Grieķija pastiprinās migrācijas ierobežojumus
Grieķija plāno atcelt noteikumu, kas ļauj nelegālajiem imigrantiem pēc septiņiem valstī nodzīvotiem gadiem pieteikties uzturēšanās atļaujām, ceturtdien paziņojis migrācijas ministrs Makis Voridis.
LETA
“No šī brīža ikviens, kurš Grieķijā uzturas nelegāli, nekad netiks legalizēts, nekad nesaņems uzturēšanās atļauju,” paziņoja Voridis. Ministrs atgādināja, ka katru gadu Grieķijā nelegāli ieceļo aptuveni 55 000 līdz 65 000 cilvēku, no kuriem pusei tiek piešķirts patvērums.
Policija pagājušajā gadā aizturēja 74 000 nelegālo imigrantu, bet varēja izraidīt tikai 2500, viņš piebilda. Lai izvairītos no izraidīšanas, aizturētie bieži melo par savu izcelsmes valsti, tādējādi paildzinot procesu par vairākiem mēnešiem, norādīja Voridis.
Jaunais likumprojekts, ko trešdien apstiprināja valdība, paredz cietumsodu līdz pieciem gadiem par nelegālu ieceļošanu un uzturēšanos, paziņoja ministrs.
Parlamentā balsojums par likumprojektu paredzēts jūnijā, un tas, visticamāk, tiks apstiprināts.
Likumprojekts arī paredz pagarināt administratīvo arestu pirms deportācijas līdz maksimums diviem gadiem. Pašreiz tas ir maksimums 18 mēneši.
Taču nelegālajiem imigrantiem tiks dota iespēja brīvprātīgi atgriezties savās izcelsmes valstīs, tādējādi izvairoties no sankcijām, pavēstīja Voridis.
Viņš arī paziņoja, ka līdz jūlijam tiks prezentēti jauni noteikumi legālās migrācijas veicināšanai.
Saskaņā ar Grieķijas Bankas aplēsēm valstī trūkst aptuveni 200 000 darba ņēmēju.