Sestdiena, 4. februāra Veronika, Daila, Dominiks
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Karš Ukrainā: 22. novembris

Ukraina turpina aizsargāt savu zemi pret agresori Krieviju.

Karš Ukrainā: 22. novembris
Foto: Scanpix
Foto: Scanpix
22.11.2022 00:00

LETA

Jaunākā informācija:

21:12 Krievijas okupētajā Krimā Sevastopolē un Eipatorijā otrdien nogranduši vairāki sprādzieni, vēsta Ukrainas telekanāls “Suspiļne Krim”, atsaucoties uz vietējo iedzīvotāju teikto, savukārt okupantu ieceltā Krimas administrācija ziņo par dronu uzbrukumu un pretgaisa aizsardzības sistēmas darbu.

Kā vēsta “Suspiļne Krim”, sprādzienus dzirdējuši Sevastopoles un Eipatorijas iedzīvotāji.

Eipatorijā bijuši dzirdama klusu sprādzienu skaņa, kā arī vairāki skaļi sprādzieni.

Sevastopoles iedzīvotāji telekanālam stāstījuši par, domājams, pretgaisa aizsardzības sistēmas darbu. Sprādzienus viņi dzirdējuši pilsētas ziemeļos.

Platformā “Telegram” vietējie kanāli publicējuši video, kuros dokumentētas sprādzienu skaņas un spilgti uzliesmojumi.

Par pretgaisa aizsardzības sistēmas darbu Sevastopolē ziņoja arī okupantu ieliktenis pilsētas administrācijas vadītāja amatā Mihails Razvožajevs.

Pilsētai uzbrukts ar droniem, un divus no tiem it kā izdevies notriekt, klāstīja okupantu marionete.

Sevastopolē apturēts jūras pasažieru transports, vēsta Kremļa medijs “RIA Novosti”, atsaucoties uz okupantu pārvaldes struktūrām.

21:03 Ukrainas Drošības dienests (SBU) veicis kratīšanu enerģētikas kompānijā “VS Energy”, kuras īpašnieki ir krievu oligarhi, bet kuras akcionāru vidū ir arī trīs latvieši.

“Tā nav parasta firma, bet kompānijai, kurai pieder vairākas apgabalu energokompānijas un kas aizņem 10% no Ukrainas enerģijas tirgus. Tieši šī nozare šobrīd visvairāk cieš no Krievijas triecieniem,” pavēstīja avots dienestā.

“Oligarhiem jau ir piemērotas sankcijas, tāpēc SBU ir visas tiesības tur veikt kratīšanu,” norādīja avots. 

“VS Energy” īpašnieki ir Krievijas Valsts domes deputāts Aleksandrs Babakovs, Valsts domes ārlietu komitejas loceklis Jevgēņijs Giners un tā dēvētais likumīgais zaglis Mihails Vojevodins.

Pagājušajā nedēļā Kijivas tiesa arestēja daļas Ukraina stratēģiskajos uzņēmumos un vērstpapīrus, kuru gala īpašnieki ir Babakovs, Giners un Vojevods.

Kā teikts “VS Energy” mājaslapā, kopš 2014.gada kompānijas akcionāri ir Latvijas pilsoņi Valts Vīgants, Vilis Dambiņš un Artūrs Albergs, kā arī Vācijas pilsoņi Oļegs Sizermans un Marina Jaroslavska.

20:14 Līdz otrdienai Ukrainā deokupētas 1886 apdzīvotās vietas, un 1620 vietās sākuši darbu humānie štābi, pavēstīja Ukrainas prezidenta biroja vadītāja vietnieks Kirils Timošenko.

Deokupētajās pilsētās un ciemos turpinās valsts varas struktūru un vietējās pašpārvaldes iestāžu darba atjaunošana, brīfingā sacīja amatpersona.

Medicīnas iestādes atsākušas darbu 965 apdzīvotajās vietās, sociālie dienesti – teju 1300, mācību iestādes – 1065, finanšu pakalpojumi atjaunoti 1206 apdzīvotajās vietas, uzskaitīja Timošenko.

1303 apdzīvotajās vietās atjaunota gāzes apgāde, elektroenerģija tiek nodrošināta 1340, bet ūdensapgāde 1432 apdzīvotajās vietās.

Turklāt mobilo sakaru un interneta pakalpojumi pilnībā nodrošināti 1190 apdzīvotajās vietās, sacīja prezidenta biroja vadītāja vietnieks.

19:23 ASV finanšu ministre Dženeta Jelena otrdien paziņoja, ka Ukrainai tiek piešķirta kārtējā finanšu palīdzība 4,5 miljardu dolāru apjomā.

“ASV turpina sniegt nesatricināmu palīdzību Ukrainai, piešķirot papildu 4,5 miljardus dolāru vienošanās par tiešo budžeta atbalstu ietvaros. Šo līdzekļu izsniegšana sāksies tuvāko nedēļu laikā,” teikts ministres paziņojumā.

“Šie līdzekļi palīdzēs Ukrainas valdībai aizsargāties pret Krievijas nelikumīgo karu, nodrošinās ekonomisko stabilitāti un valdības pamatdienestu darbu, algu izmaksu slimnīcu un valdības darbiniekiem, skolotājiem,” skaidroja Jelena.

Kopējā palīdzības summa, ko Vašingtona piešķīrusi Ukrainas valdībai, līdz ar to sasniedz 13 miljardus dolāru, piebilda finanšu ministre.

18:36 Pagājušo otrdien, kad Polijā netālu no robežas ar Ukrainu nogāzās raķete, Polijas prezidentu Andžeju Dudu sazvanījis Krievijas izjokotāju duets Vovans un Leksuss, kas uzdevušies par Francijas prezidentu Emanuelu Makronu, otrdien apstiprināja Polijas prezidenta kanceleja.

“Pēc raķetes sprādziena Pševoduvā, notiekot nepārtrauktām sarunām ar dažādu valstu un valdību vadītājiem, [ar Dudu] savienoja cilvēku, kas stādījās priekšā kā Francijas prezidents Emanuels Makrons,” paskaidroja prezidenta kancelejas darbinieki.

Neilgi pirms šī paziņojuma otrdienas rītā septiņarpus minūtes ilgušās sarunas pilns ieraksts ievietots video koplietošanas vietnē “YouTube”.

Tajā dzirdams, kā Duda runā ar sarunbiedru angliski, turklāt zvanītājam ir izteikts franču akcents. Īstajam Makronam angļu valodā šis akcents ir stipri vājāks.

“Emanuel, tici man, es esmu maksimāli piesardzīgs,” saka Duda. “Es negribu karu ar Krieviju, tā kā tici man, es esmu maksimāli piesardzīgs, maksimāli.”

13:54 Ukrainas Drošības dienests un policija otrdien veikuši kratīšanu Kijivas Pečeru klosterī, kas ir viens no svarīgākajiem pareizticīgo centriem Austrumeiropā.

Kijivas Pečeru klosteris ir ukraiņu kultūras dārgums un Ukrainas pareizticīgās baznīcas Krievijas atbalstītā spārna galvenā mītne.

Krievijas pareizticīgās baznīcas patriarhs Kirils ir publiski atbalstījis Krievijas iebrukumu Ukrainā, un baznīca nosodījusi klosterī notikušo kratīšanu, nodēvējot to par iebiedēšanas mēģinājumu.

Ukrainas Drošības dienests paziņojis, ka šī kratīšana ir sistemātiskā darba sastāvdaļa cīņā pret Krievijas specdienestu destruktīvajām darbībām Ukrainā. Kratīšanas mērķis ir nepieļaut, ka klosteris tiek izmantots kā tā dēvētās krievu pasaules centrs, atklāja dienests, piebilstot, ka tiek izmeklētas arī aizdomas par klostera izmantošanu sabotāžas un izlūkošanas grupu un ārvalstu pilsoņu slēpšanai un ieroču glabāšanai.

Ukrainas Drošības dienests neatklāja, kāds ir kratīšanas rezultāts.

Ukrainas Drošības dienests, policija un Nacionālā gvarde šodien pārmeklēja vēl divus klosterus un Maskavas patriarhāta diecēzes galveno mītni Rietumukrainā.

Sagaidāms, ka šīs kratīšanas vēl vairāk pasliktinās attiecības starp Krievijas un Ukrainas pareizticīgo baznīcām.

Ukrainas Drošības dienests pagājušajā piektdienā paziņoja, ka izvirzījis apsūdzības augsta ranga garīdzniekam no Vinnicas apgabala, kurš mēģinājis izplatīt skrejlapas, kurās attaisnots Krievijas iebrukums Ukrainā.

Maskavas patriarhāta Ukrainas Pareizticīgās baznīcas sinode maijā pieņēma lēmumu par pilnīgu patstāvību un neatkarību no Krievijas Pareizticīgās baznīcas.

13:11 Uzbrukums naftas terminālim netālu no Novorosijskas nodemonstrēja Krievijas Melnās jūras flotes vājās vietas, secinājusi Londona.

Lielbritānijas Aizsardzības ministrija komentēja Krievijas un Ukrainas mediju ziņas, ka 18.noembrī noticis uzbrukums naftas terminālim netālu no Krievijas jūras spēku bāzes. Pastāv aizdomas, ka uzbrukumu sarīkoja Ukraina.

Ministrija uzsvēra, ka visa informācija par šo incidentu vēl nav pieejama, bet jebkurš pierādījums par Ukrainas spējām apdraudēt Novorosijsku, visticamāk, radītu jaunas stratēģiskas problēmas Krievijas Melnās jūras flotei. Tas arī vēl vairāk grautu Krievijas jau tā sarukušo ietekmi Melnajā jūrā.

Mediji ziņoja, ka naktī no 17.novembra uz 18.novembri bezpilota lidaparāts, kas, visticamāk, piederēja Ukrainai, uzbruka uzņēmuma “Transņeftj” naftas terminālim. “Transņeftj” mediju ziņoto noliedza.

Pēc Ukrainas uzbrukuma Krievijas bāzei Sevastopolē, Krievija pārvietoja vairākas zemūdenes uz Novorosijsku.

Londona uzskata, ka Ukrainas uzbrukums šai bāzei apdraud arī tur izvietotos Krievijas militāros transporta kuģus, kam ir lielāka loma Krievijas karaspēka apgādē, kopš oktobrī tika sabojāts tilts pāri Kerčas šaurumam, kas savieno Krimu ar Krieviju.

Kopš Krievijas atkārtotā iebrukuma Ukrainā 24.februārī Lielbritānijas Aizsardzības ministrija katru dienu publisko ziņojumu par kara gaitu, lai pretotos Krievijas naratīvam.

09:46 Krievijas karaspēka dzīvā spēka zaudējumi Ukrainā līdz otrdienas rītam sasnieguši 85 000 karavīru, ziņo Ukrainas armijas ģenerālštābs.

Diennakts laikā iznīcināti 400 iebrucēju.

Kopš atkārtotā iebrukuma sākuma 24.februārī krievi zaudējuši 2895 tankus, 5827 bruņutransportierus, 1882 lielgabalus, 395 daudzlādiņu reaktīvās iekārtas, 209 zenītartilērijas iekārtas, 278 lidmašīnas, 261 helikopteru, 1537 bezpilota lidaparātus, 480 spārnotās raķetes, 4393 automobiļus un autocisternas, 16 kuģus un ātrlaivas, kā arī 161 specializēto tehnikas vienību.

Vislielākos zaudējumus pēdējās diennakts laikā krievi cietuši Bahmutas un Limanas virzienos.

Krievijas zaudējumu apmērs tiek precizēts, jo informācijas ieguvi traucē karadarbība.

09:22 Krievijas varasiestādes pastiprina kontroli pār informatīvo telpu, kurā arvien biežāk izskan Krievijas armijas kritika, secinājis ASV Kara studiju institūts (ISW).

Viens no krievu blogeriem ISW atzinis, ka Krievijas centieni ietekmēt informatīvo telpu izskatās kā kaķēna cīņa pret degunradzi salīdzinājumā ar ārvalstu domnīcām, bezpeļņas organizācijām un neatkarīgajiem medijiem.

Krievijas laikraksts “Kommersant” pirmdien vēstīja, ka Krievijas parlamenta apakšpalāta Valsts dome līdz gada beigām varētu izskatīt likumprojektu par ieteikuma algoritmu regulēšanu internetā, kas ļautu varasiestādēm atslēgt konkrētus algoritmus.

Likumprojekts varētu skart sociālos medijus, tiešsaistes kinoteātrus, meklētājprogrammas un interneta tirgus vietnes.

“Kommersant” ziņo, ka likumprojekts prasīs visu vietņu un platformu īpašniekiem nodrošināt, ka Krievijas valdība spēj pilnībā vai daļēji nobloķēt konkrētus lietotājus. Laikraksts arī norāda, ka šādi nosacījumi tika apsvērti jau pirms iebrukuma Ukrainā, lai vērstos pret tādiem Rietumu sociālajiem medijiem kā “Facebook”, “Instagram”, un “YouTube”, jo pastāvot “sociālā konflikta risks”.

Valsts dome, visticamāk, šādā veidā mēģina novērst šaubas par Kremļa spējām iekšējās auditorijas priekšā prezentēt un aizstāvēt Krievijas rīcību Ukrainā, kā arī radīt tiešus līdzekļus, lai cīnītos pret iekšējiem un ārējiem kritikas avotiem internetā, norāda ISW eksperti.

09:20 Ukrainas dienvidu pilsētas Hersonas okupācijas laikā krievu okupanti veda savu kritušo līķus uz izgāztuvi pilsētas nomalē un tur tos sadedzināja, ziņo britu laikraksts “The Guardian”, atsaucoties uz pilsētas iedzīvotāju liecībām.

Iedzīvotāji stāstīja, ka okupanti aizlieguši viņiem tuvoties šai izgāztuvei un norobežojuši to “no ziņkārīgām acīm”.

Šādas “nervozas slepenības” iemesls bijis tas, ka okupācijas spēkiem bija mērķis aizvest uz izgāztuvi savus kritušos un pēc tam tos sadedzināt.

Vietējie iedzīvotāji stāstīja, ka redzējuši, kā Krievijas kravas mašīnas atbraukušas uz izgāztuvi ar melniem maisiem, kas pēc tam tika dedzināti, piepildot gaisu ar lieliem dūmu mākoņiem un degošas miesas smārdu.

Hersonieši uzskatīja, ka krievu okupanti šādi utilizējuši savu karavīru līķus, kas gājuši bojā smagās kaujās vasarā. Daži no viņiem gan precizēja, ka nav tieši redzējuši šos līķus.

Izgāztuves darbinieki sacīja, ka okupanti izvēlējušies visvairāk izolēto izgāztuves teritoriju.

Izgāztuvē strādājošs kravas mašīnas šoferis atzīmēja, ka krievu okupanti var būt mīnējuši šo teritoriju vai atstājuši tur nesprāgušus spridzekļus.

“The Guardian” atzīmēja, ka pagaidām nevar apstiprināt šo informāciju pēc neatkarīgiem avotiem. Ukrainas varas iestādes nav komentējušas izmeklēšanu šajā jautājumā.

Laikraksts gan informēja, ka izgāztuvē vēl arvien ir redzamas Krievijas karogu, uniformu un ķiveru atliekas. 

Saistītie raksti

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par satura pakalpojuma pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: [email protected]), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, vai interneta vietnē kurzemes-vards.lv, turpmāk tekstā – VIETNE KV, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ/VIETNĒ KV šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

 1. PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNĒ/VIETNĒ KV maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
 2. PAKALPOJUMS ir kāds no šajā punktā uzskaitītajiem satura pakalpojumiem, kurš ir nopērkams VIETNĒ/VIETNĒ KV, un kura abonementu PIRCĒJS ir tiesīgs iegādāties:
 1. Liepajniekiem plus – maksas digitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus”,
 2. ”Kurzemes Vārds” elektroniskais abonements – maksas digitālā satura pakalpojums VIETNĒ KV, tajā skaitā drukātam laikrakstam ”Kurzemes Vārds” (reģistrēts masu informācijas reģistrā ar nr. 000700763, no 28.11.1991.) vizuālā un satura apjoma ziņā identiska elektroniska kopija, kā arī pieeja viena mēneša iepriekšējo elektronisko kopiju arhīvam,
 3. ”Kurzemes Vārds” drukātais laikraksts – papīra formātā iznākošs reģionālais laikraksts (reģistrēts masu informācijas reģistrā ar nr. 000700763, no 28.11.1991.), kura piegādi PIRCĒJAM Liepājā un Grobiņā (pilsētā) nodrošina SIA ”AC Kurzemes Vārds”, vai citur Latvijā VAS ”Latvijas Pasts” saskaņā ar tā piegādes grafiku..
 4. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēts termiņā, par noteiktu cenu, kuru KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā. KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. PAKALPOJUMA abonementa cenā ietverti ir visi uz to attiecināmie nodokļi, tajā skaitā pievienotās vērtības nodoklis (turpmāk – PVN) saskaņā ar LR normatīvajiem aktiem:

 1. Liepajniekiem plus ir 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi).
 2. ”Kurzemes Vārds” elektroniskais abonements ir 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 4.99 (četri euro un 99 centi).
 3. ”Kurzemes Vārds” drukātais laikraksts ir papīra formāta izdevums par EUR 7.90 (septiņi euro un 90 centi) vienam mēnesim.
 4. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ/VIETNĒ KV. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu PAKALPOJUMAM Liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements, bet uz nākamo kalendāro mēnesi pagarinoties automātiski PAKAPLOJUMAM Kurzemes Vārds drukātais laikraksts abonementam , un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

 1. PAKALPOJUMA ABONEMENTA KURZEMES VĀRDS DRUKĀTAIS LAIKRAKSTS PIEGĀDES UZSĀKŠANA.
  1. Ja PIRCĒJS ir veicis PAKALPOJUMA samaksu darba dienā līdz plkst.14.00, tad abonementa piegāde tiek uzsākta ar nākamo darba dienu, ja piegādi nodrošina AC Kurzemes Vārds, vai pēc divām darba dienām, ja piegādi nodrošina Latvijas Pasts;
  2. Ja PIRCĒJS ir veicis samaksu darba dienā pēc plkst 14:00, tad abonementa piegāde tiek uzsākta ar aiznākamo darba dienu, ja piegādi nodrošina AC Kurzemes Vārds, vai pēc trim darba dienām, ja piegādi nodrošina Latvijas Pasts;
 2. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

KV Šī Līguma ietvaros ar PAKALPOJUMU Liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

 1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

 1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

 1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

 1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

 1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz