Trešdiena, 5. augusts Osvalds, Arvils
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Par pandēmijas ziloni istabā – tikšanās ar “KPV LV” pārstāvjiem

Par pandēmijas ziloni istabā – tikšanās ar “KPV LV” pārstāvjiem
Uz tikšanos ar partijas "KPV LV" pārstāvjiem bija ieradušies vien ap desmit iedzīvotāju, no kuriem vairums bija sasēduši beidzamajās rindās, ieturot pamatīgu distanci no politiķiem. (Foto: Egons Zīverts)
18.06.2020 06:00

Ilze Ozoliņa

"Kurzemes Vārds"

Liepājas Latviešu biedrības nama kamerzālē sestdien notika atvērtā diskusija ar partijas “KPV LV” pārstāvjiem – šī politiskā spēka Saeimas frakcijas priekšsēdētāju Ati Zakatistovu, labklājības ministri Ramonu Petraviču, ekonomikas ministru Jāni Vitenbergu un Saeimas deputātu Ēriku Pucenu. Tikšanās centrālā tēma bija valsts atbalsta pasākumi pandēmijas seku mazināšanai.

Ievērojot fiziskās distancēšanās nosacījumus, krēsli kamerzālē bija izretināti, taču liepājnieki aizņēma tikai nelielu daļu sēdvietu, proti, uz diskusiju bija ieradušies vien ap desmit cilvēku.

“Tas zilonis istabā, kas šobrīd Latvijā notiek, protams, ir pandēmija. Tā atnākusi, visus izgrūstījusi, un šobrīd arī mēs šeit sēžam viens no otra zināmā attālumā,” tikšanās ievadā sacīja A. Zakatistovs, norādot, ka tagad lielais jautājums gan valdībā, gan partijā ir: kas tad notiek pēc tās tantes pandēmijas?

Lai arī pasaulē saistībā ar vīrusu tiekot apspriestas dažādas konspirācijas teorijas, “KPV LV” Saeimas frakcijas priekšsēdētājs atzīmēja, ka viņam kā Finanšu ministrijas parlamentārajam sekretāram svarīgi tikai, cik naudas ir valsts kasē un kādā veidā tā varētu tikt izmantota, lai “darītu labas lietas mūsu cilvēkiem”.

Lai arī valsts budžeta ieņēmumi šogad, visticamāk, būs mazāki, nekā sākotnēji plānots, atšķirībā no 2008. gada krīzes šīs dižķibeles dēļ visiem, kas saņem naudu no budžeta – pensionāriem, ugunsdzēsējiem, policistiem utt. –, ienākumi nesamazināšoties.

“Kopējais stāsts pēc tās tantes pandēmijas atnākšanas ir stabilizācija, pārorientācija un atgriešanās pie izaugsmes,” atzīmē A. Zakatistovs.

Drošības spilvens no valsts

Labklājības ministre R. Petraviča klātesošajiem skaidroja ministrijas paveikto krīzes seku mazināšanai. Vispirms ieviests krīzes pabalsts, ko izmaksā pašvaldība, bet daļēji finansē valsts, tad sekoja dīkstāves pabalsts, kura izmaksas nosacījumi vairākkārt mainīti, nosakot tā zemāko slieksni 180 eiro apmērā. Dīkstāves un krīzes pabalsta saņēmējiem noteikta arī 50 eiro piemaksa par bērnu, par kuru vienam no vecākiem ir tiesības uz nodokļa atvieglojumu, un cits atbalsts.

“Labklājības ministrijai jābūt plānam par to, kas darāms tajā brīdī, kad 30. jūnijā beigsies dīkstāves pabalsts,” par nākamo soli klāstīja labklājības ministre, norādot, ka tā vietā uzņēmumiem piedāvās daļēji subsidētās darba vietas. “Ja uzņēmums būs spējīgs radīt jaunu darba vietu, pieņemot darbā bezdarbnieku, tad Labklājības ministrija subsidēs pusi no darba algas, bet ne vairāk kā 430 eiro mēnesī. Tas arī noteikti dos atspaidu tiem uzņēmumiem, kuri varbūt bija apturējuši darbību un tagad pamazām sāk to atjaunot, sevišķi nozarēs, kas saistītas ar tūrismu, ēdināšanu un viesmīlību. Tiem būs iespēja trīs mēnešus saņemt sociālo spilvenu no valsts puses.”

Tikmēr, tiekoties ar Liepājas pašvaldības vadītājiem, R. Petraviča pārrunājusi jautājumu par algoto pagaidu sabiedrisko darbu programmas paplašināšanu. Liepāja ieinteresēta iegūt vairāk šādu darba vietu, jo dalībai programmā šeit ir liels pieprasījums. Ministre norāda, ka programmas dalībnieki varēs veikt ne tikai teritorijas sakopšanu, bet viņi tiktu iesaistīti arī sociālajā jomā, piemēram, strādāt pansionātos, kļūt par to iemītnieku pavadoņiem, palīdzēt saturīgi pavadīt brīvo laiku utt. Papildu darba vietas vasarā Liepāja vēlas arī skolēniem, un arī šo jautājumu ministre solījās risināt.

R. Petraviča arī informēja, ka ministrija “puslīdz vienojusies” ar Latvijas Pašvaldību savienību, ka tiks celts garantētā minimālā ienākuma līmenis no līdzšinējiem 64 eiro uz 80 eiro, arī trūcīgās personas ienākumu līmenis tiks palielināts līdz 180 eiro.

Nākamā gada budžetā ministre rosināšot palielināt minimālās vecuma pensijas aprēķina bāzi. Līdz ar to celtos gan minimālās vecuma pensijas, gan invaliditātes pensijas, gan sociālā nodrošinājuma pabalsts. “Tā ir mana prioritāte numur viens,” atzīmēja ministre, apstiprinot, ka šoruden gaidāma arī pensiju indeksācija, taču indekss būs zināms vien septembrī.

Ministre arī mudināšot daudz straujāk celt pensiju neapliekamo minimumu: “Rosināšu to celt līdz 500 eiro, bet nu redzēs, kā mums veiksies sarunās ar pārējiem koalīcijas partneriem.”

A. Zakatistovs iestarpināja, ka par katru jautājumu valdībā notiek “reāla kauja, jo visi grib naudu”.

Maskas no savējiem

Ekonomikas ministrs J. Vitenbergs izklāstīja savu nostādni – līdzekļus novirzīt, nevis lai iegūtu savu politisko kapitālu, bet gan atbalstītu vietējos ražotājus un eksportētājus, to skaitā palīdzot ražotājiem sejas masku sertificēšanā. “Bija jautājums, kāpēc mēs pērkam Ķīnā, ja šeit uz vietas ražo maskas. Taču tur, kur ir runa par medicīnu, sākas visas problēmas ar sertifikāciju.”

Ministrs skaidro, ka Latvijā nav laboratorijas, kas drīkst sertificēt medicīniskās maskas, līdz ar to sertifikācija aizņem ilgu laiku. “Ceru, ka mēs kā valsts spēsim nodrošināt, ka nākamajā krīzes periodā mums nebūs jātērē šis ilgais laiks un maskas varēsim pirkt no savējiem,” sacīja J. Vitenbergs.

Saeimas deputāts Ē. Pucens diskusijā skāra administratīvi teritoriālās reformas aktualitātes, paužot gandarījumu, ka izdevies noturēt iniciatīvu un Liepāja attīstās kā valstspilsēta atsevišķi no jaunizveidotā Dienvidkurzemes novada.

“Reforma patiešām valstī ir vajadzīga, jo esam redzējuši, kā tiek būvēti baseini mežos, tie nav noslogoti, un valsts pārvalde funkcionē neefektīvi.”

Tikšanās noslēgumā liepājniekiem bija iespēja uzdot jautājumus “KPV LV” pārstāvjiem, taču šo iespēju izmantoja tikai viens uzņēmējs, izsakot neapmierinātību ar dīkstāves pabalsta nosacījumiem. Taču, ņemot vērā, ka šie nosacījumi vairākkārt mīkstināti, politiķi mudināja uzņēmēju mēģināt tam pieteikties atkārtoti.

4 komentāri

2020-06-18 09:02

zz top: 4 cilveki atnaca pastities uz siem klauniem ;)

2020-06-18 09:02

jee: nu ko atkal driz bus velesanas jasak reklameties lai cilvekiem saktu skalot smadzenes jo kpv jau redz ka ziepes bus cerams ka cilveki bisku padomas par ko balsot

2020-06-18 15:40

rakaris:): zolotoj ti moj čelovek , vsjo o naroģe , vsjo o naroģe dumaješ , tautas nederīgākā daļa atvesti uz liepāju brīnīties !!

2020-06-18 21:41

cirks!: par šitiem tač sabalsoja tie,kas meklē laimes lāci.....paļauties uz ,,jauniem spēkiem,,.....ha ha ha....

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz