Otrdiena, 16. jūnijs Justīne, Juta
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Aptauja: Atbalsts Herisai un Trampam teju vienāds

Amerikāņu vidū, kas sliecas balsot gaidāmajās prezidenta vēlēšanās, 48% atbalsta demokrātu kandidāti Kamalu Herisu, bet 47% republikāni Donaldu Trampu, konstatēts telekanāla CNN un pētījumu centra SSRS aptaujā.

Aptauja: Atbalsts Herisai un Trampam teju vienāds
Ilustratīvs (Foto: shutterstock.com)
25.09.2024 12:04

LETA

2% grasās balsot par libertariāni Čeisu Oliveru, bet 1% par Zaļo partijas kandidāti Džilu Stainu.

Herisas un Trampa atbalstītāju vidū dominē pozitīvs atbalsts kandidātam.

Trampa atbalstītāju vidū 72% apliecinājuši, ka viņi republikāņu kandidātu atbalsta tāpēc, ka ir par Trampu, nevis tāpēc, lai balsotu pret Herisu.

Savukārt Herisas atbalstītāju vidū 60% pauduši, ka viņu izvēle ir par Herisu, nevis pret Trampu.

Šāda nostāja iezīmē attieksmes maiņu, salīdzinot ar situāciju vasaras sākumā.

Jūlijā CNN valsts mēroga aptaujā, kas tika veikta drīz pēc tam, kad prezidents Džo Baidens bija no vēlēšanu cīņas izstājies, bet Herisa paziņojusi par kandidēšanu uz demokrātu nomināciju, Herisas atbalstītāji bija sadalījušies vienādās daļās starp tiem, kas Herisu pamatā atbalsta, jo ir pret Trampu, un tajos, kas Herisu atbalsta pašas Herisas pēc.

Senākās aptaujās Baidena atbalstītāji bija pauduši, ka atbalsta Baidenu pamatā tāpēc, ka ir pret Trampu.

Atbalsts neatkarīgo vēlētāju vidū šobrīd abiem kandidātiem ir teju vienāds. 45% atbalsta Herisu, bet 41% Trampu.

58% balto vīriešu grasās balsot par Trampu, bet 35% par Herisu. Savukārt balto sieviešu vidū 50% atbalsta Trampu, bet 47% Herisu.

Par 30 gadiem jaunāku potenciālo vēlētāju vidū 55% atbalsta Herisu, bet 38% Trampu.

Melnādaino vidū 79% atbalsta Herisu, bet 16% Trampu, savukārt latīņamerikāņu vidū šī attiecība ir 59 pret 40 par labu demokrātu kandidātei.

Šobrīd aktuāli

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz