu!

2010-04-01 10:35

Greex -> HA: Tikai laukos visa zemīte jau privātīpašumā. Un arī bieži vien ārzemnieku īpašumā...

2010-04-01 11:05

to Ha: Daudzi labrāt ņemtu lauku zume,bet pa pliku velti neviens tev nedos,ja jau nav naudas ko pašiem nopirkt ēst kur tad vēl zemi.Un Fontēns ir klauns!

2010-04-01 11:46

HA: NABADZIŅI CIETĒJIŅI! Tad pako čemodānus uz Tobāgo! Tikai ar tādu attieksmi arī plašajā pasaulē nevienu negaida. Dienvidos arī banāni paši nekrīt - mazliet jāpapūlās ir. Diemžēl... Un fizisks darbs veselai paaudzei ir tumša lieta, diemžēl...

2010-04-01 11:56

Dusmīgais: 1.Par to nabadzību mūsu valstī ieteiktu nedemagoģēt.Vai tad Krievijā vairs nav nabago?Ieteiktu salīdzināt objektīvos dzīves rādītājus starp Krieviju un Latviju.

2.Krievijas pilsonību lielākoties pieņem tādi,kurus kūda tāds kā Kravcovs vai cilvēki,kas vecuma plānprātā iedomājas,ka ar Krievijas pilsonību iegūs lielāku pensiju.Pirms pieņet Krievijas pilsonību, vestniecībā viņiem nestāsta, ka Krievijā minimālā pensija ir 70Ls,kamēr Latvijā ap 160Ls.Abas pensijas vinlaikus drīz nedrīkstēs saņemt.

2010-04-01 12:16

I.M.: HA es neesmu naiva un pazīstu ļoti daudz krievu tautības cilvēku un viņu mērķtiecība ir apsveicama un no viņiem var pamācīties. Un Jūs jau noteikti esat pirmais, kurš uz tiem laukiem tā raujas. Jā, un mums jau tā patīk vienmēr atcerēties, kas bijis 60 gadus atpakaļ. Tagad i cits laiks un citas problēmas. HA, nu es atvainojos laikam jau tas kas notiek Valstī ir baigi normāli. Neaizmirsti, aiziet uz vēlēšanām!

2010-04-01 12:23

I.M.: Starp citu es ļoti labi zinu krievu tautības cilvēku mērķus un nodomus un viņiem tādi ir. Un kas ir mums? Zinu cilvēku, kurš pieņēma Krievijas pilsonību un ne pensijas dēļ.

2010-04-01 12:26

nu nu: Ha man likas ,ka tu nedraudzējies ar ļoģiku,ja nav naudas visi vārti ciet.

2010-04-01 12:34

I.M.: Un vēl cienījamais HA. Ko tad mūsu tautieši tā brauc strādāt uz ārzemēm? Tāpēc, ka nav ko darīt? Brauc atpūsties? Izliekas, ka šeit ir slikti?

Jā, zemes ir daudz, bet par kādu naudu tad nopirkt, ja cilvēki uz ārvalstīm brauc strādāt par savu pēdējo naudu? Un zemes cena nav vienāda ar lidmašīnas biļetes cenu.

2010-04-01 12:37

ss: Kad varēsim masveidā pieņemt Krievijas vai Ķinas pilsonību?

2010-04-01 13:56

tillidiraa: Balsošu par Visu Latvijai, jo pilsonības dāļāšana pretvalstiskiem elementiem ir jāizbeidz.

2010-04-01 15:15

v.v: tv.delfi.lv/video/ufVbRbSd/

2010-04-01 17:11

jautāju: Kurš var man paskaidrot, kāpēc ir krievu tautības un ebreju tautības cilvēki, bet pārējie ir latvieši, vācieši, itālieši, ukraiņi, turki utt?

2010-04-01 17:15

Kondra: Ja cilvēks grib būt krievs tad viņam ir jadzīvo Krievijā un latvietim Latvijā.Kapēc Krievijas pilsoņiem isniegt usturēšanās atļaujas Latvijā ja viņš grib būt krievs un saņemt Krievijas penziju.Putins lūgdams lūdzas lai krieviņi brauc atpakaļ un nu ir tā reize viņam palīdzēt to realizēt.Ja tie simti aizbrauks,simti varēs adgriesties no vergošanas arzemēs.

2010-04-01 17:35

rakaris: ar sūdainu koku tos krievus uz krieviju neaidzīsi ,tāpēc ,ka viņi zina ,ka tur būs jāsēž vēl lielākā badā ar mazāku pensiju un arī tad tā ar aizkavēšanos tiek maksāta ,kas nekaiš latvia uz divām sēdēt ,a jaunie paši vainīgi ,lai ņem piemēru no latviešiem ,kas brauc uz ārzemēm laimi meklēt ,tā vienkārši ir sestās kolonas demogoģija !

2010-04-01 18:44

rakarim perienu: Driz bus gals un varesim lugties atpakalj uz PSRS.

2010-04-01 18:45

condra: ar sūdainu roku..

vai tad tev avizu gabala nav ka jaslauk ar roku?

2010-04-01 18:48

rakaris: to condra ,uzliec taču vecāsmātes brilli ,ja burti tev taisnojas ,vai ,vai ....!!!

2010-04-01 20:35

feniks: rakaris

Kapēc tad latvieši bēg no Latvijas uz Īriju un Angliju? Ko tad viņiem nesēžas savā laimīgāja Dzimtenē? Jo šeit visu iznicināja LATVIEŠU VALDĪBA... No tev tik nemiļotiem krieviem ir palīkuši ceļi, rūpnīcas, slimnīcas, mājas... Bet jūs "patrioti", to visu esot iznicinājuši, un vēl bļaujat uz krieviem... A zin kapēc? Jo pateikt vairs nav ko...

2010-04-01 21:12

nu: Viss riebīgākās tautas ir leiši,poļi un latvieši!

2010-04-01 21:31

Mārdža: Man jau patīk šitādi krievi kā "feniks". Kad runa ir par divvalodibas ieviešanu u.c. privilēģijām cittautiešiem, tad kliedz, ka krievu te ir gandrīz puse Latvijas, bet, kad runa ir par krīzi un situāciju valstī, tad pie visa vainīga ir "latviešu valdība".

2010-04-01 21:58

to Mārdžai: Kurš tad, ja ne latviešu valdība,Kalvītis,Šķēļē,Šlesers,Repše un vēl labi frukti nav latvieši?

2010-04-01 23:12

Mārdža: aha, un cik no Latvijas miljonāriem ir latvieši? Cik no tiem, kuri lemj par valstij svarīgām lietām, ir latvieši? Paskaties tālāk par savu degungalu. Bet ne jau par to runāju, bet gan par to, ka rokas mūžam nevainībā mazgājošie krievi ir tieši tik pat vainīgi, cik pārējie, kas te - Latvjā - dzīvo. Protams, nekad jau savu vainu neatzīst, tikai ķērc, cik viņiem lielas netaisnības visa pasaule nodara.

2010-04-01 23:59

Nu-i-nu: Es personiigi Liepaajaa pazistu 7 miljonarus, no tiem viens ir krievs.

Principaa tas nav radiitajs...

2010-04-02 09:42

9911: Владельцы, требуйте информации! – В 2008 году Кабинет Министров принял правила №1014. Этот документ защищает интересы хозяев квартир, – рассказала магистр экономики Таисия Штале, председатель домоуправления Rīgas namu apsaimniekotājs. – Правила предусматривают, что до 1 апреля все обслуживающие организации обязаны подготовить отчеты жителям за прошлый год. На каждый дом – свой отчет. Ознакомиться с этими документами хозяева квартир могут уже в апреле.

2010-04-02 13:15

zajka: ja li4no nekuda nesobirajusj,ja zdesj rodilasj,ja zdesj i umru,nevawno gde ti wivjow,glavnoje,kem ti sebja 4uvstvujuew,a esli vi neznali,rossija germanija oficialjna viwli iz krizisa,v otli4ije dopustim ot latviji,kotoroja v polnoj wope,pensiji tam 140ls,i ceni v 6raz menjwe

2010-04-02 18:52

rakaris: to feniksam ,rakstu īpaši tev ,kam nepielec ,ka jūs krievi tiekat speciāli tracināti baltijas valstīs .lai uzturētu spriedzi ,kā tas ir izdevīgi gan gruzijā ,gan čečenijā ,jūs neesat *** vajadzīgi tajai nabaga krievijai ,kur ir lielāka nabadzība ,nekā te ,kādreiz paskaties ko paši krievi rāda par saviem bomžu rajoniem un apgabaliem ,un starp citu latviju pie šiš krīzes noveda jūsu paši krievi ar visu savu pareks banku ,bet retais krievs to saprot un piekrīt !

2010-04-03 15:00

zajka: rakaris.ti otkuda vzjal wto rossija bednaja?tebe prisnilosj wtoli?esli ti neznal napomnju tebe wto rossija viwla iz krizisa,v otli4iji ot drugix stran,ona kawdij god podnimaet pensiji na 30procentov v celom,u nejo boljwije energozapasi,(eto samoje glavnoje,wto ona v krizis netoka viwivaet,a ewe i nakaplivaet milioni.ato i miliardi,a wto v latviji:D nexera netu,vsjo pozakrivali,raboti netu,tak ewe i kredit u latviji v 4miliarda,latvija sam stoit 7miliardov,

2010-04-03 15:03

zajka: anegdotik.proletaet krizis nad amerikoj posmejalsja,xorowo porabotal,proletel krizis mimo rossiji,proletaet krizis nad latvijej i udivljaetsja i grustit,i dumaet wto kto to zdesj uwe p[orabotal do menja,(dlja tex kto neponjalm,wto krizis ne krizis a v latviji vsegda polnaja wopa)

2010-04-03 15:11

zajka: rakaris vajadzīgi tajai nabaga krievijai ,kur ir lielāka nabadzība ,nekā te ,kādreiz paskaties ko paši krievi rāda par saviem bomžu rajoniem un apgabaliem,tebe samomu nesmewno?moskva javljaetsja samoj bogatoj stranoj v mire,rossija v krizis pomagaet drugim stranam,naprimer islandiji dala v dolg 4miliarda,4to ti na eto skawew?ti dawe nesravnivaj rossiju s latvijej,ljudej nesmewi.vse to i tak ponimajut prekrasna,uda4ki:D

2010-04-03 17:41

feniks: to rakaris

Es negrasos ar tevīn strīdēties... vienalga katram būs savs viedoklis... es tev varu pateikt tikai to- ka es esmu šeit dzīmis, un kapēc tad Latvija neesot mana Dzimtene?

2010-04-03 20:43

Nu ja: Bet neviens nav laikam aizdomājies, ko šis Krievijas pilsonis LV NEVAR saņemt, kaut arī pastāvīgi te dzīvo... Un to diez vai pensija no Krievijas kompensēs. Īpaši, ja sāksies veselības problēmas.

2010-04-03 21:09

rakaris: to zajka ,ko tu pīpē ???!!!,krievija nesastāv no maskavas ,pēterburgas vai kādas citas lielākas pilsētas ,krievija arpus tām ir pavisam citādāka un ļoti nabadzīgāka ,nu tu mani gan samīdināji ,nu nelasi tās propogandas avīzes un citus mēslus ,bet paprasi kādam krievam ,kas braucis pie radiem ,kāda dzīve ir īstenībā ,es kontaktējos ar daudziem krieviem un viņi paši saka ,ka visa tā putina politika ir fufelis ,es vairāk ticu tiem ,kas redzējis reālo krieviju ,neviss fantastikas pekstiņus !!!

2010-04-03 21:34

zajka: vot pro putina nenada,eto po nastojawemu umnij 4elovek,kotorij i podnjal rossiju,kotorij umejet pravit stranoj,u nego estj xarakter i vlastj,on podnjal stranu posle eljcina,neznaju niodnogo 4eloveka,kotoromu on nenravitsja ili bezrazli4en,

2010-04-03 21:38

zajka: bednije goroda estj v kawdoj strane,naprimer v amerike ix boljwe polovini,v latviji vse goroda bednije,v rossije takwe estj bednije goroda,nu pokrajnej mere Dmitrij Medvedev delajet vsjo wtob etix bednix gorodax wiznj stala lu46e,

2010-04-03 21:41

zajka: u rossiji mnogo energozapasov,i oni tratjat ix s umom v krizis,a ne kak v 90godi latvija vse zapasi istratila,to4neje koekto polowil v karman

2010-04-03 21:49

zajka: i pri4om zdesj parex banka vabwe,krizis na4alsja ot togo wto vawe tupoje praviteljstvo nexera neponimaet v politike,im toka kak denjgi v karman polowitj i vsjo,a kak 4o tak glotku drug drugu peregrizut za bublo,i ja dumaju wto s etim soglasjatsja mnogije latiwi,

2010-04-03 22:20

rakaris: zajka ,tu neapvainojies ,bet esi izcili tupa ,ja neko nezini ,ne par pareksu un putinu ,krievi jau sen rīko krievijā demonstrācijas un ir pret viņa politiku ,iesaku painteresēties par reālo dzīvi un tad uzraksti ,varbūt kaut ko būsi sapratusi ,citādi liekas ,ka vistas no baleta saprot vairāk nekā tu ,tipa dubovij table , visu labu ,nav laika ar tevi muldēt pa tukšo .

2010-04-04 16:09

zajka: nu u kawdogo svoja pravda,mne pox..uj na tvojo mnenije

2010-04-04 20:57

zajka: знаешь чем отличаются многие латыши от русских,ну например чем отличаюсь я от тебя,Когда мы с тобой останемся на необитаемом острове, я попытаюсь оказать тебе поддержку - помочь всем, чем смогу. А ты, скорее всего, убьешь меня ночью. Вот в чем наша разница.

2010-04-06 17:12

rakaris: i sjem tebja :DDDD

2010-04-06 22:10

zajka: ja tebe potom ruku slomaju:)

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz