Sestdiena, 4. februāra Veronika, Daila, Dominiks
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Karš Ukrainā: 2. decembris

Ukraina turpina aizsargāt savu zemi pret agresori Krieviju.

Karš Ukrainā: 2. decembris
Foto: Scanpix
Foto: Scanpix
02.12.2022 00:00

LETA

Jaunākā informācija:

17:48 Ukrainas vēstniecības un konsulāti sešās Eiropas valstīs pēdējās dienās saņēmuši paciņas, kurās bijušas dzīvnieku acis, piektdien atklājusi Ukrainas amatpersona.

Ukrainas Ārlietu ministrijas preses pārstāvis Olehs Nikolenko sociālajā tīklā “Facebook” paziņoja, ka asiņainās paciņas saņēmušas Ukrainas vēstniecības Ungārijā, Nīderlandē, Polijā, Horvātijā un Itālijā un konsulāti Neapolē, Krakovā un Brno. Nikolenko piebilda, ka tiek pētīta šo sūtījumu nozīme.

Nikolenko arī atklāja, ka paciņas ar dzīvnieku acīm saņemtas pēc tam, kad Ukrainas vēstniecība Madridē trešdien saņēma vēstuļbumbu, kas atverot eksplodēja, viegli ievainojot vienu vēstniecības darbinieku.

Šī bija viena no vēstuļbumbām, kas šonedēļ atklātas Spānijā.

Tikmēr Vatikānā no vandālisma cietusi ieeja Ukrainas sūtņa rezidencē, bet Ukrainas vēstniecība Kazahstānā saņēma brīdinājumu par iesējamu uzbrukumu, bet tā izrādījās viltus trauksme.

Visās Ukrainas vēstniecībās un konsulātos ir pastiprināti drošības pasākumi.

Nikolenko citēja Ukrainas ārlietu ministra Dmitro Kulebas sacīto, ka ir pamats uzskatīt, ka tiek izvērsta labi plānota terora un iebiedēšanas kampaņa pret Ukrainas vēstniecībām un konsulātiem.

13:50 Krievijas karaspēka uzbrukuma operāciju atsākšanu, visticamāk, ierobežo munīcijas trūkums, teikts Lielbritānijas militārā izlūkdienesta jaunākajā publiskajā ziņojumā par situāciju Ukrainas frontēs.

Krievijas karaspēka atvilkšana no Dņepras labā krasta pagājušajā mēnesī ļauj ukraiņu spēkiem dot triecienus krievu loģistikas mezgliem un komunikācijām, teikts ziņojumā.

Šo draudu dēļ Krievijas armija bija spiesta pārcelt piegādes mezglus, arī dzelzceļa pārcelšanas punktus, tālāk uz dienvidiem un austrumiem.

“Munīcijas trūkums Krievijā (ko smagāku padara loģistikas problēmas), visticamāk, ir viens no pamatfaktoriem, kas šobrīd ierobežo Krievijas potenciālu, lai atjaunotu efektīvus liela mēroga uzbrukuma sauszemes operācijas,” rezumēja izlūkdienests.

13:25 Ukrainas Drošības dienests (SBU) vienlaikus trīs valsts apgabalos veic kratīšanu Maskavas patriarhāta pareizticīgās baznīcas dievnamos un klosteros, piektdien pavēstīja dienests.

“Pretizlūkošanas pasākumi” notiek dievnamos, vīriešu un sieviešu klosteros Aizkarpatu, Žitomiras un Rivnes apgabalos, platformā “Telegram” pavēstīja SBU.

Kratīšanās piedalās kā SBU, tā policijas un Nacionālās gvardes pārstāvji.

Operācijas mērķis ir nepieļaut “Krievijas specdienestu graujošo darbību”, konkrēti – nepieļaut, ka “reliģiskās kopienas tiek izmantotas kā “krievu miera” šūniņas”.

Pagājušajā nedēļā analoģiskas kratīšanas ar tādu pašu mērķi notika Kijivas Pečeru klostera teritorijā.

09:32 Krievijas karaspēka dzīvā spēka zaudējumi Ukrainā līdz piektdienas rītam sasnieguši 90 090 karavīrus, ziņo Ukrainas armijas ģenerālštābs.

Diennakts laikā iznīcināti 650 iebrucēji.

Kopš atkārtotā iebrukuma sākuma 24.februārī krievi zaudējuši 2916 tankus, 5883 bruņutransportierus, 1905 lielgabalus, 395 daudzlādiņu reaktīvās iekārtas, 210 zenītartilērijas iekārtas, 280 lidmašīnas, 262 helikopterus, 1564 bezpilota lidaparātus, 531 spārnoto raķeti, 4464 automobiļus un autocisternas, 16 kuģus un ātrlaivas, kā arī 163 specializētās tehnikas vienības.

Krievijas zaudējumu apmērs tiek precizēts, jo informācijas ieguvi traucē karadarbība.

09:32 Ukraina saņems Zviedrijas palīdzības “ziemas paketi” teju 323 miljonu eiro vērtībā, arī pretgaisa aizsardzības sistēmas, platformā “Telegram” pavēstīja Ukrainas premjerministrs Deniss Šmihaļs.

Ukrainas aizsardzības ministrs Oleksijs Rezņikovs vēl 19.novembrī sacīja, ka Zviedrija grasās piešķirt Ukrainai militāro palīdzību aptuveni trīs miljardu zviedru kronu (aptuveni 280 miljonu eiro) vērtībā. Tajā bija paredzētas pretgaisa aizsardzības sistēmas, transportlīdzekļi, munīcija un karavīru ekipējums.

Paralēli tam Zviedrija piešķīrusi humāno palīdzību 769 miljonu zviedru kronu (70,9 miljonu eiro) apjomā. 560 miljoni (51,6 miljoni eiro) paredzēti Ukrainai, pārējā daļa – Moldovai.

09:31 Baltkrievijas autoritārais līderis Aleksandrs Lukašenko negrib iesaistīties karā ar Ukrainu un rada informatīvo fonu, lai pretotos Krievijas spiedienam, jaunākajā analīzē par Krievijas iebrukumu Ukrainā norāda ASV Kara studiju institūts (ISW).

Lukašenko ceturtdien sacīja: “Ukraina ar jebkādu ieganstu, visdrīzāk, cenšas konfliktā ievilkt NATO dalībvalstu karaspēku. To visu apstiprina nesenā raķetes nogāšanās Polijā.”

Savukārt Baltkrievijas aizsardzības ministrs Viktors Hreņins sacīja: “Negribu, lai kāds baidītos, ka rīt sāksies karš. Un arī prezidents savā ziņojumā uzsvēra – tiešas gatavošanās karam nav.”

Kā norāda ASV domnīcas analītiķi, Lukašenko paziņojumā ir divi mērķi.

Pirmkārt, radīt spriedzi uz Baltkrievijas-Ukrainas robežas un tādā veidā piespiest Ukrainu turēt tur lielus spēkus, kas varētu tikt iesaistīti citos virzienos.

Otru un krietni svarīgāku mērķi ISW eksperti saskata tajā, ka Baltkrievijas oficiālās amatpersonas galveno akcentu liek uz it kā pieaugošajiem draudiem Baltkrievijai no Rietumu puses.

Viņi uzskata, ka tādā veidā Minska rada “informatīvos nosacījumus”, lai pretotos Maskavas spiedienam panākt, ka Baltkrievijas armija tiešā veidā piedalās karā pret Ukrainu.

Iespējamību, ka Baltkrievijas karaspēks varētu tiešā veidā piedalīties karā, ISW eksperti joprojām vērtē kā ārkārtīgi zemu.

09:30 Kopš Krievijas pilna apjoma iebrukuma sākuma ir krituši līdz 13 000 Ukrainas karavīru, ceturtdien paziņoja Ukrainas prezidenta Volodimira Zelenska padomnieks Mihailo Podoļaks.

“Mums ir oficiālas aplēses no Ģenerālštāba (..) Un tajās ir no 10 000 līdz 13 000 mirušo,” Podoļaks paziņoja Ukrainas televīzijas 24.kanālam.

Zelenskis publiskos oficiālos datus, “kad pienāks īstais brīdis”, piebilda Podoļaks.

Jūnijā, kad Krievijas spēki mēģināja pilnībā ieņemt Luhanskas apgabalu, Zelenskis paziņoja, ka Ukraina zaudē “60 līdz 100 karavīru dienā, kas tiek nogalināti karadarbībā, un apmēram 500 cilvēku tiek ievainoti karadarbībā”.

Krievijas aizsardzības ministrs Sergejs Šoigu septembrī paziņoja, ka pirmajos septiņos karadarbības mēnešos nogalināti 5937 Krievijas karavīri.

Abas puses tiek turētas aizdomās par savu zaudējumu samazināšanu, lai izvairītos no savu karavīru morāles graušanas.

ASV ģenerālis Marks Milijs novembrī paziņoja, ka Ukrainā ir krituši vai ievainoti vairāk nekā 100 000 Krievijas militārpersonu, un ka Ukrainas spēki varbūt cietuši līdzīgus zaudējumus. 

Karadarbībā, kas ir sīvākā Eiropā pēdējo gadu desmitu laikā, arī ir nogalināti tūkstošiem Ukrainas civiliedzīvotāju.

Saistītie raksti

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par satura pakalpojuma pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: [email protected]), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, vai interneta vietnē kurzemes-vards.lv, turpmāk tekstā – VIETNE KV, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ/VIETNĒ KV šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

 1. PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNĒ/VIETNĒ KV maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
 2. PAKALPOJUMS ir kāds no šajā punktā uzskaitītajiem satura pakalpojumiem, kurš ir nopērkams VIETNĒ/VIETNĒ KV, un kura abonementu PIRCĒJS ir tiesīgs iegādāties:
 1. Liepajniekiem plus – maksas digitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus”,
 2. ”Kurzemes Vārds” elektroniskais abonements – maksas digitālā satura pakalpojums VIETNĒ KV, tajā skaitā drukātam laikrakstam ”Kurzemes Vārds” (reģistrēts masu informācijas reģistrā ar nr. 000700763, no 28.11.1991.) vizuālā un satura apjoma ziņā identiska elektroniska kopija, kā arī pieeja viena mēneša iepriekšējo elektronisko kopiju arhīvam,
 3. ”Kurzemes Vārds” drukātais laikraksts – papīra formātā iznākošs reģionālais laikraksts (reģistrēts masu informācijas reģistrā ar nr. 000700763, no 28.11.1991.), kura piegādi PIRCĒJAM Liepājā un Grobiņā (pilsētā) nodrošina SIA ”AC Kurzemes Vārds”, vai citur Latvijā VAS ”Latvijas Pasts” saskaņā ar tā piegādes grafiku..
 4. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēts termiņā, par noteiktu cenu, kuru KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā. KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. PAKALPOJUMA abonementa cenā ietverti ir visi uz to attiecināmie nodokļi, tajā skaitā pievienotās vērtības nodoklis (turpmāk – PVN) saskaņā ar LR normatīvajiem aktiem:

 1. Liepajniekiem plus ir 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi).
 2. ”Kurzemes Vārds” elektroniskais abonements ir 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 4.99 (četri euro un 99 centi).
 3. ”Kurzemes Vārds” drukātais laikraksts ir papīra formāta izdevums par EUR 7.90 (septiņi euro un 90 centi) vienam mēnesim.
 4. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ/VIETNĒ KV. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu PAKALPOJUMAM Liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements, bet uz nākamo kalendāro mēnesi pagarinoties automātiski PAKAPLOJUMAM Kurzemes Vārds drukātais laikraksts abonementam , un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

 1. PAKALPOJUMA ABONEMENTA KURZEMES VĀRDS DRUKĀTAIS LAIKRAKSTS PIEGĀDES UZSĀKŠANA.
  1. Ja PIRCĒJS ir veicis PAKALPOJUMA samaksu darba dienā līdz plkst.14.00, tad abonementa piegāde tiek uzsākta ar nākamo darba dienu, ja piegādi nodrošina AC Kurzemes Vārds, vai pēc divām darba dienām, ja piegādi nodrošina Latvijas Pasts;
  2. Ja PIRCĒJS ir veicis samaksu darba dienā pēc plkst 14:00, tad abonementa piegāde tiek uzsākta ar aiznākamo darba dienu, ja piegādi nodrošina AC Kurzemes Vārds, vai pēc trim darba dienām, ja piegādi nodrošina Latvijas Pasts;
 2. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

KV Šī Līguma ietvaros ar PAKALPOJUMU Liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

 1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

 1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

 1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

 1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

 1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz