Sestdiena, 15. augusts Dzelde, Zenta, Zelda
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Papildināts – Apstiprināts Liepājas 2017.gada budžets 73 miljonu eiro apmērā, opozīcija balso ”pret”

Papildināts – Apstiprināts Liepājas 2017.gada budžets 73 miljonu eiro apmērā, opozīcija balso ”pret”
Foto: Egons Zīverts
08.12.2016 14:45

liepajniekiem.lv

Ceturtdien, 8. decembrī, Liepājas domes sēdē apstiprināts Liepājas pašvaldības 2017. gada budžets. Pamatbudžeta ienākumi un izdevumi plānoti vienādi  – 73, 3 miljoni eiro.

Kā portālu informēja Liepājas pilsētas pašvaldības administrācijas sabiedrisko attiecību un mārketinga daļas vadītāja Zita Lazdāne, budžeta ieņēmumu lielāko daļu (51, 2%) sastāda iedzīvotāju ienākuma nodokļa ieņēmumi, nekustamā īpašuma nodokļu (4, 8%) ieņēmumi un valsts mērķdotācijas (31, 2%), izdevumu daļu – atalgojuma sakārtošana izglītības iestāžu darbiniekiem, pilsētas ielu remontu un ietvju sakārtošana mikrorajonos, kā arī braukšanas maksas atlaižu nodrošināšana sabiedriskajā transportā. Izdevumi tiks nodrošināti no plānotajiem ieņēmumiem un līdzekļu atlikuma 825 780 eiro apmērā no dažādiem projektiem.

Budžeta projektā rasta iespēja sakārtot atalgojuma sistēmu ne tikai izglītības iestāžu pedagogiem, bet arī skolu un bērnudārzu tehniskajiem darbiniekiem. Būs arī lielākas algas pašvaldības policistiem, sociālajiem darbiniekiem, bibliotekāriem un citiem pašvaldības sistēmā strādājošajiem. Kopumā tie ir vairāk nekā 1500 liepājnieku. Šovasar no pašvaldību budžeta par vidēji 88 eiro tika paaugstināts atalgojums visiem pirmsskolas pedagogiem, un ir stājies spēkā arī jaunais atalgojuma modelis vispārizglītojošo mācību iestāžu pedagogiem.

Finansējums paredzēts arī  pilsētas ielu remontam un ietvju sakārtošanai mikrorajonos, piemēram, lai uzlabotu satiksmes plūsmu un nebūt tik ilgi jāgaida, kad varēs šķērsot pārbrauktuvi, ieplānoti līdzekļi Raiņa ielas dzelzceļa pārbrauktuves pārbūvei.

Vairāk pensionāru un pilnīgi visas politiski represētās personas varēs saņemt braukšanas maksas atlaides sabiedriskajā transportā, tāpat tiks ieviesti jauni sociālie pabalsti.

Papildu finansējums paredzēts arī skolēnu vasaras nometņu organizēšanai. Tiks nodrošināts finansējums speciālās ēdināšanas programmas nodrošināšanai pirmsskolas izglītības iestādēs, 3D printeru projekta īstenošanai 6.vidusskolā, sporta un kultūras pasākumiem, izvērtējot to aktualitāti un lietderību pilsētas ekonomiskās situācijas uzlabošanā.

Speciālā budžeta  īpašiem mērķiem iezīmētu līdzekļu ieņēmumi un izdevumi plānoti 6 241 673 eiro apmērā. Ieņēmumi un izdevumi no ziedojumiem un dāvinājumiem – 118 360 eiro.

Kaut Liepājas pilsētas pašvaldības budžets 2017.gadam tika apstiprināts, tas notika pēc karstām debatēm un opozīcijai balsojot ”pret”, portāls pārliecinājās šodien, 8.decembrī, notikušajā pilsētas domes sēdē.

Kamēr pozīcijas deputāti, piemēram, Vilnis Vitkovskis un Gunārs Ansiņš pauda prieku, ka nākamā gada budžets ļauj palielināt algas pirmsskolas izglītības iestāžu tehniskajam personālam, bibliotēku darbiniekiem, Pašvaldības policistiem, turpināt atbalstīt liepājniekus daudzdzīvokļu māju teritoriju sakārtošanā un citās liepājniekiem būtiskās aktivitātēs, opozīcijas deputāti piesauca lietas, kas, viņuprāt, nav ņemtas vērā.

Kaut arī algu palielināšana un vēl daudz citu pozīciju budžetā bija pašu opozīcijas deputātu rosinātas, četri no opozīcijas deputātiem – Jānis Vilnītis, Ģirts Kronbergs, Laila Atiķe un Atis Deksnis nobalsoja ”pret” nākamā gada budžetu. Linda Matisone bija vienīgā no opozīcijas deputātiem, kura atturējās balsot.

Un tikai tāpēc, ka nākamā gada budžetā nav paredzēts finansējums vienai opozīcijas deputātu rosinātajai pozīcijai – piedzimšanas pabalsta palielināšanai no 150 uz 250 eiro.

Foto galerija

14 komentāri

2016-12-08 15:22

Budzis: Čur - puse man.

2016-12-08 15:40

Dimon: Pašvaldības kampējiem kārtējās dzīres.

2016-12-08 16:11

LDz: "ieplānoti līdzekļi Raiņa ielas dzelzceļa pārbrauktuves pārbūvei"
Meli! Meli, lieli meli.
Dzelzceļa pārbrauktuvi pavasarī remontēs Latvijas dzelzceļš.

2016-12-08 16:42

Kāds seklums!: Opozīcija grib vairot alkānu bērnu piedzimšanu? Jo tas sasodītais 1x pabalsts pie dzimšanas NEKO nedod! tie, kuri patiešām plāno bērniņu, vismazāk skatās, 150 vai 200 eiro viņam iedos pašvaldība.

2016-12-08 16:55

to LDz: Laikam neatšķir vārdus pārbūve un remonts?

2016-12-08 17:03

GOGA: Kārtējā POZĪCIJAS žurnālistu demagoģija! Tur jau jābūt traucētam, lai atbalstītu budžetu, kur Lielajam dzintaram 2017.gadā paredzēta dotācija no pašvaldības budžeta 1.2 milj. Eiro apmērā, bez atskaites par 2016.gadā piešķirto dotāciju izlietojumu un pārspīlētas Domes vadoņu nevēlēšanās šādu atskaiti sniegt līdz Budžeta apstiprināšanai!!!!!

2016-12-08 17:12

rakaris:): to GOGA , rožu ielas zagļiem pofig cik iztērēts govjumātes vadīšanas laikā , nemaksā jau no savas kabatas un galu galā ,labi otkati arī šiem atlec .

2016-12-08 17:16

njāaa: Lielajam Dzintaram 1,2 miljonus piešķir bez paskaidrojumiem, bet bērniem naudu neatrod... kaut kas nav īsti tiem deputātiem ar galvu kārtibā

2016-12-08 17:19

Sasniegumi: POZĪCIJAS LEPNUMS, budžeta pieaugums uz Valsts dotācijas nabadzīgajām pašvaldībām rēķina - dotācija 9,5 citroni! Iespaidīgi sasniegumi!

2016-12-08 17:22

vaagi: Tā tā mūsu naudiņa izkūp...

2016-12-08 17:25

kauns un negods: Liepāja saņem kā nabadzīga pašvaldība dotāciju no citām pilsētām 9,5 miljonus. Kauns!

2016-12-08 17:31

aplis: ha,ha,ha

2016-12-08 20:56

Nodoklis: Un citu ienākumu nav? Teju 60% iedzīvotāju maksāto nodokļu?

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz