Piektdiena, 29. marts Agija, Aldonis
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Oktobrī sāksies kaķu ierobežošanas akcija “Noķer – sterilizē – atlaiž”

Oktobrī sāksies kaķu ierobežošanas akcija “Noķer – sterilizē – atlaiž”
23.09.2008 12:37

Atslēgvārdi

Pavisam no 82 adresēm ir saņemti iesniegumi par daudzdzīvokļu namu apsaimniekotāju vai kaķu koloniju uzturētāju vēlmi piedalīties akcijā ”Noķer – sterilizē – atlaiž”. Šie iesniegumi ir reģistrēti Vides daļā, un oktobrī rindas kārtībā sāksies konkrētais darbs ar dzīvniekiem, informē Vides daļas vadītāja Dace Liepniece.

Vides daļa sadarbībā ar SIA ”Eko Kurzeme” dzīvnieku uzturēšanas stacionāra apsaimniekotājiem, Liepājas kinoloģisko biedrību un vairākām pilsētas veterinārārstu privātpraksēm sāks apsekot pirmās adreses.

Kad būs iegūta mājas iedzīvotāju rakstiska piekrišana par bezsaimnieka kaķu sterilizēšanu, tos noķers un nogādās pie veterinārārsta, tad – kaķus sterilizēs, vakcinēs pret trakumsērgu un apzīmēs (tiek nogriezts kreisās auss galiņš). Visbeidzot – pēc dažām diennaktīm bezsaimnieka kaķus nogādās atpakaļ viņu pastāvīgajā mītnes vietā. Gadījumā, ja dzīvnieks būs vecs un slims, viņu iemidzinās.

Akciju finansēs no šim mērķim rezervētajiem pilsētas Vides fonda līdzekļiem. Tā kā pieteikumu ir ļoti daudz, tad dzīvnieku sterilizācija turpināsies arī nākamajā gadā. Šajā gadā akcijas norisei Vides fondā ir rezervēti Ls 10 000, taču, kā uzsver D. Liepniece, ar šo naudu nepietiks, lai apmierinātu visus pieteikumus.

Visvairāk pieteikumu ir saņemts no Vecliepājas un Jaunliepājas daudzdzīvokļu mājām, vismazākā interese par šo akciju bijusi Karostā. Interesanti, ka pieteikumi ir saņemti ne tikai no daudzdzīvokļu mājām, bet arī no vienas skolas un vienas pirmsskolas izglītības iestādes.

”Pietikšanās kampaņas rezultāti liecina par to, ka ir uzlabojusies iedzīvotāju izpratne par nepieciešamību kaķu koloniju savā pagalmā vai pagrabā ierobežot,” vērtē D. Liepniece.

Akcijas ”Noķer – sterilizē – atlaiž” mērķis ir popularizēt tādus veterinārus pasākumus, kas ierobežo kaķu vairošanos, taču ļauj saglabāt minču kolonijas pie dzīvojamām mājām, kas ir svarīgi, lai ierobežotu grauzējus un to izplatītās slimības.

”Ja kaķi tiek sterilizēti un atlaisti atpakaļ savā mītnes vietā, viņi vairs nevairojas, taču arī neatdod savu teritoriju citiem sugas brāļiem un turpina uzraudzīt grauzēju uzvedību,” piebilst D. Liepniece.

Pētot kaķu vairošanās ierobežošanas iespējas, Dzīvnieku aizsardzības organizācijas ir atzinušas par efektīvu tā saucamo ”noķer – sterilizē – atlaiž” metodi. Šī metode tika ieviesta pagājušā gadsimta 70-jos gados Dānijā un Lielbritānijā, un tagad to pielieto daudzās attīstītajās valstīs.

Latvijā kaķu ierobežošanas programmu kopš 2003. gada ievieš Rīgā, kā arī šajā gadā to ir uzsākusi Saulkrastu pašvaldība.

Uzziņai

 Viens nekastrēts runcis diennakts laikā var apaugļot 10 kaķenes.
– Katrai kaķenei gadā var piedzimt 18 kaķēni.
– Viena kaķene kopā ar saviem pēcnācējiem sešu gadu laikā var radīt 420 000 kaķēnu.

Liepājā atsevišķu namu Graudu ielā, Kungu ielā, Toma ielā un Brīvības ielā iedzīvotāji pēc savas iniciatīvas ar pašvaldības finansiālu atbalstu jau ir īstenojuši veterinārus pasākumus, kuru būtību izsaka akcijas nosaukums ”Noķer – sterilizē – atlaiž”.

Ai­gars Štāls,
Liepājas domes sa­bied­ris­ko at­tie­cī­bu spe­ci­ālists

Šobrīd aktuāli

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz