Piektdiena, 7. augusts Madars, Alfrēds, Fredis
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Papildināts – Strādā pie tā, lai nodrošinātu brīvpusdienas

Papildināts – Strādā pie tā, lai nodrošinātu brīvpusdienas
Foto: Egons Zīverts
23.08.2017 07:12

liepajniekiem.lv

Portālā vērsās liepājnieks, kurš interesējas: ”Vai Liepājas Domes priekšsēdētājs Seska kungs turēs savu pirmsvēlēšanu solījumu un pieņems lēmumu, ka pirmsskolas izglītības iestāžu bērniņiem tiks piešķirtas brīvpusdienas?”

”Domāju, ka neesmu vienīgais, kurš vēlas uzzināt atbildi uz šo jautājumu,” piebilst tētis Edgars: ”Jo strauji tuvojas jaunais mācību gads un informācija par šādu lēmumu nav.”

Kā portālam skaidroja Liepājas pilsētas pašvaldības administrācijas Sabiedrisko attiecību un mārketinga daļā, brīvpusdienu piešķiršana pirmsskolas izglītības iestādēs ir aktuāls Liepājas domes deputātu dienaskārtības jautājums un pie tā tiek strādāts.

2017.gada 17.augusta domes sēdē tika pieņemts aktualizētais plāns ”Liepājas pilsētas attīstības pamatnostādnes 2017. – 2021.gadam”, kur vienā no punktiem nodefinēts, ka Liepājas pilsētas dome izstrādās kārtību, lai pakāpeniski nodrošinātu brīvpusdienas bērnudārzos un palielinātu brīvpusdienu saņēmēju skaitu skolās.

Šobrīd speciālisti izstrādā kārtību un veic aprēķinus, lai pēc iespējas ātrāk šo solījumu varētu realizēt un nodrošināt pirmsskolas izglītības iestādēs bezmaksas ēdināšanas iespējas, uzsver pilsētas pašvaldības administrācijas Sabiedrisko attiecību un mārketinga daļā.

Uzziņai:

PII atvieglojumi 100 % (brīvpusdienas) ir tiesības saņemt:

izglītojamajam no ģimenes, kura audzina četrus un vairāk bērnus vecumā līdz 16 gadiem, bet, ja kāds no bērniem turpina mācības vispārējās izglītības vai profesionālās izglītības iestādē dienas maiņā, tas līdz dienai, kad viņš sasniedzis 20 gadu vecumu vai stājas laulībā;

bērnam, kuram noteikta invaliditāte;

bērnam, kurš apgūst speciālo pirmsskolas izglītības programmu izglītojamajiem ar redzes traucējumiem;

bērnam, kurš atrodas aizbildnībā.

PII atvieglojumi 50 % (brīvpusdienas) ir tiesības saņemt:

izglītojamajam no ģimenes, kura audzina trīs bērnus vecumā līdz 16 gadiem, bet, ja kāds no bērniem turpina mācības vispārējās izglītības vai profesionālās izglītības iestādē dienas maiņā, tas līdz dienai, kad viņš sasniedzis 20 gadu vecumu vai stājas laulībā;

bērnam no ģimenes, kurai piešķirts trūcīgas vai maznodrošinātas ģimenes statuss;

bērnam, par kuru Sociālais dienests ir izsniedzis atzinumu par atvieglojumu piešķiršanas nepieciešamību.

________________ 

Iesaki tēmu vai ziņo par notiekošo arī Tu! To var izdarīt ikviens portāla lasītājs, izmantojot sākumlapā esošo formu “Piedalies satura veidošanā!”. Turpat iespējams iesūtīt arī dažādus fotostāstus, piemēram, no kāda pilsētā notikuša pasākuma.

18 komentāri

2017-08-23 08:17

Liene 89: Kādam ļoti sitīs pa kabatu

2017-08-23 08:25

PMK: JA MAN ARI IR DIVI SKOLNIEKI 2,KLASE UN 1.KLASE UN 10.,KO VINIEM NEVARETU ARI BRIVPUZDIENAS .

2017-08-23 08:44

to pmk: 1.-4. klasei brīvpusdienas jau ir valsts noteiktas, ko ta, bērni nestāsta, ka tās viņiem ir, bet prasa pusdiennaudu?

2017-08-23 09:41

Kakao: Saskaņieši rosas

2017-08-23 10:06

dolārs: Bet nauda, lai realizētu kaut kāda saskaņieša pastulba un nevajadzīga pieminekļa ceļšanu, gan pietiek. Tādus deputātus pašvaldībā esam ievēlējuši.

2017-08-23 11:14

Beeeee: Jūs,patupie pastalas,jau reāli besījat ārā!!!
Piesmirdinat visus liepājniekus ar savu nīdēšanu un murgiem!! Krievi nāk !!!! Aaaaaas :D:D:D

2017-08-23 11:34

Skolnieku mamma: Būtu ideāli. ja arī no 5.klases būtu brīvpusdienas. Abi strādājam maksājam nodokļus + nekustamā īpašuma nod......

2017-08-23 14:12

pzk: tam PMK

tu būtu skolu pabeidzis, nevis pisies un bērnus taisijis, būtu vismaz rakstīt iemācijies un nevajadzētu diedelēt

2017-08-23 14:25

Kašķe ir tikai mana iesauka: Velna milti! Tas, ko jūs te publicējat ir zināms jau sen! jautājums ir par to, vai VISIEM( kā solīts) tiks dotas brīvpusdienas!!! Vai dažiem bērnu dārzā būs lielāka porcija un citiem tāda, kā redzamajā attēlā? Ja jau esiet "Domes rupors", tad, pirms publicēt atbildi uz jautājumu- sagatavojiet pienācīgu! Jāprasa būs par to labāk Sarmītei!

2017-08-23 14:29

Kašķe ir tikai mana iesauka: tam PZK- nu riebīgs, riebīgs esi, sliktāks par cūku! nesaproti, ko runā.Runa iet par bērniem! Bērniem! Un nevis par krāniņiem un tādiem, kas, kā tu, laikam neko šai jomā nespēj!

2017-08-23 14:33

kāpēc?: kāpēc esmu riebīgs? tāpēc ka man pietiek prāta nerazot bernus pirms spēju viniem nodrošināt vismaz pamatvajadzības?

2017-08-23 14:48

man arī: Ja nav iespejas nodrošināt brīvpusdienas, tad vismaz līdzfinansējumu, lai mazāk jāmaksā.

2017-08-23 14:52

diedelniekiem: Neražojiet bērnu barus un nebūs jādiedelē brīvpusdienas! Es arī maksāju nodokļus un negribu maksāt jūu bērniem par ēdienu!

2017-08-23 16:56

VAI TIESAM?: SESKS NETURES SAVU SOLIJUMU?????

2017-08-23 16:56

neprāts: Te ir spilgts piemērs latviešu kā tautas un valsts bojā ejai - diedelnieks! Bērnus nevajag, pēc viņa kaut ūdens plūdi, galvenais ir viņa nodokļi. Bet kas strādās,kad pats būs vecs un nevarīgs? Tad brēks - es maksāju nodokļus! Lai musulmaņi viņam dod, bet nedos vis.

2017-08-23 18:02

Vasara: to neprāts. Bērnus vajag, tikai pirms akta veikšanas jāpadomā, vai būs spēja kārtējo mazuli uzturēt paša spēkiem, nevis pieprasīt bezmaksas pusdienas, bezmaksas sabiedriko transportu un pabalstus! Sadzemdina bērnu barus, tos nespēj uzturēt un izskolot, un bērnu bari, izauguši par melnstrādniekiem, tāpat tie aizbrauc uz UK sēnes lasīt, jo neko citu neprot!

2017-08-23 18:17

tāda dzīve: to vasara. Pēc 50-60 gadiem aktam vairs nav nekādas nozīmes, vismaz sievietēm, bet ātrāk spējas uzturēt kaut vienu mazuli, diemžēl ir pavisam minimālas. Tāda dzīve.

2017-08-26 21:38

biedrs: Nu tik Seskis ceps, vārīs un šmorēs, neatejot no plīts. Tie, ki as noticēja šim atejsolījumam - vai nu esat pārāk jauni, lai saprastu kā Seskis vada šo miestu jau 20 gadus, vai arī ar domāšanu galīgi švaki...

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz