Ceturtdiena, 2. februāra Spīdola, Sonora
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Karš Ukrainā: 1. decembris

Ukraina turpina aizsargāt savu zemi pret agresori Krieviju.

Karš Ukrainā: 1. decembris
Foto: Scanpix
Foto: Scanpix
01.12.2022 00:02

LETA

Jaunākā informācija:

22:20 Samazinājies to krievu skaits, kas atbalsta Krievijas uzsākto karu pret Ukrainu, liecina slēgtā aptauja, kuras rezultāti nonākuši tīmekļa izdevuma “Meduza” rīcībā.

Saskaņā ar aptauju, kuru pēc Kremļa pasūtījuma veicis Federālais apsardzes dienests (FSO) un kuras rezultāti paredzēti tikai iekšējai lietošanai, 55% krievu iestājas par miera sarunām ar Ukrainu, bet kara turpināšanu atbalsta tikai 25% respondentu.

Tas visumā sakrīt ar tās aptaujas rezultātiem, kuru oktobrī veica neatkarīgais sabiedriskās domas pētniecības uzņēmums “Levadas centrs”.

Saskaņā ar to 57% aptaujāto izteikušies ka atbalsta vai drīzāk atbalsta miera sarunas, bet kara turpināšanu atbalstījuši 27%.

Kā liecina FSO slēgtās aptaujas, atbalsts karam sarucis īpaši pēdējā laikā. Vēl jūlijā par mieru ar Ukrainu iestājās tikai 30% krievu.

Kā izteikušies divi no “Meduza” avotiem, kas ir tuvu stāvoši diktatora Vladimira Putina administrācijai, šī iemesla dēļ Krievijas varasiestādes plāno ierobežot atklāto aptauju skaitu, kurās tiek uzdoti jautājumi par respondentu attieksmi pret karu.

21:51 ASV prezidents Džo Baidens pirmo reizi pēc Krievijas atkārtotā iebrukuma Ukrainā ceturtdien paziņojis, ka ir gatavs runāt ar diktatoru Vladimiru Putinu, ja tas patiesi vēlas izbeigt karu.

“Esmu gatavs runāt ar Putinu, ja viņš patiesi izrāda ieinteresētību, kas apliecina, ka viņš meklē veidu, kā izbeigt karu. Pagaidām viņš to nav darījis,” kopīgajā preses konferencē ar Francijas prezidentu Emanuelu Makronu norādīja Baidens.

Savukārt Makrons, kas ieradies vizītē ASV, pauda apņēmību sniegt Ukrainai vēl lielāku atbalstu un solīja neizdarīt uz Kijivu spiedienu, lai tā pret savu gribu uzsāktu ar Krieviju miera sarunas.

“Mēs nekad neaicināsim ukraiņus pieņemt tiem nepieņemamus kompromisus,” preses konferencē Baltajā namā uzsvēra Elizejas pils saimnieks.

Viņš piebilda, ka Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis esot izrādījis “patiesu gribu” iet miera ceļu.

“Mūsu uzdevums ir ar viņu sadarboties,” norādīja Makrons.

21:37 Vācijas piedāvājums nosūtīt Polijai raķešu sistēmas “Patriot” joprojām ir spēkā, ceturtdien apliecināja Vācijas kanclers Olafs Šolcs.

“Mūsu piedāvājums Polijai joprojām ir spēkā nemainīgs. Mēs esam gatavi stiprināt Polijas drošību, izvietojot tur “patriotus”,” sacīja Šolcs, runājot līdzās NATO ģenerālsekretāram Jensam Stoltenbergam.

Berlīne piedāvājusi izvietot sistēmas “Patriot” Polijā, lai uzlabotu Polijas pretgaisa aizsardzību pēc tam, kad 15.novembrī Polijas Pševodovas ciemā sešus kilometrus no Ukrainas robežas nokrita un eksplodēja nomaldījusies Ukrainas pretgaisa aizsardzības raķete, kas bija raidīta pret Krievijas raķeti.

Polijas aizsardzības ministrs Mariušs Blaščaks 23.novembrī tviterī paziņoja, ka ir nosūtījis Berlīnei ierosinājumu izvietot Vācijas pretgaisa aizsardzības sistēmas “Patriot” Ukrainā, ņemot vērā jaunos Krievijas raķešu uzbrukumus Ukrainas enerģētikas infrastruktūrai.

Citas NATO valstis izturas atturīgi pret šāda soļa apstiprināšanu, bažījoties, ka Krievija to varētu uzskatīt par eskalāciju.

Sistēmas “Patriot” ir daļa no NATO integrētajām pretgaisa aizsardzības sistēmām un iecerētas izmantošanai NATO teritorijā.

Lai tās izvietotu valstī ārpus NATO, būtu nepieciešamas sarunas ar citām alianses valstīm.

Stoltenbergs sacīja, ka NATO turpinās sarunas par sistēmu “Patriot” nodrošināšanu Ukrainai, vienlaikus uzsverot, ka šim jautājumam nevajadzētu aizēnot nepieciešamību nodrošināt Ukrainai vairāk pretgaisa aizsardzības ieroču.

“Ir nepieciešama munīcija jau esošajām sistēmām, ir nepieciešamas rezerves daļas un tehniskā apkope,” sacīja alianses vadītājs.

Stoltenbergs arī aicināja turpināt atbalstu Ukrainai un to palielināt.

“Mēs nedrīkstam Krieviju novērtēt par zemu. Krievijas raķetes un lidroboti turpina gāzties uz Ukrainas pilsētām, mierīgajiem iedzīvotājiem un kritisko infrastruktūru, ziemai sākoties, radot neizmērojamas cilvēciskās ciešanas.”

“Nevar būt paliekoša miera, ja agresors uzvar. Ja apspiešana un autokrātija gūst uzvaru pār brīvību un demokrātiju. Tāpēc labākais veids, kā atbalstīt mieru, ir atbalstīt Ukrainu,” norādīja NATO ģenerālsekretārs.

18:39 Francijas prezidents Emanuels Makrons ceturtdien pavēstījis, ka drīzumā runās ar Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu, paužot cerību, ka sarunas par kara izbeigšanu Ukrainā “joprojām ir iespējamas”.

Vizītes gaitā Vašingtonā Makrons paziņoja, ka plāno runāt ar Putinu “tuvāko dienu laikā”.

“Es vispirms gribu veikt šo valsts vizīti un risināt dziļas diskusijas kopā ar ASV prezidentu Džo Baidenu un mūsu komandām,” telekanālam ABC sacīja Francijas prezidents.

Makrons vairākas reizes sazinājies ar Putinu, kas Rietumos kļuvis par pāriju pēc tam, kad februārī sāka pilna mēroga karu pret Ukrainu.

“Mana pārliecība un mana pragmātiskā pieeja ir, ka man ir jākontaktējas ar esošajiem līderiem un to, kas atrodas valsts vadībā,” norādīja Makrons.

“Tā kā mēs ticam nacionālajai suverenitātei, mēs nevaram izlemt, ka sarunu sākšanas priekšnosacījums ir režīma maiņa.”

Francijas prezidents pauda optimismu par Ukrainas progresu, izvēršot pretestību Maskavai, bet brīdināja, ka priekšā ir ilgs un garš karš.

“Ukrainai acīmredzami ir ļoti pozitīva kontrofensīva, bet teikt, ka viņi uzvar karu, iespējams, ir pāragri.”

Viņš uzsvēra, ka pie paliekoša miera, ar ko izbeigtos šīs konflikts, vēl ir jāizstrādā.

“Es uzskatu, ka joprojām ir iespējams” atgriezties pie sarunām, Francijas prezidents sacīja ABC.

Par to, vai Putins varētu būt uzticams dalībnieks miera sarunās, verdikts vēl nav zināms, piebilda Elizejas pils saimnieks.

“Ja man būtu atbilde, es būtu pie sarunu galda ar viņu,” viņš sacīja.

Vienlaikus Makrons uzsvēra – “labs miers nav tāds miers, ko Ukrainai uzspiež citi”.

17:32 Krievija atvelk daļu karaspēka no pilsētām Dņepras kreisajā krastā iepretim Hersonai, ceturtdien pavēstījis Ukrainas armijas ģenerālštābs.

Paziņojumā ir maz detaļu un nekas nav minēts, ka Ukrainas karavīri būtu šķērsojuši Dņepru.

Ukrainas amatpersonas arī uzsver, ka Krievijas spēki turpina veikt intensīvas apšaudes pāri upei un ka Hersona atkal palikusi bez elektrības.

Kopš Krievija pagājušajā mēnesī pameta Hersonu, Dņepra kļuvusi par dienvidu frontes līniju.

Krievija jau iepriekš mudinājusi civilistus pamest teritoriju 15 kilometru joslā gar upi, kā arī evakuējusi civilās okupācijas iestādes no Nova Kahovkas, kas atrodas Dņepras krastā.

Ukrainas amatpersonas savukārt iepriekš norādījušas, ka Krievijas armija daļu artilērijas atvilkusi no pozīcijām upes tuvumā uz drošākām pozīcijām tālāk no upes, tomēr līdz šim ukraiņi neko nebija ziņojuši par to, ka krievi pamet arī pilsētas.

“Novērots, ka Oleškos [pilsētā iepretim Hersonai] samazinājies Krievijas karavīru un militārās tehnikas skaits,” teikts paziņojumā.

“Ienaidnieka karaspēks tiek atvilkts no atsevišķām Hersonas apgabala apdzīvotajām vietām un izvietots meža joslās līdzās šosejai Oleški-Hola Pristaņa.”

Lielākā daļa Krievijas karavīru šajā apvidū ir nesen mobilizētie rezervisti, norādīja Ukrainas armija, ļaujot noprast, ka labāk apmācītie profesionālie karavīri apvidu jau pametuši.

16:20 Ukrainas armija novembrī iznīcinājusi rekordlielu krievu iebrucēju skaitu, ceturtdien paziņojusi Ukrainas Aizsardzības ministrija.

Novembrī likvidēti 16 970 Krievijas karavīri, un tas ir vislielākais pretiniekam mēnesī nodarīto zaudējumu skaits, kopš Krievija februārī uzsāka atkārtoto iebrukumu Ukrainā, norādījusi ministrija.

Novembra laikā krievi zaudējuši arī 217 tankus, 376 bruņutransportierus, 174 lielgabalus, 12 daudzlādiņu reaktīvās iekārtas, 13 zenītartilērijas iekārtas, četras lidmašīnas, četrus helikopteru, 147 bezpilota lidaparātus, 134 spārnoto raķeti, 298 automobiļus un autocisternas un deviņas specializētās tehnikas vienības.

Kā ziņots, līdz ceturtdienas rītam kopējie krievu zaudējumi kopš iebrukuma sākuma sasnieguši 89 440 karavīrus.

16:19 Ukrainā bojāti aptuveni 40% energoapgādes tīkla, ceturtdien paziņojis privātais uzņēmums DTEK.

“Krievija ar teroristu raķešu uzbrukumiem ir iznīcinājusi 40% Ukrainas energosistēmas. Desmitiem enerģētikas nozares darbinieku tika nogalināti un ievainoti,” sociālajos medijos paziņoja energoapgādes uzņēmums DTEK.

Pagājušajā nedēļā Krievija ar vairākiem desmitiem spārnoto raķešu apšaudīja enerģētikas infrastruktūras mērķus visā Ukrainā, izraisot plašus elektrības un siltumapgādes traucējumus.

“Elektroinženieri dara visu iespējamo un neiespējamo, lai stabilizētu situāciju attiecībā uz energoapgādi,” paziņoja uzņēmums, norādot, ka DTEK tehniskās komandas strādā “dienu un nakti”, lai ātri salabotu infrastruktūru.

Varasiestādes trešdien paziņoja, ka pēdējās diennakts laikā ar ugunsgrēkiem saistītos negadījumos valstī gājuši bojā deviņi cilvēki, jo ukraiņi ir spiesti meklēt alternatīvus apkures avotus.

10:30 Krievijas karaspēka dzīvā spēka zaudējumi Ukrainā līdz ceturtdienas rītam sasnieguši 89 440 karavīrus, ziņo Ukrainas armijas ģenerālštābs.

Diennakts laikā iznīcināti 560 iebrucēji.

Kopš atkārtotā iebrukuma sākuma 24.februārī krievi zaudējuši 2915 tankus, 5877 bruņutransportierus, 1904 lielgabalus, 395 daudzlādiņu reaktīvās iekārtas, 210 zenītartilērijas iekārtas, 280 lidmašīnas, 261 helikopteru, 1562 bezpilota lidaparātus, 531 spārnoto raķeti, 4441 automobiļus un autocisternas, 16 kuģus un ātrlaivas, kā arī 163 specializētās tehnikas vienības.

Krievijas zaudējumu apmērs tiek precizēts, jo informācijas ieguvi traucē karadarbība.

10:29 Krievijas stratēģija Ukrainas kritiskās infrastruktūras iznīcināšanai nav tik efektīva, kā to varēja gaidīt, secināts jaunākajā Lielbritānijas izlūkdienesta ziņojumā par stāvokli Ukrainas frontēs.

“Sākot ar 2022.gada oktobri, Krievija ir atkārtoti uzbrukusi Ukrainas elektroenerģijas sadales tīklam, galvenokārt ar spārnotajām raķetēm. Tas, iespējams, ir pirmais piemērs Krievijas mēģinājumam īstenot koncepciju par stratēģiskām operācijām kritisko mērķu iznīcināšanai, kas ir galvenā sastāvdaļa militārajā doktrīnā, ko tā ir pieņēmusi pēdējos gados,” teikts britu ziņojumā.

Krievijas koncepcija ietver tāla darbības rādiusa raķešu izmantošanu, lai uzbruktu ienaidnieka valsts kritiskajai infrastruktūrai, nevis tās bruņotajiem spēkiem, lai demoralizētu iedzīvotājus un galu galā piespiestu valsts vadību kapitulēt.

Krievijas uzbrukumi turpina izraisīt elektroenerģijas deficītu, radot ciešanas Ukrainas iedzīvotājiem, norādīts ziņojumā.

Tomēr šīs stratēģijas efektivitāte, iespējams, nav nemaz tik liela, jo Krievija jau ir iztērējusi ievērojamu daļu savu raķešu, kas derīgas uzbrukumiem taktiskajiem mērķiem. Turklāt, tā kā Ukraina ir veiksmīgi mobilizējusies deviņos kara mēnešos, šīs operācijas materiālais un psiholoģiskais efekts, visticamāk, būs mazāks nekā tad, ja tā būtu īstenota kara sākumā, uzskata britu izlūkdienests.

10:29 ASV prezidenta Džo Baidena administrācija apsver ievērojami paplašināt Ukrainas karavīru apmācību, atklājušas vairākas ASV amatpersonas.

Tiek apsvērts mēnesī apmācīt līdz 2500 karavīru ASV bāzē Vācijā.

Ja šī ideja tiks realizēta, ievērojami tiks palielināts ne tikai karavīru skaits, ko ASV apmāca, bet arī paplašināts mācību saturs.

Kopš Krievijas iebrukuma Ukrainā februārī ASV apmācījušas tikai dažus tūkstošus ukraiņu karavīru. Lielākoties apmācītas nelielas karavīru grupas konkrētu ieroču sistēmu izmantošanā.

Saskaņā ar jauno programmu ASV sāktu apmācīt daudz lielākas karavīru grupas, izglītojot viņus modernās kaujas taktikās, tai skaitā, kā koordinēt kājnieku manevrus ar artilērijas atbalstu. ASV nodrošinātu daudz intensīvāku un visaptverošāku apmācību, nekā Ukrainas karavīri saņēmuši Polijā vai Lielbritānijā, atklāja viens avots.

Ierosinājums, kas tapa pēc Ukrainas lūguma, joprojām atrodas starpinstitūciju izskatīšanā administrācijā.

Saistītie raksti

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par satura pakalpojuma pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: [email protected]), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, vai interneta vietnē kurzemes-vards.lv, turpmāk tekstā – VIETNE KV, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ/VIETNĒ KV šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

 1. PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNĒ/VIETNĒ KV maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
 2. PAKALPOJUMS ir kāds no šajā punktā uzskaitītajiem satura pakalpojumiem, kurš ir nopērkams VIETNĒ/VIETNĒ KV, un kura abonementu PIRCĒJS ir tiesīgs iegādāties:
 1. Liepajniekiem plus – maksas digitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus”,
 2. ”Kurzemes Vārds” elektroniskais abonements – maksas digitālā satura pakalpojums VIETNĒ KV, tajā skaitā drukātam laikrakstam ”Kurzemes Vārds” (reģistrēts masu informācijas reģistrā ar nr. 000700763, no 28.11.1991.) vizuālā un satura apjoma ziņā identiska elektroniska kopija, kā arī pieeja viena mēneša iepriekšējo elektronisko kopiju arhīvam,
 3. ”Kurzemes Vārds” drukātais laikraksts – papīra formātā iznākošs reģionālais laikraksts (reģistrēts masu informācijas reģistrā ar nr. 000700763, no 28.11.1991.), kura piegādi PIRCĒJAM Liepājā un Grobiņā (pilsētā) nodrošina SIA ”AC Kurzemes Vārds”, vai citur Latvijā VAS ”Latvijas Pasts” saskaņā ar tā piegādes grafiku..
 4. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēts termiņā, par noteiktu cenu, kuru KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā. KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. PAKALPOJUMA abonementa cenā ietverti ir visi uz to attiecināmie nodokļi, tajā skaitā pievienotās vērtības nodoklis (turpmāk – PVN) saskaņā ar LR normatīvajiem aktiem:

 1. Liepajniekiem plus ir 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi).
 2. ”Kurzemes Vārds” elektroniskais abonements ir 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 4.99 (četri euro un 99 centi).
 3. ”Kurzemes Vārds” drukātais laikraksts ir papīra formāta izdevums par EUR 7.90 (septiņi euro un 90 centi) vienam mēnesim.
 4. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ/VIETNĒ KV. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu PAKALPOJUMAM Liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements, bet uz nākamo kalendāro mēnesi pagarinoties automātiski PAKAPLOJUMAM Kurzemes Vārds drukātais laikraksts abonementam , un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

 1. PAKALPOJUMA ABONEMENTA KURZEMES VĀRDS DRUKĀTAIS LAIKRAKSTS PIEGĀDES UZSĀKŠANA.
  1. Ja PIRCĒJS ir veicis PAKALPOJUMA samaksu darba dienā līdz plkst.14.00, tad abonementa piegāde tiek uzsākta ar nākamo darba dienu, ja piegādi nodrošina AC Kurzemes Vārds, vai pēc divām darba dienām, ja piegādi nodrošina Latvijas Pasts;
  2. Ja PIRCĒJS ir veicis samaksu darba dienā pēc plkst 14:00, tad abonementa piegāde tiek uzsākta ar aiznākamo darba dienu, ja piegādi nodrošina AC Kurzemes Vārds, vai pēc trim darba dienām, ja piegādi nodrošina Latvijas Pasts;
 2. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

KV Šī Līguma ietvaros ar PAKALPOJUMU Liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

 1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

 1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

 1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

 1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

 1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz