Sestdiena, 26. septembris Kurts, Knuts, Gundars
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Noslēgsies šīs vasaras sezona Liepājas pludmalē

Noslēgsies šīs vasaras sezona Liepājas pludmalē
Tā kā aizvadītajā vasarā Liepājā pārsvarā valdīja silts un saulains laiks, ūdens temperatūra jūrā bija piemērota peldēm, atpūtnieku un sporta aktivitāšu cienītāju skaits bija pietiekami liels un pludmales glābējiem darba netrūka. (Foto: publicitātes)
15.09.2020 11:47

liepajniekiem.lv

Atslēgvārdi

Liepājas pludmalē šodien, 15. septembrī, tiks nolaists Zilais karogs un darbu pārtrauks pludmales glābšanas dienests. Šonedēļ sāksies pludmales inventāra pakāpeniska novākšana, līdz ar to šīs vasaras pludmales sezona būs noslēgusies, portālam liepajniekiem.lv pastāstīja sabiedrisko attiecību speciālists Aigars Štāls.

Šajā vasarā Liepājā pārsvarā valdīja silts un saulains laiks, ūdens temperatūra jūrā bija piemērota peldēm, atpūtnieku un sporta aktivitāšu cienītāju skaits bija pietiekami liels un pludmales glābējiem darba netrūka.

Šī bija trešā vasara, kopš Pludmales glābšanas dienests savas funkcijas veica Komunālās pārvaldes vadībā. No 15. maija līdz 15. septembrim glābšanas dienestā strādāja astoņi glābēji, maiņā pa četri. Abās Zilā karoga pludmalēs (Centra un Dienvidrietumu pludmalē) dežūras notika ik dienu – no pulksten 10 līdz 22.

Peldvietu novērošana notika, izmantojot videokameras un veicot patrulēšanu no krasta un jūrā, t.i., ejot kājām, braucot ar kvadraciklu vai automašīnu vai no laivas/ūdens motocikla.

Liepājas pludmalē šovasar varēja sastapt daudz viesu no Lietuvas un arī Igaunijas, taču sakarā ar COVID-19 pandēmijas ierobežojumiem atpūtnieki no citām ārvalstīm bija krietni mazāk nekā iepriekšējās vasarā. Retāk bija dzirdama poļu, vācu, angļu, varbūt arī krievu valoda.

Peldvietās pirms sezonas sākuma tika izvietoti divi lielizmēra stendi ar informāciju par pludmales zonējumu, par drošību uz ūdens, glābēju karogu signālu nozīmi, par kārtību, kas jāievēro apmeklētājiem, Veselības inspekcijas dati par ūdens tīrību un cita informācija.

Abu peldvietu robežas ūdenī bija apzīmētas ar lielāka izmēra un koši sarkanām, kopskaitā, 36 bojām. Bojas atradās tādā attālumā no krasta, kas nerada papildu riskus peldētāju drošībai.

Lai atpūtnieki labāk spētu saprast, kur atrodas drošas peldēšanas zonas un kādu sektoru pieskata glābšanas dienests, liedagā otro vasaru tika izvietoti piloni ar norādi: ”Peldēt starp karogiem!”, kas apzīmē abu Zilā karoga peldvietu robežas jeb zonas, kurā strādā glābēji. Piloni liedagā netika izvietoti, ja peldēties laika apstākļu dēļ bija aizliegts – tad pie abu peldvietu novērošanas torņiem un liedagā tika pacelts sarkanais karogs.

Centrālās glābšanas stacijas tornī elektroniskais tablo nodrošināja operatīvu  meteoroloģisko informāciju, informāciju par peldēšanās apstākļiem/drošību, tālruņa numuru, kā sazināties ar glābējiem un citu informāciju.

Uz pārģērbšanās kabīnēm liedagā bija lasāmi brīdinājumi/atgādinājumi par viltus dzintaru un drošības uz ūdens pamatnoteikumi.

Šovasar tāpat kā iepriekšējā sezonā joprojām bija vērojama bīstama tendence atpūtnieku uzvedībā – tuvinieku bezatbildību attiecībā uz saviem bērniem vai mazbērniem.

Daudz bērnu un pusaudžu jūrā devās peldēties vieni, bez vecāku uzraudzības – apkopotā notikumu statistika liecina, ka tādu gadījumu bijuši 77.

Nereti pusaudži vai jaunieši peldēja aiz bojām. Taču arī pieaugušie bieži vien nerēķinājās ar bīstamību – kopumā fiksēti 114 gadījumi, kad dažāda gadagājuma pludmales apmeklētāji peldēja aiz bojām vai jūrā devās, kad pacelts sarkanais karogs, jo ir spēcīgs vējš, lieli viļņi, stipras sānu straumes.

Biežāk nekā 2019. gada vasarā pludmales apmeklētāji peldējās reibumā.

Ļoti bieži glābšanas dienestam no pludmales bija jāizraida suņu īpašnieki, kas, pretēji pilsētas noteikumiem un pludmales zonējumam, ar saviem četrkājainiem draugiem bija ienākuši teritorijā, kur dzīvniekus ievest nav atļauts. Šādu gadījumu skaits šovasar sasniedza 136. Salīdzinājumam, 2019. gadā aizrādījumi tika izteikti 113, bet 2018. gadā –  61 suņu saimniekam.

Glābēji daudz darīja, lai skolēnus un jauniešus informētu un izglītotu par drošību uz ūdens. Ekskursijās uz glābšanas staciju no pirmsskolas izglītības iestādēm un vasaras nometnēm ieradās aptuveni 120 skolēnu un jauniešu, un 12 skolotāji. Jaunā paaudze tika iepazīstināta ar glābēju inventāru un aprīkojumu, glābēju karogu un informācijas zīmju nozīmi, tikšanās laika rādīti paraugdemonstrējumi pirmās palīdzības sniegšanā un cilvēku glābšanā.

Notika arī nodarbības un mācības pašiem glābējiem, kad tika atkārtotas un pilnveidotas prasmes un zināšanas, kas nepieciešamas, lai sniegtu palīdzību uz ūdens un krastā.

Kā uzsver glābēju instruktors Ritvars Šenvalds, šovasar veiksmīgi noritējusi sadarbība ar Pašvaldības policiju, kas regulāri veica pludmales apsekošanu un iesaistījās cilvēku meklēšanā un palīdzības sniegšanā. Ar pašvaldības policijas patruļu palīdzību izdevās samazināt suņu ievešanas gadījumu skaitu un citus sabiedriskās kārtības pārkāpumus.

Par kārtību un tīrību Jūrmalas parkā, kāpu zonā un abās peldvietās rūpējās Komunālās pārvaldes Teritoriju uzturēšanas un labiekārtošanas daļa un iepirkumu rezultātā piesaistītie uzņēmēji: SIA Eko Kurzeme (pludmales inventāra un ikdienas uzkopšana), SIA Vides pakalpojumu grupa (atkritumu konteineru izvietošana un iztukšošana), SIA Tranzīts L un citi komersanti (pludmales smilšu sijāšanu un jūras zāļu savākšana).

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz