Svētdiena, 2. oktobris Skaidris, Ilma
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Karš Ukrainā: 18. septembris

Ukraina turpina aizsargāt savu zemi pret agresori Krieviju.

Karš Ukrainā: 18. septembris
Foto: Scanpix
Foto: Scanpix
18.09.2022 00:00

LETA

Jaunākā informācija:

15:01 Krievijas karaspēks naktī apšaudījis pilsētas plašā Ukrainas teritorijā, un Lielbritānijas Aizsardzības ministrija brīdinājusi, ka Krievija, visticamāk, pastiprinās uzbrukumus civilajiem mērķiem.

Ministrija norādīja, ka pēdējo septiņu dienu laikā Krievija ir aktīvāk uzbrukusi civilajai infrastruktūrai, arī vietās, kur tam nav nekādu tūlītēju militāru efektu.

“Ciešot neveiksmes frontes līnijās, Krievija, visticamāk, ir paplašinājusi vietas, kur tā ir gatava uzbrukt, lai iedragātu Ukrainas tautas un valdības morāli,” paziņoja Lielbritānijas Aizsardzības ministrija.

Naktī Krievijas karaspēka apšaudē cieta slimnīca Mikolajivas pilsētā pie Melnā jūras, ziņoja Mikolajivas apgabala kara administrācijas vadītājs Vitālijs Kims. Viņš sacīja, ka apšaudītas arī citas apgabala daļas, ievainojot divus cilvēkus.

Naktī apšaudīta tika arī Ņikopole, kas atrodas pāri upei pretī Zaporižjas atomelektrostacijai (AES), ievainojot trīs cilvēkus, un citas pilsētas.

Harkivas reģionā, kur Ukrainas pretuzbrukums piespiedis Krievijas karaspēku atkāpties, raķešu uzbrukumos aizvadītajā dienā nogalināti trīs cilvēki, un Doneckas apgabalā nogalināti pieci cilvēki, ziņoja vietējās ukraiņu amatpersonas.

Vašingtonā bāzētā domnīca ASV Kara izpētes institūts (ISW) ziņoja, ka Krievijas karspēks Doneckā turpina “bezjēdzīgas operācijas” ciematos, nevis pastiprina frontes līniju.

13:42 Krievijas karaspēka dzīvā spēka zaudējumi Ukrainā līdz svētdienas rītam sasnieguši 54 480 karavīru, ziņo Ukrainas armijas ģenerālštābs.

Diennakts laikā iznīcināti 230 iebrucēji.

Kopš atkārtotā iebrukuma sākuma 24.februārī krievi zaudējuši 2210 tankus, 4718 bruņutransportierus, 1309 lielgabalus, 312 daudzlādiņu reaktīvās iekārtas, 168 zenītartilērijas iekārtas, 251 lidmašīnu, 217 helikopterus, 918 bezpilota lidaparātus, 238 spārnotās raķetes, 3578 automobiļus un autocisternas, 15 kuģus un ātrlaivas un 122 specializētās tehnikas vienības.

Krievijas zaudējumu apmērs tiek precizēts, jo informācijas ieguvi traucē karadarbība.

12:44 Somijas raidorganizācijas YLE rīcībā nonākušie satelīta attēli liecina, ka Krievija pārvieto pretgaisa aizsardzības raķetes prom no Sanktpēterburgas, un tās, visticamāk, pārvietotas tuvāk Ukrainai.

Satelīta attēli liecina, ka vasarā no militārās bāzes Karēlijas zemesšaurumā pazudušas gan mobilās raķešu palaišanas platformas, gan raķetes.

Līdz šim nedz Krievijā, nedz Rietumos nav publiski ziņots par šī bruņojuma pārvietošanu.

Sanktpēterburgu aptver 14 pretgaisa aizsardzības raķešu bāzes, no kurām vairākas tagad ir tukšas.

Militārais eksperts Marko Eklunds, kurš sekojis līdzi Krievijas bruņoto spēku aktivitātēm pēdējos 20 gadus un pēc YLE lūguma analizēja satelīta attēlus, raidorganizācijai norādīja, ka, spriežot pēc attēliem, iztukšotas četras bāzes.

Papildu četrām pilnīgi iztukšotajām bāzēm vasarā pretgaisa aizsardzības raķešu aprīkojums pārvietots arī no citām bāzēm Sanktpēterburgas apkārtnē. Visticamāk, tas pārvietots tuvāk Ukrainai.

Eklunds skaidroja, ka militārās tehnikas pārvietošana, visticamāk, daudz nevājinās Sanktpēterburgas aizsardzību, jo pārvietota vecākā tehnika, taču karā Ukrainā pat vecas pretgaisa aizsardzības raķetes var būt noderīgas, ņemot vērā, ka Krievijai sāk trūkt modernu precīzu ieroču.

YLE lielāko daļu satelīta attēlu ieguva no komerciāliem operatoriem, papildinot tos ar attēliem no lietotnes “Google Earth Pro”. Jaunākie attēli ir uzņemti augustā un septembrī.

Salīdzinot septembra attēlus ar attēliem, kas uzņemti pirms gada, vislielākās izmaiņas redzamas uz dienvidrietumiem no Sanktpēterburgas. Tur iztukšotas veselas divas baterijas. Savukārt no citas baterijas aizvesti aptuveni 25 raķešu konteineri, kuros iespējams atradās aptuveni 100 raķetes.

Pārmaiņas redzamas arī citās bāzēs Sanktpēterburgas apkārtnē.

YLE iegūtie attēli liecina, ka arī bāzē uz austrumiem no Sanktpēterburgas, netālu no Lādogas ezera, raķešu konteineri maijā pārvietoti uz transporta platformām. Iespējas, ka no šīs bāzes aizvestas līdz 120 raķetēm, kā arī vairāki militārie transporta līdzekļi.

Tāpat ievērojams daudzums militārā aprīkojuma pārvests no bāzes dienvidaustrumos no Sanktpēterburgas. No turienes aizvestas aptuveni desmit raķešu palaišanas platformas, kā arī citi transporta līdzekļi. Eklunds pieļauj, ka šajā gadījumā varētu būt transportēts arī jaunāks raķešu aprīkojums.

Vēl lielāks daudzums militārās tehnikas varētu būt aizvests no Sanktpēterburgas apgabala, bet YLE neizdevās iegūt nesen uzņemtus satelīta attēlus, kuros būtu redzamas visas baterijas.

Lielākā daļa pretgaisa aizsardzības raķetes, kas palikušas Sanktpēterburgas apgabalā, ir no raķešu sistēmas S-400.

“Visticamāk, bruņojums, kas ir pārvests, ir galvenokārt no vecās S-300 sistēmas,” pieļauj Eklunds.

Galvenā atšķirība starp jaunajām un vecajām sistēmām ir tāda, ka S-400 ir divreiz lielāks darbības rādiuss.

10:58 Kopš kara sākuma Krievijas karaspēka uzbrukumos Ukrainā nogalināti vismaz 390 bērni, bet vismaz 757 guvuši dažādus ievainojumus, paziņojusi Ukrainas Ģenerālprokuratūra.

Krievu uzbrukumos Doneckas apgabalā nogalināti vai ievainoti 395 bērni, Harkivas apgabalā – 219, Kijivas apgabalā – 116, Černihivas apgabalā – 68, Mikolajivas apgabalā – 72, Luhanskas apgabalā – 61, Hersonas apgabalā – 55 un Zaporižjas apgabalā – 46.

Ukrainas Ģenerālprokuratūra norāda, ka šie dati nav galīgi, jo, turpinoties apšaudēm, nav iespējams pārbaudīt visu valsts teritoriju, īpaši pagaidām okupētās teritorijas.

Ukrainas varasiestādes informē, ka bombardēšanā un apšaudēs nodarīti postījumi aptuveni 2500 mācību iestādēm, no kurām 289 pilnībā sagrautas.

09:57 Irāņu bezpilota lidaparāti, kas piegādāti Krievijai, rada jaunu apdraudējumu Ukrainas armijai, vēsta laikraksts “The Wall Street Journal”.

Aizvadītās nedēļas laikā irāņu bezpilota lidaparāti “Shahed”, kas pārkrāsoti Krievijas krāsās un pārdēvēti par “Geranium 2”, sākuši parādīties virs Ukrainas armijas bruņutehnikas un artilērijas pozīcijām Harkivas apgabalā, atklāja Ukrainas 92.mehanizētās brigādes artilērijas komandieris Rodions Kulagins.

Viņa brigādes darbības zonā vien irāņu bezpilota lidaparāti iznīcinājuši divas 152 milimetru pašgājējhaubices un divas 122 milimetru pašgājējhaubices, kā arī divas bruņumašīnas BTR, paziņoja Kulagins.

Krievija ar irāņu bezpilota lidaparātu trāpījusi arī ASV piegādātajai haubicei M777.

Līdz šim Krievija irāņu bezpilota lidaparātus lielākoties izmantojusi Harkivas apgabalā, kur Ukrainas armija šomēnes īstenojusi vērienīgu pretuzbrukumu.

Irāņu bezpilota lidaparāti ir salīdzinoši mazi un lido ļoti zemu, tādēļ Ukrainas pretgaisa aizsardzības sistēmām ir grūti tos pārtvert, skaidroja Kulagins.

Viņš pauda cerību, ka ASV un sabiedrotie piegādās Ukrainai modernākas pretdronu tehnoloģijas vai palīdzēs apturēt irāņu bezpilota lidaparātu piegādi Krievijai.

Saistītie raksti

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par satura pakalpojuma pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, vai interneta vietnē kurzemes-vards.lv, turpmāk tekstā – VIETNE KV, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ/VIETNĒ KV šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

 1. PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNĒ/VIETNĒ KV maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
 2. PAKALPOJUMS ir kāds no šajā punktā uzskaitītajiem satura pakalpojumiem, kurš ir nopērkams VIETNĒ/VIETNĒ KV, un kura abonementu PIRCĒJS ir tiesīgs iegādāties:
 1. Liepajniekiem plus – maksas digitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus”,
 2. ”Kurzemes Vārds” elektroniskais abonements – maksas digitālā satura pakalpojums VIETNĒ KV, tajā skaitā drukātam laikrakstam ”Kurzemes Vārds” (reģistrēts masu informācijas reģistrā ar nr. 000700763, no 28.11.1991.) vizuālā un satura apjoma ziņā identiska elektroniska kopija, kā arī pieeja viena mēneša iepriekšējo elektronisko kopiju arhīvam,
 3. ”Kurzemes Vārds” drukātais laikraksts – papīra formātā iznākošs reģionālais laikraksts (reģistrēts masu informācijas reģistrā ar nr. 000700763, no 28.11.1991.), kura piegādi PIRCĒJAM Liepājā un Grobiņā (pilsētā) nodrošina SIA ”AC Kurzemes Vārds”, vai citur Latvijā VAS ”Latvijas Pasts” saskaņā ar tā piegādes grafiku..
 4. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēts termiņā, par noteiktu cenu, kuru KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā. KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. PAKALPOJUMA abonementa cenā ietverti ir visi uz to attiecināmie nodokļi, tajā skaitā pievienotās vērtības nodoklis (turpmāk – PVN) saskaņā ar LR normatīvajiem aktiem:

 1. Liepajniekiem plus ir 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi).
 2. ”Kurzemes Vārds” elektroniskais abonements ir 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 4.99 (četri euro un 99 centi).
 3. ”Kurzemes Vārds” drukātais laikraksts ir papīra formāta izdevums par EUR 7.90 (septiņi euro un 90 centi) vienam mēnesim.
 4. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ/VIETNĒ KV. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu PAKALPOJUMAM Liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements, bet uz nākamo kalendāro mēnesi pagarinoties automātiski PAKAPLOJUMAM Kurzemes Vārds drukātais laikraksts abonementam , un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

 1. PAKALPOJUMA ABONEMENTA KURZEMES VĀRDS DRUKĀTAIS LAIKRAKSTS PIEGĀDES UZSĀKŠANA.
  1. Ja PIRCĒJS ir veicis PAKALPOJUMA samaksu darba dienā līdz plkst.14.00, tad abonementa piegāde tiek uzsākta ar nākamo darba dienu, ja piegādi nodrošina AC Kurzemes Vārds, vai pēc divām darba dienām, ja piegādi nodrošina Latvijas Pasts;
  2. Ja PIRCĒJS ir veicis samaksu darba dienā pēc plkst 14:00, tad abonementa piegāde tiek uzsākta ar aiznākamo darba dienu, ja piegādi nodrošina AC Kurzemes Vārds, vai pēc trim darba dienām, ja piegādi nodrošina Latvijas Pasts;
 2. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

KV Šī Līguma ietvaros ar PAKALPOJUMU Liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

 1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

 1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

 1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

 1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

 1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz