Svētdiena, 19. janvāris Alnis, Andulis

Noskaidrota skaistākā Latvijas simtgades roze

Noskaidrota skaistākā Latvijas simtgades roze
Foto: Publicitātes
25.07.2018 12:03

liepajniekiem.lv

No 20. līdz 22. jūlijam Liepājas Latviešu biedrības namā pirmo reizi Liepājā norisinājās rožu ziedu izstāde ”Mana roze Latvijas simtgadei”, kas bija veltījums Latvijai 100. gadskārtā. Liepājas Latviešu biedrības nama sabiedrisko attiecību speciāliste Simona Puiga portālam vēstīja, ka ziedu izstādes ietvaros trīs dienu garumā notika arī Biedrības nama organizētais konkurss par skaistāko rožu šķirni. 

Izstādē varēja aplūkot 311 dažādu šķirņu ziedus no skaistākajiem Latvijas rožu ziedu audzētāju dārziem. Savu kolekciju krāšņākos ziedus izstādē rādīja septiņi rožaudzētāji – Daila Trubiņa no Tukuma novada, kas ir Latvijā lielākā rožu kolekcijas dārza ”Rozītes” īpašniece, Natālija Klestrova no Ventspils, Dace Kronberga no Jūrmalciema, Ritma Kluce no Nīcas, Arnis Bunka no Liepājas, Sandra no Grobiņas un Vita Hartmane no Liepājas.

Pēc balsošanas rezultātu apkopojuma par skaistāko Latvijas simtgadei veltītajā rožu parādē, apmeklētāji atzina ”Jubilé du Prince de Monaco” rožu ziedu šķirni, kas ir no rožaudzētājas Natālijas Klestrovas ziedu kolekcijas, iegūstot pavisam kopā 13 balsis. Savukārt otrajā vietā ar vienādu balsu skaistu ierindojās trīs rožu šķirnes – ”Eden Rose”, ”Liola” un ”Candelight” (12 balsis), bet trešajā vietā – rožu šķirne ”Burgund 81”. Kopumā balsojumā par skaistāko rožu ziedu šķirni piedalījās 485 dalībnieki. Pārsteiguma balvu – 2 ielūgumus uz lielizrādi ”(Ne)Pareizie Dziesmu svētki” laimējusi Līvija Vainovska.

Nākamā ziedu izstāde Liepājas Latviešu biedrības namā būs skatāma no 23. līdz 25. augustam, apmeklētājus priecējot ar majestātiskajiem un cēlajiem gladiolu ziediem, bet septembrī – otro gadu pēc kārtas Biedrības namā uzplauks rudens puķu karalienes – dālijas.

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēlu failus un novieto tos šeit. (Foto jābūt JPG formātā, max 5MB)