Trešdiena, 30. septembris Menarda, Elma, Elna
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Nomainīti tūrisma dzīves organizatori

Nomainīti tūrisma dzīves organizatori
08.09.2006 17:33

0

Atslēgvārdi

Septembris iesācies ne tikai ar jauno mācību gadu, bet arī ar vadītāja maiņu Liepājas reģiona Tūrisma informācijas birojā – līdzšinējās vadītājas Anitas Ozoliņas vietā stājusies Monta Krafte. Ieceļot jauno vadītāju, Liepājas domes deputāti nobalsoja arī par krietni lielāku algu salīdzinājumā ar to, ko saņēma iepriekšējā vadītāja. Attīstības pārvaldes vadītājs Vilnis Vitkovskis atzina, ka tā esot pašvaldības investīcija tūrisma attīstībā nākotnē.

Neveicas ar vadītājiem

Tiem, kas seko tūrisma dzīves aktivitātēm mūsu pilsētā, noteikti nebūs nekāds pārsteigums tas, ka pēdējo gadu laikā Tūrisma informācijas birojam ar vadītājiem īsti neveicas. Pēc tam, kad pasaules apceļojumos devās tā vadītājs Arturs Skroderis, bet pēc atgriešanās palika uz dzīvi Rīgā, neviens viņa pēctecis daudz ilgāk par gadu šajā amatā nav noturējies. Tā bija ar iepriekšējo vadītāju Edgaru Rupeiku un arī nupat no darba atstādināto Anitu Ozoliņu.
Liepājas dome un Rajona padome ir šā uzņēmuma kapitāldaļu turētāji, un neviens īsti neņemas skaidrot, kas par problēmu radusies, vienīgi izpaužot, ka pašvaldību neapmierina šīs iestādes vadītāju darbs un ar to neesot apmierināti arī speciālisti Tūrisma attīstības valsts aģentūrā. Tomēr V.Vitkovskis piebilda, ka ir bijis arī daudz labu lietu A.Ozoliņas darbā. Piemēram, mērķtiecīga uzskaite, arī darbu plānošana un citas lietas, tāpēc amatu viņa atstājusi pēc savstarpējas vienošanās.
Meklējot jaunu Tūrisma informācijas biroja vadītāju, atšķirībā no iepriekšējās reizes nekāds konkurss netika izsludināts. “Taču mēs meklējām izmisīgi,” atzinās V.Vitkovskis. Liepājas domes priekšsēdētāja vietnieks Gunārs Ansiņš skaidroja, ka šis birojs ir sabiedrība ar ierobežotu atbildību un konkurss uz vadītāja vietu nav jārīko, to likumdošanā paredzētajā kārtībā ieceļ vai atbrīvo kapitāldaļu turētājs. “Es biju tas, kurš šim amatam rekomendēja Montu Krafti, zinot viņas mērķtiecīgo un rosīgo darbu tūrisma jomā jau daudzus gadus,” sacīja G.Ansiņš.   

Jaunā vadītāja ieskicē darāmo

Iepriekšējā vadītāja A.Ozoliņa pie biroja stūres bija gadu un trīs mēnešus. Toreiz viņu izvēlējās konkursa kārtībā, un šurp viņa pārcēlās no Jelgavas, kur tolaik ģimene dzīvoja. “Neteikšu, ka aiziešana no darba man būtu kā pērkona spēriens no skaidrām debesīm, taču nedaudz apmulsusi esmu, jo neteikšu, ka notikumu pavērsiens man būtu patīkams,” atzina A.Ozoliņa. Šobrīd viņa vēl par citu darbu nedomājot. “Paņemšu atvaļinājumu, mazliet atpūtīšos un tad ķeršos pie darba ar jauniem spēkiem,” viņa sacīja.
Jaunieceltā biroja vadītāja Monta Krafte tūrisma jomā darbojas jau daudzus gadus, un viņas vārds liepājniekiem nav svešs. Pēdējos gados tas visciešāk saistīts ar Karostas cietumu un Ziemeļu fortiem. Stāstot par to, kāpēc piekritusi piedāvājumam kļūt par biroja vadītāju, viņa saka: “Pēdējos gados birojs bija nonācis krīzes priekšā un man vienkārši bija žēl, ka tā notiek. Es uzskatu, ka ar savu iepriekšējo pieredzi šajā pašā birojā, kad strādāju gan par tūrisma speciālisti, gan marketinga jomā, gan biju arī biroja vadītāja pienākumu izpildītāja, esmu uzkrājusi pietiekami lielu pieredzi. Turklāt man pašai ir arī pieredze kā tūrisma uzņēmējai, jo mūsu ģimenei ir viesu nams “Kalēja māja”. Tāpat man palīdzēs arī pieredze, kas uzkrāta, strādājot cietumā un fortos.”
Stāstot par saviem plāniem, M.Krafte saka, ka sezona nupat beigusies. Tas nozīmējot, ka jau jāsāk gatavoties nākamajai. Viņai jau esot idejas par jauno tūrisma ceļvedi, esot jādomā un jāsāk gatavoties izstādēm, nākamgad jāorganizē atkal jauni gidu kursi. “Turklāt es vēlos atjaunot arī Liepājas tūrisma stratēģiju, kas ir izstrādāta līdz 2010.gadam, taču rīcības programma ir tikai līdz 2006.gadam, kas strauji tuvojas nobeigumam. Tas nozīmē, ka tā ja’veido no jauna vismaz līdz 2010.gadam, un tas tad arī būs plāns, pēc kura vadīsimies savā darbā,” jaunā vadītāja ieskicē darāmo.

Jauniem vadītājiem jauna alga

Šonedēļ domes sēdē deputātiem bija arī jābalso par papildu finansējuma piešķiršanu Liepājas reģiona Tūrisma informācijas birojam administratīvo izdevumu segšanai. Līdz šā gada beigām tie ir 5336 lati, ko ņems no Rezerves fonda līdzekļiem un izmantos biroja darbinieku algām. Jaunā vadītāja ar deputātu atbalstu salīdzinājumā ar iepriekšējo saņems krietni lielāku algu – 820 latu mēnesī iepriekšējo 480 vietā. Šo visai vērienīgo lēcienu skaidroja V.Vitkovskis: “Mums ir jārēķinās ar svārstībām darba tirgū un ar to, ka atrast patiešām labus un spējīgus darbiniekus nav nemaz tik vienkārši, tāpēc šī alga vienlaikus būs arī pašvaldības investīcija nākotnē tūrisma dzīves attīstībā.” Un vēl viņš piebilda, ka, protams, pašvaldība daudz prasīs no jaunās vadītājas. Jau pēc divām nedēļām M.Kraftei jāiesniedz darbu plāni līdz šā gada beigām.
Turklāt darbu šajā birojā jaunizveidotā postenī sāks arī valdes loceklis vai, vienkārši runājot, vadītājas vietnieks Dāvis Kalniņš. Ja Monta Krafte ar savu darbu ir diezgan plaši zināma, tad Kalniņa vārds daudziem vēl ir svešs, taču sveša nav viņa darbošanās mūsu pilsētā. Plašākai publikai viņš ir pazīstams kā viens no pēdējo gadu autorallija “Kurzeme” organizatoriem, taču darbošanās tūrisma lauciņā viņa pieredzē būs jaunums. Viņa alga būs 735 lati. 

Kristīne Pastore,
“Kurzemes Vārds”

     
Monta Krafte                    Anita Ozoliņa

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz