Otrdiena, 21. janvāris Agne, Agnese, Agnija

No saules tveras veldzējošā saldējuma un alus oāzē

No saules tveras veldzējošā saldējuma un alus oāzē
13.07.2010 14:43

Laura Drēziņa

Šajā svelmainajā laikā katram otrajam Liepājas ielās sastaptajam cilvēkam rokās – saldējums. Vērojot šīs ainiņas, nevilšus rodas atziņa, ka saldējumu viennozīmīgi var dēvēt par top aksesuāru karstā laikā. Arī tirgotāji atzīst, ka tā ir viena no top precēm vasarā. Tāpat kā alus.

Ar saldējumu veldzējas gan vīrieši, gan sievietes, bērni, veci un jauni. Divas meitenes kāri tiesā saldējumu un pastāsta, ka vecāku piešķirtā kabatas nauda visa iziet šajā atvēsinošajā kārumā. ”Es dienā apēdu vismaz sešus saldējumus, ja būtu vairāk naudas, ēstu vēl vairāk, vismaz kādus desmit,” smejoties stāsta Sindija.

Saldējumu pilsētā visvairāk tirgo Jūrmalas parka rajonā un pie pludmales. Karstais laiks viennozīmīgi ir palīgs biznesā. Pārdevēja Eva pastāsta, ka brīvdienās un, ja ir karsts, saldējumu pērk vismaz trīs reizes vairāk nekā vēsākā laikā. ”Ir daudzas tirdzniecības vietas, bet konkurenci karstā laikā praktiski nejūt, jo pērk daudz un visās tirdzniecības vietās,” stāsta meitene. Vēsākā laikā pircēji esot izvēlīgāki, bet lielā karstumā ēd jebkuru saldējumu.

Arita tirgo saldējumu pludmalē, viņa stāsta, ka cilvēki dažbrīd pienāk un, apskatot cenas, konstatē, ka veikalā saldējums maksā lētāk, nobubina kaut ko un dodas tālāk bešā. Bet netrūkst tādu, kas izmanto ekstru dabūt saldējumu pludmalē un ir gatavi maksāt, lai atvēsinātos uzreiz.

Pludmalē uz soliņa kāda dāma kāri tiesā pirmo šīs dienas atvēsinošo devu – un ir pārliecināta, ka šodien tā noteikti nebūs pēdējā. Ja viņas vīrs slāpes karstumā labprātāk atveldzē ar kvasu, kas mazāk jaucot prātu nekā miezītis un ir labvēlīgāks veselībai , tad Jūlija stāsta, ka ”alum piemīt fantastiska īpašība – ja to padzeras karstā laikā, kad slāpst, tad acumirklī slāpes ir remdētas”.

Tirgotāji atzīst, ka salīdzinot ar ziemu, kad vairāk tiek pirkti stiprie alkoholiskie dzērieni, vasara ir laiks, kad izvēlas alu vai vieglos kokteiļus.

Jau no paša rīta jaunatvērtajā alus dārzā ”Pikniks” bārmene Baiba rosās pie letes, kāds tikko pasūtījis alu. ”Šodien tāda sajūta, ka ir brīvdiena, cilvēku daudz!”Alus dārza darbinieks Vairis stāsta, ka alus ir pieprasīts: ”Šāds dzīvais alus, kas, pateicoties atvēsināšanas sistēmai, ir auksts un daudz labāks nekā plastmasas pudelēs, veldzē labi. Jau mūsu senči miezīti brūvēja un ar to remdēja slāpes tieši vasarā.” Alus dārza apmeklētāji – vīrieši gan atzīst, ka viņu alus dzeršanas paražas karstais laiks neietekmējot. Savukārt sievietes stāsta, ka vasarā tiešām vairāk prasās alus vai sidrs, bet, lai remdētu slāpes, tomēr labākais esot ūdens.

Arī kafejnīcas ”Medūza” pārdevēji stāsta, ka ir jūtams, ka šobrīd daudz vairāk vēlas atveldzēties ar alu, karstā laikā tas vienmēr ir pieprasīts. Tomēr nevarētu teikt, ka šī prece ir visejošākā. ”Tie, kas ir alus cienītāji, alu dzer vienmēr. Tie, kas nē – izvēlas kvasu, un, salīdzinoši ar pagājušo gadu, pieprasīti ir lielā tilpuma minerālūdeņi, nevis mazā,” stāsta bārmenis Kārlis.

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēlu failus un novieto tos šeit. (Foto jābūt JPG formātā, max 5MB)