Otrdiena, 26. janvāris Agneta, Agnis, Ansis
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Uzticamas un aktuālas ziņas šajā laikā ir ļoti svarīgas!

Piesakies paziņojumiem un esi informēts par būtiskākajiem notikumiem Liepājā!

Pieteikties

Papildināts – Rinda pie Ezerkrasta sākumskolas pirmklasnieku reģistrācijai sākusi veidoties jau svētdienas vakarā

Papildināts – Rinda pie Ezerkrasta sākumskolas pirmklasnieku reģistrācijai sākusi veidoties jau svētdienas vakarā
Foto: ezerkrastask.lv
08.02.2016 09:22

LETA

Šodien sāksies pirmklasnieku reģistrācija Liepājas Ezerkrasta sākumskolā, kur iepriekšējos gados ir veidojušās vienas no lielākajām rindām pilsētā bērnu reģistrēšanai mācībām pirmajā klasē, aģentūru LETA informēja Liepājas Izglītības pārvaldes sabiedrisko attiecību speciāliste Gunta Jākobsone.

Pirmklasnieku reģistrācija Ezerkrasta sākumskolā paredzēta no šodienas līdz 12.februārim – katru dienu no plkst.9 līdz 17.

Pie Ezerkrasta sākumskolas bija izveidojusies gara vecāku rinda. Pirmie gaidītāji rindu bija aizņēmuši jau svētdienas vakarā ap plkst.21, aģentūru LETA informēja Ezerkrasta sākumskolas direktore Dace Feldmane.

No pulksten 9, kad sākās pirmklasnieku reģistrācija, līdz pulksten 10.15 jau bija nokomplektētas visas trīs pirmās klases, uzņemot katrā pa 30 bērniem jeb kopumā 90 pirmklasniekus. Pārējiem gribētājiem diemžēl nākas atteikt, jo skola nevar uzņemt vairāk bērnu, atzina direktore. Tomēr zināms mierinājums esot tas, kas vismaz visiem tiem vecākiem, kuri rindā bija stāvējuši jau naktī, savus bērnus šajā skolā bija iespējams piereģistrēt, līdz ar to ilgā gaidīšana viņiem nebija veltīga, piebilda direktore.

Dažiem pirmajiem “aiz svītras” palikušajiem bērniem, iespējams, vēl ir cerība tikt uzņemtiem Ezerkrasta sākumskolā gadījumā, ja kāda vieta pirmajā klasē atbrīvosies. Tomēr viņus ir ieteikts piereģistrēt arī kādā citā skolā, jo nav īpaša pamata cerēt uz vietas atbrīvošanos Ezerkrasta sākumskolā – skaidrs, ka naktī rindā stāvējušie vecāki diez vai izvēlēsies savam bērnam citu skolu, atzina direktore.

Lai gan daļa vecāku, kuriem nācās atteikt bērnu uzņemšanu Ezerkrasta skolā, aizgājuši vīlušies, tomēr iespēja atvērt vēl vienu pirmo klasi netiek apsvērta, jo skolas telpu iespējas ir ierobežotas, skaidroja direktore.

“Mums ir ļoti labi skolotāji,” vaicāta par Ezerkrasta sākumskolas popularitātes iemesliem, uzsvēra Feldmane. Viens no iemesliem varētu būt arī tas, ka daudz bērnu dzīvo Ezerkrasta sākumskolas tuvumā un daļai topošo pirmklasnieku šajā skolā jau mācās vecākie brāļi un māsas, tāpēc vecākiem šī skola jau ir labi zināma.

Citās Liepājas skolās pirmklasnieku reģistrācija sākās jau pagājušajā nedēļā.

Katru gadu vislielākās rindas pirmklasnieku reģistrācijai veidojas Centra sākumskolā un Ezerkrasta sākumskolā, informēja Jākobsone.

Arī šogad 1.februārī gara vecāku rinda, lai reģistrētu bērnus mācībām pirmajā klasē, bija izveidojusies pie Liepājas Centra sākumskolas. Rinda sākusi veidoties jau ap plkst.4 naktī.

“Liepājas Izglītības pārvalde un sākumskolu vadītāji aicina bērnu vecākus izturēties ar sapratni, jo reģistrācija notiek vairākas dienas un vietas pietiks visiem – Liepājā ir desmit izglītības iestādes, kurās tiks uzņemti kopumā ap 800 pirmklasnieku,” informēja Liepājas Izglītības pārvaldes pārstāve Jākobsone.

“Šāda vecāku pastiprināta interese par bērnu reģistrāciju pirmajā klasē atsevišķās skolās Liepājā un arī citās Latvijas pilsētās vērojama katru gadu. Taču skolu piedāvājums mums ir plašs, labi pedagogi ir visās mūsu skolās. Pirmklasniekus latviešu plūsmā ir iespējams reģistrēt pat vairākās skolās vienā mikrorajonā,” uzsvēra Liepājas Izglītības pārvaldes vadītāja pienākumu izpildītāja Kristīne Niedre-Lathere.

Nākamgad Liepājas Izglītības pārvalde plāno ieviest e-pakalpojumu, kas dos iespēju mazināt rindu pie izglītības iestādēm, norādīja izglītības pārvaldē. Pārejas periodā gan tiks nodrošinātas abas iespējas – gan reģistrācija uz vietas, gan elektroniski, izslēdzot diskrimināciju pret tiem vecākiem, kuriem nav iespējas izmantot modernās tehnoloģijas, skaidroja Jākobsone.

Pirmklasnieku reģistrācija notiek darbdienās. Vairākās skolās bērnu varēs reģistrēt visu mēnesi, bet citās – tikai noteiktās dienās atbilstoši grafikam. Vecāki, kuri noteiktajā laikā nebūs atnākuši, līdz pat 1.septembrim varēs bērnus reģistrēt mācībām pirmajā klasē skolās, kurās vēl būs brīvas vietas.

Liepājas dome noteikusi, ka, sākot pamatizglītību, klasē jābūt vismaz 20 skolēniem. Šogad, salīdzinot ar iepriekšējo mācību gadu, Liepājas skolās pirmklasnieku skaits nedaudz pieaudzis – 35 klasēs mācās kopumā 848 pirmklasnieki. Visvairāk pirmo klašu – pa četrām – ir Draudzīgā aicinājuma Liepājas pilsētas 5.vidusskolā, Liepājas 15.vidusskolā un Liepājas Centra sākumskolā. Ezerkrasta sākumskolā un J.Čakstes 10.vidusskolā ir katrā pa trim pirmajām klasēm.

21 komentāri

2016-02-08 09:32

sandris: Un ja jūs redzētu kādu mēslu kaudzi tie gaidītāji atstāja pie skolas vārtiņiem....

2016-02-08 09:42

Tā nav!: Labi pedagogi ir retums, un tāpēc jau arī ir tās rindas.

2016-02-08 09:51

Realitāte: Nu pirmie stāvētāji jau pija pirms 21:00. Varbūt domei jāpadomā par šīs skoliņas paplašināšanu, tas nav normāli, ka jāstāv rindā 11 stundas.

2016-02-08 09:57

Skaja: Forša skola, tas tāpēc. Ja nebūtu rindas - tad būtu jautājumi. Pagaidām jāpriecājas.

2016-02-08 10:33

ilga: Tur tiesam ir labi skolotaji

2016-02-08 10:44

girrrs: Interesanti būtu zināt cik palika aiz svītras,jo rindā stāvētāju bija ļoti daudz. Pirmais rundā stāvētājs ja nemaldos bija no iepriekšējā vakara deviņiem

2016-02-08 11:18

TO SANDRIS: Acīmredzot nav atkritumu konteinera ,tāpēc arī mēslu kaudze

2016-02-08 11:20

?: Varbūt Izglītības pārvaldei jāpadomā arī par to kāpēc pie visām skolām nav tādas rindas.....
Kvalitatīvas izglītības dēļ vecāki ir gatavi stāvēt pat 12 h

2016-02-08 11:57

!!!!!: Aiz svītras palika kādi pieci cilvēki.

2016-02-08 13:50

Sandrim: Nemuldi, es gāju 8:00 gar skolu un nekādi mēsli tur nebija, ja nu vienīgi suņu saimnieki nav savākuši aiz saviem četrkājainiem draugiem.

2016-02-08 15:08

Jap: Lielākais sviests, ka bērniem kas dzīvo pie skolas nav priekšroka..

2016-02-08 17:05

ha ha ha: Jap,tu sava ezerkrastā varbūt veikala arī gribi pirmais iepirkties un pārējie lai pagaida?;)

2016-02-08 17:29

mmm: nu manuprāt nav normāli ja klasē ir 30 bērni!Piedodiet, bet par kādu kvalitatīvu apmācību var tad būt runa?Ideāli 20 bērni(un tas jau ir max).Ezerkrasta sākumskola -nu nevar paplašināt telpas,telpas ir tik cik viņas ir,tapēc arī klases ir tik cik viņu ir.Pedagogi-visi vecā gājuma pedagogi ir izcili pedagogi un ezerkrasta sākumskolā viņu ir daudz.Bet ja gribam izcilu izglītības līmeni ir jādomā par skolēnu skaitu klasē, lai var normāli apmācīt.

2016-02-08 18:14

Gos: Piekrītu mmm, nav normāli, ja klasē 30 bērni. Nevar būt ne runas par kvalitāti

2016-02-08 19:39

Ieklausies ha: Es domāju, ka priekšroka ir tiek, kas dzīvo šīs skoliņas tuvumā. te nab runa par veikalu, uz kuru var iet un var arī neiet. Te ir runa, ka cilvēciņam katru rītu 4 gadus ir jāiet uz skoliņu dien dienā!

2016-02-08 23:36

to ieklausies ha: es gāju 4km un nekas ,lai iet iepazīs pilsētu

2016-02-09 09:37

jans: Tur tiešām tā kvalitāte nav tik izšķirīga, kā vienkārši Ezerkrastā ir daudz daudzīvokļu mājas un tā skola vienkārši sanāk tuvākā. Ar 30 bērniem klasē nav nekāda mācību kvalītāte un arī skolotājas nav ne ar ko pārākas par citām. Direktore gan varētu nebut tik augstprātīga un iedomīga.

2016-02-09 10:00

sandris: Vai tad pie katra stūra ir jābūt gružkastei?Parasti atkritumus aiz sevīm saliek maisiņā un izmet gružkastē.Un vēl ,no rīta pie mašīnām mētājās alus bundžas un balzāma pudeles,nerunājot jau par cigarešu galiem.Tādu vecāku bērni mācīsies mūsu skoliņā.....

2016-02-09 10:02

sandris: 8:00 protams vairāk nebija,jo skolas sētniece agri no rīta jau satīrija,ja es muldu,tad uzprasi viņai.

2016-02-09 12:43

zinu: Tie, kas palikai "aiz stīpas" ieteiktu cīnieties par vietu šajā skolā, ja šīs skola ir kā vienīgā izvēle. Jo tika pieņemti iesniegumi, kas iesniegti ekeltroniskā veidā ar elektronisko parakstu pirms oficiālās reģistrācijas uzsākšanas.

2016-02-09 13:33

es zinu: vispār jau pareizi būtu- aiz strīpas

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Šobrīd aktuāli

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz