Ceturtdiena, 18. augusts Liene, Helēna, Elena, Ellena, Liena
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Karš Ukrainā: 2. augusts

Ukraina turpina aizsargāt savu zemi pret agresori Krieviju.

Karš Ukrainā: 2. augusts
Foto: Scanpix
Foto: Scanpix
02.08.2022 00:00

LETA

Jaunākā informācija:

16:00 Krievija pārsviež visas karā pret Ukrainu iesaistītā karaspēka rezerves uz Ukrainas dienvidiem, un pēc komplektācijas pabeigšanas var sākt trieciena darbības, pavēstīja Ukrainas iekšlietu ministra padomnieks Rostislavs Smirnovs.

“Viņi pārsviež gandrīz visas savas rezerves, visu karaspēku, kas viņiem ir, uz valsts dienvidiem. Mēs zinām, ka ienaidnieks pārsviedis pat “slaveno” 35.armiju, kas bija Kijivas apgabalā. Mēs to lieliski pazīstam saistībā ar Buču, citām Kijivas apgabala pilsētām. Ienaidnieks tagad savelk pilnīgi visas rezerves, pat tās, kas, bija novietotas un gaidīja komandu,” nacionālā telemaratona ēterā sacīja ministra padomnieks.

Iekšlietu ministrija prognozē, ka pēc komplektācijas pabeigšanas Krievijas karaspēks var sākt trieciena darbības.

Smirnovs arī piebilda, ka līdz ar Krievijas karaspēka koncentrēšanu Ukrainas dienvidos saglabājas uzbrukuma draudi Krivijrihai un Mikolajivai.

“Un kad ienaidnieks būs beidzis komplektēt bataljonu taktiskās grupas, tas cita starpā, protams, nesēdēs vienkārši tā un negaidīs, bet veiks zināmas trieciena pozīcijas,” skaidroja amatpersona.

Ukrainas prezidenta biroja vadītāja padomnieks Oleksijs Arestovičs paziņojis, ka krievu iebrucēji Ukrainas dienvidos sakoncentrējuši aptuveni 30 bataljonu taktisko grupu un ka tās gatavojas uzbrukumam Krivijrihai un Mikolajivai.

15:30 Krievijas Augstākā tiesa otrdien Ukrainas Nacionālās gvardes atsevišķo īpašo uzdevumu vienību “Azov” pasludināja par “teroristisku” organizāciju, kas ļauj tās kareivjiem piespriest ilgus cietumsodus.

Lēmums stājas spēkā nekavējoties.

Saskaņā ar Krievijas kriminālkodeksu “teroristisku” grupējumu dalībniekiem var draudēt līdz desmit gadiem cietumā, savukārt to vadītājiem un organizatoriem var tikt piespriests līdz 20 gadiem cietumā.

Bijušais brīvprātīgo bataljons 2014.gadā tika oficiāli tika iekļauts Ukrainas Nacionālajā gvardē, kad palīdzēja cīnīties pret Kremļa uzturētajiem kaujiniekiem Ukrainas austrumos.

“Azov” karavīri cīnījušies kopā ar Ukrainas karaspēku, lai atvairītu februārī sākto Krievijas ofensīvu.

Maijā Ukrainas karavīri, viņu vidū arī “Azov” kareivji, bija spiesti padoties pēc nedēļām ilgām cīņām un aplenkuma “Azovstaļ” tērauda rūpnīcā Ukrainas ostas pilsētā Mariupolē.

13:17 Ukrainas bruņotie spēki līdz 2.augustam atbrīvojuši 1054 apdzīvotas vietas, ko bija okupējis Krievijas karaspēks, un tajās sākta sagrautās infrastruktūras atjaunošana, paziņojis prezidenta biroja vadītāja vietnieks Kirils Timošenko.

Atjaunošana tiek veikta saskaņā ar plānu “Fast Recovery”.

Pēc Timošenko teiktā, līgumi jau ir noslēgti un ir uzsākti būvniecības darbi jauna bērnudārza celtniecībā Žitomiras apgabala Ovručā, ko finansē Igaunijas valdība.

Vienlaikus ar ANO bērnu aģentūras UNICEF starpniecību Ukrainā uzsākts patversmju remonts skolās Kijivas, Ļvivas un Čerņihivas apgabalos. Kopumā plānots atjaunot vairāk nekā 50 skolas un bērnudārzus.

Žitomiras apgabalā pilnībā atjaunota Žitomiras Politehnikuma ēka. Vairāk nekā trīspadsmit novada centra skolās un bērnudārzos saremontēti bojātie jumti un nomainīti logi.

Turpinās arī bojātās infrastruktūras un iedzīvotāju mājokļu atjaunošana. Pēc Timošenko teiktā, valdība uzņēmusies kompensēt izdevumus.

12:52 Ukrainas ostās pašlaik izbraukšanu gaida 68 kuģi ar 1,2 miljoniem tonnu kravu, paziņojusi Ukrainas Jūras ostu administrācija.

Divas trešdaļas no visām kravām ir pārtika, kas tiek gaidīta visā pasaulē.

Ostu akvatorijās esošo kuģu tilpnēs iekrauti 480 000 tonnu graudu, augu eļļas un kukurūzas. Vēl miljons tonnu labības glabājas graudu termināļos un Ukrainas ostu noliktavās.

“Lielās Odesas ostās rindā gaida vēl 16 kuģi. Tie ir kuģi, kas ir bloķēti kopš Krievijas pilna mēroga iebrukuma sākuma. Paralēli tiek saņemti pieteikumi par jaunu kuģu ienākšanu lauksaimniecības produkcijas iekraušanai,” paziņoja Ukrainas Jūras ostu administrācijas vadītājs Oleksijs Vostrikovs.

No Odesas ostas pirmdienas rītā devās ceļā kuģis ar labības kravu, un tas ir pirmais kuģis, kas atstājis Ukrainu kopš starptautisko vienošanos parakstīšanas par labības eksporta atsākšanu no Ukrainas.

Kuģis “Razoni”, kam ir Sjerraleones karogs, devies uz Libānas ostu Tripoli ar kukurūzas kravu.

11:56 Ukrainā sākusies obligāta iedzīvotāju evakuācija no Doneckas apgabala, paziņoja Ukrainas vicepremjere Irina Vereščuka.

Pēc viņas teiktā, “sākta obligātā evakuācija no Doneckas apgabala. Pirmais vilciens šorīt ieradās Kropivnickas pilsētā. Sievietes, bērni, vecāka gadagājuma cilvēki, cilvēki ar ierobežotām pārvietošanās spējām. Visi tika sagaidīti un izvietoti, visiem sniegta palīdzība”.

29.jūlijā Ukrainas valdība izveidoja Koordinācijas štābu, kas organizēs evakuāciju no Doneckas apgabala. Štābā ietilpst ministriju, tiesībsargājošo iestāžu un militāro administrāciju pārstāvji un to vada Vereščuka.

Doneckas apgabala Kijivas kontrolēto rajonu iedzīvotājus plānots evakuēt pirms apkures sezonas sākuma.

09:43 Krievijas karaspēka dzīvā spēka zaudējumi Ukrainā līdz otrdienas rītam sasnieguši aptuveni 41 170 karavīrus, ziņo Ukrainas armijas ģenerālštābs.

Kopš atkārtotā iebrukuma sākuma 24.februārī Krievija zaudējusi 1768 tankus, 4014 bruņutransportierus, 936 lielgabalus, 259 daudzstobru reaktīvos mīnmetējus, 117 zenītartilērijas iekārtas, 223 lidmašīnas, 191 helikopteru, 739 bezpilota lidaparātus, 174 spārnotās raķetes, 2914 automobiļus un autocisternas, 15 kuģus un ātrlaivas un 82 specializētās tehnikas vienības.

Krievijas zaudējumu apmērs tiek precizēts, jo informācijas ieguvi traucē karadarbība.

09:42 Krievija pārsviež karaspēku no Doneckas apgabala ziemeļiem uz Zaporižjas apgabalu un aptur uzbrukumu Slovjanskai, paziņoja ASV bāzētā domnīca “Institute For The Study Of War” (ISW).

Krievijas karaspēka daļēja izvešana no Doneckas apgabala ziemeļiem samazinās tā jaudu līdzīgi kā tad, kad Krievijas karaspēks uzbrukuma operāciju laikā Luhanskas apgabalā ignorēja frontes Zaporižjas un Hersonas apgabalos.

“Karaspēka izvešana, visticamāk, radīs iespēju Ukrainai sākt pretuzbrukumu Izjumas virzienā tāpat, kā Krievijas veiktā Luhanskas apgabala sagrābšana ļāva Ukrainai radīt apstākļus pretuzbrukumam Hersonas apgabalā,” konstatēja ISW.

Krievijas spēku pārdislocēšana uz Zaporižjas apgabalu vedina uzskatīt, ka Ukrainas pretuzbrukumi neaprobežosies ar Hersonas apgabalu un notiks visā dienvidu frontē.

Saistītie raksti

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par satura pakalpojuma pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, vai interneta vietnē kurzemes-vards.lv, turpmāk tekstā – VIETNE KV, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ/VIETNĒ KV šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

 1. PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNĒ/VIETNĒ KV maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
 2. PAKALPOJUMS ir kāds no šajā punktā uzskaitītajiem satura pakalpojumiem, kurš ir nopērkams VIETNĒ/VIETNĒ KV, un kura abonementu PIRCĒJS ir tiesīgs iegādāties:
 1. Liepajniekiem plus – maksas digitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus”,
 2. ”Kurzemes Vārds” elektroniskais abonements – maksas digitālā satura pakalpojums VIETNĒ KV, tajā skaitā drukātam laikrakstam ”Kurzemes Vārds” (reģistrēts masu informācijas reģistrā ar nr. 000700763, no 28.11.1991.) vizuālā un satura apjoma ziņā identiska elektroniska kopija, kā arī pieeja viena mēneša iepriekšējo elektronisko kopiju arhīvam,
 3. ”Kurzemes Vārds” drukātais laikraksts – papīra formātā iznākošs reģionālais laikraksts (reģistrēts masu informācijas reģistrā ar nr. 000700763, no 28.11.1991.), kura piegādi PIRCĒJAM Liepājā un Grobiņā (pilsētā) nodrošina SIA ”AC Kurzemes Vārds”, vai citur Latvijā VAS ”Latvijas Pasts” saskaņā ar tā piegādes grafiku..
 4. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēts termiņā, par noteiktu cenu, kuru KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā. KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. PAKALPOJUMA abonementa cenā ietverti ir visi uz to attiecināmie nodokļi, tajā skaitā pievienotās vērtības nodoklis (turpmāk – PVN) saskaņā ar LR normatīvajiem aktiem:

 1. Liepajniekiem plus ir 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi).
 2. ”Kurzemes Vārds” elektroniskais abonements ir 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 4.99 (četri euro un 99 centi).
 3. ”Kurzemes Vārds” drukātais laikraksts ir papīra formāta izdevums par EUR 7.90 (septiņi euro un 90 centi) vienam mēnesim.
 4. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ/VIETNĒ KV. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu PAKALPOJUMAM Liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements, bet uz nākamo kalendāro mēnesi pagarinoties automātiski PAKAPLOJUMAM Kurzemes Vārds drukātais laikraksts abonementam , un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

 1. PAKALPOJUMA ABONEMENTA KURZEMES VĀRDS DRUKĀTAIS LAIKRAKSTS PIEGĀDES UZSĀKŠANA.
  1. Ja PIRCĒJS ir veicis PAKALPOJUMA samaksu darba dienā līdz plkst.14.00, tad abonementa piegāde tiek uzsākta ar nākamo darba dienu, ja piegādi nodrošina AC Kurzemes Vārds, vai pēc divām darba dienām, ja piegādi nodrošina Latvijas Pasts;
  2. Ja PIRCĒJS ir veicis samaksu darba dienā pēc plkst 14:00, tad abonementa piegāde tiek uzsākta ar aiznākamo darba dienu, ja piegādi nodrošina AC Kurzemes Vārds, vai pēc trim darba dienām, ja piegādi nodrošina Latvijas Pasts;
 2. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

KV Šī Līguma ietvaros ar PAKALPOJUMU Liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

 1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

 1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

 1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

 1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

 1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz