Ceturtdiena, 11. jūnijs Mairis, Ingus, Vidvuds
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Bēgot no karstuma, ceļotāji izvēlas atpūsties ziemeļos

Floridas iedzīvotāja Ketija Pafunda lasa grāmatas un pēta kartes, plānojot nākamvasar doties ceļojumā uz Norvēģiju, bet ieipriekšējos divos gados viņa apmeklēja Aļasku, Jūtu, Minesotu un Islandi.

Bēgot no karstuma, ceļotāji izvēlas atpūsties ziemeļos
Foto: nclhltd.com
16.08.2024 12:40

liepajniekiem.lv

“Mums patīk vasaras mēnešos aizbēgt uz vēsākām vietām, jo mājās vasarā došanās ārā līdzinās pirtī iešanai,” saka 69 gadus vecā pensionāre, kura dzīvo Tampā. “Floridā šobrīd ir šausmīgi karsts,” viņa paskaidro.

Savvaļas ugunsgrēki un karstuma viļņi šovasar mudinājuši vairāk ceļotāju doties atvēsinājumos, kā, pārdēvējot atvaļinājumus, šādus braucienus dēvē tūrisma nozare, uz Ziemeļeiropu un Aļasku.

22. jūlijs bija karstākā diena pasaulē, un daži zinātnieki apgalvo, ka 2024. gads varētu pārspēt 2023. gadu kā karstākais gads.

Tūrisma kompānijas to ir pamanījušas. Kruīzu operatori, viesnīcnieki un aviokompānijas veido jaunus maršrutus, lai apmierinātu pieaugošo pieprasījumu pēc mērenas temperatūras galamērķiem.

Aviokompānija “Norwegian Air” jūlijā paziņoja, ka tā izveidojusi 10 jaunus maršrutus starp Norvēģijas ziemeļiem un Eiropas pilsētām.

“Mēs esam sajūsmā par pieaugošo interesi par ziemeļu galamērķiem Eiropā,” saka “Norwegian Air” izpilddirektors Geirs Karlsens.

Savukārt “Norwegian Cruise Line Holdings” izveidojis jaunus kruīzu kuģu maršrutus sešiem kuģiem Aļaskā, Kanādā un Jaunanglijā 2026. gada vasarai.

Arī “Royal Caribbean Group” šovasar palielināja savu klātbūtni Aļaskā.

“Klimata ietekme uz ceļojumu nozari ir ļoti pakāpeniska, nevis liek uzņēmumam veikt straujas pārmaiņas,” saka kapitāla analītiķis Patriks Šolzs.

“Uzņēmumi tam pakāpeniski pielāgojas, dažiem to darot ātrāk nekā citiem.”

Amerikā iekšzemes aviopārvadājumu skaits uz Aļasku šovasar palielinājās par 10% salīdzinājumā ar iepriekšējā gada atbilstošo periodu, ko noteica 30% pieaugums no Dalasas, Teksasā. Šajā štatā jau kopš maija valda liels karstums.

“Airbnb” 2024. gada pirmajā pusē reģistrēts par 15% vairāk rezervāciju nekā 2024. gada pirmajā pusē, salīdzinot ar iepriekšējā gada attiecīgo periodu.

Pieaugošais pieprasījums pēc vēsākiem galamērķiem nav mazinājis ceļojumus arī uz siltajām valstīm.

Dienvideiropas galamērķi joprojām ir ļoti pievilcīgi – ārzemju ceļotāju skaits jūnijā Dienvideiropā pieauga par 8% salīdzinājumā ar iepriekšējā gadu, viņš norāda.

Drēgnās Apvienotās Karalistes ceļotāji joprojām iecienījuši siltus Vidusjūras galamērķus, taču pievilcīgākas kļūst nevis vasaras, bet pavasara un rudens sezona.

“Cilvēki ceļo agrāk un vēlāk gadā, daļēji tāpēc, ka augusts ir pārāk karsts,” sacīja Šons Tiptons, Apvienotās Karalistes ceļojumu aģentu grupas ABTA pārstāvis.

To apliecina tas, ka Itālijas viesnīcu noslogojums martā un maijā ir dubultojies.

Šobrīd aktuāli

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz