Sestdiena, 20. jūnijs Rasa, Rasma, Maira
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Baidens plāno publiskus pasākumus, lai kliedētu bažas par savām spējām pildīt prezidenta pienākumus

ASV prezidents Džo Baidens tuvākajās dienās tiksies ar Kongresa līderiem un demokrātu gubernatoriem, sniegs interviju televīzijai un rīkos preses konferenci, lai novērstu pieaugošās bažas par savām spējām pildīt prezidenta pienākumus pēc katastrofālā snieguma pagājušās nedēļas debatēs ar republikāņu kandidātu Donaldu Trampu, otrdien paziņoja Baltais nams.

Baidens plāno publiskus pasākumus, lai kliedētu bažas par savām spējām pildīt prezidenta pienākumus
Foto: AP Photo/Evan Vucci
03.07.2024 11:33

LETA

Atslēgvārdi

“Mēs patiešām vēlamies pāršķirt lappusi šajā jautājumā,” uzsvēra Baltā nama preses sekretāre Karīna Žanpjēra, komentējot aicinājumus Baidenam izstāties no cīņas par Balto namu, lai dotu iespēju citam demokrātu kandidātam. 

Žanpjēra sacīja, ka Baidena neveiksmīgā dalība debatēs skaidrojama ar to, ka viņš bijis saaukstējies. Debašu laikā Baidens ne reizi vien ieklepojās. 

Baidens vēlēšanu kampaņas pasākumā otrdien teica, ka viņa sliktajā sniegumā debatēs vainojama laika zonu maiņa, jo viņš pirms tam devies uz Eiropu.

“Es nebiju pārāk gudrs. Es nolēmu pāris reizes apceļot pasauli,” ironizēja ASV prezidents.

Viņš sacīja, ka jautājumā par ceļošanu neesot klausījis savu personālu un pajokoja, ka debašu laikā “aizmidzis uz skatuves”.

Pēc tam, kad telekanāla CNN rīkotajās debatēs ceturtdien 81 gadu vecais Baidens bieži minstinājās, pārteicās un zaudēja domas pavedienu, pastiprinājušās bažas, vai viņš spētu nostrādāt vēl vienu četru gadu amata termiņu.

Demokrātu partijas ziedotāju vidū un Kapitolijā pieaug satraukums par to, vai Baidens spēs uzvarēt Trampu vēlēšanās novembrī, aģentūrai AP sacīja par demokrātu iekšējām diskusijām informēti avoti. 

Ir daudz jautājumu, vai Baidena sniegums debatēs uzskatāms tikai par atsevišķu gadījumu.

Divi cilvēki, kas ir kopā ar prezidentu aiz slēgtām durvīm, aģentūrai AP pastāstīja, ka Baidens bieži izsakās precīzi un koncentrēti, taču mēdz būt arī brīži, īpaši vakarā, kad viņa domas šķiet juceklīgas, viņš pārtrauc teikumu vidū vai šķiet apjucis. Šie cilvēki ar AP runāja ar nosacījumu, ka tiks saglabāta viņu anonimitāte.

Baidenu neizstāties no vēlēšanu cīņas mudinājusi arī viņa ģimene.

Baltais nams informēja, ka Baidens tuvākajā laikā tiksies ar Kongresa līderiem un trešdien viņam būs tikšanās ar štatu gubernatoriem no Demokrātu partijas. Piektdien Baidens sniegs interviju telekanālam ABC.

Prezidentam arī plānoti braucieni uz Viskonsinas štatu piektdien un Filadelfiju svētdien. Savukārt nākamajā nedēļā viņš rīkos preses konferenci NATO samita laikā Vašingtonā.

Šobrīd aktuāli

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz