Paliekam neveiksmju peļķē

30.10.2008 22:04

Pēc četriem zaudējumiem pēc kārtas, vakar SK “Liepājas metalurgs” hokejistiem bija laba iespēja savā laukumā atgūt uzvaru garšu, diemžēl atkal nācās samierināties ar neveiksmi. Mūsējo pretinieki bija pirmie, kas šās sezonas Baltkrievijas atklātajā hokeja čempionātā sagādāja metalurgiem zaudējumu pamatlaikā. 24.septembrī “Liepājas metalurgs” izbraukumā piekāpās ar 1:4.

Neskaitot četrus zaudējumus pēc kārtas, metalurgu nometnē ir vēl citas raizes – savainotajiem spēlētājiem ir pievienojies arī pirmās maiņas centra uzbrucējs, un viens no komandas rezultatīvākajiem spēlētājiem Ozols. Pēc grūdiena bortā Juris ir iedzīvojies smadzeņu satricinājumā. Labā ziņa ir tāda, ka ierindā atkal aizsargi Gubins un Bihanovs. Līdz ar Ozola prombūtni, tika samainīti visi virknējumi. Pirmajā uzbrucēju trijniekā iekļuva Mihailovs un Brahmanis, bet palika Mamonovs, uz otro maiņu pie Pliskauska un Smirnova pārcēlās Grāvītis.

Laikam jau var nosaukt pašreizējo “Liepājas metalurgu” par būtiski novājinātu, un, iespējams, tādēļ mačs sanāca smagnējs. Brīžiem abu komandu spēlētāji kustējās itin labi, būtiskas kļūdas nepieļāva, bet, aizsardzībai dominējot pār uzbrukumu, cīņa lielākoties risinājās laukuma vidus zonā. Ja Žabotinskim darba bija visai maz, tad viņa kolēģim Zarudnijam bija jātiek galā ar nedaudz nopietnākiem uzdevumiem.

Pirmajā trešdaļā atzīstami darbojās metalurgu trešā maiņa – Zembergs, Āboliņš, Skvorcovs, jaunie puiši trešdaļas izskaņā sakurināja labu tempu, iespiezdami sāncenšus aizsardzības zonā. Savukārt mirkli vēlāk vadošais trijnieks pielika punktu jauniešu iesāktajam. Vārtu gūšanā lielāko darbu paveica Mihailovs, kurš apslidoja vārtus, bet Mamonovam atlika tikai pārstumt ripu pāri līnijai.

Otrajā trešdaļā viesu sniegums būtiski neuzlabojās, bet atspēlēties un izvirzīties vadībā viņiem ļāva spēle vairākumā. Trešdaļas ievadā vitebskieši izmantoja divu vīru pārsvaru, bet pusminūti pirms otrā pārtraukuma Žabotinski ar atkārtotu metienu vēlreiz vairākumā pārspēja Gnidenko.

Pēdējā trešdaļā liepājnieku pūliņi atspēlēties bija izmisīgi. Divreiz vārtus pameta Žabotinskis, vairākas reizes mūsējie vārtu tuvumā ieturēja varbūt pat pārlieku lielas pauzes, bet tāpat iespējas gūt vārtus bija. Iespējams, ka, nokļuvušiem jau visai garā zaudējumu joslā, mūsējiem trūkst pārliecības un vēlreiz pārspēt labi spēlējošo Zarudniju neizdevās.

Sestdien pulksten 13 mūsējie Liepājā spēlēs pret Novopolockas “Himik/SKA” vienību.

“Liepājas metalurgs” – “Vitebsk” 1:2 (1:0, 1:1, 0:0).
Liepāja, 30.oktobris. 580 skatītāju.
Tiesneši: G.Zviedrītis, R.Borskis, J.Ādolfs.
Vārti: 12:03 Mamonovs (Mihailovs, Brahmanis) – 1:0. 27:03 Bondarevs (Usenko, Polonickis) – 1:1 (vair. +2). 39:28 Gnidenko (Polonickis) – 1:2 (vair.).
Metieni: 35 (7+16+12) – 37 (14+17+6).
Sodi: 20 (4+8+8) – 14 (4+6+4).
Vārtsargi: Žabotinskis – Zarudnijs.
Labākie spēlētāji: Žabotinskis – Zarudnijs, Gnidenko.