Pirmdiena, 1. jūnijs Mairita, Bernedīne, Biruta
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Par ierobežojumu neievērošanu Liepājā noformēti seši protokoli

Par ierobežojumu neievērošanu Liepājā noformēti seši protokoli
Foto: Ita Cērmane
09.04.2020 06:00

Miks Kuncītis

"Kurzemes Vārds"

Kopš ārkārtējās situācijas izsludināšanas līdz 8. aprīlim Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Liepājas iecirknī noformēti seši administratīvā pārkāpuma protokoli par to, ka netiek ievēroti valstī noteiktie ierobežojumi par pulcēšanos un sociālo distancēšanos, “Kurzemes Vārdu” informēja Valsts policija.

Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Liepājas iecirkņa Kārtības policijas nodaļas priekšnieks Ingus Ukstiņš laikrakstam skaidroja, ka iedzīvotāji valstī noteiktos ierobežojumus kopumā ievērojot. Pārkāpumi tiekot konstatēti reti, un, ja tādi tomēr ir, tad ar cilvēkiem veic preventīvas pārrunas, izskaidrojot ierobežojumu mērķi. Tiesa, ja persona atkārtoti pārkāpj ierobežojumus, tad tiek uzsākta lietvedība vai sastādīts protokols.

“Brīvdienās policija pastiprināti kontrolēs ceļu satiksmi, kā arī skatīsies, lai tiktu ievēroti noteiktie ierobežojumi. Tiks pārbaudītas personas, kurām ir jāatrodas pašizolācijā, – Liepājas iecirkņa apkalpojamā teritorijā tādu ir vairāki simti. Tāpat policisti reaģēs uz informāciju par pārkāpumiem un turpināsies iedzīvotāju apziņošana pa skaļruņiem,” sacīja I. Ukstiņš.

Lieldienās liela daļa iedzīvotāju dodas uz baznīcām. “Kas attiecas uz dievnamiem, esam noskaidrojuši, kurās vietās kas tiek plānots, situācija ir izrunāta ar draudžu vadītājiem un mācītājiem, viņi ir informēti un solīja ievērot noteikumus. Lielākā daļa sacīja, ka klātienē pasākumu nebūs,” teica I. Ukstiņš.

To, vai iedzīvotāji ievēro piesardzības pasākumus, kontrolē arī Liepājas pilsētas Pašvaldības policija, kurai ierobežojumu neievērošanas gadījumā tāpat ir tiesības sastādīt administratīvā pārkāpuma protokolu, kas fiziskām personām var nozīmēt naudas sodu no 10 līdz 2000 eiro, bet juridiskām personām pat līdz 5000 eiro. “Vēl nevienu personu sodījuši neesam. Cilvēkus brīdinām un izskaidrojam distancēšanās nepieciešamību. Tāpat pierakstām brīdināto personu datus, proti, ja kāds no šiem cilvēkiem atkārtoti pārkāps likumu, tad jau tiks lemts par soda piemērošanu. Pagājušā nedēļā policisti pierakstīja 28 cilvēku datus, kas nebija ņēmuši vērā noteiktos ierobežojumus. Pārsvarā tie bija jaunieši,” skaidroja Pašvaldības policijas pārstāvis Kaspars Vārpiņš.

19 komentāri

2020-04-09 06:19

kuku: Cerams, ka brīvdienās pabrauks arī ārpus Liepājas robežām kāds - uz visām populārajām atpūtas vietām.

2020-04-09 07:29

Zzzzz: Kapec policija neko nedara ar jauniesies kuri katru vakaru gandriz generala baloxa iel pie 9 nama gala spele futeni. Vini tur ir ap 15 cilvekiem. Ja var pulceties baros lai iet uz skolu ja vini uzskata ka uz viniem neattiecas distancesanas.

2020-04-09 07:59

Bite: Tam ZZZZZZ telefona nr 110 pazvani !

2020-04-09 08:00

Bite: Ta nav 9 maja bet 11

2020-04-09 08:12

Ej zzzz: Pastučī. Tie jaunieši svaiga gaisā ir mazāk kaitīgi ka tu puteklainā nevēdinātā istabā. Bet daudz, arī mūsu infantīlā valdība to nesaprot. Viņi saprot tikai atkatus, sodīšanu un aizliegšanu

2020-04-09 08:29

Zzzzz: Vajadzes pastucisu tev nejautasu. Ka istaba varu but kaitigaks par viniem? Lauka ir ari citi cilveki ari ar svalu imunsistemu. Un sorry ta ir 11 maja. Speciali Bitei zinu ka 110 vp nmpd 113 vugd 112 numurus zinu nesatraucies tik loti.

2020-04-09 08:46

krokodails: Būtu labāk priecājies, ka jaunieši sporto, nevis sēž soc tīklos, vai dzer, narkojas un staigā zagdami. Tas tagad tiešām retums, ka jaunieši sporto.

2020-04-09 09:40

Totto: Prieksh tam jau sodus izdomāja, lai sodītu. Problēma atrisinājās, taa saucamie paarkaapumi jūtami mazinaas? 😁

2020-04-09 10:21

@ka,.: страна перепуганых идиотов...дятлы,только и умеют стучать и ныть

2020-04-09 11:10

nu bet: Baznīcas taču ir jāslēdz!!! Tur nedrīkst pulcēties cilvēki, jo tā ir publiska vieta! Arī okupācijas slavināšanas balagāns maijā ir jāaizliedz. Un uz visiem laikiem!
Taču savā privātīpašumā drīkstu darīt, ko gribu. Šādos gadījumos neviens policists savā privātīpašumā nav jāielaiš. Durvīs aizslēgtas un lai tik brauc tālāk!

2020-04-09 13:47

Aldonis: Stipri par maz. Vakar vakarpusē aiz Topa, Klaipēdas ielā, pie internātpalīgskolas vai kas nu tas ir, bij.bērnu dārzs, uz soliņa 5 pusaudži ālējās ilgu laiku, pēc tam alkoholiķu kompānijas pa 3. Nekādi 2 m.

2020-04-09 15:52

Petra: страна перепуганых идиотов...дятлы,только и умеют стучать и ныть

2020-04-09 19:46

to Petrai: Tad kraties prom no idiotu valsts, gaiss paliks tīrāks.

2020-04-09 20:37

tīram gaisam: Kur nu vel tīrāk? Metalurgs ir ciet, drīz udens attīrīšanas staciju izskalos jūrā, būs tev tīrs gaiss, būs.

2020-04-09 20:45

@ka,.: Tad kraties prom no idiotu valsts, gaiss paliks tīrāks.- воздух станет чище,если в стране не будет таких идиотов как ты,недобитый пережиток прошлого,когда отдали страну немцам и стучали сосед на соседа,латыш на латыша за кусок колбаски

2020-04-09 20:48

@ka,.: да и сейчас стучите из за трусости своей,что кому то пофиг и он гуляет,а стукачки жуют закупленную гречку,подтираются бумажкой и трусовато поглядывают в окно и стучат на все,что не такое как они

2020-04-09 22:28

Žanis Vieplis: @ka,.:, ko cepies vatistānas hronika? Tu tak joprojām vatistānai uzticīgs, brauc ar zazu, un atslaukies iekrātajās pravdās!!!

2020-04-10 08:40

Kremē: Jauniešiem nav vēlams cupoties, tā ir ļoti lielas iespējas inficēties. Palasiet cilvēki kas notiek pasaulē. Cilvēki mirst kā mušas. Labi jauniešiem par sevi vienalga, padomājiet par vecākiem, un vecvecākiem. Jūs riskējat palikt ar plaušu defektiem pēc tā, bet vecākiem, un vecvecākiem ir reālas iespējas zaudēt dzīvību.

2020-04-10 08:48

Kremē: Ko pastučī? Tas jums nav konfekti veikalā nozgt, kura pieder miljonāram, bet visa sabiedrība ir zem riska. Kurš tur tik pārliecinoši prot komentēt? Aliņus pardzerusies?

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: [email protected]), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz