Ceturtdiena, 17. jūnijs Artis, Artūrs
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Uzticamas un aktuālas ziņas šajā laikā ir ļoti svarīgas!

Piesakies paziņojumiem un esi informēts par būtiskākajiem notikumiem Liepājā!

Pieteikties

Par šā brīža prioritāti izvirza uzņēmējdarbību

Par šā brīža prioritāti izvirza uzņēmējdarbību
25.05.2009 15:15

Jautājuma/atbilžu cikla ietvaros, politiskās partijas ir nosaukušas trīs nozares, kuras izvirza par prioritārām, kā arī min tajās galvenos veicamos darbus.

 

Pilsoniskā savienība/Kristīgi demokrātiskā savienība

1. Ekonomika: esošo darbavietu saglabāšana un radīšana; uzņēmējdarbības atbalsts (sevišķi mazo un vidējo, jauno projektu un ideju realizācijas atbalsts); nodokļu atlaides, telpu nomas maksas samazināšana uzņēmējiem. Jaunas darbavietas var rasties, pašvaldībai ieguldot tūrisma jomā, izveidojot infrastruktūru, lai tūrisms strādātu Liepājā visu gadu, ne sezonāli!

2. Sociālā sfēra un veselības aprūpe: nepieļaut sociālo haosu, sekot līdzi katram liepājniekam, palīdzot pārvarēt problēmas un grūtības. Cik veseli būsim, tik spējīgi būsim celt un attīstīt!

3. Investēt jaunatnes un nākamās paaudzes izglītošanā un audzināšanā. Šodienas politiķu vietā ir jānāk jauniem, spējīgiem un izglītotiem cilvēkiem.

Osipova partija

1. Komunālā saimniecība. Veikt komunālo pakalpojumu tarifu aprēķināšanas kontroli pašvaldības uzņēmumos (SIA “Vecliepāja”, “Jaunliepāja”, “Liepājas enerģija” un citos); nodrošināt pilsētas ceļu seguma remonta līgumu noslēgšanu ar tiem uzņēmumiem, kuri ir spējīgi piestādīt ekonomiski pamatotus darbu izcenojumus, ka arī nodrošināt ilggadēju garantiju paveiktajiem darbiem.

2. Uzņēmējdarbība. Nodrošināt ražošanas un tranzīta attīstību, piesaistot Krievijas Federācijas un Baltkrievijas Republikas investorus.

3. Iedzīvotāju un pilsētas pašvaldības komunikācijas nodrošināšana. Pirms domes lēmumu pieņemšanas, jautājumos, kuri skars iedzīvotāju vairākuma intereses, organizēt obligāto sabiedrisko apspriešanu vai konsultācijas ar iedzīvotājiem.

Sabiedrība citai politikai   

Nevēlamies strikti nodalīt tikai trīs nozares, kuras izvirzīt par prioritārām, jo jāpanāk solidārs atbalsts visiem Liepājas uzņēmējiem. Akcentus, pēc to nozīmīguma, liksim uz:
Ostas darbību un ar to saistītiem uzņēmumiem. Aktualizēsim SEZ marketinga politiku un informācijas pieejamību;
Atbalsts tekstilrūpniecībai, lēmumprojekta sagatavošana par nodokļu atlaidēm, ar nosacījumu, ka uzņēmumā tiek saglabātas darbavietas;
–  Sadarbība ar “Liepājas metalurgu”, palīdzēsim apgūt nepieciešamos resursus rūpnīcas darbības nodrošināšanai.    

LPP/LC

1. Darbs. Jaunu darbavietu radīšana, mazinot birokrātiskos šķēršļus, pieņemot jaunu un pilnīgu pilsētas attīstības plānu, precizējot un novēršot subjektīvismu būvnoteikumos. Jāpiesaista pilsētai investīcijas.

2. Ģimene. Jārūpējas par vides uzlabošanu pilsētā: bērnudārzu pietiekamība, skolu, augstskolu kvalitāte un kreativitāte, atpūtas un sporta pasākumu pieejamība un  attīstība, drošība, siltuma, ūdens un citu pakalpojumu, ko sniedz pilsēta, kvalitāte un maksas pieejamība. Īpaši aktuāli ir risināt sociālos jautājumus.

3. Mājas. Jāiestājas par vienīgā mājokļa saglabāšanu ģimenēm, kuras skārusi dižķibele. Jāattīsta pilsētas infrastruktūru. Jāatbalsta tie, kas veido pilsētas kultūrvidi: teātri, mūzikas skola, mākslas skola, simfoniskais orķestris, mākslinieki utt.

Liepājas partija

Jāatbalsta nozares, kuras spēj uzlabot ekonomisko situāciju un veicināt nodarbinātību. Vienlīdz svarīga ir veselības, kultūras un sporta jomu attīstība.

1. Uzņēmējdarbība – ES nauda pilsētas saimniecības sakārtošanai, biznesa infrastruktūras izveide Karostā un Pulvera ielā, atbalsts lielajiem uzņēmumiem un MVU ideju līdzfinansēšana, jaunu ideju atbalsts biznesa inkubatoros, energoefektivitātes projektu īstenošana u.c.

2. Izglītība – atbalsts visu līmeņu izglītības sistēmas attīstībai, kas pamatota ar Liepāja pilsētas un reģiona attīstības prioritātēm.

3. Sociālais atbalsts – piemērots sociālais atbalsts grūtībās nonākušajiem, sociālās aprūpes mājās nodrošināšana, pagaidu algoto darbavietu izveide, sociālo mājokļu programmas turpināšana. 

LSDSP/Apvienība “Liepājas attīstībai” 

1. Sociālās palīdzības un sociālo pakalpojumu nozare.
Nepieciešams  panākt, lai personām, kuras nav spējušas iekļūt vai atgriezties darba tirgū, un kurām nav iztikas līdzekļu, būtu iespējas saņemt pietiekamus resursus un sociālo palīdzību atkarībā no konkrētas situācijas

2. Uzņēmējdarbības veicināšana.
Biznesa inkubatora aktīva darbība. Palīdzēt  uzņēmējiem realizēt jaunus projektus. Samazināt birokrātiju domē. Palīdzēt grūtībās nonākušiem uzņēmumiem.

3. Pilsētas infrastruktūras sakārtošana.
Maksimāli jāpiesaista Eiropas strukturālie fondi.

Tautas partija

1. Uzņēmējdarbība:
Piesaistīsim ES un citu ārējo finansējumu, radot darbavietas.
Mazināsim birokrātiskos šķēršļus.
Padziļinot ostu, palielināsies tās kapacitāte un ieņēmumi.

2. Izglītība:
Turpināsim celt skolu prestižu, piesaistīsim bērnus, nodrošinot darbu skolotājiem.
Izveidosim valsts un pilsētas ģimnāzijas.
Katru gadu uzcelsim pa bērnudārzam.

3. Kultūra:
Veicināsim Liepājā lielu kultūras un sporta pasākumu norisi, kas dos ieņēmumus pilsētai, viesnīcām u.c. un nodrošinās ar darbu.

TB/LNNK

1. Siltumapgāde. Domei ir jāpieprasa “Liepājas enerģijas” Regulatoram iesniegto aprēķinu pamatojums. Nekavējoties neatkarīgiem ekspertiem jāpasūta “LE” ražošanas ekonomiskie, organizatoriskie un tehniskie rādītāji. Domei drastiski jākontrolē p.u. “Vecliepāja”, bet jo īpaši “Jaunliepāja” darbs ar ēku siltummazglu regulēšanu.

2. Sociālā aizsardzība. Saglabāt darbavietas ar pašvaldību saistītos uzņēmumos, samazinot atalgojumu.  Bez maksas un operatīvi piešķirt mazdārziņus. Iesaistīt bezdarbniekus malkas sagatavošanā.

3. Drošība. Pašvaldības policijas funkcionālais audits. Katrā mācību iestādē policijas dežurantu. Iesaistīt brīvprātīgus pilsoņus kārtības uzturēšanā Liepājā      

Jaunais laiks

1. Sekmēsim neatliekamo pasākumu realizāciju, lai veicinātu uzņēmējdarbības attīstību:
veicināsim birokrātisku šķēršļu mazināšanu;
veicināt ražošanas attīstību un esošo darbavietu saglabāšanu;
sekmēsim Liepājas zinātnes inovācijas parka sadarbību ar uzņēmējiem;

2. Iestājamies par mājokļu pakalpojumiem, kuri nebūtu kā slogs tās iedzīvotājiem:
veicināsim alternatīvu enerģijas iegūšanas veidu izmantošanas iespējas pilsētā, nodrošinot mājokļu īpašniekiem tiesības izvēlēties siltuma piegādātājus;
atbalstīsim dzīvojamo māju rekonstrukciju un renovāciju, samazinot siltuma enerģijas patēriņu;

3. Atbalstīsim centienus samazināt sociālās atstumtības un nabadzības riska faktorus un brīvi pieejamu veselības aprūpi visiem liepājniekiem, mazinot birokrātijas slogu:
veicināsim sociālās krīzes centra izveidi un uzticības tālruņa ieviešanu Liepājā;
sekmēsim cilvēku ar īpašām vajadzībām integrēšanu sabiedrībā;
iesaistīsim pašvaldību valstiski svarīgā jautājumā par veselības obligāto profilaktisko apskašu ieviešanu liepājniekiem pieejamā formā;

Šobrīd aktuāli

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz