Otrdiena, 5. jūlijs Edīte, Esmeralda, Andžejs, Andžs
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Karš Ukrainā: 17. maijs

Ukraina turpina aizsargāt savu zemi pret agresori Krieviju.

Karš Ukrainā: 17. maijs
Foto: Dimitar DILKOFF/AFP
Foto: Dimitar DILKOFF/AFP
17.05.2022 00:00

LETA

Jaunākā informācija:

16:52 Ukrainā otrdien kopš paša rīta turpinās Sumu apgabala apšaude no Krievijas teritorijas, Šostkinskas rajona ziemeļos notiek kauja, un Seredinas-Budas rajonā Krievijas karaspēks mēģina izlauzties caur Ukrainas robežu, ziņo Sumu apgabala militārās administrācijas vadītājs Dmitro Živickis.

“Apmēram pieci triecieni Esmaņas reģionā. Aptuveni 70 sprādzieni Bojarski-Ležači virzienā. Sopičas rajonā reģistrēti seši sprādzieni,” pavēstīja Živickis.

Pēc Živicka teiktā, gar robežu izcēlušies ugunsgrēki, ko izraisījušas ienaidnieka apšaudes.

Šorīt agri no rīta Krievijas karaspēks veica raķešu uzbrukumus Ohtirka. Zināms, ka ievainojumus guvuši vismaz pieci cilvēki.

Krievijas karaspēks arī pirmdien mēģināja izlauzties caur Ukrainas robežu Sumu apgabalā.

15:43 Ukrainas sarunas ar Krieviju ir apturētas, otrdien paziņojis Ukrainas prezidenta Volodimira Zelenska biroja vadītāja padomnieks Mihailo Podoļaks.

Krievijas prasības atšķirībā no notikumiem frontē nemainās, norādīja amatpersona.

“Atšķirībā no mums viņi 82 kara dienās tā arī nav sapratuši, ka situācija Ukrainā vispār nav tāda, kāda tā bija sākumā, viņi turpina šantažēt, kaut kādas pozīcijas publiski izrunā. Viņiem visu laiku ir kaut kādas pretenzijas pret Ukrainu, viņi dzīvo pasaulē kur it kā ir “ukraiņu nacisms”. Pasaulē jau ir zināms, ka šodien eksistē tikai viena tipa nacisms – Krievijas. Šķiet, paies zināms laiks, lai mēs nopietnāk ķertos pie šīs problēmas. Krievijas denacifikācijas problēmas sarunu procesa ietvaros,” sacīja Podoļaks

Process ir apturēts, bet tas nenozīmē, ka puses galu galā nesēdīsies pie sarunu galda.

 “Šodien tas (sarunu process) ir apturēts. Pēc Stambulas komunikē kaut kādu izmaiņu, virzības uz priekšu nav. Krievijas Federācija turpina palikt savā stereotipiskajā domāšanā. Bet jebkurš karš noslēgsies pie sarunu galda, un šo procesu moderēs Zelenska kungs,” piebilda padomnieks.

Uz jautājumu, vai Kijiva ņems vērā dažu Rietumu politiķu pozīciju, kas grib drīzākas kara beigas, lai “saglabātu Putinam seju”, Podoļaks atbildēja, ka “Krievijas Federācija šo karu apturēt tādā veidā, kā to grib [daži] eiropieši, nevarēs”.

“Kas attiecas uz to, lai “kaut ko atdotu”, lai Putina kungs “saglabātu seju” – nav iespējams. Tas nav kaulēšanās jautājums, karš netiks noslēgts, ja mēs kaut ko tur atdosim, un to nepieņems Ukrainas sabiedrība. Tā ir samaksājusi milzīgu cenu ne tāpēc, lai kaut ko atdotu. Tāpēc jebkāda “Minska – 2″ ir atlikts karš. Vai tas mums ir vajadzīgs? Nē. Un tas ir jāsaprot Eiropai,” uzsvēra Podoļaks.

14:27 Krievijas prezidents Vladimirs Putins personīgi iesaistījies Krievijas un Ukrainas karā tādā mērā, ka pieņem lēmumus “pulkveža vai brigādes ģenerāļa līmenī”, sacījuši vairāki Rietumu militārie avoti.

Putins palīdz noteikt karaspēka virzību Donbasā, kur pagājušajā nedēļā Krievijas spēki cieta smagus zaudējumus, vairākkārt cenšoties šķērsot stratēģiski svarīgo Severskijdonecas upi, norādīja avoti.

Putins turpina strādāt ar Krievijas bruņoto spēku komandieris ģenerāli Valēriju Gerasimovu, sacīja avoti, kaut arī vēl pagājušajā nedēļā Ukrainas pārstāvji norādīja, ka viņš atbīdīts malā.

“Mēs uzskatām, ka Putins un Gerasimovs ir iesaistīti lēmumu pieņemšanā tādā līmenī, ko mēs parasti sagaidītu no pulkveža vai brigādes ģenerāļa,”  sacīja militārais avots, izsakoties par kaujām Ukrainas austrumos.

Citas detaļas par šo vērtējumu sniegtas netika, tomēr norādot, ka vērtējums par Putina personīgu iesaisti balstīts saņemtajā izlūkinformācijā.

10:30 Krievijas karaspēka dzīvā spēka zaudējumi Ukrainā līdz otrdienas rītam sasnieguši aptuveni 27 900 karavīru, ziņo Ukrainas armijas ģenerālštābs.

Kopš iebrukuma sākuma Krievijas spēki zaudējuši 1235 tankus, 3009 bruņutransportierus, 578 lielgabalus, 198 daudzstobru reaktīvos mīnmetējus, 90 zenītartilērijas iekārtas, 201 lidmašīnu, 167 helikopterus, 2109 automobiļus un autocisternas, 13 kuģus un ātrlaivas, 436 bezpilota lidaparātus, 43 specializētās tehnikas vienības un 97 spārnotās raķetes.

Krievijas zaudējumu apmērs tiek precizēts, jo informācijas ieguvi traucē karadarbība.

03:56 Krievijas karaspēks naktī uz otrdienu ar raķetēm apšaudīja militārās infrastruktūras objektu Ļvivas apgabala Javorivas rajonā pie Polijas robežas, paziņoja vietējās pašvaldības vadītājs.

“Novojavorivskas pilsētas un pašvaldības ciemu iedzīvotāji, mūsu teritorijā atkal atskan sprādzieni. Pašlaik nevaru pateikt, tieši kur tie notika, bet sprādzieni ir dzirdami,” sociālajā tīklā “Facebook” paziņoja Novojavorivskas pilsētas mērs Volodimirs Maceļuhs.

Ļvivas apgabala kara administrācijas vadītājs Maksims Kozickis solīja publiskot datus, tiklīdz tas būs iespējams. Viņš aicināja iedzīvotājus nefilmēt, nefotografēt un neizplatīt pieņēmumus no nepārbaudītiem kanāliem un grupām.

Kozickis vēlāk piebilda, ka atkal ticis apšaudīts militārās infrastruktūras objekts Javorivas rajona teritorijā ļoti tuvu Polijas robežai.

Naktī sprādzieni bija dzirdami arī Ļvivas pilsētā. “Nav apstiprinātas informācijas par raķešu trāpīšanu pilsētā. Par to kopīgi pateiksimies tiem, kas sargā mūsu debesis,” lietotnē “Telegram” rakstīja Ļvivas mērs Andrijs Sadovijs, solot no rīta sniegt precīzāku informāciju.

01:00 No aplenktās tērauda rūpnīcas “Azovstaļ” Mariupoles pilsētā pirmdien tika evakuēti 264 Ukrainas karavīri, paziņoja Ukrainas aizsardzības ministra vietniece Hanna Maļara.

53 smagi ievainotie tika evakuēti uz medicīnas iestādi Novoazovskā, bet vēl 211 karavīri pa humāno koridoru tika aizvesti uz Olenivku. 

Mariupoles aizstāvju evakuāciju no “Azovstaļ” kopīgi uzsāka Ukrainas Aizsardzības ministrijas Galvena izlūkošanas pārvalde, Ukrainas Bruņotie spēki, Nacionālā gvarde un Robežsardzes dienests. 

Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis pirmdien paziņoja, ka ir uzsākta Mariupoles aizstāvju glābšanas operācija, bet tai ir vajadzīgs delikātums un laiks. 

Pulka “Azov” pārstāvji paziņoja, ka Mariupoles aizstāvji ir izpildījuši pavēli, 82 dienas piesaistījuši ievērojami lielākus pretinieka spēkus un tādējādi ļāvuši Ukrainas armijai pārgrupēties. 

00:40 Krievijas karā pret Ukrainu kopš 24.februāra ir gājuši bojā vismaz 3668 civiliedzīvotāji, bet vēl 3896 ir ievainoti, pirmdien paziņoja ANO Augstā komisāra cilvēktiesību jautājumos pārvalde.

“Augstā komisāra cilvēktiesību jautājumos pārvalde uzskata, ka faktiskie skaitļi ir ievērojami lielāki, jo informācijas saņemšana no dažām vietām, kur notikušas intensīvas kaujas darbības, aizkavējas, bet daudzi paziņojumi vēl arvien gaida apstiprinājumu,” teikts dokumentā par šiem ANO datiem.

Starp šādām vietām ir Mariupole, Izjuma un Popasna, kur ir daudz upuru civiliedzīvotāju vidū, bet ziņas par tiem vēl jāpārbauda, tāpēc tās nav iekļautas ANO statistikā.

“Vairumam civiliedzīvotāju nāves vai ievainošanas gadījumu cēlonis bija spridzekļu lietošana ar plašu iedarbības zonu, tai skaitā apšaudes ar smago artilēriju un reaktīvajām zalvju uguns sistēmām, kā arī raķešu un aviācijas triecieni,” teikts dokumentā.

Saskaņā ar apstiprinātajiem ANO datiem ir gājuši bojā 1353 vīrieši, 897 sievietes, 94 zēni un 82 meitenes, bet 1173 pieaugušo un 69 bērnu dzimumu vēl nav izdevies noskaidrot.

Starp 3896 ievainotajiem ir 100 zēni, 91 meitene un vēl 167 bērni ar nenoskaidrotu dzimumu. 

Doneckas un Luhanskas apgabalos ANO ir fiksējusi 1890 bojāgājušos un 1528 ievainotos Ukrainas valdības kontrolētajā teritorijā, kā arī 124 bojāgājušos un 489 ievainotos promaskavisko separātistu kontrolētajā teritorijā.

Citos Ukrainas reģionos, kurus kontrolē valdība, ANO ir fiksējusi 1654 bojāgājušos un 1879 ievainotos. 

Stāvoklis Ukrainas frontē

Krievijas karaspēks koncentrējis savas aktivitātes Doneckas virzienā, centās ierobežot Ukrainas armijas ofensīvu uz ziemeļiem no Harkivas un gatavojas uzbrukumam netālu no Izjumas, pirmdien ziņoja Ukrainas bruņoto spēku ģenerālštābs.

Ienaidnieks koncentrējies uz uzbrukumiem objektiem austrumu karadarbības zonā un rūpniecības objektiem Ukrainas vidienē.

Volīnijas, Poļesjes un Siverskas virzienos situācija nav daudz mainījusies.

Slobožanskes virzienā Krievijas karavīri pārgrupējas, saņem papildspēkus no specvienībām un pretgaisa aizsardzības vienībām.

Harkivas virzienā ienaidnieks koncentrējies uz savu pozīciju noturēšanu un cenšas nepieļaut Ukrainas karaspēka virzību uz priekšu. Ienaidnieks centās cīnīties Ternovas ciemata tuvumā, bet neveiksmīgi.

Slovjanskas virzienā ienaidnieks papildina savas vienības un mēģina atsākt ofensīvu.

Ukrainas bruņoto spēku ģenerālštābs ziņoja, ka Ukrainas armija ienaidnieka noliktavās Izjumā iznīcinājusi ievērojamu daudzumu munīcijas.

Doneckas virzienā ienaidnieks apšaudījis Ukrainas armijas vienības ar artilēriju, mīnmetējiem un raķetēm, kā arī veicis uzlidojumus no gaisa.

Limanas virzienā ienaidnieks cenšas pastiprināt savus spēkus un veica uzbrukumu Šandriholoves apkaimē.

Severodoneckas virzienā ienaidnieks cīnījās Borivskes rajonā un cieta zaudējumus.

Avdijivkas virzienā Krievijas karaspēks apšaudīja Ukrainas armijas pozīcijas ar kasešu šāviņiem.

Bahmutas virzienā ienaidnieks cīnās trīs vietās, no kuriem vienā cieta sakāvi un bija spiests atkāpties. Kurahoves virzienā Krievijas karaspēks devās uzbrukumā Marjinkas un Novomikhailivkas apgabalā, bet cieta neveiksmi.

Mariupolē ienaidnieks turpina bloķēt rūpnīcas “Azovstaļ” teritoriju un apšauda to no gaisa un ar artilēriju.

Krievijas karaspēks aktīvi nekaroja Zaporižjas virzienā.

Ienaidnieks apšaudīja civilo infrastruktūru Vremivkas, Novosilkas, Mala Tokmačkas un Novoandrivkas apgabalos un veica uzlidojumus no gaisa Malinivkai.

Dienvidbugas virzienā ienaidnieks neveica aktīvu karadarbību, apšaudot ar artilēriju un mīnmetējiem civilo infrastruktūru Oleksandrivkas, Ševčenkoves un Novovoroncovkas apgabalos.

Krievijas Melnās jūras flotes kuģi Melnajā un Azovas jūrā turpina veikt uzdevumus, lai izolētu karadarbības zonu, veiktu izlūkošanu un un ar raķetēm apšaudītu Ukrainas civilās un militārās infrastruktūras objektus.

Saistītie raksti

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par satura pakalpojuma pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, vai interneta vietnē kurzemes-vards.lv, turpmāk tekstā – VIETNE KV, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ/VIETNĒ KV šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

 1. PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNĒ/VIETNĒ KV maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
 2. PAKALPOJUMS ir kāds no šajā punktā uzskaitītajiem satura pakalpojumiem, kurš ir nopērkams VIETNĒ/VIETNĒ KV, un kura abonementu PIRCĒJS ir tiesīgs iegādāties:
 1. Liepajniekiem plus – maksas digitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus”,
 2. ”Kurzemes Vārds” elektroniskais abonements – maksas digitālā satura pakalpojums VIETNĒ KV, tajā skaitā drukātam laikrakstam ”Kurzemes Vārds” (reģistrēts masu informācijas reģistrā ar nr. 000700763, no 28.11.1991.) vizuālā un satura apjoma ziņā identiska elektroniska kopija, kā arī pieeja viena mēneša iepriekšējo elektronisko kopiju arhīvam,
 3. ”Kurzemes Vārds” drukātais laikraksts – papīra formātā iznākošs reģionālais laikraksts (reģistrēts masu informācijas reģistrā ar nr. 000700763, no 28.11.1991.), kura piegādi PIRCĒJAM Liepājā un Grobiņā (pilsētā) nodrošina SIA ”AC Kurzemes Vārds”, vai citur Latvijā VAS ”Latvijas Pasts” saskaņā ar tā piegādes grafiku..
 4. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēts termiņā, par noteiktu cenu, kuru KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā. KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. PAKALPOJUMA abonementa cenā ietverti ir visi uz to attiecināmie nodokļi, tajā skaitā pievienotās vērtības nodoklis (turpmāk – PVN) saskaņā ar LR normatīvajiem aktiem:

 1. Liepajniekiem plus ir 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi).
 2. ”Kurzemes Vārds” elektroniskais abonements ir 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 4.99 (četri euro un 99 centi).
 3. ”Kurzemes Vārds” drukātais laikraksts ir papīra formāta izdevums par EUR 7.90 (septiņi euro un 90 centi) vienam mēnesim.
 4. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ/VIETNĒ KV. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu PAKALPOJUMAM Liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements, bet uz nākamo kalendāro mēnesi pagarinoties automātiski PAKAPLOJUMAM Kurzemes Vārds drukātais laikraksts abonementam , un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

 1. PAKALPOJUMA ABONEMENTA KURZEMES VĀRDS DRUKĀTAIS LAIKRAKSTS PIEGĀDES UZSĀKŠANA.
  1. Ja PIRCĒJS ir veicis PAKALPOJUMA samaksu darba dienā līdz plkst.14.00, tad abonementa piegāde tiek uzsākta ar nākamo darba dienu, ja piegādi nodrošina AC Kurzemes Vārds, vai pēc divām darba dienām, ja piegādi nodrošina Latvijas Pasts;
  2. Ja PIRCĒJS ir veicis samaksu darba dienā pēc plkst 14:00, tad abonementa piegāde tiek uzsākta ar aiznākamo darba dienu, ja piegādi nodrošina AC Kurzemes Vārds, vai pēc trim darba dienām, ja piegādi nodrošina Latvijas Pasts;
 2. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

KV Šī Līguma ietvaros ar PAKALPOJUMU Liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

 1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

 1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

 1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

 1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

 1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz