Sestdiena, 6. jūnijs Ingrīda, Ardis
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Paplašinās Garnizona kapsētu

Paplašinās Garnizona kapsētu
19.03.2013 07:03

Garnizona kapsētas žogs pagarināts Spīdolas ielas virzienā, novēroja portāls, un kapsētas uzraugs Voldis Prancāns apstiprināja, ka Garnizona kapsēta tiks ievērojami paplašināta. Savukārt pilsētas pašvaldība 15.martā izsludinājusi konkursu par būvprojekta izstrādi un autoruzraudzību objektam “Garnizona kapsētas rekonstrukcija”.

Kā pastāstīja V.Prancāns, pilsētas dome piešķīrusi zemi Garnizona kapsētas paplašināšanai. Pēc viņa teiktā piešķirts zemesgabals 3,75 ha platībā, un tas nozīmē, ka pašreizējam 1 ha pievienojot jauno platību, nākotnē Garnizona kapsētas platība būs 4,75 ha.

“Vēl jāpaveic daudz darba,” skaidro kapsētas uzraugs: “Jāiežogo teritorija, jāatbrīvo no kokiem vietas, kur paredzēti celiņi, kā arī jāuzber jaunajā teritorijā grunts, jo kapsētā, atbilstoši noteikumiem, jābūt pienācīgam zemes augstumam. Žoga posms, kas patlaban pagarināts uz jaunās teritorijas pusi, ir vecās kapsētas žogs – tas vienkārši pārcelts. Par jauna žoga iegādi un uzstādīšanu varēs runāt pēc tam, kad būs beidzies pašvaldības izsludinātais iepirkums.”

Kā portāls uzzināja pilsētas domē, pašvaldība izsludinājusi konkursu par būvprojekta izstrādi un autoruzraudzību objektam “Garnizona kapsētas rekonstrukcija Liepājā”. Projekta mērķis ir atrast funkcionāli pamatotu un arhitektoniski iederīgu variantu Garnizona kapsētas rekonstrukcijai, esošās Garnizona kapsētas paplašināšanai uz blakus esošajiem zemesgabaliem Ģenerāļa Baloža ielā 37, Ģenerāļa Baloža ielā 37A un Ģenerāļa Baloža ielā 37B, vēsta domes mājas lapā pieejamā informācija.

Pretendentu uzdevums ir izstrādāt kapsētas jaunizbūvējamās teritorijas funkcionālo zonējumu saistībā ar esošo vēsturisko kapsētas daļu, paredzot izvietojumu jaunām kapu vietām, gājēju celiņiem, saimniecības transporta ceļiem, zvanu tornim, krematorijai, kolumbārijam, arhitektoniski veidotai būvei pārvietojamo tualešu novietošanai, atkritumu konteineru novietnēm, tirdzniecības vietām ar ziediem, svecēm u.tml., kapavietu aprīkojuma izgatavotājiem, atkritumu konteineru novietnēm, ūdens sūkņiem, tualetēm, autostāvvietām, kā arī izstrādāt kapsētas labiekārtojuma risinājumu ar kapsētas un tās teritorijā esošo un projektējamo būvju apsaimniekošanai nepieciešamo ceļu un celiņu izvietojumu.

Paredzēts visā kapsētas teritorijā veikt esošo koku inventarizāciju, piesaistot dendrologu: paredzēt kokaugu retināšanu, saglabājot bioloģiski vērtīgākos kokus, esošo koku un krūmu sakopšanu, jaunu apstādījumu veidošanu; paredzēt aizsargstādījumus starp kapsētu un blakus esošajām teritorijām; paredzēt vietu autostāvvietas ierīkošanai pie kapsētas vārtiem apmēram 20 automašīnām un diviem autobusiem; veikt gruntsūdens līmeņa izpēti jaunizbūvējamā un esošajā kapsētas daļās; izstrādāt kapsētas teritorijas vertikālo plānojumu, nepieciešamības gadījumā, paredzot apbedījumiem atbilstošas grunts uzbēršanu; paredzēt veco novadgrāvju atjaunošanu, vai jaunas ūdens novadīšanas sistēmas izveidošanu (meliorāciju).

Pretendenti konkursam var pieteikties līdz 10.aprīlim.

V.Prancāns atzīst, ka Garnizona kapsētas paplašināšana būs ievērojams ieguvums: “Labi būs gan Tosmares, Karostas un Zaļās birzs iedzīvotājiem, gan arī Velnciemā dzīvojošajiem. Bieži par kapavietām Garnizona kapsētā interesējas cilvēki no Velnciema, jo viņiem izdevīgāk ir braukt uz Tosmari, nekā uz Dienvidu kapiem.”

“Šobrīd Garnizona kapsētā diemžēl brīvu vietu vairs nav, izņēmums ir jau iepriekš rezervētās,” atzīst kapsētas uzraugs un piebilst, ka pašreizējā kapsētas teritorijā ir aptuveni 1500 līdz 2000 apbedījumu. Viņš lēš, ka jaunajā teritorijā varētu būt vietas aptuveni 5000 apbedījumu: “Visa teritorija netiks atvēlēta apbedījumiem. Vieta paredzēta arī būvei, kurā atradīsies izvadīšanas telpa, tāpat jāatvēl vieta celiņiem u.c. Kapsētas paplašināšana bija ļoti nepieciešama, jau pirms gadiem pieciem cilvēki par to interesējās.”

Kapsētas uzraugs arī atzīst, ka nav ļaunuma bez labuma. Proti, jaunajā kapsētai atvēlētajā teritorijā, kas pagaidām nav iežogota, regulāri sirojot metāla meklētāji: “Zemē šajā teritorijā atrodas augstsprieguma – 10 000 voltu – kabelis, kas no virspuses nav atzīmēts. Bažījamies, lai kāds no racējiem neciestu, jo šī kabeļa tuvumā rakt ir bīstami.”

5 komentāri

2013-03-19 07:11

viņš lēš: Šobrīd Garnizona kapsētā diemžēl brīvu vietu vairs nav, izņēmums ir jau iepriekš rezervētās," atzīst kapsētas uzraugs un piebilst, ka pašreizējā kapsētas teritorijā ir aptuveni 1500 līdz 2000 apbedījumu. Zemē šajā teritorijā atrodas augstsprieguma – 10 000 voltu – kabelis, kas no virspuses nav atzīmēts. Bažījamies, lai kāds no racējiem neciestu, jo šī kabeļa tuvumā rakt ir bīstami." Nu ja 500 apbedijumi svārstās šur vai tur ,nu baigais priekšnieks,pamuļķis.

2013-03-19 07:27

jauki: pozitīva ziņa

2013-03-19 08:43

Liepājai piederīgais: SEZks ar Krevinhu atpērkot zemi blakus kapsētai normāli uzvārījās. Lai jau paplašina tikai skumji, ka ka atkal no mūsu kabatām pārmaksājam miljonāru kungiem. Līdzīgi jau bija ar skvēru pie Kurzemes!!! u.c īpašumiem.

2013-03-19 09:45

psss: Vai,vai...nu Voldim bizniss garām,jaunas vietas = mazāk naudiņas,būs jāsāk strādāt ar rociņām... :D

2013-03-23 21:06

Kapsētas pārzinis Voldis: Precizēšu, ko žurnāliste ašumā pa telefonu nepiefiksēja: Pašlaik izmantotajā teritorijā ir apt. 2000 vietas, no kurām 1500 aizņemtas, bet ap 500 - rezervētas blakus apbedītajam tuviniekam.

Bīstamais kabelis ir noskanēts ar aparatūru un precīzi iezīmēts plānā (uz papīra).

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: [email protected]), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz