Ceturtdiena, 28. janvāris Spodris, Kārlis
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Uzticamas un aktuālas ziņas šajā laikā ir ļoti svarīgas!

Piesakies paziņojumiem un esi informēts par būtiskākajiem notikumiem Liepājā!

Pieteikties

Par Covid-19 ierobežojumu neievērošanu varētu paredzēt kriminālatbildību

Par Covid-19 ierobežojumu neievērošanu varētu paredzēt kriminālatbildību, bet ierobežojumu ievērošanas kontrolei turpmāk varētu piesaistīt Aizsardzības ministrijas resursus, šorīt intervijā Latvijas Radio sacīja Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas priekšsēdētājs Juris Rancāns (JKP).

Par Covid-19 ierobežojumu neievērošanu varētu paredzēt kriminālatbildību
ilustratīvs (Foto: )
01.12.2020 09:09

LETA

Politiķis stāstīja, ka pēc pāris nedēļām Saeimas Krimināltiesību apakškomisija varētu sākt vētīt Krimināllikumu, lai tajā paredzētu atbildību par aicinājumu neievērot Covid-19 ierobežojošos pasākumus. Plānots, ka diskusijai tiks piesaistīti eksperti, policijas, prokuratūras un tiesu pārstāvji.

“Pieļauju, ka varētu veidot speciālu normu, nevis uzlabot to, kas paredz sodu par huligānismu. Es pat ietu tālāk, proti, jauno normu veidotu tā un noteikt atbildību līdzīgi kā to paredz Krimināllikums par aicinājumu uz genocīdu. Proti, jaunā norma paredzētu atbildību vienkārši par aicinājumu, neparedzot, kādas sekas būs iestājušās,” sacīja Rancāns.

Viņš tomēr piebilda, ka par šādu ideju ir nepieciešamas plašas diskusijas un jāvērtē, vai situācija ir tik nopietna, ka nepieciešams šādu speciālu normu izstrādāt.

Savukārt uz jautājumu, kā paplašināt kontroli par Covid-19 ierobežojumu ievērošanu, Rancāns atbildēja, ka tā ir nepietiekama, tāpēc ir pienācis brīdis, lai tiktu prasīta palīdzība Aizsardzības ministrijai.

“Iespējams, ielās būtu jāizvieto patruļas. Policijai tik daudz cilvēku patruļām pat lielākajās pilsētās nepietiks,” secināja Rancāns un piebilda, ka iekšlietu ministram Sandim Ģirģenam (KPV LV) ir jāvēršas pie aizsardzības ministra Arta Pabrika (AP).

Jau ziņots, ka Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) vakar pēc tikšanās ar Valsts prezidentu Egilu Levitu un Saeimas priekšsēdētāju Ināru Mūrnieci žurnālistiem atklāja detalizētākus priekšlikumus par papildu Covid-19 ierobežojumiem. Par tiem šodien ir jālemj valdībā.

Premjers Covid-19 izplatības dēļ valstī izsludināto ārkārtējo situāciju rosinās pagarināt līdz 11.janvārim.

Kariņš rosinās jau nākamajā nedēļā jeb par divām nedēļām agrāk sākt skolēnu ziemas brīvlaiku 1.-4.klasēm, vienlaikus par attiecīgo periodu pagarinot arī mācību gadu vasarā.

Tāpat, lai samazinātu Covid-19 izplatību, varētu testēt cilvēkus, kuriem nav šīs slimības simptomu, izriet no Ministru prezidenta sacītā. Vienlaikus Kariņš uzsvēra, ka slimības ierobežošanai būtiski jākāpina testēšanas kapacitāte.

Kariņš arī rosinās noteikt pienākumu sejas maskas nēsāt visās iekštelpās, izņemot mājas.

Tāpat notiktu atgriešanās pie pavasarī praktizētā principa “divi cilvēki, divi metri”, kas nozīmētu, ka kopā varētu sanākt tikai divi cilvēki, kas nav vienas mājsaimniecības locekļi, vienlaikus ievērojot divu metru distanci. “Nekādas ciemošanās un viesošanās,” uzsvēra Kariņš.

Viņš arī akcentēja, ka sabiedrībā valda liela neapmierinātība un nesaprašana par frizieriem un manikīra meistariem, proti, kāpēc vieniem strādāts ir atļauts, bet otriem – ne.

Tāpat Kariņš rosinās risināt radušos neskaidrību par tirdzniecības vietu darbību, jo patlaban ierobežojumi minētajai darbībai tiek saistīti ar tirdzniecības telpu platību. “Patlaban ir 10 000 kvadrātmetri, un varētu domāt, ka mazā veikalā esot drošāk. Taču bīstamība ir cilvēku koncentrēšanās telpās,” skaidroja politiķis. Tāpēc viņš rosinās atteikties no regulējuma par tirdzniecības vietu platību, vienlaikus nosakot ierobežojumu cilvēku daudzumam, kas var vienlaikus atrasties tirdzniecības vietā.

Vienlaikus tiks rosināts atļaut brīvdienās strādāt tikai pirmās nepieciešamības preču veikaliem neatkarīgi no to lieluma.

Tāpat aktīvi jākontrolē sauszemes robežas, norādīja Kariņš. “Zinām, ka lidostā, vai, pārvietojoties ar dzelzceļu, visi pasažieri aizpilda anketas un apņemas ievērot pašizolāciju,” teica politiķis, uzsverot, ka tas pats jānodrošina arī uz sauszemes robežām, lai visi, kas iebrauc, būtu uzskaitīti.

43 komentāri

2020-12-01 09:24

Šustrila: Beidzot normāls lēmums!

2020-12-01 09:39

Pans: Normāli būtu , ja aceltu ierobežojumus, ko paši tautas kalpi neievēro !

2020-12-01 09:49

Super: Sen bija laiks pieņemt šādu lēmumu, savādāk tie bezatbildīgie sevi uzskata par varoņiem un visu zinošiem, bet īstenība tie cilvēki ir kā bez smadzenēm.

2020-12-01 10:15

Ka ta: Tas ir pareizi,vismaz varbut tas kasieres lielveikalos liks miera un nefilmes pa.pusstundai,tikai tapec ka negrib vilkt masku un ka rezultata kasiere ir tiesiga neapkalpot pirceju.Kautgan gan jau bus kadi individi kas.vienalga neieveros bet cerams ka vismaz mazak.Nesaku ka ticu covidam,un ticu ka ir tik daudz slimo latvija,tam nav nozime ticet vai ne,likums ir visiem viens,un nevajag atgadinat re tas tur deputats neievero ierobezojumus tad prekskam man tos ieverot,absurds,lai neievero,attiecigi ari sodis tos kas neievero.Es ieveroju un man sirds ir mieriga.Kada man dalja gar svesiem cilvekiem

2020-12-01 10:18

Moto moto: Ne ne! Labāk nošaušanu uz vietas, uzspraust uz mietu tur pat, citiem par biedu! Cilvēki paliek jocīgi! Gandrīz gads būs jau šai murgā, pa to laiku 200 nomiruši kur 80% ir cilvēki ļoti cienijamā vecumā! Tas nav nekas, tie ir niecīgi cipari! Nezinu kāpēc vislaik tiek radīta šī mākslīgā panika cilvēkos, bet gan jau ar laiku uzzināsim kas šo "mūziku" pasūtija! Visiem labu veselību!

2020-12-01 10:19

Olala!: Zaldāti atgriežas ielās .

2020-12-01 10:37

Aivars Prusis: ,,Muuziku’’ pasuutiija Pasaules varenie un ilgi vairs nav jaagaida,potes jau celaa 😂👊👊👊

2020-12-01 10:51

Adelīna: Vai ļaudis, savulaik asarām acīs stāvot pie barikādēm, vēlējās militāru diktatūru?

2020-12-01 11:31

Super: To Adelīna: Es biju barikādēs. Esmu ļoti pārsteigts par cilvēku bezatbildību, kas tagad notiek. Esmu Latvijas pilsonis un pildīšu sava pilsoņa pienākumus, bez ierunām, lai nenodarītu ļaunu citiem cilvēkiem. Citi tagad nepilda savus pienākumus apzināti, un tas ir nepieņemami. Iznāk , ka apzināti nodara ļaunumu citiem cilvēkiem. Domājiet, ko darāt!!!!!!

2020-12-01 11:38

bāliņiem: Bruņojums iepirkts par miljoniem, NBS un mūsu brašie NATO sabiedrotie audzē vēderus ekskluzīvajās Ādažu kazarmās, jāizdomā, kā šos nodarbināt, jo nelietis Putins tik atliek un atliek Latvijas šturmēšanu. Tauta pieprasa - militāras bruņotas patruļas ielās, Abramsus Čakstes, Rožu un tirguslaukumos un arī pludmalē, kur vazājas ļaužu pūļi bez sertificētiem uzpurņiem. Tikai tā mēs glābsim mediķus no izdegšanas un liepājniekus no neizbēgamas nāves.

2020-12-01 11:43

Pans: Vienkārši apbrīnojami, cik viegli var manipulēt ar cilvēkiem !

2020-12-01 11:50

lauris: TAUTAS IENAIDNIEKU-ZAGLU VARAS,POLICIJAS UN POLITIKU SAEIMAA VISATLAUTIIBA UN NESODAAMIIBAS SAJUUTAS TURPINAAS.....TAUTA, JUS NESAPROTAT KA TIEKAT AR VIEN VAIRAK APSPIESTI UN IEROBEZOTI...IR VEL TRAKAAK KAA PIE PSRS LAIKA KGB....

2020-12-01 11:54

...: Kas te dara ļaunu citiem cilvēkiem, tas ,kas nēsā piespiedu kārtā netītu masku ,vai tas ,kas uzspiež to darīt ,kaut arī no tā nav nekāda labuma, gluži otrādi... kurš pirms un pēc maskas uzlikšanas nomazgā rokas?
Kurš tai ne reizi nepieskaras ,kamēr tā ir uz sejas?

2020-12-01 11:56

...: Tripetu perēklis, ...bet mēs taču nēsājam, ka tik sodu neuzliek...

2020-12-01 12:01

Vals: >Aivars Prusis
Tiešām domā, ka pasaules varenajiem tik vien tā doma prātā, kā visus sapotēt? Mēs visi jau esam potēti un pārpotēti un vēl viena pote neko nemainīs. Pasaules varenajiem interesē tie procenti, ko valstis katru gadu maksās par šajā laikā paņemtajiem aizdevumiem un jo ilgāk šis bardaks būs, jo augstāki tie būs.

2020-12-01 12:05

...: Ļaunu cilvēkiem dara mūsu valdība ,kura pieņem muļķigus aizliegumus grauj Latvijas ekonomiku un atstāj cilvēkus bez uzturlīdzekļiem...
Un dēļ ,kā?!
Dēļ ,kautkāda vīrusa ar kuru lielākā daļa izslimo bez simptomiem?!
Un tagad vēl grib vakcinēt pret kautko tādu!
Toties no vakcīnas liela jēga ielaidīs to indi no ,kā vairākas dienas būs jāmokās un pasargās tā tikai uz gadu?! Kas par murgu?!
No ,kā pasargās?! No bezsimptomu slimības?!
Pat saslimstot lielākajai daļai nav tā jāmokās, kā iepotējot vakcīnu...

2020-12-01 12:08

...: Valdība tik ilgi mūs apspiedīs un ieviesīs dažādus ierobežojumus, kamēr cilvēki sacelsies un izies ielās ,kā citās valstīs jau notiek...
Viņi pārbauda Latvijas iedzīvotāju pacietību...

2020-12-01 12:14

...: Jau tagad valdībā strādājošie izliekas par ārstiem...mediķiem liek lietot zāles ,ko vislasaules organizācija atzina par neefektīvām, ka tās var pat kaitēt cilvēka veselībai, bet Latvijas iedzīvotājiem tās nekaitē tā valdība izlēma...
Nauda tak iztērēta un ne mazā ,kautkur jau tā inde jāliek...
Mūsu valdība vienkārši ideāli rūpējas par savu tautu....īsti " tautas kalpi"

2020-12-01 12:22

Kaņepe: Beidzot saprātīgs valdības domu gājiens! Ja cilvēki nespēj savākties no laba prāta, tad ir drusku jāpalīdz.

2020-12-01 12:25

Grieta: Armija varētu nodrošināt medicīnas pakalpojumu. Armijas ārsti un hospitāļi taču ir paredzēti ĀRKĀRTAS SITUĀCIJAI, JEB ES KĻŪDOS???

2020-12-01 12:39

Super: Tie, kas te vaino valdību pie visām likstām, padomājiet ko jūs paši esat darījuši lietas labā ar darbiem nevis mutes virināšanu, vai esat tikai spējīgi apriet visu un visus. Domāju, ka šāds lēmums nebija viegli pieņemt, bet nav citas izejas savaldīt tos aģitātorus un mutes virinātājus, kurām domāšana nav pirmā vietā, bet tikai riešana.

2020-12-01 12:49

Super: Es arī nepiekrītu daudzām lietām, ko dara valdība, bet šis lēmums tagad ir vajadzīgs.

2020-12-01 13:14

Ilvija: Labs lēmums!Citādi tie vīrusa noliedzēji un noteikumu neievērotāji paliek pavisam bravūrīgi!Par pārkāpumiem pienākas sods un tas ir pilnīgi normāli.Redz pie kā ir novedusi atsevišķas sabiedrības daļas attieksme...Armija ielās...

2020-12-01 13:14

Juris Baismīgais: Lasot Super, Kaņepes u.c. valdības murgainās rīcības slavinošos komentārus, nāk atmiņā Staļina laika deportācijas, kad apzinīgie latvieši piekrītoši māja galvām, atbalstot PSRS un tautas ienaidnieku ģimeņu izsūtīšanu, sak, tas tiek darīts visas sabiedrības labā, valdība lemj pareizi un atbalstāmi! Situācija atkārtojas?

2020-12-01 13:26

Viņa: To Juris baismīgais: Es un mana ģimene bija izsūtīta uz sibīriju un tāpēc tagad esmu par šo lēmumu. Nevaru paciest tos tukšos vāvuļotājus un vārguļus, kas zin te tikai riet uz citiem.

2020-12-01 13:26

Sen: Bija Laiks!

2020-12-01 13:42

super: Iznāca, parakstījos ar mazmeitas niku " Viņa", viņa pirms manis kaut ko rakstīja, nenomainīju

2020-12-01 13:50

Leons: Pans ar mello kovidiotu eņģeli jau var iet uz liepajniekiem.lv redakciju un sākt lūgties, lai viņu savārstījumus nodzēš. Pirmajā dienā, kad šis stāsies spēkā gan jau dabūs iesniegumus policijā.

2020-12-01 14:07

Pēcis: Žetons Leonam! man ar līdzīga doma radās par tiem paniem un viņam līdzīgiem Coronas ateistiem

2020-12-01 14:10

Zz: Beidzot! Tie visi kovid-noliedzēji apdraud tautas drošību, un paši ir vainīgi pie tā, ka līdz ar melu izplatīšanu, tie izplata arī vīrusu. Sen tos vajadzēja sodīt, un pietiekoši bargi, lai nerunā te vairs muļķības. Kauns būt ar tādiem nejēgām vienā tautā.

2020-12-01 14:58

ēriks: komentāru rakstītāji tukši pļurkšķetaji

2020-12-01 15:29

Vals: Juri būtu jau nu pakaunējies pieminēt izsūtītos. Palikušie šobrīd ir tādā vecumā, kurus vīruss visvairāk skar. Un ja mana māte vēl būtu dzīva, viņa bez vilcināšanās gan uzliktu masku gan ievērotu citus nosacījumus, jo tas ir nekas salīdzinājumā ar Sibīriju.

2020-12-01 15:52

Jurîtis: Vai visi tie pani,vals un citi kuri nojūgušies no kovida propogandas un gaida armiju ielās. Raksta liepājniekos no vienas palātas traķenē?

2020-12-01 16:01

Vals: Varbūt ir otrādi un no traķenes raksta visi tie, kuriem ik no stūra rēgojas sazvērestības.

2020-12-01 16:40

IROK: Valdība tik ilgi mūs apspiedīs un ieviesīs dažādus ierobežojumus, kamēr cilvēki sacelsies un izies ielās ,kā citās valstīs jau notiek...
Viņi pārbauda Latvijas iedzīvotāju pacietību...

2020-12-01 17:16

Adelīna: Jebkura valdība ir tāda, kādu tauta pelnījusi. Jo iztapīgāki būsim, jo vairāk mūs spiedīs pie zemes. Arī tos, kuri sajūsminās par arvien lielākiem ierobežojumiem.

2020-12-01 18:33

Bravo!: Latviešiem neko nevajag ,spēka pakas dod sarkanā krustā ,no Eiropas krājumiem visi paēduši un apmierināti dzīve jauka .

2020-12-01 18:48

Munks: Visus covid-noliedzējus un tos kuri nenēsā maskas, izslēgt no medicīniskās aprūpes.
Ja saslimst, tad arī lai nelien uz slimnīcu.

2020-12-01 22:57

Adelīna: Armija pret savu tautu... Šermuļi skrien pār kauliem. Turklāt tauta armiju uztur ar saviem nodokļiem. Un daudzi šo ziņu uzņem kā pašsaprotamu...Tik tālu nu esam tikuši savā attīstībā!

2020-12-02 00:10

Leons: Diena, kad Adelīnai aizbrauca jumts 😀

2020-12-02 13:18

Loshara.: Irok - tev ka kaut kas cits nesaceļas, temuli?

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Šobrīd aktuāli

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz