Pirmdiena, 26. septembris Kurts, Knuts, Gundars
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Karš Ukrainā: 19. augusts

Ukraina turpina aizsargāt savu zemi pret agresori Krieviju.

Karš Ukrainā: 19. augusts
Foto: Scanpix
Foto: Scanpix
19.08.2022 00:00

LETA

Jaunākā informācija:

22:57 Rīgas mērs Mārtiņš Staķis (PP) piektdien kopā ar vairāku citu Eiropas pilsētu vadītājiem ticies ar Ukrainas prezidentu Volodimiru Zelenski, liecina informācija Ukrainas prezidenta mājaslapā.

Interneta vietnē ievietotajās fotogrāfijās redzams, ka Zelenskis Kijivā uzņēmis Eiropas Lielo pilsētu tīkla “Eurocities” pārstāvjus.

Staķis mikroblogošanas vietnē “Twitter” raksta, ka no Zelenska tikšanās laikā izskanēja “trīs vienkārši lūgumi” Eiropas pilsētu mēriem: cīnīties pret Krieviju informācijas karā, uzņemties līderību Ukrainas pilsētu atjaunošanā un demonstrēt piemēru pārējām pilsētām Eiropā un pasaulē.

Rīgas mērs pastāstīja, ka pēc viņa un citu mēru iniciatīvas kopā ar astoņiem Eiropas pilsētu vadītājiem tika apmeklētas Krievijas iebrukumā cietušās pilsētas, lai vienotos par praktisku palīdzību Ukrainai.

“Krievijas armijas nežēlības sekas aptveramas tikai klātienē – redzot postu, ko nodarījuši okupanti Bučā, Irpiņā un Borodjankā. Vislielākie cieņas apliecinājumi visiem Ukrainas varoņiem – arī Bučas un Irpiņas mēriem, kuri kopā ar saviem iedzīvotājiem pārcietuši okupācijas šausmas, bet tagad mēģina dziedēt kara atstātās brūces, kas pilnībā nesadzīs nekad,” pauda Staķis.

Politiķis norādīja, ka vizītes laikā sastaptie cilvēki un amatpersonas ir dzīvs pierādījums tam, ka Krievijas rīcība Ukrainā ir neslēpts genocīds, jo civilo objektu bombardēšana, civiliedzīvotāju spīdzināšana un slepkavošana veikta skaidru ar nodomu.

Viņš arī izcēla Kijivas mēra Vitālija Kļičko ticību savas tautas spēkiem, kas Staķa ieskatā ir apliecinājums tam, ka “mums katru dienu jāatgādina Eiropai par karu, jāpalīdz bēgļiem, jāziedo Ukrainas armijai”.

Tīklā “Eurocities”, kurā ir pārstāvētas 200 Eiropas pilsētas, taps kopīgs plāns Ukrainas atjaunošanai. Pilsētu rīcībai jābūt koordinētai ar nacionālo valdību plāniem, atklāja Staķis.

21:23 ASV Aizsardzības ministrija piektdien paziņoja par jaunu ieroču sūtījumu Ukrainas spēkiem 775 miljonu dolāru apmērā, kas ietver “Himars” raķetes, artilēriju un atmīnēšanas sistēmas.

“Mēs vēlamies pārliecināties, ka Ukrainai ir vienmērīga munīcijas plūsma, lai apmierinātu tās vajadzības, un to mēs darām ar šo paketi,” paziņoja Pentagona pārstāvis.

Jaunās palīdzības paketes ietvaros Kijiva arī saņems 1000 pārnēsājamo prettanku sistēmu “Javelin” un 2000 prettanku lādiņu.

Saskaņā ar Pentagona datiem Ukrainai kopējā ASV militārā palīdzība sasniegusi vairāk nekā 10,6 miljardus dolāru.

20:35 Krievijas prezidents Vladimirs Putins un viņa Francijas kolēģis Emanuels Makrons piektdien telefonsarunā vienojušies par nepieciešamību veikt neatkarīgu inspekciju Krievijas spēku sagrābtajā Zaporižjas atomelektrostacijā (AES). 

Kā teikts Kremļa paziņojumā, abi līderi aicinājuši Starptautiskās Atomenerģijas aģentūras (IAEA) ekspertus pārbaudīt AES “pēc iespējas ātrāk” un “novērtēt reālo situāciju uz vietas”.

“Krievijas puse apliecināja gatavību sniegt aģentūras inspektoriem nepieciešamo palīdzību,” teikts paziņojumā.

Atsevišķā paziņojumā Francijas prezidenta birojs norādīja, ka Makrons “atbalstīja IAEA ekspertu misijas nosūtīšanu atbilstoši nosacījumiem, par kuriem vienojušās Ukraina un ANO”.

Francijas puse norādīja, ka Putins ir atteicies no prasības, lai IAEA komanda dotos uz AES caur Krieviju, sakot, ka tā varētu ierasties caur Ukrainu.

Putins un Makrons vēlreiz runās par šo tēmu “tuvākajās dienās pēc sarunām starp tehniskajām komandām un pirms misijas nosūtīšanas”, paziņoja Elizejas pils.

Putina un Makrona telefonsaruna bija pirmā teju trīs mēnešu laikā.

Ukrainas dienvidos esošā Zaporižjas AES, kas ir lielākā atomspēkstacija Eiropā, kopš marta atrodas Krievijas karaspēka kontrolē. Šomēnes AES vairākkārt apšaudīta. Ukraina paziņojusi, ka AES apšaudījuši Krievijas spēki nolūkā apšaudēs vainot Ukrainu. Tāpat Ukraina apsūdzējusi Krieviju, ka tā pārvērtusi AES par militāru bāzi.

18:05 ANO ģenerālsekretārs Antoniu Gutērrešs piektdien aicināja Krieviju neatslēgt no Ukrainas tīkla Zaporižjas atomelektrostaciju (AES), kas kopš marta atrodas Krievijas karaspēka kontrolē.

“Pašsaprotami, elektrība no Zaporižjas ir Ukrainas elektrība. Šis princips ir pilnībā jārespektē,” vizītes gaitā Odesā, Ukrainas dienvidos, sacīja Gutērrešs.

Kā norādīja Ukrainas atomenerģijas uzņēmums “Enerhoatom”, “ir informācija, ka krievu okupantu karaspēks plāno izslēgt reaktorus un atslēgt tos no Ukrainas energosistēmas izejas līnijām”.

Krievija arī ierobežojusi darbinieku piekļuvi AES, norādīja uzņēmums.

Vēl pagājušajā nedēļā “Enerhoatom” paziņoja, ka Krievijas karaspēks plāno Zaporižjas AES elektrību vadīt uz Krimu.

Krievija ceturtdien noraidīja ANO priekšlikumu par demilitarizētas zonas izveidi ap Zaporižjas AES Ukrainā.

Kā apgalvoja Krievijas Ārlietu ministrijas pārstāvis, plāns ir nepieņemams, jo tādējādi spēkstacija būtu pakļauta vēl lielākam apdraudējumam.

Krievija sagaida, ka Starptautiskās Atomenerģijas aģentūras (IAEA) eksperti “tuvākajā nākotnē” apmeklēs Zaporižjas AES.

Mediji ziņo, ka pastāv domstarpības par maršrutu, kā ekspertiem vajadzētu ierasties Zaporižjas AES, un tas aizkavē viņu misijas sākumu.

16:33 Britu raidsabiedrības BBC krievu redakcija kopā ar Krievijas tīmekļa mediju “Mediazona” un brīvprātīgo komandu publicējuši jaunākos datus par Krievijas armijas zaudējumiem, un atbilstoši izpētes rezultātiem izdevies gūt apstiprinājumu par 5701 Krievijas karavīra nāvi.

Ja vidēji bataljonā ir 300 cilvēku, tad šie dati nozīmē, ka pusgadu ilgstošā kara gaitā Krievijas apstiprinātie zaudējumi ir aptuveni 20 bataljoni.

Žurnālisti skaidro, ka apkopo tikai apstiprinātus datus, balstoties vietējo varasiestāžu, mediju un kritušo karavīru tuvinieku informācijā.

Atbilstoši viņu vērtējumam sarakstā kritušo ir par 40-60% mazāk nekā reāli Krievijā apglabāto karavīru skaits.

No 5701 karavīra 966 cilvēki jeb 17% ir virsnieki.

Reģionu vidū līdere ar ar 270 kritušajiem joprojām ir Dagestāna, tālāk seko Burjatija un Krasnodaras novads ar attiecīgi 245 un 206 kritušajiem.

Salīdzinājumam zināms ir par tikai 14 kritušajiem no Maskavas, kaut arī Maskavā dzīvo 9% no visiem Krievijas iedzīvotājiem.

Atbilstoši ASV Centrālās izlūkošanas pārvaldes vērtējumam Ukrainā līdz jūlija beigām krituši vairāk nekā 15 000 krievu karavīru. Britu izlūkdienests vēl jūnijā minēja, ka krituši 20 000 krievu. Atbilstoši Ukrainas Ģenerālštāba aplēsēm Krievija zaudējusi vairāk nekā 40 000 karavīru.

Atbilstoši Pentagona aplēsēm kritušo un ievainoto Krievijas karavīru skaits līdz augusta sākumam bija no 70 000 līdz 80 000.

Atjaunotu oficiālo datu par Krievijas armijas zaudējumiem nav.

Krievijas Aizsardzības ministrija pēdējo reizi par zaudējumiem atskaitījās 25.martā, paziņojot par 1351 kritušo.

10:02 Krievijas karaspēka dzīvā spēka zaudējumi Ukrainā līdz piektdienas rītam sasnieguši 44 700 karavīrus, ziņo Ukrainas armijas ģenerālštābs.

Kopš atkārtotā iebrukuma sākuma 24.februārī krievi zaudējuši 1899 tankus, 4195 bruņutransportierus, 1016 lielgabalus, 266 daudzstobru reaktīvo mīnmetējus, 141 zenītartilērijas iekārtu, 234 lidmašīnas, 197 helikopterus, 795 bezpilota lidaparātus, 190 spārnotās raķetes, 3130 automobiļus un autocisternas, 15 kuģus un ātrlaivas un 94 specializētās tehnikas vienības.

Vislielākos zaudējumus pēdējās diennakts laikā krievi cietuši Doneckas virzienā.

Krievijas zaudējumu apmērs tiek precizēts, jo informācijas ieguvi traucē karadarbība.

09:09 Pēdējās diennakts laikā Ukrainas armija dienvidu karadarbības zonā likvidējusi 73 krievu iebrucējus, kā arī iznīcinājusi pretinieka munīcijas noliktavu un kara tehniku, piektdien ziņo operatīvais štābs “Dienvidi”.

Ukraiņu aviācija devusi triecienus četriem pretinieka dzīvā spēka un tehnikas koncentrācijas punktiem Baštankas un Berislavas rajonos.

Tikmēr ukraiņu artilērija apšaudījusi vairāk nekā 200 mērķu, tostarp novēršot krievu plānus salabot turpmākajai izmantošanai Kahovkas tiltu.

Saskaņā ar apstiprinātajām ziņām krievi pēdējās diennakts laikā zaudējusi 73 karavīrus, trīs tankus, četras raķešu palaišanas iekārtas, vienu radiolokācijas staciju, kā arī piecas bruņutehnikas un autotehnikas vienības.

Iznīcināta pretinieka munīcijas noliktava.

09:09 Belbekas militārajā lidlaukā Sevastopolē un Kerčā, Krievijas okupētajā Ukrainas Krimas pussalā, ceturtdienas vakarā bijuši dzirdami sprādzieni, savukārt Krievijas Belgorodas apgabalā, kas robežojas ar Ukrainu, aizdegusies munīcijas noliktava,  liecina vietējo iedzīvotāju medijiem un sociālajos tīklos sniegtā informācija.

“Aculiecinieki ziņo par virkni sprādzienu Belbekas aerodroma rajonā. Bija dzirdama sirēna, cilvēki redzēja Ārkārtējo situāciju ministrijas mašīnas, kuras devās uz turieni,” teikts ziņapmaiņas platformas “Telegram” kanālā “ČP Sevastopoļ”.

Aģentūra “Reuters”, atsaucoties uz avotiem okupētajā Krimā, vēsta, ka Belbekas lidlaukā nogranduši vismaz četri sprādzieni.

Okupantu ieceltais Sevastopoles gubernators Mihails Razvozžajevs paziņojis, ka Krievijas pretgaisa aizsardzība virs Belbekas lidlauka notriekusi bezpilota lidaparātu.

SpēcīgI sprādzieni ceturtdienas vakarā bijuši dzirdami arī Kerčā, kur sākas pēc Krimas okupācijas uzceltais tilts, kas pussalu savieno ar Krieviju, atsaucoties uz vietējiem iedzīvotājiem, ziņo raidorganizācija “Radio Brīvā Eiropa/Radio Brīvība”(RFE/RL). Sprādzieni bijuši tik stipri, ka trīcējuši logu stikli un ieslēgusies automobiļu signalizācija.

Okupantu ieceltā Krimas vietvalža Sergeja Aksjonova padomnieks Oļegs Krjučkovs platformā “Telegram” ierakstījis, ka “Kerčā iedarbojušās pretgaisa aizsardzības sistēmas”, piebilstot, ka “draudu pilsētai un tiltam nav”.

Liels ugunsgrēks izcēlies munīcijas noliktavā Krievijas Belgorodas apgabala Timonovas ciemā, kas atrodas netālu no Ukrainas robežas, dzirdami spēcīgi sprādzieni, liecina sociālajos tīklos izplatīts video.

Belgorodas apgabala gubernators Vjačeslavs Gladkovs vēlāk apstiprināja, ka aizdegusies munīcijas noliktava un tiek evakuēti Timonovas un Solotu ciemu iedzīvotāji.

Gladkovs piebilda, ka upuru un cietušo neesot, bet ugunsgrēka cēlonis tiekot noskaidrots.

Ukrainas prezidenta biroja vadītāja padomnieks Oleksijs Arestovičs, komentējot sprādzienus Belbekas lidlaukā un Kerčā, kā arī ugunsgrēku munīcijas noliktavā Belgorodas apgabalā, platformā “Telegram” ierakstījis: “Kā jūs saprotat, mums ar to nav saistības. Smēķēt vajag mazāk.” 

Saistītie raksti

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par satura pakalpojuma pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, vai interneta vietnē kurzemes-vards.lv, turpmāk tekstā – VIETNE KV, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ/VIETNĒ KV šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

 1. PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNĒ/VIETNĒ KV maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
 2. PAKALPOJUMS ir kāds no šajā punktā uzskaitītajiem satura pakalpojumiem, kurš ir nopērkams VIETNĒ/VIETNĒ KV, un kura abonementu PIRCĒJS ir tiesīgs iegādāties:
 1. Liepajniekiem plus – maksas digitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus”,
 2. ”Kurzemes Vārds” elektroniskais abonements – maksas digitālā satura pakalpojums VIETNĒ KV, tajā skaitā drukātam laikrakstam ”Kurzemes Vārds” (reģistrēts masu informācijas reģistrā ar nr. 000700763, no 28.11.1991.) vizuālā un satura apjoma ziņā identiska elektroniska kopija, kā arī pieeja viena mēneša iepriekšējo elektronisko kopiju arhīvam,
 3. ”Kurzemes Vārds” drukātais laikraksts – papīra formātā iznākošs reģionālais laikraksts (reģistrēts masu informācijas reģistrā ar nr. 000700763, no 28.11.1991.), kura piegādi PIRCĒJAM Liepājā un Grobiņā (pilsētā) nodrošina SIA ”AC Kurzemes Vārds”, vai citur Latvijā VAS ”Latvijas Pasts” saskaņā ar tā piegādes grafiku..
 4. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēts termiņā, par noteiktu cenu, kuru KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā. KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. PAKALPOJUMA abonementa cenā ietverti ir visi uz to attiecināmie nodokļi, tajā skaitā pievienotās vērtības nodoklis (turpmāk – PVN) saskaņā ar LR normatīvajiem aktiem:

 1. Liepajniekiem plus ir 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi).
 2. ”Kurzemes Vārds” elektroniskais abonements ir 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 4.99 (četri euro un 99 centi).
 3. ”Kurzemes Vārds” drukātais laikraksts ir papīra formāta izdevums par EUR 7.90 (septiņi euro un 90 centi) vienam mēnesim.
 4. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ/VIETNĒ KV. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu PAKALPOJUMAM Liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements, bet uz nākamo kalendāro mēnesi pagarinoties automātiski PAKAPLOJUMAM Kurzemes Vārds drukātais laikraksts abonementam , un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

 1. PAKALPOJUMA ABONEMENTA KURZEMES VĀRDS DRUKĀTAIS LAIKRAKSTS PIEGĀDES UZSĀKŠANA.
  1. Ja PIRCĒJS ir veicis PAKALPOJUMA samaksu darba dienā līdz plkst.14.00, tad abonementa piegāde tiek uzsākta ar nākamo darba dienu, ja piegādi nodrošina AC Kurzemes Vārds, vai pēc divām darba dienām, ja piegādi nodrošina Latvijas Pasts;
  2. Ja PIRCĒJS ir veicis samaksu darba dienā pēc plkst 14:00, tad abonementa piegāde tiek uzsākta ar aiznākamo darba dienu, ja piegādi nodrošina AC Kurzemes Vārds, vai pēc trim darba dienām, ja piegādi nodrošina Latvijas Pasts;
 2. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

KV Šī Līguma ietvaros ar PAKALPOJUMU Liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

 1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

 1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

 1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

 1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

 1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz