Svētdiena, 2. oktobris Skaidris, Ilma
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Karš Ukrainā: 15. septembris

Ukraina turpina aizsargāt savu zemi pret agresori Krieviju.

Karš Ukrainā: 15. septembris
Foto: Scanpix
Foto: Scanpix
15.09.2022 00:00

LETA

Jaunākā informācija:

22:47 Eiropas Komisijas (EK) prezidente Urzula fon der Leiena intervijā ceturtdien atzina, ka vēlas, lai Krievijas prezidents Vladimirs Putins par Ukrainā pastrādātajiem kara noziegumiem atbild Starptautiskās Krimināltiesas (SKT) priekšā.

“Man ir svarīgi, ka Putins zaudē šo karu un ka viņš atbild par saviem darbiem,” intervijā Vācijas laikraksta “Bild” telekanālam sacīja EK prezidente.

Nav šaubu, ka Ukrainā ir pastrādāti kara noziegumi, uzsvēra Leiena.

 “Tāpēc es atbalstu pierādījumu apkopošanu”, perspektīvā pastāvot iespējai, ka notiks process SKT, viņa skaidroja.

“Tas ir starptautiskās tiesiskās sistēmas pamats, ka mēs sodām par šādiem noziegumiem. Un galu galā Putins ir atbildīgs.”

Vaicāta, vai Putins kādu dienu varētu stāties šīs tiesas priekšā, Leiena sacīja: “Es uzskatu, ka tas ir iespējams.”

21:21 Starptautiskā Atomenerģijas aģentūra (IAEA) pieņēmusi rezolūciju, pieprasot Krievijai pamest tās karaspēka Ukrainā ieņemto Zaporižjas atomelektrostaciju (AES).

Vairums IAEA dalībvalstu Kanādas un Polijas pēc Ukrainas lūguma iesniegto rezolūciju atbalstījušas, vēsta ziņu aģentūra “Reuters”.

Rezolūcijas apspriešana notika slēgtā režīmā, un tajā iekļauts aicinājums Krievijai “nekavējoties apturēt visas darbības Zaporižjas AES un ap to, kā arī jebkurā citā Ukrainas kodolobjektā”.

Stacijas okupācija “būtiski palielina kodolavārijas risku”, teikts rezolūcijā.

Rezolūcija pieņemta ar 26 balsīm “par” un divām “pret” – tā balsoja pati Krievija un Ķīna. Vēl septiņas valstis – Ēģipte, Dienvidāfrika, Senegāla, Burundi, Vjetnama, Indija un Pakistāna – atturējās.

17:54 Eiropas Parlaments šodien apstiprināja piecu miljardu eiro aizdevumu Ukrainai, aģentūru LETA informēja EP preses sekretārs Latvijā Jānis Krastiņš.

Ceturtdien EP deputāti deva zaļo gaismu piecu miljardu eiro makrofinansiālajam aizdevumam, lai palīdzētu Ukrainai segt akūtās finanšu vajadzības, ko radījis Krievijas iebrukums.

Šī ir otrā un lielākā daļa no Eiropas Savienības (ES) deviņu miljardu eiro atbalsta paketes, no kuras viens miljards eiro jau ir izmaksāts Ukrainai. Eiropas Komisija piešķir aizdevumu Kijevas valdībai ar ļoti izdevīgiem nosacījumiem.

Krastiņš uzsver, ka Krievijas iebrukuma dēļ ir strauji pieaugušas Ukrainas ārējā finansējuma vajadzības. Bez tā, ka nodarīti milzīgi postījumi ceļiem, tiltiem, rūpnīcām, mājām, slimnīcām un citai infrastruktūrai, valsts ir zaudējusi arī piekļuvi starptautiskajiem finanšu tirgiem.

Ukrainai, neraugoties uz divpusējā un daudzpusējā finansiālā atbalsta solījumiem, saskaņā ar Starptautiskā Valūtas fonda datiem joprojām trūkst 10 miljardu ASV dolāru jeb 9,8 miljardi eiro.

Nosacījums palīdzības piešķiršanai ir tāds, ka Ukrainai ir jāievēro efektīvi demokrātiski mehānismi, neraugoties uz to, ka kara laikā vara ir koncentrēta izpildvaras rokās.

Tiesību aktu EP pieņēma pēc “steidzamības procedūras”, ar 534 balsīm par, 30 pret un 26 atturoties.

Makrofinansiālā palīdzība ir ārkārtas resurss, ko ES ar ļoti izdevīgiem nosacījumiem piešķir kaimiņvalstīm, kuras cīnās ar grūtībām apmaksāt rēķinus. Kopējais aizdevumu apjoms, ko ES kopš kara sākuma piešķīrusi Ukrainai, varētu pārsniegt 10 miljardus eiro, ja tiks apstiprināts viss ierosinātais aizdevumu kopums.

Lēmums stāsies spēkā nākamajā dienā pēc tā publicēšanas ES “Oficiālajā Vēstnesī”.

17:53 Vācijas ārlietu ministre Annalēna Bērboka aicinājusi ātri pieņemt lēmumu par Ukrainas pieprasīto kaujas tanku piegādi, tādējādi pastiprinot spiedienu uz kancleru Olafu Šolcu nolūkā panākt, lai viņš apstiprina šo papildu atbalstu.

“Es nedomāju, ka izšķirošajā periodā, kurā atrodas Ukraina, šo lēmumu var ilgi atlikt,” ceturtdien publicētajā intervijā Vācijas laikrakstam “Frankfurter Allgemeine Zeittung” sacīja Bērboka.

Tomēr lēmumu var pieņemt tikai “kopīgi koalīcijā un starptautiskā līmenī”, teica Bērboka.

Viņas vārdi pastiprinās spiedienu uz Šolcu, kurš ir nokļuvis kritikas krustugunīs gan pašu mājās, gan ārzemēs par to, ka Vācija nav piegādājusi bruņutehniku, ko Ukraina pieprasījusi pretuzbrukumam.

Vācija uz Ukrainu ir nosūtījusi desmitiem raķešu, haubiču un pretgaisa aizsardzības tanku.

Taču Berlīne līdz šim ir noteikusi robežu un atteikusies apstiprināt Ukrainas pieprasīto tanku “Leopard” un kājnieku kaujas mašīnu “Marder” tiešo nodošanu.

Ukrainas spēki ir izmantojuši Rietumu piegādātos ieročus pretuzbrukumā, kas sākās septembra sākumā un kura laikā Ukrainas karaspēks atguva plašas teritorijas.

“Ukraina saņems vēl vairāk ieroču,” ceturtdien preses konferencē sacīja Bērbokas Zaļās partijas biedrs, ekonomikas ministrs Roberts Hābeks.

Viņš nesniedza sīkāku informāciju par bruņojumu, bet norādīja, ka tie būs īstie ieroči šajā situācijā.

Otrdien Šolcs sacīja, ka Vācija ir piegādājusi ieročus, kas “rada pārmaiņas kaujas laukā”, taču Vācija nerīkosies viena pati attiecībā uz ieroču piegādēm.

Ukrainas ārlietu ministrs Dmitro Kuleba nosodīja Vācijas nevēlēšanos sūtīt kaujas tankus, sakot, ka nav “neviena racionāla argumenta, kāpēc šos ieročus nevar piegādāt”.

16:52 Ukrainas Mikolajivas apgabalā kopš Krievijas pilna mēroga kara sākuma nogalināti 436 mierīgie iedzīvotāji, arī 11 bērni, pavēstīja apgabala kara administrācijas vadītājs Vitālijs Kims.

“Visā laika sprīdī [cietušo skaits] ir pieaudzis. Patlaban cietušo civiliedzīvotāju skaits ir 1613 cilvēki. No šī skaita 436 gājuši bojā, arī diemžēl 11 bērni”, ceturtdien brīfingā mediju centrā “Ukraina – Ukrinform” sacīja apgabala vadītājs.

Pilna mēroga kara gaitā Mikolajivas apgabalā postījumi nodarīti 10 940 objektiem. To skaitā ir 7150 dzīvojamā fonda objekti, arī daudzstāvu nami.

13:58 Krievija neatzīst savas pases, kas izdotas tā dēvētās Doneckas tautas republikas teritorijā, un šo pasu turētāji nedrīkst šķērsot robežu, ziņo Ukrainas izlūkdienesti.

Pēc Ukrainas pretuzbrukuma panākumiem Krievijas okupēto teritoriju iedzīvotāju noskaņojums ir krasi mainījies. Viņu vidū pieaug neapmierinātība ar tā dēvētās Krievijas speciālās operācijas gaitu un Krievijas valdības rīcību.

Pastāv uzskats, ka Krievija nodod “republiku” intereses. Šie noskaņojumi vēl vairāk pastiprinājās pēc tam, kad kļuva skaidrs, ka Krievijas pasēm, kas izdotas okupētajās teritorijās, nav juridiska spēka pašas Krievijas Federācijas teritorijā.

Cilvēkiem, kas mēģināja pamest tā dēvētās Doneckas tautas republikas teritoriju ar šādu pasi, uz Krievijas robežas paziņots, ka viņi nekas neesot.

Ukrainas izlūkdienesti arī uzzinājuši, ka Krievijas bruņoto spēku 14.atsevišķās brigādes karavīru vidū izplatījusies informācija, ka līdz 1.decembrim jāpabeidz viens no operācijas etapiem. Pēc tam no daļas Ukrainas okupētajām teritorijām plānots izvest Krievijas bruņoto spēku regulārās vienības.

Šīs teritorijas plānots nodot tā dēvēto brīvprātīgo bataljonu kontrolē. Tie, piemēram, varētu būt tā dēvētais pirmais (Doneckas) un otrais (Luhanskas) armijas korpuss.

09:49 Krievijas karaspēka dzīvā spēka zaudējumi Ukrainā līdz ceturtdienas rītam sasnieguši 53 850 karavīru, ziņo Ukrainas armijas ģenerālštābs.

Diennakts laikā iznīcināti 200 iebrucēji.

Kopš atkārtotā iebrukuma sākuma 24.februārī krievi zaudējusi 2193 tankus, 4682 bruņutransportierus, 1295 lielgabalus, 311 daudzlādiņu reaktīvās iekārtas, 167 zenītartilērijas iekārtas, 250 lidmašīnas, 215 helikopterus, 908 bezpilota lidaparātus, 233 spārnotās raķetes, 3522 automobiļus un autocisternas, 15 kuģus un ātrlaivas un 120 specializētās tehnikas vienības.

Krievijas zaudējumu apmērs tiek precizēts, jo informācijas ieguvi traucē karadarbība.

09:16 Ukrainas armijas pretuzbrukumā Harkivas apgabalā Krievijas karaspēks cietis ievērojami lielākus zaudējumus nekā ukraiņi, televīzijas tiešraidē paziņojis Ukrainas Nacionālās drošības un aizsardzības padomes sekretārs Oleksijs Danilovs.

“Varu teikt, ienaidnieka zaudējumu skaitļi attiecībā pret mūsu zaudējumiem (..) ir viens pret deviņi vai viens pret desmit. Uz vienu no mūsu kritušajiem (..) ir deviņi līdz desmit kritušo” krievu sacīja Danilovs.

Viņš piebilda, ka tas ir ļoti interesants rādītājs un ka Ukrainas bruņotie spēki lauž karamākslas stereotipus, jo saskaņā ar vispārpieņemtajiem uzskatiem uzbrucējiem parasti ir lielāki zaudējumi.

“Mēs laužam ne tikai karamākslas stereotipus, mēs šodien laužam daudzus NATO valstu pārstāvju un mūsu partneru stereotipus. Viņi ir patīkami pārsteigti par mūsu militārpersonu, mūsu civiliedzīvotāju un visas sabiedrības darba kvalitāti cīņā par neatkarību un brīvību,” uzsvēra Danilovs, piebilstot, ka ne katra valsts spēj tā pretoties ienaidniekam.

09:16 Ukrainas armija karadarbības dienvidu zonā iznīcinājusi aptuveni 30 krievu kara tehnikas vienības, ceturtdien ziņo Ukrainas armijas operatīvais štābs “Dienvidi”.

Saskaņā ar apstiprinātajām ziņām likvidēti 33 iebrucēji un 31 viena kara tehnikas vienība, tajā skaitā 11 tanki, piecas haubices “Mcta-B”, pašgājējs lielgabals “Gvozdika”, kā arī 13 citas bruņutehnikas un autotehnikas vienības.

Čkaloves rajonā notriekts krievu bumbvedējs “Su-24”.

Iznīcinātas divas pretinieka munīcijas noliktavas Mikolajivas un Hersonas rajonā.

09:15 Ukrainas prezidenta Volodimira Zelenska automobilis trešdien Kijivā iekļuva satiksmes negadījumā, bet prezidents tajā nav cietis, sociālajā tīklā “Facebook” paziņoja prezidenta preses sekretārs Serhijs Nikiforovs.

“Kijevā notika vieglās automašīnas sadursme ar Ukrainas prezidenta automobili un viņa eskorta mašīnām. Mediķi, kas pavadīja valsts galvu, sniedza neatliekamo palīdzību vieglās automašīnas vadītājam un nodeva viņu ātrās palīdzības mašīnai,” kas aizveda viņu uz slimnīcu, rakstīja Nikiforovs.

Zelenski apskatīja ārsts, bet nopietni ievainojumi netika konstatēti. 

Satiksmes negadījuma apstākļus izmeklē tiesībsargājošās iestādes.

Pirms šī incidenta Zelenskis trešdien apmeklēja no Krievijas karaspēka atbrīvoto Harkivas apgabala Izjumas pilsētu un tur piedalījās Ukrainas karoga pacelšanas ceremonijā.

09:15 Ukrainas pilsētu Krivijrihu apdraud plūdi pēc Krievijas raķešu trieciena, kas izraisījis ūdens līmeņa celšanos Inhulecas upē, trešdien brīdināja Ukrainas prezidenta birojs.

Prezidenta biroja vadītāja vietnieks Kirilo Timošenko paziņoja, ka pēc Krievijas raķešu trieciena Krivijrihas hidrotehniskajām būvēm ūdens līmenis upē mainās katru stundu un pastāv applūšanas draudi.

“Trieciena vietā ir vērojama ūdens aizplūšana ar ātrumu 100 kubikmetri sekundē. Tas ir ievērojams apjoms. Ūdens līmenis Inhulecas upē mainās katru stundu. Mēs skaidri saprotam mērogu uzdevumiem, kas mums jārisina, lai likvidētu raķešu triecienu sekas,” sacīja Timošenko.

Viņš piebilda, ka īpaši posteņi pastāvīgi novēro ūdens līmeni pilsētas ielās. Viņš sacīja, ka “situācija ir kontrolējama”, bet ātrākai draudu likvidācijai ir piesaistīti visi dienesti.

Krivijriha ar 600 tūkstošiem iedzīvotāju ir Ukrainas prezidenta Volodimira Zelenska dzimtā pilsēta.

Krievijas bruņotie spēki trešdienas pievakarē deva raķešu triecienu Krivijrihai, nodarot postījumus hidrotehniskajām būvēm, un vairākos pilsētas rajonos radās ūdensapgādes traucējumi. Zelenskis paziņoja, ka okupanti ar šo raķešu triecienu mēģināja appludināt pilsētu.  

Dnipropetrovskas apgabala gubernators Valentīns Rezničenko paziņoja, ka septiņas Krievijas raķetes H-22, kas tika izšautas no lidmašīnas, nodarīja “nopietnus bojājumus” Krivijrihas infrastruktūrai.

Saistītie raksti

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par satura pakalpojuma pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, vai interneta vietnē kurzemes-vards.lv, turpmāk tekstā – VIETNE KV, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ/VIETNĒ KV šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

 1. PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNĒ/VIETNĒ KV maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
 2. PAKALPOJUMS ir kāds no šajā punktā uzskaitītajiem satura pakalpojumiem, kurš ir nopērkams VIETNĒ/VIETNĒ KV, un kura abonementu PIRCĒJS ir tiesīgs iegādāties:
 1. Liepajniekiem plus – maksas digitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus”,
 2. ”Kurzemes Vārds” elektroniskais abonements – maksas digitālā satura pakalpojums VIETNĒ KV, tajā skaitā drukātam laikrakstam ”Kurzemes Vārds” (reģistrēts masu informācijas reģistrā ar nr. 000700763, no 28.11.1991.) vizuālā un satura apjoma ziņā identiska elektroniska kopija, kā arī pieeja viena mēneša iepriekšējo elektronisko kopiju arhīvam,
 3. ”Kurzemes Vārds” drukātais laikraksts – papīra formātā iznākošs reģionālais laikraksts (reģistrēts masu informācijas reģistrā ar nr. 000700763, no 28.11.1991.), kura piegādi PIRCĒJAM Liepājā un Grobiņā (pilsētā) nodrošina SIA ”AC Kurzemes Vārds”, vai citur Latvijā VAS ”Latvijas Pasts” saskaņā ar tā piegādes grafiku..
 4. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēts termiņā, par noteiktu cenu, kuru KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā. KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. PAKALPOJUMA abonementa cenā ietverti ir visi uz to attiecināmie nodokļi, tajā skaitā pievienotās vērtības nodoklis (turpmāk – PVN) saskaņā ar LR normatīvajiem aktiem:

 1. Liepajniekiem plus ir 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi).
 2. ”Kurzemes Vārds” elektroniskais abonements ir 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 4.99 (četri euro un 99 centi).
 3. ”Kurzemes Vārds” drukātais laikraksts ir papīra formāta izdevums par EUR 7.90 (septiņi euro un 90 centi) vienam mēnesim.
 4. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ/VIETNĒ KV. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu PAKALPOJUMAM Liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements, bet uz nākamo kalendāro mēnesi pagarinoties automātiski PAKAPLOJUMAM Kurzemes Vārds drukātais laikraksts abonementam , un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

 1. PAKALPOJUMA ABONEMENTA KURZEMES VĀRDS DRUKĀTAIS LAIKRAKSTS PIEGĀDES UZSĀKŠANA.
  1. Ja PIRCĒJS ir veicis PAKALPOJUMA samaksu darba dienā līdz plkst.14.00, tad abonementa piegāde tiek uzsākta ar nākamo darba dienu, ja piegādi nodrošina AC Kurzemes Vārds, vai pēc divām darba dienām, ja piegādi nodrošina Latvijas Pasts;
  2. Ja PIRCĒJS ir veicis samaksu darba dienā pēc plkst 14:00, tad abonementa piegāde tiek uzsākta ar aiznākamo darba dienu, ja piegādi nodrošina AC Kurzemes Vārds, vai pēc trim darba dienām, ja piegādi nodrošina Latvijas Pasts;
 2. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

KV Šī Līguma ietvaros ar PAKALPOJUMU Liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

 1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

 1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

 1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

 1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

 1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz