Pirmdiena, 29. aprīlis Raimonds, Laine, Vilnis
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

NVA piedāvā skolotājiem uzlabot valsts valodas prasmes

Lai sniegtu atbalstu skolotājiem, kuriem nepieciešams uzlabot savas latviešu valodas prasmes, pirmsskolas un pamatizglītības pedagogi var pieteikt dalību Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) kursā “Valsts valodas prasmju attīstīšana” apguvē, aģentūra LETA noskaidroja NVA.

NVA piedāvā skolotājiem uzlabot valsts valodas prasmes
Foto: Egons Zīverts
18.11.2023 12:56

LETA

Pieteikties mācībām skolotāji var gan NVA mājaslapā, aizpildot pieteikuma anketu, gan sazinoties ar tuvāko NVA filiāli. Kursa ilgums paredzēts 40 akadēmiskās stundas.

Mācības valsts valodas prasmju pilnveidei divas reizes īstenojusi NVA Rēzeknes filiāle.

Skolotāji, kuri piedalījušies mācībās, atzinuši, ka noderīga un saistoša bija dažādu viedokļu apmaiņa par izglītības jautājumiem – mācības pedagogiem palīdzēja novērtēt, paplašināt un padziļināt latviešu valodas zināšanu līmeni atbilstoši valsts izvirzītajām prasībām, pārvarēt valodas barjeru.

Izglītības un zinātnes ministre Anda Čakša (JV) vairākkārt uzsvērusi, ka pašvaldību izglītības pārvaldēm kopā ar skolu direktoriem jānodrošina skolotāji, kas runā latviski ne tikai “uz papīra”.

Lai arī esot pašvaldības, kuras iekšēji ir risinājušas jautājumu par pedagogu nodrošinājumu pārejā uz mācībām tikai latviešu valodā, ministre kritizēja, ka atsevišķās pašvaldībās, piemēram, Rēzeknē un Daugavpilī šo jautājumu neuztver kā valstiski svarīgu.

Viņa uzsvēra, ka pašvaldībām šobrīd vajadzētu pašām apzināties situāciju un izmantot sniegtos atbalsta pasākumus, nevis gaidīt pārbaudi, lai pēc tam meklētu risinājumus.

Atbilstoši ministres sacītajam, pāreja uz mācībām tikai latviešu valodā ir arī drošības jautājums, tāpēc atpakaļceļa vairs neesot.

LETA jau vēstīja, ka mācību gada pirmajos divos mēnešos Izglītības kvalitātes valsts dienests (IKVD) no Valsts valodas centra (VVC) saņēmis informāciju par 35 pedagogiem ar neatbilstošām valsts valodas prasmēm.

No tiem 14 ir vispārējās izglītības pedagogi. Neatbilstošas valsts valodas zināšanas konstatētas arī 12 pirmsskolas pedagogiem, kā arī astoņiem pedagogiem profesionālās ievirzes izglītības iestādēs sportā un vienam pedagogam speciālās izglītības iestādē.

Darba tiesiskās attiecības pārtrauktas ar 14 pedagogiem, bet 12 pedagogi šobrīd ir atstādināti. Deviņi pedagogi atrodas pārējošā darba nespējā.

Šobrīd aktuāli

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz