Pirmdiena, 6. jūlijs Anrijs, Arkādijs
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Papildināts – Karostas kanālā noplūduši naftas produkti

Papildināts – Karostas kanālā noplūduši naftas produkti
22.11.2012 08:49

Liepājā Karostas kanālā starp ostas 25. un 26.piestātni trešdien konstatēta naftas produktu noplūde apmēram 5000 kvadrātmetru platībā, informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD).

Dienests saņēmis izsaukumu plkst. 14.12 un pēc noplūdes konstatēšanas, noplūdes vieta ir norobežota ar absorbējošām bonām, vēsta aģentūra BNS. Glābšanas darbi turpināsies arī šodien.

Pagaidām nav zināms konkrēts noplūdes iemesls, taču, iespējams, noplūde notikusi no blakus esošā rezervuāra, kurš ir vecs un no kura laiku pa laikam naftas produkti iesūcas zemē, un ūdenī parādās naftas produktu plankumi.

Kā ziņots, šodien Liepājas ostā bija plānotas Liepājas dienestu vietējā līmeņa kompleksās mācības “Transit termināls 2012”, informēja pašvaldībā.

Bija paredzēts, ka mācības notiks Liepājas speciālās ekonomiskās zonas SIA “Transit Termināls” ostas piestātnē, Tirdzniecības kanālā. Mācību laikā plānots izspēlēt scenāriju – tankkuģu piestātnē vakuuma gāzeļļas pārkraušanas procesā no kuģa rodas plīsums lokanā caurulē, kā rezultātā notiek vakuuma gāzeļļas noplūde.

“Karostas kanālā 26 piestātnes apkārtnē, kur padomju laikos atradās naftas produktu uzglabāšanas rezervuāri, konstatēta naftas produktu plēve. Tā veidojas mainoties ūdens līmenim un Liepājas osta ar šo problēmu cīnās jau no deviņdesmito gadu vidus. Par esošo piesārņojumu ir informēta Reģionālā vides pārvalde un šī problēma ikreiz iespēju robežās tiek risināta. Piesārņotais ūdens tiek savākts un nogādāts uz Liepājas ostas notekūdeņu attīrīšanas iekārtām,” portālu informēja Liepājas ostas kapteinis, Liepājas ostas ārkārtas situāciju koordinācijas centra vadītājs Pēteris Gudkovs.

Pēc viņa teiktā, tas ir padomju savienības militāristu atstātais mantojums, ko nav iespējams pilnībā novērts bez lieliem finansiāliem ieguldījumiem. Karostas kanāls saskaņā ar Helsinku komisijas Baltijas jūras rīcības plānu ir noteikts kā vēsturiski piesārņota vieta un ir viena no deviņām vispiesārņotākajām teritorijām Latvijas Republikā (”karstais punkts” Nr.48).

Pilnībā piesārņojumu varēšot novērst, īstenojot ES Kohēzijas fonda līdzfinansētā projekta ”Vēsturiski piesārņotas vietas Liepājas ostas Karostas kanāla attīrīšana” ietvaros. Šobrīd īpaši izveidota komisija izvērtē pretendentu iesniegtos piedāvājumus un plānots jau decembrī noslēgt līgumu ar uzvarētāju par sanācijas darbu veikšanu Karostas kanālā.

Projekta ietvaros ir paredzēta Karostas kanāla gultnes attīrīšana – savācot piesārņotos nogulumus no Karostas kanāla gultnes un deponējot tos iepriekš izveidotajā nogulumu apglabāšanas vietā Karostas kanāla austrumu galā. Projekta rezultātā tiks likvidēts piesārņojums Karostas kanālā – 780 000 m2 lielā areālā, kā rezultātā tiks uzlabota vides kvalitāte Liepājas ostā. Projektam būs pozitīva ietekme arī uz Baltijas jūru kopumā – tiks samazināts risks Baltijas jūras piesārņošanai.

Projekta kopējās izmaksas ir 13,09 miljoni lati, no tām 11,07 miljonus latu finansē Kohēzijas fonds, bet atlikušo daļu sedz finansējuma saņēmējs – Liepājas speciālās ekonomiskās zonas pārvalde.

14 komentāri

2012-11-22 10:02

denis: Nav te nevienam aparāta - krīze.

2012-11-22 10:25

jokdaris: Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā strādā apmācīti speciālisti, tātad viss būs kārtība. Satraukumam nav iemeslu.

Patīkami tas protams nav, ostā jau 20 gadus saimnieko vietēji, bet apzināt un sākt risināt nopietnas ekoloģiskas problēmas – vel ir pa īsu

2012-11-22 10:58

hjgh: Jā, atkal padomju militāristi vainīgi kā tad ! Neviena valstī nerisina problēmu no 90 g. kura ilgst jau 20 gadus. Latvija ir unikāla valsts, viņai nestāv neviens. "Attīstītas valstis nervozi smeķe"

2012-11-22 11:00

Ainarsa2: Un kā vienmēr neviens par šo neatbildēs.

2012-11-22 11:30

hjgh: Ierosinu likumprojektu Regionalaijai ministrijai, ja netiek apsaimniekoti SEZ vai ari vietas kur notiek naftas noplude, ja nav nekas izdarits konkreta perioda, nekādu nodoklu paaugstinasana, bet Reāli radikāla zemes tiek atsavinata par labu Valstij !!

Ticiet man un bus kartība .. ))

2012-11-22 12:18

to hjgh: Tu vispār apjēdz, ko raksti. Kāda "nekādu nodokļu paaugstināšana"?? Priecājies, ka ir tādi SEZ uzņēmumi, kas kkā stutē Liepājas finansiālo situāciju un nodarbinātības līmeni uz augšu.

2012-11-22 14:58

Jj!: Kas atljav,tos vecos bunzas 1971g buvetos ,pildit degvielu ,tas ir vajnigs.

2012-11-22 15:05

Lembergs: Es pie ta esmu vainigs, jo, ja toreiz nebutu ar krieviem lecies, veljoprojam visa nafta ietu caur Ventspili un Jums ar to nebutu problemas. Piedodiet, es loti nozeloju izdarito.

P.S. Domaju adoptet Spruza puiku!

2012-11-22 15:08

rasel: pulvera ielas pusee ir naftas terminali kur kuģi piestaj naftu kugi!!! blakus atrodas vecs kuģis kurš ir uztaisits kaa glabatuve naftai??!!! vot te ari meklejiet vainigos nevis liekat fotografijas ar tosmares kugubuvetavu !!!

2012-11-22 18:30

ierindas pilsonis: Savā laikā ar jaunās pilsētas DOMES svētību tika izveidota komisija, kura pieņēma visus PSRS karaspēka objektus. Pieņemšanas aktos bija atzīmēts kādā stāvoklī katrs objekts ir. Tapēc nevar gauzties un visu vainu savā neizdarībā uzlikt jau 20 gadus neeksistējošai valstij. Vai kriminālprocess ierosināts? Kādfas organizācijas amatpersonas notikušajā ir vainīga? Vai kāds skaidros zaudējumus - materiālos, faunai8 un florai?

2012-11-22 18:46

Ezers: Aizliedzam makskereshanu tosmaree nebūs nekādas naftas noplūdes

2012-11-22 23:04

Jūra 112: Ja jau godājamais ugunsdzēsēja kungs pirmo reizi redz šo situāciju tad varbūt būtu vērts vispirms noskaidrot un izvērtēt iemeslus un paredzamās sekas, ja tas ilgst vairākus gadus nevis spontāni tērēt daudzu tūkstošu vērtos materiāli tehniskos resursus un iesaistīt cilvēkus tikai tāpēc vien, lai parādītu ka kaut ko darām un beigu galā statistikā uzrādītu, ka ir likvidēta

ķīmiskā avārija vai kas cits. Jācīnās ar cēloņiem, administratīvi dotajā brīdī , nevis spontāni un pompozi ar sekām. Nejēgas

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz