Piektdiena, 5. marts Aurora, Austra
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Uzticamas un aktuālas ziņas šajā laikā ir ļoti svarīgas!

Piesakies paziņojumiem un esi informēts par būtiskākajiem notikumiem Liepājā!

Pieteikties

Papildināts – Poš pludmali un kāpu zonu; pirmoreiz šķiro savākto

Papildināts – Poš pludmali un kāpu zonu; pirmoreiz šķiro savākto
Foto: ZS
27.04.2019 12:58

liepajniekiem.lv

Šodien, 27.aprīlī, visā Latvijā, tostarp arī Liepājā, notiek tradicionālā Lielā talka. Liepājnieki poš savu pilsētu, vislielāko akcentu liekot uz pludmales un kāpu zonas tīrību.

Līdz piektdienai, 26.aprīlim, Liepājā kopumā bija pieteikts ap 40 talkas vietu – gan pašvaldības ieteiktās, gan arī iedzīvotāju izvēlētās.  

Liepājas reģiona tūrisma informācijas birojs sadarbībā ar Karostas glābšanas biedrību veido 10 km garu Brīvības cīņām veltītu pārgājienu taku jeb ”Brīvības taku” un Lielās talkas dienā interesenti bija aicināti pievienoties takas sakopšanā Ziemeļu fortos. Pēc rosīšanās talciniekiem bija iespēja kopā ar vēstures pētnieku Juri Raķi izstaigāt apmēram 2,5 km garu jaunās pārgājienu takas posmu un noklausīties stāstījumu par latviešu puišu drosmi un varonību cīņās pret bermontiešiem.

LiepU mācībspēki un studenti talkoja jūras krastā – viņi sakopa kāpas pie pieminekļa bojā gājušajiem zvejniekiem un jūrniekiem. LiepU sabiedrisko attiecību speciāliste Simona Laiveniece atzina, ka pēc paveiktā ir gandarījums, jo vizmaz viena vieta mūsu pilsētā kļuvusi tīrāka. Tāpat studenti un mācībspēki posa LiepU apkaimi.

Savukārt ”Rietumu radio” puiši Lielās talkas dienā rosījās pie radio un paveica darbus, kam ikdienā neatliek laika – tīrīja radio mājvietas logus un veica telpu labiekārtošanu. Piemēram dīdžejs Valters Krugļikovs mazgāja logus, kamēr Dzintars Hmieļevskis atsvaidzināja radio galveno darba galdu, pārklājot to ar jaunu krāsas kārtu.

Liela daļa talcinieku, acīm redzot, nespēdami sagaidīt īsto talkas dienu, pie darba bija ķērušies jau iepriekšējā dienā, līdz ar ko daudzviet pilsētā sestdienas rītā jau agri bija redzami īpašo balto un zilo maisu krāvumi.

Vieni no tiem, kas talkoja dienu iepriekš, bija uzņēmuma ”Liepājas enerģija” darbinieki.

”Atbalstot Vislatvijas vides sakopšanas iniciatīvu Lielā Talka, sakopām vienu no iecienītākajām un apmeklētākajām pilsētnieku un pilsētas viesu atpūtas vietām – pludmali un kāpu zonu,” pastāstīja SIA ”Liepājas enerģija” sabiedrisko attiecību speciāliste Zane Ģirne.

Uzņēmuma darbinieki, bruņojušies ar ziliem un baltiem maisiem, rosījās pludmalē un kāpu zonā no Vaiņodes ielas izejas uz jūru Liepājā līdz atpūtas bāzei ”Vērbeļnieki” Nīcas novadā. Un nevis vienkārši vāca atkritumus, bet tos uzreiz arī šķiroja.

Kā ik pavasari, Lielajā talkā tradicionāli piedalās arī karavīri. Kopumā vairāk nekā 1000 karavīru, zemessargu un jaunsargu kopā ar ģimenēm piedalās Lielajā Talkā gandrīz visos Latvijas novados, lai sakoptu kritušo karavīru piemiņas un atdusas vietas, kultūrvēsturiskos objektus, vienību izvietojuma teritorijas un citas Lielajai Talkai reģistrētās vietas Latvijā, pastāstīja AM Militāri publisko attiecību departamenta Preses nodaļas vecākā referente Mairita Senkevicina.

”Zemessardzes 44.kājnieku bataljons atsaucās Jura Raķa aicinājumam piedalīties lielajā talkā Karostas Ziemeļu fortos, lai sakoptu Brīvības cīņu vietas,” stāsta majors Rinats Azens.

Portāls jau informēja, ka, lai atvieglotu pilsētas uzkopšanas darbus, izveidota karte, kurā atzīmētas ne vien talkošanas vietas, bet arī ceļš – atkritumu savākšanas mašīnu maršruts.

Šogad pirmo reizi iedzīvotāji aicināti savāktos atkritumus uzreiz šķirot, tādēļ arī ir divu veidu maisi – baltā un zilā krāsā. Zilajos maisos iedzīvotāji aicināti vākt visa un jebkura veida plastmasu, savukārt baltajos maisos – pārējos atkritumus.

Baltos atkritumu maisus talcinieki varēs atstāt to ielu malās, kas ir iekļautas atkritumu savākšanas mašīnu maršrutā, kas nosedz visu pilsētu. Iedzīvotāji ir aicināti ievērot šo maršrutu un uz citām ielām atkritumu maisus neatstāt.

Komunālās pārvaldes un pašvaldības aģentūras ”Nodarbinātības projekti” transports regulāri pa noteikto maršrutu brauks un savāks noliktos pilnos atkritumu maisus, pēc tam tos aizvedīs uz atkritumu poligonu.

Tāpat pilsētā būs pieejams viens publiskās atkritumu savākšanas konteiners, kur katrs talcinieks varēs nogādāt savāktos atkritumus. Tas atradīsies Oskara Kalpaka ielā pie 15.vidusskolas.

Kā ik gadu, uz atkritumu poligonu ”Ķīvītes” Grobiņā talcinieki arī paši varēs nogādāt savus zaļos atkritumus – tos talkas dienā pieņems bez maksas. Zaļie atkritumi jeb dārzu un parku atkritumi sastāv tikai no koku lapām, zāles un koku zariem.

Kā liecina apkopotā informācija, atkritumu daudzums ir vairāk nekā par pusi samazinājies, salīdzinot ar 2008.gadu. Kopumā Latvijā 2018.gada talkā tas jau bija samazinājies uz pusi, salīdzinot ar 2017.gadu.

Aicinām talkotājus galerijai pievienot arī savus foto!

25 komentāri

2019-04-27 14:57

vademekums: Malači! Talkojiet cītīgi, kopiet pašvaldības teritorijas, lai mēslotājiem ērtāk tās atkal piegružot! Kā var nesaprast, ka tā ir cīņa ar vējdzirnavām. Pašvaldības pienākums ir iuzturēt kārtībā savus īpašumus, lai maksā sētniekiem, kopējiem, un viss būs kārtībā! Bet atrodas tādi, kas domā, ka būs labāki, krūmi pēkšņi netiks piecūkoti. Nu nebūs tā. Ja cilvēciņiem nav ko darīt, lai jau dzīvo savā pārliecībā un vāc aiz citiem. Varētu talku rīkot reizi nedēļā?

2019-04-27 15:57

Zevs: pasistie katru gadu vāc citu sūdus..un nu jau arī škiro mēslus...
ir jābūt pilnīgi pasistam... :D

2019-04-27 16:03

ops: Pretēji šiem atkritumu savākšanas brīvprātīgajiem Šie atkritumu kaudzes runā paši par sevi un par cilvēku skaitu.,kam nepatīk šī valsts un kas nerūpējas par to, kas bus pēc viņiem

2019-04-27 16:47

to Zevs: Pasisti ir tādi kretīni kā tu, kuriem viss ir slikti.
Esmu pārliecināts, ka tāds mēsls dzīvo arī attiecīgu dzīvi kāda tādam mēslam piedien.

2019-04-27 17:03

Dīvaini viss tiek darīts: Liepājā viss notiek ačgārni, vadošie nevelk līdz laikam. Mums ir brīnišķīga pilsēta un pludmalē, bet Nav tualetes un atkritumu konteineri, tāpēc jāvāc kāpu zona!!! Pastaigu laikā nokārtot dabiskās vajadzības var tikai kāpās!! Tagad ir labs laiks cilvēki sauļojas, ģērbtuves nav, tualetes nav. Tā var būt tikai te, jo citās Civilizētās valstīs sen jau atbildigie/bezatbildīgie būtu atlaisti un pieņemti tie kuri Spēj pielāgoties cilvēku vajadzībām. Mēs tomēr maksājam nodokļus!!!

2019-04-27 19:46

Komentāros viss pa vecam: Sabiedrības atkritumi atstāj savus atkritumus visur, kur parādās - dabā, telpā, komentāru sadaļā.

2019-04-27 20:00

Ak jā parādās: 19:46 parādījās sabiedrības krutakais atkritums :))

2019-04-27 20:33

xsd: Tikai mieru. Liepāju nesakops, kamēr seski smirdēs. Ralliji sakopto piesmirdinās, jo seskulēns grābs no budžeta. Tētiņš nepameta amatu, tikai citā statusā administrē naudiņu.

2019-04-27 23:07

cukmens 2mc2: Kapēc atbalstīt kada biznesu..vākt,šķirot atkritumus ?! hallo..turklāt tarifs par atkritumu apsaimniekosanu celas
,

2019-04-27 23:50

....,.....: Kamēr cilvēki talko,apzinoties to,ka atrodās smerdeļi,kuri var atļauties piegružot savas valsts,pilsētas zemi - atrodās tādi paši smerdeļi,kuri var atļauties "iepirst" dvēselē talkotājiem,pašiem urbinot savu anā.o caurumu sēžot dīvānā un klabinot stulbus komentārus....skumji.

2019-04-28 07:52

madara9: nedēļu turās virs 20 grādiem,Vinīti aizbrauc uz Venspili un paskaties kādai ir jābūbūt jūrmalai,pilns ar soliņiem,tualetes,tīrs un sakopts

2019-04-28 10:32

vakar: izgājām cauri pilsētas centram, sākot no siena tirgus. Jāsaka, tik nožēlojama, noplukusi un netīra Liepāja sen nav bijusi. Kāds izskatās tirgus rajons-visi kakti un stūri pilni ar drazu un padibenēm. Vai tiešām pilsētas galvgalis vienreiz nevar iziet godīgi cauri ar kājām un saņemt pie dziesmas visus atbildīgos dienestus? Kur atkritumu urnas? Kur tualetes? Ko tad tie dievinātie tūristi rakstīs atsauksmēs-netīrākā un nolaistākā Latvijas pilsēta???

2019-04-28 12:53

Lasītāja: Tā arī rakstīs- netīrākā un nolaistākā pilsēta Latvijā?? Kam te interesē šī pilsēta? Izklaides pēc dara, kaut ko un viss... Brīvprātīgie piegružotāji un brīvprātīgie atkritumu savācēji. Darba kultūras nav.!! Cilvēkiem pašiem jāiesaistās, jo, redzams, ka uz Domi vien paļauties nevar, viņi neko nedarīs citu cilvēku vietā vai labā.Un ja darbs ,tas -vienīgi algas apmērs- tad -te tā ari būs, Teju pirms gada solīja, ka pludmalē būšot arī vietas somu un mantu glabāšanai....šaubos! Te nav -Eiropa- to derētu atcerēties...

2019-04-28 16:16

to lasītāja: Neesmu nosviedis ne papīra galiņu ne šīs, ne citas pilsētas ielās, nerunājot par citiem mēsliem. Tāpēc pat nedomāju savākt cūkotāju mēslus. Ja tiesībsargājošās institūcijas un administrācija nespēj ieviest kārtību un cīnīties ar mēslotājiem,tad, kāda suņa pēc tādas institūcijas vajadzīgas?

2019-04-28 16:51

Martinja: Piekrītu gan Lasītājai gan to Lasītājai. Es arī nemēsloju un citu sūdus nelasīšu. Nevērtēju sevi tik zemu, lai bez maksas koptu pašvaldības nekoptos bomžīpašumus. Priecājos, ka talkotāji kļuvuši mazāk, jo redzms, ka cilvēki sākuši domāt ar galvu. Neko nesaku par pašu talkošanu savos īpašumos , es arī talkoju savas mājas dārzā. Pašvaldības īpašumus nemūžam nekopšu. Pašv.policija liek sodu tantiņām par nenopļautu zāli, un tad pašvaldība uzaicina sakopt pašvaldības teritorijas! Kauna nav! Ne pašvaldības policija sējīga uzturēt kārtību pilsētā, ne pašvaldības vadība spējīga nodrošināt sakoptu, skaistu pilsētu. Pašvaldība nespēj pat grantētās ielas aplaistīt, bet talkot gan uzaicina! Piekrītu Lasītājai, ka uz Domi patreizējo paļauties nevar vispār! Taču, nevis iedzīvotājiem ir bez maksas jāvergo, bet gan jāpieprasa atbildība no domes vadības!

2019-04-28 18:01

£: Tieshaam buutu loti interesanti uzzinat ar ko pashlaik nodarbojas pilseetas policija ! Vai vini darbojas peec kaut kaada plaana,vai vini atskaitas iedziivotaajiem par padariito un par nepadariito ,kuri vinus uztur ar saviem nodokliem !

2019-04-28 18:04

Doma: Var jau aiz citiem vienu reizi savākt tos gružus, bet, kad nākamgad tajā pašā vietā atkal tikpat daudz vai vēl vairāk atkritumu, tad gan rokas nolaižas. Lai nebūtu jārīko tāda talka, vajadzētu panākt, lai nav tādu cūkotāju! KĀ TO IZDARĪT? Iesakiet pašvaldībai idejas. Nav normāli tādām čupām atkritumus katru gadu vākt aiz citiem!

2019-04-28 19:05

kapec: policija nesoda atbildīgos dienestus,kas saņem pašvaldības naudu.Netiek tīrīti velo celiņi-pie RIETUMA CENTRA,turpat pretī LEDUSHALLEI ir gājēju pāreja ar stikliem,tālāk uz TILTA pusi zaļi stikli,Aiz LĪVU ALUS darītavas uz Zirņu ielas pusi kopš sniega nokušanas smiltis.Un šo sarakstu varētu turpināt.Ikdienas velo braucēji jau zin tās vietas.Tāpēc nebrīnieties ja velo braucējs pēkšņi no ietves pārvietojas uz ielas,jo velosipŗdam nav tik biezas riepas kā auto ka var maukt cauri stikliem.

2019-04-29 09:10

hm: visi sakopa,bet ka pieliek ar mezu? Beberlini tik iecienita vieta,bet ka tur izskatas un seit nedomaju papirus un pudeles kas ir pilns,bet ari sadzives lietas,gultas,skapjus,drebes utt Kapec tur neredz nevienu talkotaju?

2019-04-29 11:35

op: nu malaci,pretinieki kabaci

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Šobrīd aktuāli

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz