Pirmdiena, 24. februāris Diāna, Dina, Dins

Papildināts – Ziemas ceļos laižas ar stipri nodilušām riepām

Papildināts – Ziemas ceļos laižas ar stipri nodilušām riepām
18.01.2017 07:15

liepajniekiem.lv

Pat ziemā atsevišķi autovadītāji brauc ar ”plikām” riepām, pārliecinājās portāls vakar, 17.janvārī, piedaloties CSDD rīkotajā reidā, kura laikā Valsts policijas darbinieki un Tehniskās apskates inspektori uz ielas transportlīdzekļiem pārbaudīja riepas.

Šādi reidi šoziem notiek daudzviet Latvijā. Piemēram, aizvadītā gada pēdējās dienās šāds reids tika rīkots Rīgā, bet aizvadītajā piektdienā, 13.janvārī, – Rēzeknē.

Kā portālam skaidroja CSDD Liepājas nodaļas priekšnieks Gvido Ķirsons, reida mērķis ir ikdienas apstākļos pārliecināties, ar kādām riepām un kādā tehniskā stāvoklī satiksmē piedalās transportlīdzekļi.

”Ja dodoties uz ikgadējo tehnisko apskati, autovadītāji cenšas savus transportlīdzekļus daudzmaz savest kārtībā, tad uz ceļa ir redzama reālā situācija,” tā G.Ķirsons:

”Uz ceļa, veicot transportlīdzekļu tehnisko kontroli, tiek konstatētas būtiskas nepilnības transportlīdzekļu tehniskajā stāvoklī. Dažs kvalitatīvās riepas pēc tehniskās apskates noliek garāžā un, ekonomēt gribēdams, satiksmē pat ziemas apstākļos piedalās ar neatbilstošām riepām – tādām, kuru protektora dziļums nav pietiekams.”

Atgādināsim, ka ziemas riepām minimālais protektora dziļums ir 4 milimetri.

Tāpat daudzi autovadītāji grēko, aprīkojot transportlīdzekļus ar krāsainām lampiņām, ko likumdošana neatļauj, piebilst G.Ķirsons.

Reida pirmās stundas laikā vien tika pārbaudīti vairāk nekā divi desmiti transportlīdzekļu. Tik smagu pārkāpumu kā Rīgā un Rēzeknē, kur ziemas apstākļos tika konstatēts, ka vairāki auto aprīkoti pat ar vasaras riepām, kā arī kāds braucējs tika pieķerts pie stūres sēžam alkohola reibumā, mūspusē gan nebija.

Taču bez pārkāpumiem diemžēl neiztika. Vairākiem transportlīdzekļiem, riepu protektoru dziļums neatbilda prasībām – tās bija pārāk nodilušas. Piemēram, kādam krosoveram pagalam nodilusi bija viena riepa.

Bet kāda gados jauna autovadītāja automašīna ”VW Golf” bija aprīkota ar riepām, kuru protektora dziļums bija vien 2,6 milimetri, kas nav pietiekami.

”VW Golf” vadītājs portālam skaidroja, ka pirms ziemas, uzmontējot mašīnai riepas, protektora dziļumam nav pievērsis uzmanību – ir ziemas riepas un viss. Tāpat šim pašam auto tika konstatēts vēl arī otrs pārkāpums – mašīna bija aprīkota ar neatļautām lampiņām.

Rezultātā jau reida pirmās stundas laikā Brīvības ielā, kur notika reids, tika noformēti divi administratīvo pārkāpumu protokoli par neatbilstošu riepu protektoru.

Kā portālam pēc reida pastāstīja CSDD Liepājas nodaļas priekšnieka vietnieks, kopumā reida laikā no pulksten 13.15 līdz 15.45 tika pārbaudīti 42 transportlīdzekļi. 4 transportlīdzekļiem tika konstatēts neatbilstošs riepu protektora dziļums – 1,5 līdz 3,2 mm. Turklāt viens no šiem spēkratiem bija auto, ar kuru tika vesta grūtniece. Šim transportlīdzeklim protektora dziļums bija 1,8 mm. Par visiem pārkāpumiem tika noformēti protokoli.

Vienam transportlīdzeklim tika konstatētas neatbilstošas gaismas. Noformēts pārkāpuma protokols. Vēl vienam transportlīdzeklim konstatēts, kad nav derīga obligātā civiltiesiskā apdrošināšana. Arī par to noformēts protokols.

Bet 10 transportlīdzekļiem riepu protektoru dziļums bija robežās no 4,1 līdz 4,3 mm. ”Šo transportlīdzekļu vadītājiem tika norādīts, lai pievērš šim jautājumam pastiprinātu uzmanību līdz ziemas sezonas beigām,” skaidro A.Jekste.

SIA ”Scantest” Liepājas stacijas priekšnieks Arnis Simsons portālam atzina, ka pāris desmiti pārbaudīto transportlīdzekļu gan ir par maz, lai izdarītu būtiskus secinājumus. Taču apstiprināja, ka arī tehniskajā apskatē, kaut arī ziemas laikā vadītāji gluži neierodas ar vasaras riepām, ik pa brīdim gadās, ka transportlīdzeklim riepu protektora dziļums neatbilst prasībām.

Gan A.Simsons, gan G.Ķirsons atgādina, ka pareiza riepu izvēle un auto tehniskais stāvoklis ir būtiski nosacījumi satiksmes drošībā, kas nereti glābj cilvēku dzīvības. ”Atcerēsimies, ka četri plaukstu lieluma laukumi, ar ko riepas saskaras ar segumu, ir vienīgā auto saķere ar zemi,” tā G.Ķirsons.

Savukārt Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Kārtības policijas biroja Patruļpolicijas nodaļas priekšnieks Mareks Vītols uzsver, ka diemžēl daudzas smagas avārijas notiek neatbilstošu riepu dēļ.

Viņš CSDD rīkoto reidu vērtē atzinīgi, jo tādējādi transportlīdzekļu vadītājiem tiek atgādināts, ka par auto tehnisko stāvokli jārūpējas nepārtraukti: ”Turklāt šeit redzams, kādā stāvoklī transportlīdzekļi piedalās satiksmē.”

Pēc šādām pārbaudēm ir redzams, ka daudzi šoferi pavirši attiecas pret sava auto drošību. Tādējādi, lai rūpētos par drošību, CSDD kopā ar Valsts policiju turpinās veikt pārbaudes uz ceļiem.

Foto galerija

34 komentāri

2017-01-18 09:54

am2: Nav obligāti aukstumā uz ceļa jāstāv.Lai pavēro ar kādām riepām servisos automašīnas uz remontiem stāv.Vidēji tur labi ja 20% ziemas riepas atbilst normām ...

2017-01-18 10:22

kuuka: Tad nu bēda. Tūlīt ziema beigsies un mums te Liepājā tāda nemaz nav

2017-01-18 10:28

k,,,: Tas ir riepu biznes.Krievu laikos braucam un nekas nenotika.Bet tagad izdala berniem tiesibas,vinu neatistitais curbans nejedz ko dara,un visu vainu uzgaz riepam .A,,,,pareizi,es tac dzivoju DEBILA valsts sistema.

2017-01-18 10:47

Konrāds: Kāpēc nemēra stūres un pedāļu nodilumu? Nav labi.

2017-01-18 10:48

Bonifācijs: -------mašīna bija aprīkota ar neatļautām lampiņām.-----------:):)DD
U

2017-01-18 11:19

GM: Patiesībā viss slēpjas braukšanas iemaņās!!! Ir jādomā iespējas sākt mācīties vadīt transporta līdzekli daudz ātrāk par 18 gadiem! Mani tētis sāka sēdināt pie stūres ap 8 vai 9 gadiem un 12 gados braucu patstāvīgi un bija POFIG vai ir ziemas riepas vai liels sniegs vai ledus, ja jūti transporta līdzekli, pabrauksi jebkuros laika apstākļos, vienkārši jāsaprot kad ko ir jādara, bet ja to visu sāk tikai pēc 18 gadiem, nu tad ir tā kā ir...

2017-01-18 11:24

GM: Ar velosipēdu uzreiz iemācīties brauk bez KRITIENIEM ir grūti, tāpēc kād gudrs cilvēks izgudroja balanca velosipēdu jeb Dip dap, lai sanāktu veiglāk :)

2017-01-18 11:36

solo: Cienījamie inspektora kundziņi taču, cerams, nedomā, ka tie autovadītāji, kuri tiek pieķerti barucam ar ne visai piemērotām riepām, vienkārši ir naturāli stulbi un kliedzoši bezatbildīgi? Jūs taču, cerams, saprotat, ka tas ir Latvijā esošās dzīves kvalitātes (lasi - valstī piekotpās nodokļu politikas) rezultāts. Labāk būtu paskaidrojuši kā tad tā sanāk, ka Igaunijā pat ņemot vērā to, ka tā saucamā ceļa nodeva ir iekļauta degvielas cenā, degvielas cena vienalga ir zemāka kā pie mums?!

2017-01-18 11:43

Mierīgais: Man prieks ka mums ir vēl meistari, kas pofig ar kādām riepām var braukt pofig kādos apstākļos. Kurā valstī vēl tādi ir?

2017-01-18 12:06

lapsis: Tie dauņi un kapeikdrāzēji, kuri brauc ar plikām riepām, droši vien ir lielākie klaigātāji par nepietiekoši iesālītīem ceļiem. Un dažu jefiņu piesauktie krievu laiki, kad visi laimīgi brauca ar lisenēm, ir pilnīgi nevietā, jo tagad ir citas jaudas, ātrumi un tupāki braucēji. Ja nevari atļauties sakārtot auto, tad brauc ar taksi- sanāks lētāk.

2017-01-18 12:17

maveriks: domāju ka nejau speciāli kāds brauc ar sliktām riepām, riepas nav lēts prieks tpc arī visi brauc lidz pēdējam ar tām kas viņiem ir

2017-01-18 12:21

Opis VA: Vaina nav riepās, bet braucēju bauzītēs. Kā tad mēs braucām līdz 90- tajiem gadiem . Tad tikai parādījās pirmās ZIEMAS RIEPAS.Riepas nevarēja nopirkt brīvi, pa blatu un caur auto moto biedrību uz taloniem. Bet braucām jo degviela maksāja 7 kap litrā un gaz. voda 3 kap. glāze. Un braucām ar 50 - 60 km. st.Bet tagad man taču ir TĀDAS riepas, un minam. Pa grāvjiem vien Ja varētu pamēīt arī smadzeņu rievu dziļumu un daudzumu.

2017-01-18 12:34

to Opis VA: Tik nefantazē, līdz deviņdesmit pirmkārt jau mašinas nebija katram. Otrs - tad šitādā laikā visi vilkās kā gliemeži. Tagad katrs auns var nopirkt autiņu un lidot. Vispār nav skaidrs, ko var čīkstēt, pārbauda pašu un līdzcilvēku drošībai. Labi jūs esat meistari braukt ar liseni, bet cits kam atļaus braukt nebūs un tāda dēļ var iet bojā līdzcilvēki.

2017-01-18 12:45

GM: Tāpēc jau vajag domāt citus variantus, lai tos aunus ierobežotu, riepas te nelīdzēs! Piemēram, uz normālu moci tiesības nevar iegūt, tāpat varbūt vajadzētu arī uz automašīnām :)

2017-01-18 12:46

hilux: man ir labas riepas, man ir hiluks un nav starpība ziema vai vasara iet vienādi

2017-01-18 13:13

MB: Protektora dziļums kaut ko nozīmē sniegainā ceļā. Ko tas dod uz ledus? Pilnīgi neko?

2017-01-18 13:20

TOmb: ampli,dilstot protektoram dilst ari lamelas ... vaciesi vispar uzskata,ka zem 6mm ziemas riepa jau ir zaudejusi savu butibu

2017-01-18 13:45

.......zzzzzzzzzzzzzzzzzzz: Pasakiet kapēc lietotās riepas, ko ved iekšā ir vidēji ar 6mm atlikumu? Tapēc, ka vācieši, skandināvi nav gatavi riskēt un braukt ar plikām riepām, bet mēs profesionālie braucēji uzskatam ka var braukt ar 2mm ziemā.

2017-01-18 14:18

hi: Viņiem algas 5 x lielākas kā mums......bet jāpiekrīt ka braukšanas māka un riepu nodilums ir 50/50......

2017-01-18 15:21

tomats60: Vāciešiem ir obligāti 1.6mm, un kāpeč šogad jaunām riepām 2x lielāks nodoklis uzlikts, loģiski ka vel vairāk pirks lietotās.

2017-01-18 16:17

Ups4: To tomats60. Pillnīgi neiebraucu Tavā komentā.Tu runā par vasaras riepām? Te domātas riepas ziemai. Ja Tev žēl ziemenei (uz 5.gadiem) ziedot ~ 35-45 Eur, tad ir problēma...

2017-01-18 17:43

cincinati: Ja slikta blīve starp stūri un sēdekli,nekādas riepas nelīdzēs!

2017-01-18 19:18

rakaris:): da pofig tās riepas ,kas nemāk braukt , tas nemācēs arī braukt ar visām ziemenēm , vaina ir tikai blīvē starp stūri un sēdekli , ikdienā barucot par ko vajadzētu drāzt , tas ir tās lētās ķīniešu ksenonenes saliktas masveidā lukturos , kas reāli apžilbina autovadītājus , ne tas amplis pats ceļu redz ar tiem sūdiemn ne pretim braucošais , ne vari nopirkt orģinālas lampas - staigā kājām !!!

2017-01-18 22:01

braucejsss: Var jau izbraukt arī ar pliku disku,tikai tad kad būs kāda avārija un sekas,tad nebļaujiet,ka ir di....a
Un,ja nevari atlauties riepas,tad varbūt nevajag mašīnu?

2017-01-18 23:30

HD: Vēl viens āzis, kurš domā, ka riepas atrisina visas problēmas!

2017-01-19 00:11

zzzxxxxxzzzzzzx: Reals dzives piemers, savos 20gados ka jau visi jaunieši man vajadzeja lielakus diskus, bija auto bija r17diski, protams lietoti ar vasaras riepam ar protektoru ap 4mm, protams pardevejs teica tas jau loti daudz nobrauksi vel divas sezonas utt, Braukaju laimīgs, tikko saka līt lietus, hujaks auto peld, staigā, ja pa sausu var vilkt 100, tad sakoties lietum jau 60-70, protams visi draugi mani ieskaitot izdaram secinajumus list lietus, sudigi celi, un vispar mēs taču gazejam utt, liels man bija pasam izbrins kad pec aptuveni diviem gadiem es nopirku jaunas r17 riepas, jo coms pa loti izdevigam naudinam atveda no vacijas. Sak lit lietus un hujaks, nekas nestaiga un nekas nepeld, cels tas pats, tikai 60-70 vietas es varu braukt jau 90 un jutos daudz komfortablak. Reali tajā brīdī arī man nāca apgaismība, ka var jau teikt ka kada starpība kada riepa, bet dzīvē tas izsaka daudz.

2017-01-19 00:17

zzzzxxzzzzz: Un vēl ja kads tam nepiekrīt, uztaisiet ekspermentu, panemiem mašīnu aizbrauciet uz kadu dīki kur var patrakot uzliekiet riepas ar 3milimetriem izbrauciet divus aplus un tad paradiet ka jus ka profesionali variet izbraukt un cik atri, tad uzlieciet jaunas ziemas riepas un iedodot kadam comam kurs nav super druper gazejs lai vins izbrauc tos aplus un salidziet laikus, jus busiet stipri parsteigti par laikiem.

2017-01-19 00:30

Auto braucējs: Ja nav naudas riepām ,nelien uz ceļa!!!! Cik nav ziemā bijušas situācijas,braucu ar normālu ātrumu 100km stundā ,nu ir slidīgs nedaudz ..utt.. Tas jau nenozīmē ,ka jāvelkās uz 50.. Dēļ tādiem gulētājiem cik nav bijušas avārijas situācijas,jāapdzen uz risku utt.. Kapēc man būtu jācieš,kas brauc ar jaunām riepām,no tādiem ,kas brauc ziemā ar plikām riepām un velkas??? Tādus reidus katru dienu vajag veikt,izravēt ārā,no satiksmes šitos visus!!!

2017-01-19 01:03

chrysler300: Kretini brauka tikai ar veciem riepam !

2017-01-19 14:17

Opis VA: Dārgais - autobraucēj - Kas ātri grauc, to lēni nes. Ātri braukt ne vienmēr ir māksla, bet sasniegt galamērķi . Ar 100 km st. ziemā vai nu apdauzīts vai slepkava.

2017-01-19 23:46

mersedes s500: sitas csdd prieksnieks man mersedesu 5,0 bendzins gaze uzvarija skate ka izsava patrboks merot gazei atgazes iespieda pedali un tureja kadas 3min galu un uzvarijas ka tads var but prieksnieks gazei vispar uzdo līdz 2tulkstos apriezienus un viss lo.......reals ir viņš un telo ka baigais vecitis smiekligi nezin pat elementaras lietas darba

2017-01-20 18:44

ehhhhh: numurzīmes nav jāaizsedz bildēs??? Kā tur bija par MK noteikto privātumu??? :D :D :D

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli