Svētdiena, 2. oktobris Skaidris, Ilma
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Karš Ukrainā: 17. septembris

Ukraina turpina aizsargāt savu zemi pret agresori Krieviju.

Karš Ukrainā: 17. septembris
Foto: Scanpix
Foto: Scanpix
17.09.2022 00:00

LETA

Jaunākā informācija:

21:30 Eiropas Savienības (ES) prezidējošā valsts Čehija sestdien aicināja veidot starptautisku kara noziegumu tribunālu pēc tam, kad Ukrainā vietās, no kurām padzīti Krievijas karavīri, atklāti jauni masu kapi.

“21.gadsimtā tādi uzbrukumi pret civiliedzīvotājiem ir neiedomājami un nepieņemami,” paziņoja Čehijas ārlietu ministrs Jans Lipavskis.

“Mēs nedrīkstam uz to pievērt acis. Mēs aizstāvam visu kara noziedznieku sodīšanu,” viņš rakstīja tviterī.

“Es aicinu steidzami veidot speciālu starptautisku tribunālu, kurā tiesās agresijas noziegumus,” piebilda pašreizējās ES prezidējošās valsts ārlietu ministrs.

Aicinājumu ES prezidējošās valsts pārstāvis pauda pēc tam, kad Ukrainas varasiestādes atklāja kapos, kur pie iepriekš Krievijas esošās Izjumas aprakti apmēram 450 cilvēku mirstīgās atkliekas. Gandrīz visiem redzamas spīdzināšanas pēdas.

“99% šodien ekshumēto līķu bija redzamas vardarbīgas nāves pazīmes,” Harkivas apgabala kara administrācijas vadītājs Olehs Sinehubovs informēja sociālās saziņas vietnēs.

Viņš piebilda, ka dažiem līķiem ir uz muguras sasietas rokas un viens cilvēks apglabāts ar striķi ap kaklu.

Ukrainas prezidents Volidimirs Zelenskis paziņoja, ka “Krievija aiz sevis atstāj tikai nāvi un ciešanas. Slepkavas. Spīdzinātāji”. Viņš teica, ka daži no ekshumētajiem līķiem ir bērni.

ASV valsts sekretārs Entonijs Blinkens tviterī paziņoja, ka ziņām par masu apbedījumiem Izjumā ir jāatdzīvina atbalsts Ukrainai tās zemju atbrīvošanām. Viņš pieļāva, ka tie ir kārtējie pierādījumi, ka Krievija pastrādā kara noziegumus.

Francijas prezidents Emanuels Makrons tviterī solīja saukt pie atbildības šo zvērību vaininiekus.

Ukrainas parlamenta cilvēktiesību komisārs Dmitro Lubinecs pieļāva, ka no Krievijas spēkiem atbrīvotajās Harkivas apgabala teritorijās varētu būt vairāk nekā 1000 spīdzinātu un nogalinātu ukraiņu.

Savukārt Ukrainas policijas priekšnieks Ihors Klimenko piektdien paziņoja, ka no okupācijas atbrīvotajās Harkivas apgabala teritorijās ir atrastas 10 spīdzināšanu vietas.

Apvienoto Nāciju Organizācija Ženēvā pauda cerību nosūtīt savus ekspertus apstākļu noskaidrošanai.

Atklātās zvērības atgādina par šaušalīgajiem skatiem, kas pēc Krievijas karaspēka padzīšanas pavasarī atklājās Kijivas piepilsētās, piemēram, Bučā.

Tas izraisījis jaunu sašutuma vilni starptautiskajā sabiedrībā.

ES augstais komisārs ārlietās un drošības politikas jautājumos Žuzeps Borels pauda šoku par Izjumā atklātajām zvērībām un paziņoja, ka “nekavējoties jāizbeidz Krievijas spēku necilvēcīgā uzvedība, kas ir pilnīgā pretrunā starptautiskajām cilvēktiesībām un Ženēvas konvencijām”.

Tikmēr Eiropas Komisijas prezidente Urzula fon der Leiena pauda vēlmi panākt, ka Krievijas prezidents Vladimirs Putins tiek tiesāts Starptautiskajā Krimināltiesā par Ukrainā pastrādātajiem kara noziegumiem.

Savukārt ASV prezidents Džo Baidens brīdināja Putinu neizmantot ķīmiskos vai taktiskos kodolieročus laikā, kad Krievijas spēki cieš nopietnus zaudējumus Ukrainā.

18:31 Lai gan pēdējā laikā Ukraina publiski nav aicinājusi ASV piegādāt tai pretgaisa aizsardzības sistēmas “Patriot”, iznīcinātājus “F-16” un bezpilota lidaparātus “Grey Eagle”, sarunas turpinās aizkulisēs, ziņo izdevums “Politico”.

Ukrainas varasiestādes taktiku mainījušas pēc ASV prezidenta Džo Baidena administrācijas ieteikuma koncentrēties uz tādiem ieročiem, kādi visvairāk nepieciešami Krievijas spēku padzīšanai no Ukrainas dienvidiem un austrumiem. Tāpat sabiedrotajiem ir bažas, ka tādas prasības novērš uzmanību no steidzamākām Ukrainas armijas vajadzībām un augsto tehnoloģiju bruņojuma piegādes Krievija varētu uzskatīt par provokāciju.

Trīs anonīmi avoti “Politico” atklājuši, ka “zemā līmenī” turpinās sarunas par “Patriot”, “F-16” un “Grey Eagle” piegādēm Ukrainai. Kā uzsver izdevums, tāda bruņojuma piegādes ir iespējams, lai gan vēl pavasarī ASV pat nepieļāva iespēju piegādāt Ukrainai tādu augsto tehnoloģiju bruņojumu.

“Patriot” gadījumā to piegādes Ukrainai traucē sistēmu relatīvais deficīts. Vienlaikus ASV piekritušas finansēt “zeme-gaiss” tipa raķešu aizsardzības sistēmu “NASAMS” piegādes Ukrainai, tomēr amatpersonas brīdina, ka iespējas apmācīt Ukrainas karavīrus izmantot šo bruņojumu ir ierobežotas.

Tāpat jau vairākus mēnešus turpinās sarunas par “Grey Eagle” piegādi Ukrainai, lai gan ASV ir zināmas bažas, piemēram, par iespējas zaudēt bezpilota lidaparātā izmantotās tehnoloģijas.

Lai gan daļa no aprīkojuma var tikt piedāvāta dažu mēnešu laikā, citiem bruņojuma veidiem ir nepieciešami gadi. Tomēr amatpersonas norāda, ka investīcijas ļaus Ukrainai plānot savu aizsardzību nākotnē.

Pentagons nesen noslēdza 182 miljonu ASV dolāru (apmēram tikpat eiro) līgumu ar kompāniju “Raytheon Technologies” par NASAMS piegādi Ukrainai. Pirmās divas sistēmas Ukraina saņems divu mēnešu laikā, piektdien paziņoja ASV Aizsardzības ministrija.

“Patriot” bez ASV izmanto vēl 17 pasaules valstis.

12:47 Gan ar sankcijām, gan ar Krievijas politisko izolāciju ir jāpaaugstina cena, kāda agresoram jāmaksā par iebrukumu Ukrainā, sestdien NATO augstākās militārās institūcijas – Militārās komitejas – sanāksmē Tallinā paziņoja Igaunijas premjerministre Kaja Kallasa.

“Ja mēs izlēmīgi neapturēsim Krievijas agresiju, neviena valsts nevarēs justies drošībā,” sacīja Igaunijas premjerministre, paziņojot, ka karš pret Ukrainu uz NATO sliekšņa ir mūsu paaudzes visnopietnākā drošības situācija visai cilvēcei.

Kā pauda Kallasa, militārā palīdzība Ukrainai ir iedarbīga un ir vēl vairāk jāpalielina, bet NATO vajadzētu ātri izpildīt Madrides samita lēmumus, kas balstīti NATO sabiedroto vienprātīgā secinājumā, ka Krievija ir galvenais drauds aliansei un tās sabiedrotajiem.

“Krievija par jebkādu cenu vēlas iznīcināt mūsu vienotību un piespiest mūs atteikties no atbalsta Ukrainai. Savā terorisma taktikas arsenālā Kremlis izmanto globālo badu un iebiedēšanu ar kodolkatastrofu, bet enerģiju izmanto kā šantāžas instrumentu,” secināja Igaunijas valdības vadītāja, kura piebilda, ka attiecībās ar Krieviju nepieciešama ilgtermiņa saprātīga savaldīšanas politika.

Jūnijā samitā Madridē NATO nolēma būtiski pastiprināt aizsardzības un savaldīšanas spējas Austrumu flangā. Kallasa norādīja, ka ir sākta šo lēmumu īstenošana un līdz samitam Viļņā, kas gaidāms nākamā gada jūnijā, ir jāpanāk nozīmīgs progress.

Kremlim ir viens liels mērķis: terorizēt un piepildīt savu imperiālistisko sapni, bet sarunas Kremlis vēlas tikai tādēļ, lai iegūtu kaut ko, kas tam nepieder, par savu vēstījumu NATO Militārajai komitejai Kallasa rakstīja tviterī.

NATO Militārās komitejas sanāksme Tallinā notiek no piektdienas līdz svētdienai.

Militārās komitejas konferenci Tallinā vadīs NATO Militārās komitejas priekšsēdētājs admirālis Robs Bauers. Katrā sesijā viņam palīdzēs NATO spēku Eiropā pavēlnieks ASV ģenerālis Kristofers Kavoli un Sabiedroto Transformācijas pavēlniecības komandieris ģenerālis Filips Laviņs.

NATO Militārā komiteja ir augstākā NATO militārā institūcija. Komiteja bruņoto spēku komandieru līmenī tiekas trīs reizes gadā, tādējādi nodrošinot Ziemeļatlantijas Padomei informatīvo atbalstu svarīgos militāros un drošības jautājumos, lai alianse varētu efektīvi reaģēt uz globālajiem drošības izaicinājumiem. Divas Militārās komitejas sanāksmes notiek NATO štābā Briselē, savukārt vienu sanāksmi pēc rotācijas principa organizē kāda no NATO dalībvalstīm.

11:35 Krievijas karaspēka dzīvā spēka zaudējumi Ukrainā līdz sestdienas rītam sasnieguši 54 250 karavīru, ziņo Ukrainas armijas ģenerālštābs.

Diennakts laikā iznīcināti 200 iebrucēji.

Kopš atkārtotā iebrukuma sākuma 24.februārī krievi zaudējusi 2202 tankus, 4701 bruņutransportieri, 1306 lielgabalus, 312 daudzlādiņu reaktīvās iekārtas, 168 zenītartilērijas iekārtas, 251 lidmašīnu, 216 helikopterus, 911 bezpilota lidaparātus, 236 spārnotās raķetes, 3571 automobili un autocisternu, 15 kuģus un ātrlaivas un 121 specializētās tehnikas vienību.

Ukrainas armijas aviācija aizvadītajā diennaktī veikusi 15 triecienus pa ienaidnieka pozīcijām, ber raķešu un artilērijas vienības izpildījušas 250 uzdevumus, cita starpā vietās, kur koncentrēts okupantu dzīvais spēks un tehnika. 

Krievijas zaudējumu apmērs tiek precizēts, jo informācijas ieguvi traucē karadarbība.

10:39 Vācijas reakcijai pēc tam, kad 2014.gadā Krievija anektēja Ukrainas Krimas pussalu, vajadzēja būt stingrākai, atzinis Vācijas kanclers Olafs Šolcs.

“Vēlos ļoti skaidri pateikt, ka, vismaz lūkojoties retrospektīvi, būtu bijis pareizāk skarbāk reaģēt uz Krimas aneksiju,” piektdien Vācijas Bruņoto spēku konferencē Berlīnē sociāldemokrātu politiķa teikto citē laikraksts “Bild”.

Šolcs pieļāva, ka koordinētāka un stingrāka starptautiskās sabiedrības reakcija uz pussalas aneksiju nebūtu nostiprinājusi Krievijas prezidenta Vladimira Putina prātā ideju vēlreiz atkārtot šāda veida uzbrukumu Ukrainai,

Lai gan pēc tam, kad 2014.gadā ar pseidoreferendumu anektēja Krimas pussalu, starptautiskā sabiedrība noteica sankcijas pret Krieviju, Vācija tomēr nepārtrauca ekonomiskās un diplomātiskās attiecības ar Krieviju.

08:29 Krievijas karaspēks Harkivas apgabala Izjumas pilsētā ir atkārtojis to, ko tas izdarīja Kijevas apgabala Bučā, piektdienas vakarā savā videouzrunā paziņoja Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis.

Jau ziņots, ka atbrīvotajā Izjumā ir atrasti masu apbedījumi ar vairāk nekā 400 līķiem. Vienā no šiem apbedījumiem atrasti Ukrainas karavīru līķi ar sasietām rokām aiz muguras.

Zelenskis paziņoja, ka ANO jau tiek gatavota misija, lai iepazītos ar Krievijas armijas noziegumiem Izjumā. Viņš atzīmēja, ka Harkivas apgabalā turpinās izmeklēšana rajonos, kas ir atbrīvoti no krievu okupācijas.

“Tiek fiksēti visi rašistu noziegumi. Tiek vākti viņu vainas pierādījumi. Ir atrasti moku kambari, kuros [okupanti] ņirgājās par okupēto pilsētu un ciemu mierīgajiem iedzīvotājiem, telpas, kurās turēja cilvēkus, pat ārzemniekus,” sacīja prezidents.

Viņš atzīmēja, ka okupanti turēja gūstā septiņus Šrilankas pilsoņus – Kupjanskas medicīnas koledžas studentus. “Krievu karavīri viņus sagrāba jau martā un pēc tam turēja šos cilvēkus pagrabā. Tikai tagad, pēc Harkivas apgabala atbrīvošanas, šie cilvēki tika izglābti. Viņiem tiek sniegta pienācīga medicīniskā palīdzība,” sacīja Zelenskis.

“Tiek turpināta līķu ekshumācija masu apbedījuma vietā pie Izjumas. Šobrīd ir noskaidroti vairāk nekā 440 kapu. Par tur apbedīto cilvēku skaitu vēl ir pāragri runāt. Izmeklēšanas darbības turpinās. Jau ir skaidri pierādījumi par spīdzināšanām, ņirgāšanos par cilvēkiem. Turklāt ir liecības, ka Krievijas karavīri, kuru pozīcijas bija netālu no šīs vietas, šāva uz apbedītajiem vienkārši aiz izklaides,” uzsvēra prezidents.

Viņš atzīmēja, ka pasaulei vajag uz to visu reaģēt.

“Krievija atkārtoja Izjumā to, ko bija izdarījusi Bučā. Un mēs pašlaik tikai esam sākuši uzzināt pilnu patiesību par to, kas šajā laikā notika Harkivas apgabalā,” sacīja Zelenskis.

“Labi, ka ANO struktūrās jau gatavo darbinieku grupu, kura apmeklēs šo vietu pie Izjumas. Kura ieraudzīs un varēs pavēstīt visiem ANO sistēmā par to, ko darīja Krievijas teroristi. Mēs nodrošinām žurnālistu pilnīgu pieeju atbrīvotajai teritorijai, visām vietām, kur ņirgājās par cilvēkiem. Mēs dodam tādu pieeju, kas paziņos pasaulei, ka rašismu vajag nosodīt,” uzsvēra prezidents. 

Viņš pateicās visiem Ukrainas partneriem, visiem līderiem un parastajiem ukraiņiem, kas palīdz cīnīties par taisnīgumu – “cīnīties par Krievijas oficiālu atzīšanu par terorismu atbalstošu valsti, par sankciju pastiprināšanu pret Krieviju par šo teroru,” sacīja Zelenskis. 

ASV valsts sekretārs Entonijs Blinkens tviterī paziņoja, ka ziņām par masu apbedījumiem Izjumā ir jāatdzīvina atbalsts Ukrainai tās zemju atbrīvošanā. 

“Ziņas par 440 vīriešu, sieviešu un bērnu masu apbedījumu Izjumā izraisa šausmas un tām jāatdzīvina mūsu atbalsts vīrišķīgajiem ukraiņiem, kuri tiecas atbrīvot savu dzimto zemi. Mēs esam Ukrainas pusē ar mērķi panākt atbildību par šiem noziegumiem,” uzsvēra Blinkens.

Francijas prezidents Emanuels Makrons tviterī solīja saukt pie atbildības šo zvērību vaininiekus. “Es visstingrākajā veidā nosodu zvērības, kas izdarītas Izjumā Krievijas okupācijas laikā. Vainīgie tiks saukti pie atbildības par savām darbībām. Nav miera bez taisnīguma,” uzsvēra Makrons. 

Ukrainas Nacionālās policijas vadītājs Ihors Klimenko piektdien paziņoja, ka no okupācijas atbrīvotajās Harkivas apgabala teritorijās ir atrastas 10 spīdzināšanu vietas, bet Izjumas tuvumā atrasti 445 civilpersonu apbedījumi. 

Harkivas apgabala kara administrācijas vadītājs Olehs Sinehubovs paziņoja, ka no ekshumētajiem līķiem masu apbedījuma vietā Izjumā 99% bijuši ar vardarbīgas nāves pazīmēm.

Saistītie raksti

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par satura pakalpojuma pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, vai interneta vietnē kurzemes-vards.lv, turpmāk tekstā – VIETNE KV, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ/VIETNĒ KV šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

 1. PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNĒ/VIETNĒ KV maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
 2. PAKALPOJUMS ir kāds no šajā punktā uzskaitītajiem satura pakalpojumiem, kurš ir nopērkams VIETNĒ/VIETNĒ KV, un kura abonementu PIRCĒJS ir tiesīgs iegādāties:
 1. Liepajniekiem plus – maksas digitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus”,
 2. ”Kurzemes Vārds” elektroniskais abonements – maksas digitālā satura pakalpojums VIETNĒ KV, tajā skaitā drukātam laikrakstam ”Kurzemes Vārds” (reģistrēts masu informācijas reģistrā ar nr. 000700763, no 28.11.1991.) vizuālā un satura apjoma ziņā identiska elektroniska kopija, kā arī pieeja viena mēneša iepriekšējo elektronisko kopiju arhīvam,
 3. ”Kurzemes Vārds” drukātais laikraksts – papīra formātā iznākošs reģionālais laikraksts (reģistrēts masu informācijas reģistrā ar nr. 000700763, no 28.11.1991.), kura piegādi PIRCĒJAM Liepājā un Grobiņā (pilsētā) nodrošina SIA ”AC Kurzemes Vārds”, vai citur Latvijā VAS ”Latvijas Pasts” saskaņā ar tā piegādes grafiku..
 4. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēts termiņā, par noteiktu cenu, kuru KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā. KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. PAKALPOJUMA abonementa cenā ietverti ir visi uz to attiecināmie nodokļi, tajā skaitā pievienotās vērtības nodoklis (turpmāk – PVN) saskaņā ar LR normatīvajiem aktiem:

 1. Liepajniekiem plus ir 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi).
 2. ”Kurzemes Vārds” elektroniskais abonements ir 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 4.99 (četri euro un 99 centi).
 3. ”Kurzemes Vārds” drukātais laikraksts ir papīra formāta izdevums par EUR 7.90 (septiņi euro un 90 centi) vienam mēnesim.
 4. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ/VIETNĒ KV. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu PAKALPOJUMAM Liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements, bet uz nākamo kalendāro mēnesi pagarinoties automātiski PAKAPLOJUMAM Kurzemes Vārds drukātais laikraksts abonementam , un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

 1. PAKALPOJUMA ABONEMENTA KURZEMES VĀRDS DRUKĀTAIS LAIKRAKSTS PIEGĀDES UZSĀKŠANA.
  1. Ja PIRCĒJS ir veicis PAKALPOJUMA samaksu darba dienā līdz plkst.14.00, tad abonementa piegāde tiek uzsākta ar nākamo darba dienu, ja piegādi nodrošina AC Kurzemes Vārds, vai pēc divām darba dienām, ja piegādi nodrošina Latvijas Pasts;
  2. Ja PIRCĒJS ir veicis samaksu darba dienā pēc plkst 14:00, tad abonementa piegāde tiek uzsākta ar aiznākamo darba dienu, ja piegādi nodrošina AC Kurzemes Vārds, vai pēc trim darba dienām, ja piegādi nodrošina Latvijas Pasts;
 2. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

KV Šī Līguma ietvaros ar PAKALPOJUMU Liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

 1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

 1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

 1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

 1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

 1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz