Piektdiena, 25. septembris Rauls, Rodrigo
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Latvieši steidz iepirkties, lietuvieši – apraudzīt īpašumus

Latvieši steidz iepirkties, lietuvieši – apraudzīt īpašumus
Brīvdienās, kad satiksmes plūsma no abām valstīm paredzama lielāka, uz robežas var veidoties rinda. (Foto: Ģirts Gertsons)
18.05.2020 06:00

Ilze Ozoliņa

"Kurzemes Vārds"

Kopš piektdienas, kad atvērtas Baltijas valstu iekšējās robežas, uz Liepājas–Klaipēdas šosejas atkal manāmas automašīnas ar Lietuvas numurzīmēm, kas traucas mūsu pilsētas virzienā. Tikmēr Latvijas iedzīvotāji jau robežu atvēršanas pirmajā dienā steidza uz Palangu un Klaipēdu, galvenokārt ar mērķi iepirkties.

Uz robežas iespējamas rindas

Baltijas valstu robežas ir vaļā kopš piektdienas pusnakts un jau pirmajā naktī (līdz pieciem rītā) no Latvijas Lietuvā bija ieradušies 69 cilvēki, bet no Lietuvas izbraucis 51, ziņo kaimiņvalsts mediji.

Arī “Kurzemes Vārds” piektdien ap pusdienas laiku pie Rucavas–Būtiņģes robežkontroles punkta novēroja, ka privāto automašīnu satiksme no Latvijas puses ir lielāka nekā no Lietuvas. Vairums braucēju no Latvijas drošības nolūkā bija parūpējušies par sejas maskām. Lai gan pagājušonedēļ Lietuvā atcēla obligāto prasību valkāt sejas maskas ārā, šie aizsarglīdzekļi joprojām jāizmanto, apmeklējot sabiedriskās telpas, tai skaitā tirdzniecības vietas.

Uz Latvijas robežas nekādas pārbaudes nenotiek, bet Lietuvas pusē kopš marta vidus ir atjaunota robežkontrole, kas pagaidām plānota līdz maija beigām. “Robežposteni filmēt un fotografēt aizliegts, pretējā gadījumā mēs jūs aizturēsim un piemērosim sodu,” žurnālistus pabrīdina kaimiņvalsts robežsargs.

Piektdien uz Lietuvas robežas strādāja daudzi robežsargi, visiem bija sejas maskas un cimdi. Braucēju kontrole notika raiti, un nekādi sastrēgumi neveidojās. Satiksmes plūsmas kontrolēšanai uz robežas uzstādīti luksofori. Robežšķērsotājiem tiek pārbaudīti personu apliecinoši dokumenti (šoferim autovadītāja apliecību prasa uzrādīt, tikai izbraucot no Lietuvas – I.O.), kā arī ar termokameras palīdzību uz robežas tiek mērīta cilvēku ķermeņa temperatūra. Lietuvas robežsargi var atteikt iebraukšanu valstī, ja personai ir paaugstināta temperatūra vai drudža pazīmes.

“Ārpus ieraksta” kaimiņvalsts robežsargs laikrakstam pastāsta, ka satiksme abos virzienos diezgan intensīvi sākusies jau piektdien no paša rīta. Lai arī brauciena mērķis nav jāatklāj, no sarunām ar robežšķērsotājiem viņš secinājis, ka Latvijas iedzīvotāji uz Lietuvu dodas galvenokārt iepirkties Palangā un Klaipēdā, bet lietuvieši uz mūsu valsti lielākoties braucot darba darīšanās vai arī apraudzīt savus īpašumus. Robežsargs prognozēja, ka brīvdienās braucēju plūsma abos virzienos varētu būt daudz lielāka un, iespējams, veidosies pat rindas.

Liepājniekiem kā paradīze

Palangā pie veikala “Lidl” piektdien ap pusdienas laiku autostāvvieta ir teju pilna, taču transportlīdzekļus ar Latvijas numurzīmēm pamanām vien četrus. Vienā no tiem tobrīd divi Latvijas iedzīvotāji bagāžas nodalījumā iekrauj pārtikas produktus. Laulātais pāris Aļona un Aleksandrs uz Palangu atbraukuši no Liepājas.

Viņi pastāsta, ka jau trīs gadus regulāri braucot uz Lietuvu iepirkties, jo Latvijā pārtika esot dārgāka un nekvalitatīvāka. “Kopš sakām braukt uz Palangu un Klaipēdu, Latvijā pārtiku tikpat kā vairs nepērkam, jo tur cenas ir pārāk augstas. Piemēram, ja šeit [Lietuvā] es, rupji rēķinot, par pārtiku iztērēju simts eiro, tad Latvijā man tas prasītu 170 eiro tēriņus. Neteiktu, ka šeit viss ir lēts, taču lielākai daļai produktu cena tomēr ir zemāka. Turklāt Lietuvā ražotā pārtika ir garšīgāka. Viņu biezpiens kūst mutē! Palanga, Klaipēda un Kretinga liepājniekiem ir kā paradīze. Jutāmies slikti, kad Covid-19 pandēmijas dēļ tika slēgta Lietuvas robeža un mēs vairs nevarējām uz kaimiņvalsti braukt,” pauž Aļona.

Lai arī liepājnieku automašīnas bagāžnieks ar iegādātām precēm jau gandrīz pilns, abi ar iepirkumu sarakstu rokā uz veikalu dodas vēlreiz. 

Lietuvā viņi iepērkot pārtiku teju visam mēnesim, turklāt ne tikai sev, bet arī tuviniekiem. Pēc tam, kad viss būšot apēsts, uz Palangas “Lidl” braukšot atkal, bet pirms došanās mājup liepājnieki Lietuvā vienmēr uzpildot arī degvielu.

“Bijām pēc kaimiņiem noilgojušies! Braucām lūkot, vai šeit visi dzīvi,” savukārt pasmejas lietuvietis Aruns. Viņu ar dzīvesbiedri piektdienas pēcpusdienā sastopam Nīcā pie veikala “Tev”. Pāris tobrīd pēc Liepājas apmeklējuma jau bija atceļā uz mājām Skodā. “Aizbraucām jūru apskatīt, kā veicas ar makšķerēšanu, ir vai nav lomi. Gaidām, kad atvērs ceļu uz Latviju arī Skodas pusē, tad brauksim pie jums ķert zivis. Noteikti vasarā uz Liepāju dosimies atpūsties,” pastāsta lietuvieši.

Pagaidām skodeniekiem, lai atbrauktu uz Liepāju un pēc tam atgrieztos mājās, jāmet prāvs līkums caur Palangu. Aruns stāsta, ka tagad aptuveni 60 kilometru vietā līdz Liepājai spiesti mērot 120 kilometru garu ceļu. Līdz pirmdienai pāri Latvijas un Lietuvas robežai tūristi (fiziskās personas un privātais auto) drīkstēja doties  tikai cauri Saloču–Grenctāles, Būtiņģes–Rucavas un Smelīnes–Medumu robežšķērsošanas punktiem, bet no 18. maija robežu var brīvi šķērsot arī Meitenē.

Kopš 15. maija bez ierobežojumiem Lietuvā, Igaunijā un Latvijā var ceļot Baltijas valstu valstspiederīgie un personas, kurām ir tiesības uzturēties šajās valstīs, ja šīs personas pēdējās 14 dienās nav bijušas ārpus Baltijas valstīm, ja tām nav noteikta pašizolēšanās, ja ceļotājiem nav elpošanas ceļu infekcijas pazīmju.

Latvijas Ārlietu ministrija aicina būt atbildīgiem un rūpīgi apsvērt nepieciešamību doties uz ārvalstīm ārkārtējās situācijas apstākļos.

Svarīgi atcerēties, ka par karantīnas pārkāpumiem arī kaimiņvalstīs fiziskām personām paredzēts naudas sods, piemēram, Lietuvā tas ir no 500 līdz 1500 eiro.

Liepājnieki Aļona un Aleksandrs jau pirmajā dienā pēc robežu atvēršanas steidza uz Palangu iepirkt pārtiku.

44 komentāri

2020-05-18 06:14

Hmmm: vai cilvēki ir sarēķinājuši cik samaksā par degvielu, kuru iztērē braucot tikai pēc pārtikas? Jā arī es savu reiz iepērkos LT, bet nebraucu speciāli to darīt. Nu par garšām nestrīdēšos, katram jau tomēr savas garšu kārpiņas.

2020-05-18 06:35

Vera: Man arī patīk Lietuvā iepirkties, pastaigāt, kafejnīcā pasēdēt. Tīrāka vide, sakoptāks, visur ir atkritumu konteineru, brīvi pieejamas tualetes! Liepaja atšķiras no Palangas ar savu netīrību, suņu mēsliem un pietaisitam kāpām. Aizbraucu uz Lietuvu sajutos kā cilvēks, jo te tā netīrība ir apnikusi.

2020-05-18 06:41

Petravičas labklājība: Lietuvā korupcija nelec acīs uz reiz kā latvijā. Liepājā labiekarto lidlu bet cenas nebūs kā Lietuvā liks augstākas lai var nopelnīt.

2020-05-18 06:56

mo: Tikai neaizmirstam, ka tomēr lietuvieši ir diezgan lieli rukši ne savā zemē. Vai jūs esat redzējuši, kas pēc viņu atpūtas aiz viņiem paliek pludmalēs, kāpu zonās? Viņi savus gružus pamet, kur pagadās. Un arī mums pašiem būtu stingri jāpiedomā pie savu pašu kultūras, ja vēlamies tīru un sakoptu vidi.

2020-05-18 07:04

44!: nu vislabāk viņu kultūra redzama laikā kad nāk stintes , tad gar promenādi mētājas ne suņu ekskrimenti , bet leišu

2020-05-18 07:14

...: Nezinu, kur jūs tur klejojat, bet Lietuvā nekādu sakoptāku vidi neredz. Gruži un viss pārējais kā pie mums. Protams, kā kurā vietā. Ceļi ar nemaz nav tik gludi. Un ja arī ko var iepirkt lētāk, tad pašos apšaubāmākajos veikalos un uzpildes stacijās. Normālos benzīntankos kā Neste utt cenas ir kā Latvijā +/-. Ja jau leišiem viss būtu tik super, tad viņi bariem nebrauktu pie mums :) Nevajag kaimiņu zemi par zelta zemi padarīt. Nav nemaz tik liela atšķirība, vienkārši mums tuvākā vieta, kur ir lielāka apdzīvotība. Savādāk jābrauc uz Kurzemes otru galu, lai būtu vismaz kāda sabiedrība plašāka. Leišu mums tuvāki. Bet man ar tur patīk braukt ciemoties, pastaigāt, bet ne tik ļoti. Kad vēl vairāk atcels ierobežojumus un neskatīsies tik aizdomīgi uz visiem, tad arī aizbrauks. Par Lidl - neko salīdzināt nevar, jo tur nav mūsu preces. Bet tāds preces, kas bija tādas pašas kā Latvijā - alkohols vai makaroni utt. cenas identiskas. Tātad - Lidl pa lēto var nopirkt zemākās kvalitātes Lietuvas preces. Tātad - letiņš iepērskas lētāk, ne kvalitatīvāk. Jo tai pašā Maximā Akropolē cenas nemaz nav tik samazinātas. Bet garša jau ir katra galvā - ja jau sadomājas, ka ir garšīgāk tad būs.

2020-05-18 08:01

Pans: Pilnīgi piekritu iepriekšējam komentāram , ja Latvijā pirktu optimas līnijas produktus varētu ietaupīt vēl vairāk nekā braucot uz Leišiem!
Lēta degviela uz Klaipēdas apvedceļa vispār nav nosaucams par degvielu , Neste pluss ,mīnus cena ka Latvijā !
Ekonomiju tur tiešām var panākt uz apšaubāmas kvalitātes produktiem.
Par Leišu, mežoņu ,kultūru vispār gari varētu stāstīt !
Latvijā auto ceļi salīdzinot ar Leišiem arī nemaz nav tik slikti!

2020-05-18 08:12

Arturss: Lietuva stulba valsts

2020-05-18 08:13

Interesanti!: Pārtikas un labklājības experti atkal uz sava viļņa. Ar varu neviens uz Leišiem nedzen, ja Jums tas neinteresē, tad nebrauciet. Cik cilvēku, tik viedokļu...

2020-05-18 09:02

TrueWisdom: Pilnīgi piekrītu mo: , lietuvieši ir konkrēti cūkas tikko pārbrac savas valsts robežas. No pieredzes zinu vairākus kempingus, kas principa pēc nerezervē lietuviešiem. Tāpat zinu dzīvokļu īpašniekus Slovākijā, kas paprasa no kurienes. Ja ir lietuva vai krievija - viss esot aizņemts. Tāpat zinu konkrētus slēpošanas "kalnus" Kurzemē, kas uzzinot, ka brauc lietuviešu autobuss, uzliek zīmi "Šodien privāts pasākums". :)

2020-05-18 09:05

Poh...: Gadu desmitiem braucu uz LT, un absolūti aklam vai tupam jābūt, lai nesaskatītu izdevīgumu. Arī preču kvalitāte stipri labāka par LV. Tie, kuri te murgo, ka tur viss slikts, visticamāk tālāk par savu WC nav bijuši.

2020-05-18 09:08

Jefkabīļi: Svetdien pa 95 centi ielēju benzinu Lietuvā. Lidl veikalā lēta maltā vācu kafija.čipši,sulas un saldējums. Latvijas pusē nekādas robežas kontroles. Kur Karinš miljardus tēre velns viņu zin.

2020-05-18 09:10

2: Nākotnes atkritumus pērk kas mētāsies kādā grāvi vai uz lauka.

2020-05-18 09:14

Nu: Parkā vasarā leišus vien dzird .Bravurīgi ,bet iepērkas savā maximā un nevis top,elvi.

2020-05-18 09:15

Satiksme: Kad Liepājā būs beidzot bezmaksas toaletes cik var dzīvot kā rukši pilni krūmi ar mēsliem būs arī kāpas kauns par tādu pilsētu ...kapēc Palangā ir tīras bezmaksas toaletes.

2020-05-18 09:42

Vera: Lietuvieši te brauc uz Saviem īpašumiem, juras krastos! Viņi ir nopirkuši lielu daļu no Kurzemes. Viņiem ir attīstītāka ekonomika, apdrošinati medicīniskie pakalpojumi un ir iespēja nodot plastmasu, par to saņemt naudu! Tas visu pasaka par tīrību, līmeni utt. Ja te būtu kaut 50% no tām privilēģijām mēs būtu laimīgi!

2020-05-18 09:56

Pans: Lidlvāņi atceraties , ka Lidls tirgo zemās kvalitātes, apšaubamus produktus .
Brenda zīmoliem nomaina vienu burtu un tirgo pa brenda cenām !
Leišu fanāti varētu uz to banānu republiku pārcelties uz dzīvi , varbūt tad saprastu cik īstenībā mūsu valsts ir lieliska !

2020-05-18 10:35

Pingvīns,pingvīns parastais: Aizbrauciet uz ziemeļu molu,tur leišu "kultūra" visā krāšņumā ! Un ir jau tāda migrantu suga,kuriem citās valstīs arī sūds smaržo garšīgāk !

2020-05-18 10:49

Juris Gederts: Ko Jūs te murgojat, leišos lidlā preces uz pusi ir lētākas kā Latvijā. Kvalitāte laba. Negrib nepērc un nebrauc. Kultūras ziņā super. Rukši ir visās nācījās tā ka nav ko kritizēt. Palanga sakopta, policisti ar saprotoši un pretīmnākoši nebāž uzreiz sodus ja kaut kur pabrauc zem zīmes. Latvijai tiešām būtu ko pamācīties. Tur vairāk domā par cilvēkiem lai labāk. Pie mums ka tik vairāk nokāst. Algas ar tur lielālākas bet viss lētāks. Kapēc pie mums tā nevar

2020-05-18 11:18

Hmmm: Visiem kas te pa Latviju sūdzas uzdodiet sev jautājumus: cik reizes esat aizrādījis tiem kas nomet kaut vai izsmēķi (katram policiju pie pakaļas nepieliksi)?, kad pēdējo reizi esi bijis uz vēlēšanām?, kad pēdējo reizi no visiem ienākumiem samaksāji nodokļus?. Ja tiešām esi tik godīgs un pareizs - tad cepuri nost un vari izgāzt te un visur citur savas negācijas, bet labāk uzraksti atbildīgiem dienestiem.

2020-05-18 11:26

@@@: Pie Klaipēdas Lidl Nestē visu laiku bija dīzelis aptuveni par 10 centiem lētāks nekā Latvijas Nestēs. Jā, citās Nestēs Lietuvā gan īpaša cenu atšķirība nebija. Patika, ka var ieliet uzreiz daudz degvielu, jo var pildīties ar Latvijas Nestes karti, maksāt pēc tam. Arī depozīta pudeles vienmēr diezgan iekrājas, jo nebrauc jau katru nedēļu. Sport Directā arī vienmēr labas atlaides. Ja liela ģimene, ir izdevīgi braukt uz Lietuvu iepikties.

2020-05-18 11:27

xt: Un kad pie mums Liepājā to Lidl beidzot atvērs, ko šie velk garumā?

2020-05-18 11:29

Citramons: Ir ir leišos gan lētāk gan garšīgāk! Pie mums lai desa būtu garšīga jāpērk pa 15eur/kg bet tur arī lētā produkcija ir garšīga! Vispār viss kas saistās ar gaļu kaimiņiem labāk padodas pagatavot! Un lētajai degvielai jozitā ar nav nekādas vainas, vienmēr pieleju pilnu bāku kad sanāk tur braukt!

2020-05-18 11:33

Vecis no liepājas: Es tur braucu jo viņiem daba un arhitektūra ir savādāka, var apskatīties🙂

2020-05-18 11:48

Poh... to Panam: Ak dievs, cik Tu aprobežots. Atklāšu Tev nezināmu informāciju, LT bez LIDL ir vēl vairāki veikalu tīkli, un daudz citu iepirkšanās vietu.

2020-05-18 11:53

,: Lieka diskusija! Brauciet, kur gribat, lejiet, ko gribat, ēdiet, ko gribat, dir...iet kur, kad un kā gribat :) Demokrātija!!! Brīvībāāā!!!!!!! Tak, lai katrs dara kā grib!

2020-05-18 12:40

vietējais: Leitis nav cilvēks,bet pie viniem viss tomēr ir lētāks un jāsaka ar nožēlu ari labāks,tie kas vēl gudrāki,tie ari tur uzlabo veselību un labo zobus sev un bērniem,tā nu viņš ir joparesetē

2020-05-18 13:10

Arūnas: А то что вы своё топливо тратите тудой и обратно это вы не считаете????Лохи не аымрут как мамонты как горитса!!!

2020-05-18 13:13

Joske: Jautājums- vai vienā auto šķērsojot robežu var būt cilvēki no dažādàm mājsaimniecībām? Padzirdēju, ka varot būt tikai vienas ģimenes locekļi. Pakomentējiet lūdzu- ja kāds zina.

2020-05-18 13:40

------: Nu jā tā mēs graujam savas valsts ekanomiku un radam bezdarbu,jo brauc iepirkties uz Lietuvu bet mazos lauku veikaliņus likvidē,un vecie cilvēki pērk visu autoveikalā kur cenas astranomiskas.

2020-05-18 13:43

Arūnasss: Net Āmurs, nu ti debil!

2020-05-18 14:14

Zināšanai: 2 cilvēki vai viena ģimene, diviem cilvēkiem nav jābūt no vienas mājsaimniecības. Sīkāka informācija šeit:https://www.mfa.gov.lv/aktualitates/zinas/65997-latvijas-valstspiederigo-iespejas-parvietoties-baltijas-valstis

2020-05-18 14:24

Žanis Vieplis: Juris Gederts - lūdzu konkrētāk, tās jomas kur LT ir tās lielās algas?

2020-05-18 15:56

Bobiks: Lidlā tak nav ko pirkt... nesaprotu kas tos sūdus ēd??!!

2020-05-18 16:18

Rubikss: Lidlioti ēd to šņagu

2020-05-18 16:35

Skats: NEVISS LIETUVA IR STULBA VALSTS BET LATVIEŠI KURI NEUZTUR EKANOMIKU LATVIJĀ.

2020-05-18 16:39

opa: Arī gribēju ĢEDERTIM prtasīt pa cok kop ta šiem lielākas algas Un viens te par arhitektūrun iepīkstējās Jā Klaipēda ir vecā PRŪSIJAS ( VĀCU ) teritorija pa to ar arhitektūra Krievs atdeva leišim i mūsu i prūšu teritoriju

2020-05-18 16:53

Jefkabīļi: Krievs atdeva neviss prūšu teritoriju ,bet gan Kuršu teritoriju un Klaipēdu. Pēc Klaipēdas atbrivošanas bij palikuši apmēram 10 pamatiedzīvotāji vācieši. Pārējie pa ledu bēga uz Kuršu kāpām. Šaurumā daudzi noslīka jo bombardēja aviācija.

2020-05-18 19:50

Zivs: Man patīk Klaipēdas Akrapolis ,kad ir lielās atlaides.Bet tā neko neredzu diži lēti, un Lidlā pārtika tā pat, tur ir daudz kas savādāks, bet ne garšīgāk.Un tie derīguma termiņi, kas var būt labs, tik ilgi uzglabājot.Ir nācies arī sapilējušus produktus iegādāties.Bet, kad aizbraucam iegriežamies veikalā.Šo to jau nopērk.

2020-05-18 23:07

Ģenerālis: Kāda starpība leitis vai koronvīrus..

2020-05-19 00:30

Ieva: Latvietis paliek latvietis, lai cik skumìgi nebùtu - skaudìba ik uz stùra.

2020-05-19 01:26

Arūnas: Один латыш = 1000 евреев,это я в красной армии познал в 84.Хитрые лисы,тока в убытку сибе!

2020-05-19 06:42

Padomā un pastrādā un atpūties !!!: Lasu un domāju- par ko te tā cepšanās? Gan Latvijā ,gan Lietuvā visi pērkam un ēdam tos ķīmiskos pusfabrikātus un kāda atšķirība par kapeiku dārgāk vai lētāk!! Kurās ģimenēs būs pašiem galva uz pleciem, un rokas pie sāniem,vai pilsētā vai laukos,tie pāris reizes pa gadu sarosīsies,un nopirks pa cūkai un vēl kādu teliņu pie saimnieka un sakūpinās speķīti,samals pāris , vai pat trīs spaiņus maltu gaļīti,būs gan desas un viss ko paši izdomās ,nožāvēs gardu speķīti, un viss tas kopā būs pērkot gaļu līdz 4- 4,50 kilogramā!! Rudeņos nopērkam ieskābējam kāpostus,tepat Liepājas rajonā ir cilvēki,kas audzē dažādu šķirņu pīles un pārdod, arī kartupeļus pērkam pie saimnieka.Arī gurķus pērkam Nīcā privāti,jo konservējam tikai vienā sestdienā un svētdienā ,nevis katru brīvu brīdi gurķu laikā kāds mokās ar gurķiem!! Nu un tad vēl nopērkam kādus trīs ,četrus trusīšus iemetam saldētavā kādam svētku galdam!! Un variet paskaitīt un parēķināt naudu par visām degvielām, to ko izdodiet par visiem Lietuvā sapirktiem gadījuma niekiem,vienalga sanāk lētāk un ķīmija tikai tik , cik iebarots lopiņam, bet ne pie gaļas apstrādes !! Nu vienīgi dažreiz nopēŗkam kādu karbonādes gabalu grillēšanai !! Bet ... uz leišiem pa retam braucam !!! Uz lupatu tirgu pavasaros rudeņos, uz Palangas jūrmalu diezgan bieži, jo nerunājot par gružiem (tie ir visur),pasakiet kur tuvākajā vietā pie Liepājas Latvijā tā ir organizēta kulturāla atpūta jūrmalā kā Palangā, pie delfīniem, vārdu sakot apmeklējam un izbaudam tuvākajā pierobežas teritorijā labi organizētus un ierīkotus tūrisma pasākumus un objektus !! Arī tradicionālos cepelīnus vairs nebraucam ēst pie Joža,bet mierīgi bez drūzmas 30 km tālāk daudz garšīgāk ,ar senlaiku recepti ar dradžiem, nevis ar pārskābušu krējumu.Vārdu sakot Lidl-s pašu ledusskapī,bet eksursija un atpūta Lietuvā! Ceļi mašīnas nelauž ne Latvijā ,ne Lietuvā,un gružus un ķīmiju nemeklējam ne Lietuvā ne Latvijā !!! Zivis arī vai nu braucam ķert ar draugiem kopējos saietos, vai pērkam pa retam pie vietējiem dīķu saimniekiem !!! Nu apšaubāma svaiguma zivis pirkt no dažādiem tirgoņiem- tā ir pašnāvība !!!

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz