Otrdiena, 14. jūlijs Ritvars, Oskars, Anvars
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

No paplašinātās ieejas pludmalē vējš pūš smiltis pilsētā. Problēmas risinājums vēl top

No paplašinātās ieejas pludmalē vējš pūš smiltis pilsētā. Problēmas risinājums vēl top
Foto: Ilze Vainovska
16.04.2020 06:00

Konstantīns Fjodorovs

liepajniekiem.lv

Šogad Liepājas Komunālā pārvalde uzsākusi vērienīgu pārbūvi pilsētas pludmalē. Kāpu zonā plānots izcirst kokus un krūmus, to skaidrojot ar vērtīgo biotopu atjaunošanu, savukārt vairākās vietās pilsētā paplašinātas izejas uz pludmali. Jūrmalas ielas galā šim mērķim norakta pat daļa kāpas.

Vēja laikā slauka smiltis

Paplašināt izejas uz pludmali sāka martā, bet aprīļa sākumā liepājnieki jau varēja “baudīt” Komunālās pārvaldes darba rezultātus. Labi redzami kļuva vairāki šī lēmuma trūkumi. Vējainā laikā smiltis tiek iepūstas pilsētā, sagādājot neērtības gan iedzīvotājiem, gan sētniekiem. Liepājniece Ilze Vainovska savā “Facebook” profilā publicējusi video, kurā redzamas smiltis, kas vētras laikā iepūstas pilsētā, izveidojot smilšu kalniņus gar Jūrmalas ielas galu. Citā video viņa fiksējusi, kā kāds cilvēks stiprā vējā ne pārāk veiksmīgi mēģina attīrīt koka laipas no smiltīm.

Tāpat daudzus uztrauc koku ciršana, jo plānots atbrīvoties no vairāk nekā 40 kokiem tieši kāpu zonā gar veloceliņu, to pamatojot ar komfortablākās vides veidošanu priedēm.

Liepājas Komunālās pārvaldes pārstāvis Aigars Štāls norāda, ka koku un krūmu izciršana nepieciešama, lai ierobežotu svešzemju augu sugu un kāpu biotopam neraksturīgo lapu koku, krūmu un lakstaugu izplatību. Piemēram viņš min posmu no Pērkones ielas līdz Liedaga ielai, kur kāpu zonu attīrīja pirms vairākiem gadiem. Tagad tur izveidojies “skaists priežu mežs, kas ir ļoti raksturīgs kāpu zonai”. Savukārt izeju paplašināšanas nepieciešamību A. Štāls pamato ar to, ka pēdējos gados saņemtas sūdzības no māmiņām ar bērnu ratiņiem, vecākiem cilvēkiem un cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, kuriem grūti tikt pludmalē pa stāvajām nogāzēm un aizputinātajām laipām.

Problēma nav jauna

Problēma kļūs vēl lielāka, ja kāpu zonā tiešām tiks izcirsti krūmi, uzskata parku arhitekte Ilze Janelis. Viņa norāda, ka krūmi pilda aizsargbarjeras funkciju, sabremzējot vēju un tādējādi pasargājot priedes no laušanas. “Ja krūmu nav, vējš tiek cauri kāpu zonai bez traucējumiem, jo tam nav, kur aizķerties. Tā bija pagājušā gadsimta 90. gadu beigās, kad cilvēki izdomāja atbrīvot mežmalas no krūmiem, un pēkšņi vējš sāka postīt mežus. Esmu pētījusi, ka arī agrāk zvejniekiem bijušas problēmas ar to, ka smiltis tiek iepūstas viņu mājokļos jūras tuvumā. Tad 19. gadsimta beigās cilvēki intensīvi sāka stādīt krūmus un lapu kokus gar kāpu zonu, lai pasargātu sevi no smiltīm un vēja, to darīja arī Liepājā. Tas nostrādāja,” stāsta I. Janelis. Un piebilst, ka arī agrāko laiku grāmatās un avīzēs aprakstītas problēmas ar “klejojošām” smiltīm un tas, kā ar to cīnījās.

Nedaudz atšķirīgs viedoklis ir koku ekspertam Edgaram Neilandam, kurš uzskata, ka cilvēka iejaukšanās kāpu zonas florā varētu notikt, ja tā ir pamatota. “Ja mēs gribam saglabāt tos priežu mežus, kādi ir raksturīgi piejūras pilsētām, droši vien kaut kāda cilvēka iejaukšanās ir nepieciešama. Taču nedrīkst ķerties klāt diametrā lieliem un vērtīgiem kokiem – ozoliem, liepām, priedēm,” uzskata E. Neilands.

Neraustīt tīģeri aiz ūsām

Komunālā pārvalde esot rēķinājusies ar to, ka līdz brīdim, kad visi darbi būs pabeigti, vējš iepūtīs smiltis parkā vai pat atsevišķu ielu galos un iedzīvotājiem radīsies neērtības. A. Štāls norāda, ka šogad ir plānots atsevišķās izejās uz pludmali veidot dabiskas barjeras, kas mazinās smilšu pārpūšanu. Viņš precizē, ka to paredzēts darīt, taču konkrētie risinājumi vai paņēmieni vēl tiek izvērtēti. Savukārt lēmums par daļēju kāpu norakšanu pieņemts, jo pēdējos gados kāpu augstums ir krietni palielinājies.

Par vienu no iespējamiem risinājumiem A. Štāls min Lietuvas piemēru Kuršu kāpās, kur ir izveidota aizsargbarjera ar zaru pinumā iedēstītiem piemērotiem augiem. Šādi tiek nostiprinātas kāpas, un stiprā vējā smiltis vairs netiek iepūstas apdzīvotajās teritorijās jūras tuvumā.

Taču I. Janelis uzskata, ka atsevišķu krūmu saglabāšana varētu palīdzēt šo problēmu atrisināt. “Šobrīd ir tendence kāpu zonās atbrīvoties no mežrozēm, uzskatot, ka tā ir invazīva suga, lai gan patiesībā tā nav. Šiem krūmiem ir ļoti attīstīta un spēcīga sakņu sistēma, kas satur augsni tai apkārt kā metāla armatūras režģis. Bet cilvēki uzskata, ka šie krūmi ir svešinieki kāpu zonā. Nevajag raustīt tīģeri aiz ūsām,” brīdina speciāliste.

Foto galerija

47 komentāri

2020-04-16 06:28

Nedienas: Nedienas ar komunālo pārvaldi ir jau gadiem. Ir nesaprotami kāpēc pilsētas dome nepārtrauc apsaimniekošanas līgumu ar šo kantori!!! Kāpu no rakšana, tualetes neesamība pludmalē, pludmales ne tīrīšana, koku izciršana, viss tiek darīts lai sagādātu iedzīvotājiem neērtības. Starp citu smiltis pus arī no kapiem, kur ir sietinzogi! Arī par to jādomā!

2020-04-16 07:16

risinājums: Jānoņem asfalta segums un jāuzber,jāizblietē grunts segums !
Tad smiltis nemanīs ! :)
Būs biežāk gan greiders manāms,gan pretputes līdzekli būs kur norakstīt vairāk...Tā tak labi zināma prakse Liepājas ielu
kārtotājiem...
Sveiciens no Muitas ielas ! ;)

2020-04-16 07:22

Validols: Tas "nedienas" gan izklausās kā ļoti jauks un ar dzīvi apmierināts pilsonis😁

2020-04-16 07:35

Marta: Raiņa parku ar vajag paretināt no kokiem, vasarā tur saule neiespīd depo galā.

2020-04-16 07:43

Sivns: Beidzot cilvēki mostas un sāk paspīdināt gaismu uz A.Štāla un viņa vadītā kantora kaitīgo rīcību un acīmredzamo kompetences trūkumu. Visas šīs viņu 'tīrīšanas darbu' rezultātus pilsēta izjutīs vēl nākamo dekādi, un būs vajadzīgi lieli līdzekļi lai tagad vieglu roku iztīrīto atjaunotu un sakārtotu. Un ja jums tam visam ir uzspļaut - atceraties, tie būs nodokļu maksātāju līdzekļi.

2020-04-16 07:47

ŠAUSMAS: Apžēliņ,kārklus vajag sastādīt kāpās un nenorakt kāpas, nevis nodarboties ar zaļās dabiskās barjeras iznīcināšanu! Pat padomju laikos nebija tāds vandālisms jūrmalā 1

2020-04-16 08:00

Tramdls: Izskatās ka validols ir pats pilsonis kas barojās no domes un komunālā kantora siles, tamdēļ tā nabadziņam grauž acīs patiesības grauds ?

2020-04-16 08:05

Ha ha: Taisa kapus dabīgi!!! Uznāks vētra un pilsēta paliks zem smiltīm!!! Ir taču vēstures grāmatās gadījumi par nogrimušām un apraktam pilsētām!! Bravo kungi tā turpināt!!! Nodokļu maksātāji ir sajūsmā!!! Aplausi nebeidz rimt!!! Gada balvu komunālai pārvaldei!!!

2020-04-16 08:26

Nevajag pārspīlēt: Brēka ne no kā - ieteiktu aizbraukt līdz Roņu ielai, kur nekādu paplašinājumu nav. Smiltis aizpūstas līdz pat Zvejnieku alejai. Tā tas notiek katru vējaino gadu.

2020-04-16 09:00

Asja: Kur palikuši bezdarbnieki tā sauktie simtnieki,lai tīra smiltis..Un vai vēl strādā koka laipiņu tīrītāja,jaukā un čaklā Zita ?

2020-04-16 09:09

Covid-0.7L: Ar kāpu zonu izpostīšanu ,koku ciršanu ,krūmu likvidēšanu ,paplašinātām ejām u.t.t pilsēta nolemta applūdināšanai un ,protams ,piedzīšanai ar smiltīm..Tas ir noziegums pret pilsētu ,tas ir finansiālais noziegums ,ko likumīgi un ar cinisku smaidu veic šie ""uzlabotāji""/vienīgais ,kas tādus virza--tas ir piezīšanās budžetam.
Ne tāds pilsētas mērs ne apr ko atbild ,ne tādi uzlabotāji,,un nav arī no valsts kontroles..Un tagad pūš smiltis?)) Meklēšot risinājumu?? tas ir nožēlojami..Risinājums ir acu priekšā un neko daudz nemaksā.Bet esmu pārliecināts ,ka risinājum meklējumos tiks izmesti vējā lieli līdzekļi,kurus ar lietderību var izmantot citu.
ar piebildi.ja pilsētai būtu ĪSTS mērs .Bet šis ir prasts (cenzēts)

2020-04-16 09:36

xt: Varbūt, pēc attīrīšanas kāpas no brikšņiem, būs tur mazāk ērču. Jā ērces var saķer pludmales kāpās, kā tās tur iedzīvojušās - nezinu. Bet tā kā pietika, lai pēc tādas pastaigas caur tiem brikšņiem viena tāda piesūcās un dabūju Laima slimību.....

2020-04-16 09:57

Antons Ovcaruks: Tapec ka tas ir vissliktaka vieta . Protams tur bus smiltis un melnas atkritumi no jurasc. Vislabaka vieta butu laumas rajona vai karosta . Bet musu stulbie to nesaprot vispar tads rajons kur irparks ir vissliktakais manuprat

2020-04-16 10:05

paka: Tepat kamiņu kūrortpilsētā kopš neatminamiem laikiem ir centušies kāpas nostiprināt ar krūmiem un kārklu vijumiem, bet te, apzināti(?) visu nocērt.

2020-04-16 10:16

attopieties !: Laiku laikos mūsu jūrmala bijusi zaļa,kur labi sadzīvo kā lapu koki,mežrozītes,kārkli pelēkie, dažādu sugu priedes,smilgas...Un tagad šeit grib ieviest beduīnu tuksneša cienīgu pliku saules staru nomocītu pludmali ,bez paēnas dabiskās kur atpūsties no cepšanās plikajās smiltīs ?

2020-04-16 10:30

Mārtiņš Zvirbulis: Vienkārši vajag aizliegt smiltīm lidināties apkārt, kaut vai uzliekot zīmi, kurā teikts, ka smiltiņām kāpu zonu pamest aizliegts. :)

2020-04-16 10:42

Jancis: Tās smiltiņas arī ielas lietus ūdens kolektoros nokļūst. Kas tos attīrīs lai nerastos aizsērējums??Bēda un izdevumi var būt lielāki.

2020-04-16 11:01

Būs pārredzama teritorija: No Bernātu puses līdz Ziemeļu molam visu vajag izzāğēt. No krasta iekšzemē kilometru droši joslu.

2020-04-16 11:47

Akkkk: Neko nemācāmies no Līvas ciema un Pūsēnu kalna vēstures. Žēl..

2020-04-16 11:54

Nords: Pāņem vecās kartes un paskātās, kāds tur bija dabiskais biotops. Īstais, vēsturiskais biotops ir klejojošas kāpas, kuras apaugušas ar dažām smilgām, nav tur nekādas priedes vai citi koki. Vis zaļojošais ir mūsu senču ieliktais roku darbs. Pilnīgs kukū tajās biotopiskajās galvās. Kāds biotops pilsētas sirdī? Ja grib biotopus veidot, lai veido ārpus pilsētas, vietas daudz, bet pilsētas pludmales zonu, lai atstāj mierā, un priecājas par katru krūmu un koka puduri. Man personīgi sirdi silda dabas daudzveidība. Jo dažādāki tie kociņi un krūmi, jo labāk. Es pat par palmu priecātos, ja tā spētu tur ieaugt.

2020-04-16 12:17

Ttf: Kad nebija tur asfalts,tad ja tās smiltis nevarēja ievērot,ka visu laiku pūš iekšā gadu desmitiem.Ik pa laikam ar lielo traktoru izšķūrēja eju un viss.

2020-04-16 12:34

lasītājs: Viņi iznīcināja visu pilsētā! Tagad viņi ir sākuši iznīcināt dabu.

2020-04-16 12:35

Stulbeņi: Tās māmiņas tur bariem brauks uz pludmali, ka tāda plata trase?

2020-04-16 12:55

Lepnajai: Naudu, naudu dodiet, ne to vien iznīcināsim - "brīvo" latvju sauklis

2020-04-16 13:04

Nords: Žurnālistika varētu noskaidrot, cik no pagājušā gada sākuma un līdz šim brīdim ir iztērēta nauda, un kas to saņēma. Varbūt, ka tas biotops ir pašu izdomāts iegansts, kamuflāža, lai radi, draugi, paziņas tiktu pie naudas? Varbūt KNABam būs ko darīt?

2020-04-16 13:11

Siltumnīca: Lielākā liepājnieku daļa redz, ka komunālie pieļāvuši lielu kļūdu, tagad to vajadzētu atzīt, bet Štāls tik turpina savu dziesmu. Cik ilgi, vai tev Aigar sirdsapziņa vispār vairs nav? Kādreiz taču drusku bija...

2020-04-16 13:50

fakts: kādam kungam kalpo šis štāls , pakalpiņa dvēsele ?

2020-04-16 14:49

Sate: Pēdējo gadu laikā kāpu zonā notiek haotiska un nesaimnieciska darbība. Kā teica Štāls- izrakām un tagad domājam par risinājumiem!!!! Kāpu zonā arī virzienā no Liedaga ielas uz pilsētas robežas pusi koki tiek izcirsti, krūmi ar visām saknēm izrakti un viss tā arī atstāts. Vide netiek sakārtota, bet gan izvandīta.
Cik ilgi pilsētas iedzīvotāji vēl maksās par šiem "darbiem"?

2020-04-16 15:26

Kaņepe: Roņu ielas galā smiltis pūš iekšā no pludmales līdz pat stadionam

2020-04-16 16:00

Liene: Būtu palasījuši vēsturi, kā tapa Līvas ciems, kā tapa Liepāja un ar ko bija LIELĀKĀ CĪŅA! Ar SMILTĪM! Laikam atkal vēlme pacīnīties... Nu ja, riteni jau no jauna neizgudrosi...

2020-04-16 16:39

Dzintaru ielas iedzīvotāja: Visiem šiem nedarbiem ir autore- mūsu galvenā dārzniece Alda Damberga, kurai absolūti nav ne kompetences, ne velmes padarīt pilsētas dabu skaistāko un videi draudzīgāko. Paskatieties uz kokiem, kādā stāvoklī ir pilsētas apstādījumi! Kas būs pēc desmit gadiem, kad visi koki vienlaicīgi būs novecojošie? A kas tad Aldiņai, viņa jau būs pensionētā dārzniece! Kauns!

2020-04-16 17:05

kurš pamuļķis: vispār ļāva izzāģēt tos kokus gar velo celiņu.Viss vienās smiltīs.

2020-04-16 17:29

ilgonis: Gan viss laika gaitā sakārtosies .

2020-04-16 17:40

£: Einuks Shtaals visu Liepaju sacakareejis !

2020-04-16 18:14

piemineklis: Vai tad ir grūti banāli iestādīt krūmus un ielikt to laukakmeņu bruģi gar deļu ceļa līdz "kalna" beigām, jo smilts noteiktu no pašas augšas lido, kā vienmēr banānijā viss ir nepareizi un nav nekādas logikas.

2020-04-16 18:18

Apbrīnojami: Visu izzāģē izrauj un tagad domās ko darīt! Apzināta kaitniecība, nekompetence, vai augstākā idiotisma izpausme?

2020-04-16 21:38

Xxx: Simtnieki tiešām strādaja,iztirija krūmus ,sakopa kapus ,jo cilvēki bija laimīgi,ka bija darbs,varbūt mūsu tūkstošniekiem iedot simtu ,tad varbūt sāktu strādāt un domāt ar galvu.

2020-04-16 22:38

Redīs: No šķeldas labs rublis atlec

2020-04-16 23:36

redīsam: Par vienu dolāru dod 76 rubļus! Tātad baigi daudz rubļu būs vajadzīgi!

2020-04-16 23:47

pzd: Šogad Liepājas Komunālā pārvalde uzsākusi pilsētas pludmalē. Kāpu zonā plānots izcirst kokus un krūmus, Jūrmalas ielas galā norakta pat daļa kāpas.

Tiešām plānā galdiņa urbēji un nekompetenti cilvēki. cik augstskolas ir jābeidz,lai kaut ko tāāāādu spētu izdomāt??????

2020-04-17 10:20

Patīk: Man gan patīk, kā tiek sakārtota kāpu zona, vecie sapuvušie koki tiek izzāģeēti, pavērojot tie lielāko daļu ir ar cauriem vidiem stumbros. Un meži un parki ir jākopj bez vārdu runas un ja atliek naudas var ieviest jaunas biokultūras, lūdzu jā dzīvžogi ir risinājumi, bet arī pec tam būs kākopj. Mežu jau ar tak retina veido, veido drenāžas grāvjus, lai neveidotos purvi, bet lietskoki lai augtu un visa derīgā bio daba veidotos ap to.

2020-04-17 13:17

Jautā: Cik ilgi vēl neprofesionāls cilvēks ar savu stulbumu postīs Liepāju? Kas viņu iebīdījis šai amatā? Viņa amats pagātnē nav žurnālists? Par sētnieku pat būtu bīstami viņam strādāt!!!!

2020-04-18 21:11

man patīk šī pilsēta - nečakarējiet to..: Par koku un krūmu izzāģēšanu - ļaundabīgs kaitējums gan pilsētai, gan tās iedzīvotājiem. Cerams, ka atbildīgās personas par šo bezatbildīgo, nožēlojamo un gļēvo rīcību piemeklēs Covid 19, un ne tikai. Vai tiešām nav neviens līderis ar atbilstošu izglītību, kurš var apturēt šo patvaļīgo koku izciršanu un pilsētas demolēšanu?

2020-04-20 00:25

Kazimirs: Gan jau viss sakartosies un viss bus okkei

2020-04-23 01:08

Pavels: Kadreiz 19.g.s Liepajas jurmalas parks bija speciali izveidots lai aizsargatu pilsetu no smilta. 2020. g. sakuši iznicinat parku. žēl..

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Saistītie raksti

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz