Otrdiena, 14. jūlijs Ritvars, Oskars, Anvars
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Papildināts – Darba gadatirgū piedāvā vairāk nekā 800 vakanču

Papildināts – Darba gadatirgū piedāvā vairāk nekā 800 vakanču
Foto: Ruslans Šuļga
20.03.2018 12:53

liepajniekiem.lv

Šodien, 20.martā, Liepājas Latviešu biedrības nams jau kopš desmitiem rītā san kā bišu strops – te notiek Nodarbinātības valsts aģentūras un Eiropas nodarbinātības dienestu tīkla organizētais darba gadatirgus ”Darbs un karjera”.

Nodarbinātības valsts aģentūras pārstāvji atzīst, ka pašreizējā darba tirgus situācijā vairāku nozaru darba devēji saskaras ar grūtībām atrast nepieciešamos speciālistus. Piedaloties darba gadatirgū, darba devēji iegūst lielisku iespēju informēt par savu uzņēmumu un darba iespējām tajā, klātienē tikties ar darba meklētājiem, veikt darba intervijas ar pretendentiem uz brīvajām darba vietām un atlasīt piemērotākos kandidātus.

Darba gadatirgū mūsu pilsētā piedalās ne vien vietējie uzņēmumi, piemēram, AS  ”UPB”, SIA ”Lauma Fabrics”, Liepājas Speciālās ekonomiskās zonas (LSEZ) pārvalde, LSEZ SIA ”Jensen Metal” u.c., kā arī NBS, Zemessardze, un Valsts policija, bet arī Latvijas un citu Eiropas valstu, piemēram, Slovākijas, Nīderlandes, Vācijas, Igaunijas u.c., nodarbinātības dienestu eksperti, valsts institūciju, profesionālās izglītības iestāžu un Eiropas informācijas tīklu pārstāvji, kuri informē par darba, izglītības, karjeras un biznesa uzsākšanas iespējām Latvijā un citās Eiropas valstīs.

Kopumā darba gadatirgū ”Darbs un karjera”, kas šogad notiek jau piekto gadu, tiek piedāvāts vairāk nekā 800 dažādu vakanču, kā arī izglītības un pārkvalificēšanās iespējas.

Darba meklētājiem tiek piedāvātas tādas vakances kā administrators, apsardzes darbinieks, bārmenis, eksporta menedžeris, galdnieks, policijas darbinieks, kasieris, krupjē, mārketinga speciālists, apakšveļas šuvēji un modelētāji, metālapstrādātāji, metālapstrādes darbgaldu operatori, metinātāji, pārdošanas speciālists, ražošanas iekārtu operatori, ražošanas konstruktori, pārdevēji, viesmīļi u.c.

”Šogad pasākums ir mazliet plašāks, tajā piedalās arī mācību iestādes,” stāsta NVA Liepājas filiāles EURES konsultants Andris Segliņš: ”No darba devēju vidus pārstāvēti vairāk nekā 20 uzņēmumi un iestādes. Populārākie, kas pazīstami ne tikai Liepājā, bet arī visā Latvijā, ir AS ”UPB”, uzņēmumi ”Lido” un ”Lāči”, SIA ”Jensen Metal” un ”Ecolines”. Šogad piedalās ne vien NBS, atsaucās arī Valsts policija, jo arī policijai ir vairākas vakances arī Liepājā.”

Jautāts vērtēt darba meklētāju atsaucību, Andris Segliņš atzīst: ”Nopietnu izvērtējumu varēsim veikt pēc pasākuma, taču jau šobrīd šķiet, ka interese ir liela. Cilvēku ir daudz, interesējas ne tikai par vakancēm, bet arī par mācību un pārkvalificēšanās iespējām.”

Zemessardzes 44.bataljona Madars Veisbuks stāsta, ka Zemessardze pasākumā piedalās kopā ar NBS: ”Profesionālais dienests piedāvā ļoti daudz vakanču. Mēs savukārt piedāvājam iespēju dienēt Zemessardzē.”

Pēc viņa teiktā interese par NBS un Zemessardzi ir liela: ”Atsaucība ir ievērojama, tāpat kā pagājušajā nedēļā bija liela interese, kad rīkojām rekrutēšanas akciju lielveikalos. Šodien 45 minūšu laikā vien pieteikušies bija jau trīs cilvēki. Ne tikai jaunieši, arī aptuveni 40 gadu veci cilvēki.”

Viņš vien piebilst, ka lai sāktu dienēt armijā vai kļūtu par zemessargu, jābūt vecumā no 18 līdz 55 gadiem: Un ar daudz maz labu veselību, latviešu valodas zināšanām, krimināli nesodītam un cilvēkam, kurš nav narkologu vai psihiatru uzskaitē.”

Uzņēmuma ”Jensen Metal” personāla speciāliste Sintija Zvirbule klāsta, ka darbā tiek aicināts gan brigadieris, gan programmētājs, automātiskā zāģa operators, atslēdznieks un metinātājs. Un nepilnas stundas laikā uz šīm vakancēm jau bija saņemti vairāki desmiti pieteikumu. Arī no cilvēkiem ar atbilstošu pieredzi.

Liepājas Speciālās ekonomiskās zonas pārstāvis Guntis Beļskis stāsta: ”Liepājas SEZ pārvalde pārstāv SEZ uzņēmumus, vairums kuru jūt darbaspēka trūkumu. Uzņēmumi nosauc konkrētas vakances, turklāt nevis vienu vai divas, bet desmitiem. Un nepieciešamības gadījumā uzņēmumi ir gatavi darbiniekus arī apmācīt, ieskaitot sūtīšanu pieredzes apmaiņā uz mātes uzņēmumiem Dānijā un Zviedrijā. Ja ņemam vērā, ka kopumā ir 45 SEZ uzņēmumi, tad šajos uzņēmumos ir simts un vairāk brīvu darba vietu.”

Arī Guntis Beļskis atzīst, ka interese par piedāvātajām vakancēm ir liela: ”Par SEZ uzņēmumu piedāvātajām vakancēm lielākoties interesējas cilvēki, kuriem jau ir darba pieredze, bet kuri kaut kādu iemeslu dēļ palikuši bez darba.”

Ievērojamu skaitu vakanču piedāvā arī veļas ražošanas uzņēmumi. Nepieciešamas ne tikai šuvējas, bet arī piegriezēji, modelētāji, konstruktori u.c.

Valsts policijas Personāla pārvaldes vecākā speciāliste Dace Veidemane stāsta: ”Tieši Liepājā Kriminālpolicijas nodaļā piedāvājam četras darba vietas. Vēl ir vakances Patruļpolicijas nodaļā – vada komandieris, rotas komandieris, vecākais inspektors. Bet vakances ir arī Ventspilī. Akūta nepieciešamība pēc darbiniekiem ir arī Ceļu policijā, bet tur nepieciešama arodizglītība – pieņem pēc policijas koledžas absolvēšanas.”

Interese ir arī par darbu policijā: ”Interesējas gan jaunieši, kuri vēl mācās vidusskolā, bet plāno būt policisti, gan vidēja vecuma cilvēki, jau ar augstāko izglītību. Ja pērn Ventspilī pieteicās trīs cilvēki, tad šeit stundas laikā vien jau desmit.” Jāņem vien vērā, ka uz darbu policijā attiecas tās pašas prasības, kas uz dienestu armijā.

Gadatirgus apmeklētājiem tāpat ir iespēja iepazīties ar ārvalstu darba devēju piedāvātajām vakancēm un darba intervijās pārrunāt nodarbinātības iespējas, kā arī saņemt konsultācijas par darba, izglītības, karjeras un biznesa iespējām citās Eiropas valstīs.

Portāls noskaidroja, ka piedāvātas tiek ne tikai melnstrādnieku vietas ārvalstīs. Piedāvātas tiek arī veselības aprūpes darbinieku vakances un darbinieki tūrisma jomā. Diemžēl, kā atzina ārvalstu pārstāvji, kaut arī interese par piedāvājumiem no liepājnieku puses ir ievērojama, tikai retais atbilst vakances prasībām – lai dotos strādāt uz ārzemēm, nepieciešamas vācu vai angļu valodas zināšanas. Vismaz sarunvalodas līmenī.

Portāla uzrunātie atzina, ka vakanču piedāvājums ir gana plašs. Ja iepriekšējos gados vairums pasākuma apmeklētāju prom devās saīguši, jo nebija atraduši sev tīkamu piedāvājumu, tad šoreiz vairums bija apmierināti ar rezultātu.

Divas jaunas sievietes, kuras gan savus vārdus nevēlējās nosaukt, pastāstīja, ka interesanti piedāvājumi bijuši vairāki. Pieteikušās vairākos uzņēmumos, kas darbojas apkalpojošajā sfērā. ”Tad jau redzēsim, kurš piedāvājums būs finansiāli izdevīgāks,” tā viena no sievietēm.

Vineta neslēpa, ka jau piecus gadus nestrādā. Piedāvājumi esot. Turklāt vairāki uzrunātie nebija bezdarbnieki – bija atnākuši lūkot interesantāku vai labāk atalgotu darbu.

Mareks atzina, ka patlaban gan viņam darbs ir, taču uz pasākumu ieradies ar cerību atrast labāk atalgotu darbu.

Savukārt Mārtiņš, kuram arī ir darbs, neslēpa: ”Jo vecāks kļūstu, jo neatlaidīgāk uzmācas jaunības sapnis – kļūt par jūrnieku. Paziņa jau pārkvalificējās, kāpēc lai es arī nesaņemtos. Dēlam jau 10 gadu, nu jau varu arī ilgāk nebūt uz vietas.”

Foto galerija

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz