Otrdiena, 4. augusts Romāns, Romualds, Romualda
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Noraida konservāciju, bijušo emigrantu māju tomēr nojauks

Noraida konservāciju, bijušo emigrantu māju tomēr nojauks
Foto: publicitātes
20.02.2015 07:03

liepajniekiem.lv

Pilsētas domes sēdē vakar, 19.februārī, tika noraidīts
ierosinājums iekonservēt bijušo emigrantu ēku Flotes ielā 3 un pieņemts lēmums
būvi tomēr nojaukt, portāls uzzināja pilsētas domes sēdē.

Kā kolēģiem skaidroja deputāts Guntars Krieviņš, ēka Flotes
ielā 3 ilgu laiku ir neapsaimniekota, kā arī ir saņemts Būvvaldes speciālistu
slēdziens, kurā norādīts, ka pilsētas pašvaldībai piederošā ēka Flotes ielā 3
ir nolietojusies un bīstama, līdz ar ko tā būtu nojaucama.

Ēkas nojaukšanu, lai sakārtotu vidi, atbalsta arī Liepājas
Speciālās ekonomiskās zonas (SEZ) pārvalde, kuras apsaimniekojamajā teritorijā
ēka atrodas.

Reformu partijas deputāti rosināja būvi nevis nojaukt, bet
gan iekonservēt, lai vēlāk, iespējams atrastu tai apsaimniekotāju. Ģirts
Kronbergs norādīja: ”Būve nevienu neapdraud, jo ap to ir žogs, līdz ar ko svešu
personu piekļūšana ēkai nav iespējama.”

G.Krieviņš skaidroja, ka jau gadiem ilgi neizdodas atrast
ēkai apsaimniekotāju: ”Teritorijas saimnieks, līdzko tas bija iespējams, no
ēkas atteicās. Neviens šo ēku nevēlas, neinteresējas par iespēju uzsākt tajā
ražošanu.”

Kad netika panākta vienošanās par ēkas konservāciju, Reformu
partijas deputāti rosināja, ka būve būtu jānojauc nevis par pašvaldības, bet
gan SEZ pārvaldes līdzekļiem.

Jurijs Hadarovičs pauda, ka arī viņam, pirmo reizi ar šo ēku
iepazīstoties, bijis žēl, ka to jādemontē, jo, viņaprāt, ēkai, kas 20.gadsimta
sākumā bijusi emigrantu māja, ir vēsturiska vērtība. ”Bet tā kā neviens šo ēku
apsaimniekot nevēlas, turklāt to pirms vairākiem gadiem papostījis ugunsgrēks,
ēka, acīm redzot, tomēr ir nojaucama,” viņš atzina. Vien rosināja, ka,
iespējams, būtu izsludināms konkurss un ēkas demontāža uzticama kādai privātai
kompānijai, kura pēc tam varētu atgūt līdzekļus, realizējot demontāžas laikā
iegūtos sarkanos ķieģeļus.

Uz to G.Krieviņš paskaidroja, ka tā kā būve ir pašvaldības
īpašums, tad īpašniekam ēka arī jādemontē. Finansējums, kas pēc pašvaldības
aprēķiniem ir apmēram 50 000 eiro, šim mērķim tiks rasts Komunālās
pārvaldes budžetā. Kā minēja J.Hadarovičs, daļa demontāžai izlietoto līdzekļu
pēc ēkas nojaukšanas tiks atgūti, realizējot sarkanos ķieģeļus, kas izmantoti
ēkas celtniecībā.

Portāls jau informēja, ka vēsturiskas ēkas statusa būvei
Flotes ielā 3 nav. Minēto ēku jau vairakkārt mēģināts pārdot izsolē, taču bez
rezultātiem. Turklāt tās vērtība ir stipri mazinājusies, jo būves jumtu
nopostījis ugunsgrēks.

17 komentāri

2015-02-20 08:36

minēja: Kādam kadram no Domes SC ievajadzējās nahaļavu ķieģeļus.

2015-02-20 08:43

oopiitis: sen bija laiks.
lai uzceļ kādu atpūtas kompleksu!

2015-02-20 08:44

skābeklis: Nožēlojami! Sevi un vēsturi cienošā pilsētā tādai ēkai būtu gan vēsturiskas būves statuss, gan arī sen jau piesaistīta nauda atjaunošanai, bet Liepāja SEZska valgos spēj tikai nolaist un nograut vēsturi, kā tas notiek arī Karostā. Vietējie plebeji, protams, visam klusi piekrīt un turpinās iebalsot tos pašus sezskus, jo vairumam nav ne mazāko zināšanu Liepājas vēsturē.

2015-02-20 08:59

xt: Tās puses teritorija jau ilgus gadus ir degradēta, te būs vēl viens zemes pleķis kur krūmu brikšņājiem vairoties, kā tās ielas pretējā pusē..

2015-02-20 09:06

nnn: Tad dariet jau tagad kaut ko ,lai 11 vsk. nenonāk tik tālu Putni pa izsistajiem logiem jau pa klasēm laidelējas. Vērtība jau ir ari šajās vecajās ēkaš Skolā tak tādas telpas Kā nav pielietojums

2015-02-20 09:08

Pozitivus: :) Jā, tauta, ar zāgāšanu mēs uz augšu netiksim.

2015-02-20 09:22

taa gan: Pareizāk būtu teikt, ka Liepājas pašvaldība ēku novedusi līdz tādam stāvoklim! Nekāda jēga no visām daudzajām komisijām un komitejām nav! Zin tik kā algu saņemt, bet strādāt nejēdz!

2015-02-20 09:26

Jānis 21: Nu protams grib pārdot pa lielu naudu,tāpēc jau neviens nepērk!Adotu kaut vai par velti ar nosacījumu ka vēsturiskā ēka ir jāatjauno un jāizveido kaut kāda ražošana!Nebūtu jāiegulda nauda nograušanai,būtu sakopta vēl viena vēsturiska ēka,un dažiem iedzīvotājiem būtu darbs!Un ja tad neviens neņemtu,tad arī varētu nograut!Bet nē,pa velti nevienam neko nedos,labāk ieguldīs līdzekļus ēkas demontāžā!

2015-02-20 09:28

Rita Migla: Un cik reizes tad šī ēka tika izsolīta?Kurā Liepājas plašsaziņas līdzeklī ēkas izsoles tika reklamētas?Kāda bija cena?Vai tomēr nebija izdevīgāk to ēku pārdot vismaz par niecīgu cenu,nevis tagad ieguldīt 50000 Eiro,lai to nojauktu!?

2015-02-20 09:49

Šamais: Kad atbildīgie apsaimniekotāji stāsies tiesas priekšā par ēkas nolaišanu līdz kliņķim? Un vispār tas nav privātīpašums, ka daži cilvēki var pieņemt lēmumu par ēkas likteni, kas pieder pilsētai un liepājniekiem.

2015-02-20 09:55

Re kā: Patiesībā māja ar lielu vēsturi. San Paulu līdzīgā mājā ir lielisks muzejs, kas stāsta par Brazīlijas apgūšanu. Neizmantota iespēja, ļoti laba. Kam der tie radošās domāšanas semināri utt., ja tik labu iespēju nojaucam ķieģeļis.

2015-02-20 11:05

kaaa-tad: TĀDAS ĒKAS VAIRS N E K A D NEBŪS--PĀRDODIET PAR TIEM PAŠIEM 50 000,UN TIKS IZGLĀBTS "GABALIŅŠ VĒSTURES"--JA "NĒ"-TAD JĀPIEKRĪT-KA KĀDAM IEVAJADZĒJIES ĶIEĢEĻUS....

2015-02-20 11:25

Kurortalogija: Klaipēdā un Palangā tās vēsturiskās ēkas jau sen būtu atremontetas un uzņemtu tūristus no ārzemēm.Liepājas varasviriem ir uzsplaut uz Liepājas vesturi un liepajniekiem.Galvenais ir rallijs un elektromobiļi un sašaut naudu no valsts priekš atskurbtuves.

2015-02-20 11:36

skumji: http://likumi.lv/doc.php?id=236691
Sanāk, ka Liepājas SEZ valde ir tā pati Liepājas pašvaldība, kurai vairāku gadu garumā neinteresē ne Liepājas vēsture, ne liepājnieku intereses...žēl.

2015-02-20 12:08

///////////: musejai valdei , tikai interese , ka tikai ralli uztaisit ..... Varbut tur bus jauna trase ....

2015-02-20 20:44

Laila K.G.: Pilnīgi riebjas lasīt.Visas vēsturiskās ēkas jauc nost,jo "viendienīši"par nākotni nedomā.Tikai par savu izdevīgumu.Vieglāk vietā "uzmeistarot"kādu ātro konservu bundžu vai "renovēto"postpadomijas "strazdu būri".Ar Domes svētību jau tādu arhitektūras pieminekli kā Berči projektēto namu(trako māju)darbīgi tipiņi nojauca.Uzskatu,ka tā ir sodāma darbība.Tā jau no vēsturiskā,skaistā maz kas palicis un saglabāts.Nospļauties,vai ne?!Ka tikai rubuļi ripo!Pēcnācējiem jau acīs nebūs jāskatās.Tie lai dzīvo paneļu un putuplasta būros, pa logiem ,lai skatās uz betona apļiem un smokot smogā mēģina atcerēties kā smaržoja liepas.Varbūt kāda veca foto kartiņa būs saglabājusies no pirmskara Liepājas.Nožēlojami.

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz