Piektdiena, 12. augusts Klāra, Vizma
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Karš Ukrainā: 12. maijs

Ukraina turpina aizsargāt savu zemi pret agresori Krieviju.

Karš Ukrainā: 12. maijs
Foto: Scanpix
Foto: Scanpix
12.05.2022 00:02

LETA

Jaunākā informācija:

23:35 Ukrainas Bruņoto spēku trieciena rezultātā Melnajā jūrā netālu no Ukrainai piederošās Čūsku salas ir nodarīti bojājumi Krievijas karaflotes aizmugures apgādes kuģim “Vsevolod Bobrov” un tas aizdedzies, ceturtdien pavēstīja Odesas apgabala kara administrācijas pārstāvis Serhijs Bratčuks.

 “Mūsu kara jūrnieku darbību rezultātā aizdegās aizmugures apgādes kuģis Vsevolod Bobrov” – viens no jaunākajiem Krievijas flotē. Runā, ka kustas uz Sevastopoli,” “Telegram” kanālā norādīja amatpersona.

Atbilstoši Melnās jūras stratēģisko pētījumu institūta vadītāja Andrija Klimenko informācijai, aizmugures apgādes kuģis “Vsevolod Bobrov” aizdedzies naktī uz ceturtdienu.

23:24 Ukrainai risina sarežģītas sarunas ar Krieviju par 38 smagi ievainotu karavīru izvešanu no Krievijas karaspēka ielenktās Mariupoles rūpnīcas “Azovstaļ” teritorijas, ceturtdien pavēstīja Ukrainas vicepremjere Irina Vereščuka.

“Mēs risinām ļoti sarežģītas sarunas par nopietni ievainotu karotāju evakuāciju no “Azovstaļ” apmaiņā pret sagūstītajiem krieviem,” paziņojumā sociālajos medijos norādīja vicepremjere.

Puses runā par “38 nopietni ievainotu karavīru” izvešanu, un sarunas uz priekšu virzās “soli pa solim”, viņa piebilda.

Tuneļos “Azovstaļ” teritorijā joprojām ir vairāk nekā 1000 Ukrainas karavīru, šonedēļ intervijā sacīja Vereščuka.

Vairāki simti ir ievainoti, un Ukraina risina sarunas ar Turciju par atbalstu evakuācijas organizēšanā.

17:37 Krievija nespēj pilnvērtīgi atjaunot no Ukrainas izvesto karaspēka vienību kaujasspējas, pavēstīja Ukrainas Aizsardzības ministrijas Galvenā izlūkošanas pārvalde.

Kara gaitā Ukrainā zaudējuši būtisku sava militāri tehniskā potenciāla daļu, krievi spiesti vienībās, kas cietušas neatjaunojamus zaudējumus, piegādāt tehniku un ieročus, kas ražoti pirms 50-60 gadiem, norādīja izlūkdienests.

“Tomēr šāda situācija nemulsina Kremļa vadību, tai ir vienaldzīgi tas, cik daudz “lielgabalu gaļas” tiek sūtīts kaujā par “krievu pasauli”. Vienmēr atradīsies tas, kas gadu desmitiem rūsē noliktavās un ko negribēja pirkt pat trešās pasaules valstis,” pavēstīja izlūkdienests.

No ilgtermiņa uzglabāšanas noliktavām tehniku nav pat iespējams nogādāt armijas vienībās, bet karavīrus spiež to pieņemt un ziņot pavēlniecībai, ka armijas vienības ir pilnībā nokomplektētas un nodrošinātas, teikts paziņojumā izlūkdienesta tīmekļa vietnē.

13:11 Gaisa uzlidojumā Novhorodai-Siverskai Černihivas apgabalā Ukrainas ziemeļos nogalināti trīs cilvēki un 14 ievainoti, ceturtdien ziņo vietējā pašvaldībā.

Pašvaldības vadītāja Ludmila Tkačenko pavēstījusi, ka viena cietušā stāvoklis ir tik smags, ka viņu nevar pārvest uz citu slimnīcu. Daļa cietušo nogādāti citās medicīnas iestādēs, bet vieglākās traumas guvušie ārstējas vietējā slimnīcā.

Viņa precizējusi, ka raķešu triecienu mērķis bijušas skolas, bet tajos cietušas arī tām līdzās esošās pašvaldības administrācijas, kultūras nama, slimnīcas, medicīnas koledžas kopmītņu un citas ēkas.

Naktī uz ceturtdienu krievu aviācija veica vairākus gaisa uzlidojumus Novhorodai-Siverskai.

Ukrainas armijas ziemeļu pavēlniecības dati liecina, ka plkst.00.10 un 00.23 krievu lidmašīna, domājams, SU-30SM izšāva raķetes uz Novhorodu-Siversku.

11:23 Krievija no Harkivas apgabala izvedusi savas armijas vienības, lai tās reorganizētu un papildinātu pēc kaujās ciestajiem smagajiem zaudējumiem, teikts kārtējā Lielbritānijas Aizsardzības ministrijas ikdienas apskatā par situāciju Ukrainas frontē.

“Ukrainas spēki turpina pretuzbrukumu uz ziemeļiem no Harkivas, atgūstot kontroli pār vairākām pilsētām un ciemiem Krievijas robežas virzienā,” norāda ministrija.

Britu izlūki secinājuši, ka Krievijas karaspēkam koncentrējoties uz operācijām Donbasā, Harkivas apgabalā dislocētās vienības zaudējušas spējas pretoties “mobilajiem un ļoti motivētajiem Ukrainas pretuzbrukumiem”.

Neskatoties uz to, ka karadarbības sākotnējā posmā krieviem izdevās ielenkt Harkivu, tie tagad atvilkuši savas vienības no šī reģiona, lai pēc smagajiem zaudējumiem tās reorganizētu un papildinātu, lasāms Lielbritānijas Aizsardzības ministrijas paziņojumā.

Kā liecina britu izlūku rīcībā esošā informācija, pēc šo vienību papildināšanas un nokomplektēšanas tās varētu izvietot Severskijdoņecas labajā krastā.

Lielbritānijas Aizsardzības ministrija norāda, ka Krievija, atvelkot savus spēkus no Harkivas apgabala, faktiski atzīst savu nespēju ieņemt nozīmīgas Ukrainas pilsētas.

10:45 Krievijas karaspēka dzīvā spēka zaudējumi Ukrainā līdz ceturtdienas rītam sasnieguši aptuveni 26 650 karavīru, ziņo Ukrainas armijas ģenerālštābs.

Kopš iebrukuma sākuma krievi zaudējuši 1195 tankus, 2873 bruņutransportierus, 534 lielgabalus, 191 daudzstobru reaktīvos mīnmetējus, 87 zenītartilērijas iekārtas, 199 lidmašīnas, 161 helikopteru, 2019 automobiļus un autocisternas, 13 kuģus un ātrlaivas, 398 bezpilota lidaparātus, 41 specializētās tehnikas vienību un 94 spārnotās raķetes.

Krievijas zaudējumu apmērs tiek precizēts, jo informācijas ieguvi traucē karadarbība.

Atkārtoto iebrukumu Ukrainā Krievija pēc valsts prezidenta Vladimira Putina pavēles sāka 24.februārī.

10:27 Viens no Mariupoles aizstāvju komandieriem uzrunājis pasaules bagātāko cilvēku Īlonu Masku un lūdzis palīdzēt Krievijas karaspēka ielenktajiem pilsētas aizstāvjiem.

Trīs mēnešus ilgušajā Krievijas karā pret Ukrainu stratēģiskā ostas pilsēta ir sagrauta, bet ukraiņi joprojām turpina pretoties metalurģijas uzņēmuma “Azovstaļ” teritorijā.

Ukrainas 36.atsevišķās jūras kājnieku brigādes komandieris Serhijs Volina paziņojis, ka izveidojis kontu vietnē “Twitter”, lai caur to uzrunātu Masku.

“Cilvēki saka, ka esat no citas planētas, lai iemācītu cilvēkus ticēt neiespējamajam,” Volina uzrunājis miljardieri, kurš gatavojas iegādāties vietni.

“Mūsu planētas ir līdzās viena otrai, jo es dzīvoju tur, kur ir gandrīz neiespējam izdzīvot. Palīdziet mums izkļūt no “Azovstaļ” uz kādu vidutāju valsti. Ja ne jūs, tad kurš?” retoriski vaicājis ukraiņu virsnieks.

Viņš aicinājis ikvienu pasaules iedzīvotāju palīdzēt šim vēstījumam sasniegt Masku.

Šonedēļ Ukrainas varasiestādes paziņoja, ka “Azovstaļ” teritorijā joprojām atrodas vairāk nekā 1000 karavīru, no kuriem daudzi ir ievainoti.

Ar ANO un Sarkanā Krusta palīdzību humānajā misijā no padomju laika rūpnīcas teritorijas bunkuriem un tuneļiem maija sākumā tika evakuētas sievietes, bērni un seniori.

“Twitter” ir paziņojis, ka vietnes lietotāju aktivitāte ir pieaugusi, jo daudzi tur meklē ziņas un pauž atbalstu Ukrainai.

Masks, kuram tviterī ir vairāk nekā 92 miljoni sekotāju, iepriekš izaicināja Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu uz dueli par Ukrainu.

Aprīlī izveidotajam Volinas kontam ir vairāk nekā 8600 sekotāju un tā vienīgais ieraksts ir aicinājums Maskam. Ierakstu ar patīk atzīmējuši nekā 23 700 “Twitter” lietotāju un 12 300 cilvēki ar to dalījušies.

Pagājušajā mēnesī Dienvidāfrikā dzimušais elektromobiļu kompānijas “Tesla” dibinātājs atsaucās ukraiņu aicinājumam nodrošināt interneta pieejamību kara postītajā valstī. Masks Ukrainā aktivizējis satelīta platjoslas interneta “Starlink” pakalpojumu un nosūtījis valstij nepieciešamo aprīkojumu interneta sakaru nodrošināšanai.

09:31 Ukrainā kopš 24.februāra, kad Krievija sāka atkārtoto iebrukumu, atklātas 88 diversantu grupas un par dalību sabotāžā aizturēti 750 cilvēki, paziņojis Ukrainas policijas informācijas departamenta priekšnieks Oleksijs Serhejevs.

“Kopš kara sākuma atklātas 88 sabotāžas un izlūkošanas grupas, aizturēti 750 cilvēki, kas piedalījušies sabotāžas darbībās. No tiem 676 nodoti Ukrainas Drošības dienestam,” viņš informēja preses konferencē.

Ukrainas policijā ierosinātas 484 krimināllietas par kolaboracionismu, informēja Serhejevs, piebilstot, ka aizdomās turētā statuss noteikts 72 personām.

09:31 Ukrainas armija Doneckas un Luhanskas virzienos trešdien atsitusi deviņus krievu uzbrukumus, iznīcinājusi 20 pretinieka tehnikas vienības un notriekusi četrus bezpilota lidaparātus, ziņo Apvienoto spēku operatīvi taktiskā grupa “Austrumi”.

Iznīcināti astoņi krievu tanki, sešas cita tipa bruņutehnikas vienības, pieci automobiļi un viena zenītartilērijas iekārta.

Iznīcināta arī iebrucēju munīcijas noliktava un novērošanas postenis.

Krievu dzīvā spēka zaudējumi sasniedz aptuveni 250 cilvēkus.

09:30 Krievijas karaspēks Ukrainā kopš atklātas militārās agresijas sākuma ir izdarījis vismaz 231 ekoloģisku noziegumu, paziņoja Ukrainas Ekoloģijas un dabas resursu ministrija.

“Jau ir dokumentēts 231 Krievijas Federācijas ekoloģisks noziegums Ukrainas teritorijā un Melnās jūras akvatorijā. Visvairāk ekocīda gadījumu ir konstatēti Kijivas apgabalā – 34, Donbasā – 27, un Dnipropetrovskas apgabalā – 22,” teikts ministrijas preses dienesta paziņojumā.

Ministrija pavēstīja, ka raķešu apšaudes izraisa plašus ugunsgrēkus kritiski svarīgās infrastruktūras objektos, pirmām kārtām naftas tvertnēs un ķīmiskajās rūpnīcās. Tas nodara būtisku kaitējumu ekosistēmām, izraisa vides piesārņojumu, augu un dzīvnieku sugu populāciju samazināšanos.

Visi šie noziegumi tiek fiksēti, lai iesniegtu prasību ANO Starptautiskajā tiesā.

Ukrainā ir oficiāli reģistrēti arī vairāk nekā 10 000 kara noziegumu, kurus izdarījuši krievu okupanti. 

09:30 Kopš Krievijas pilna apjoma iebrukuma Ukrainā sākuma ir apstiprināts, ka Krievijas karaspēks tā okupētajās Zaporižjas apgabala teritorijās ir nolaupījis vismaz 271 cilvēku, paziņoja Zaporižjas apgabala militārās administrācijas vadītājs Oleksandrs Staruhs.

“Kopš kara sākuma līdz 2022.gada 11.maijam uz laiku okupētajās teritorijās ir apstiprināts 271 cilvēku nolaupīšanas gadījums,” savā “Telegram” kanālā rakstīja Staruhs.

Saskaņā ar viņa rīcībā esošo informāciju, 118 cilvēki vēl tiek turēti kā ķīlnieki, bet 153 ir atbrīvoti. Pēdējās dienas laikā atbrīvoti vēl divi šī apgabala iedzīvotāji. 

Stāvoklis Ukrainas frontē

Krievijas karaspēks turpina uzbrukumu Ukrainas austrumos ar mērķi iegūt pilnīgu kontroli pār Doneckas, Luhanskas un Hersonas apgabaliem un izveidot sauszemes koridoru uz okupēto Krimas pussalu, ceturtdien ziņo Ukrainas armijas ģenerālštābs.

Volīnijas, Poļesjes un Siverskas virzienos Baltkrievija nostiprina pozīcijas pie robežas ar Ukrainu Brestas un Gomeļas apgabalos.

Krievijas karaspēks ar artilēriju apšaudījis apdzīvotas vietas Černihivas apgabala Horodņas rajonā un veicis gaisa uzlidojumus vienai no apdzīvotajām vietām Sumu apgabala Šostkas rajonā.

Lai papildinātu vienības, kas cietušas zaudējumus, un nodrošinātu karaspēka apgādi, ienaidnieks uz karadarbības zonu pārvietojis aptuveni 300 bruņojuma un kara tehnikas vienību.

Doneckas virzienā pretinieks mēģina veikt uzbrukumu Limanas, Severodoneckas, Bahmutas, Avdijivkas un Kurahoves virzienos. Krievijas karaspēka pamatuzdevums joprojām ir iegūt pilnīgu kontroli pār Rubižni, ieņemt Limanu un Severodonecku.

Severodoneckas virzienā krievi ar daļējiem panākumiem uzbrūk Kudrjašivkas un Severodoneckas virzienos.

Bahmutas virzienā Krievijas karaspēka uzbrukums vērsts Pervomaiskas un Komišuvahas virzienos, kur turpinās kaujas.

Avdijivkas virzienā pretinieks uzbrūk Novobahmutivkas un Novokalinoves virzienā.

Kurahoves virzienā kaujas turpinās Stepnes – Novomihailivkas, Slavnes – Novomihailivkas un Oleksandrivkas – Marjinkas virzienos.

Mariupolē krievi cenšas bloķēt un iznīcināt ukraiņu vienības metalurģijas rūpnīcas “Azovstaļ” teritorijā. Pretinieks turpina gaisa uzlidojumus.

Ukrainas armija Doneckas un Luhanskas virzienos trešdien atsitusi deviņus krievu uzbrukumus, iznīcinājusi 20 pretinieka tehnikas vienības un notriekusi četrus bezpilota lidaparātus.

Iznīcināti astoņi krievu tanki, sešas cita tipa bruņutehnikas vienības, pieci automobiļi un viena zenītartilērijas iekārta.

Iznīcināta arī iebrucēju munīcijas noliktava un novērošanas postenis.

Krievu dzīvā spēka zaudējumi sasniedz aptuveni 250 cilvēkus.

Savukārt dienvidu karadarbības zonā Ukrainas armija iznīcinājusi divus krievu tankus un divus bruņutransportierus, kā arī likvidējusi 23 iebrucējus.

Saistītie raksti

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par satura pakalpojuma pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, vai interneta vietnē kurzemes-vards.lv, turpmāk tekstā – VIETNE KV, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ/VIETNĒ KV šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

 1. PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNĒ/VIETNĒ KV maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
 2. PAKALPOJUMS ir kāds no šajā punktā uzskaitītajiem satura pakalpojumiem, kurš ir nopērkams VIETNĒ/VIETNĒ KV, un kura abonementu PIRCĒJS ir tiesīgs iegādāties:
 1. Liepajniekiem plus – maksas digitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus”,
 2. ”Kurzemes Vārds” elektroniskais abonements – maksas digitālā satura pakalpojums VIETNĒ KV, tajā skaitā drukātam laikrakstam ”Kurzemes Vārds” (reģistrēts masu informācijas reģistrā ar nr. 000700763, no 28.11.1991.) vizuālā un satura apjoma ziņā identiska elektroniska kopija, kā arī pieeja viena mēneša iepriekšējo elektronisko kopiju arhīvam,
 3. ”Kurzemes Vārds” drukātais laikraksts – papīra formātā iznākošs reģionālais laikraksts (reģistrēts masu informācijas reģistrā ar nr. 000700763, no 28.11.1991.), kura piegādi PIRCĒJAM Liepājā un Grobiņā (pilsētā) nodrošina SIA ”AC Kurzemes Vārds”, vai citur Latvijā VAS ”Latvijas Pasts” saskaņā ar tā piegādes grafiku..
 4. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēts termiņā, par noteiktu cenu, kuru KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā. KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. PAKALPOJUMA abonementa cenā ietverti ir visi uz to attiecināmie nodokļi, tajā skaitā pievienotās vērtības nodoklis (turpmāk – PVN) saskaņā ar LR normatīvajiem aktiem:

 1. Liepajniekiem plus ir 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi).
 2. ”Kurzemes Vārds” elektroniskais abonements ir 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 4.99 (četri euro un 99 centi).
 3. ”Kurzemes Vārds” drukātais laikraksts ir papīra formāta izdevums par EUR 7.90 (septiņi euro un 90 centi) vienam mēnesim.
 4. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ/VIETNĒ KV. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu PAKALPOJUMAM Liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements, bet uz nākamo kalendāro mēnesi pagarinoties automātiski PAKAPLOJUMAM Kurzemes Vārds drukātais laikraksts abonementam , un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

 1. PAKALPOJUMA ABONEMENTA KURZEMES VĀRDS DRUKĀTAIS LAIKRAKSTS PIEGĀDES UZSĀKŠANA.
  1. Ja PIRCĒJS ir veicis PAKALPOJUMA samaksu darba dienā līdz plkst.14.00, tad abonementa piegāde tiek uzsākta ar nākamo darba dienu, ja piegādi nodrošina AC Kurzemes Vārds, vai pēc divām darba dienām, ja piegādi nodrošina Latvijas Pasts;
  2. Ja PIRCĒJS ir veicis samaksu darba dienā pēc plkst 14:00, tad abonementa piegāde tiek uzsākta ar aiznākamo darba dienu, ja piegādi nodrošina AC Kurzemes Vārds, vai pēc trim darba dienām, ja piegādi nodrošina Latvijas Pasts;
 2. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

KV Šī Līguma ietvaros ar PAKALPOJUMU Liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

 1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

 1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

 1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

 1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

 1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz