Pirmdiena, 3. oktobris Ilizana, Elza
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Karš Ukrainā: 23. septembris

Ukraina turpina aizsargāt savu zemi pret agresori Krieviju.

Karš Ukrainā: 23. septembris
Foto: Scanpix
Foto: Scanpix
23.09.2022 00:01

LETA

Jaunākā informācija:

20:12 Ukrainā krievu okupantiem atkarotajā Harkivas apgabalā no masu kapa netālu no Izjumas izcelti kopumā 436 cilvēku līķi, piektdien paziņojušas Ukrainas amatpersonas.

“Šodien tiek pabeigta līķu ekshumācija no masu kapa Izjumā. Kopumā ir izrakti 436 līķi. Lielākajai daļai no tiem ir vardarbīgas nāves pazīmes, un 30 ir spīdzināšanas pazīmes. Ir līķi ar virvi ap kaklu, ar sasietām rokām, ar lauztām ekstremitātēm un šautām brūcēm,” paziņojis Harkivas apgabala militārās pārvaldes vadītājs Olehs Sinegubovs.

Ukraina šomēnes atkaroja Izjumu un citas pilsētas Ukrainas austrumos, atklājot jaunas liecības par Krievijas zvērībām, tai skaitā simtiem kapavietu.

“Vairākiem vīriešiem ir amputēti dzimumorgāni. Tas viss liecina par šausmīgām spīdzināšanām, kurām iebrucēji pakļāva Izjumas iedzīvotājus,” piebilda Sinegubovs.

17:45 Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis paziņojis, ka karā pret Krieviju Ukraina katru dienu zaudē aptuveni 50 savus karavīrus.

“Mums ir aprēķini par zaudējumiem dienā, tie nav precīzi. Tie ir gandrīz 50 cilvēki dienā. Bet tie nav precīzi skaitļi,” intervijā Francijas laikrakstam “Ouest France” sacīja Zelenskis.

Tajā pašā laikā, pēc Zelenska teiktā, viņam ir precīzi dati par zaudējumiem Ukrainas bruņotajos spēkos, taču viņš nevēlas tos izpaust.

“Galvenais jautājums ir precīzi dati. Man ir dati, kurus es saņemu un kas man tiek sniegti. Ar skaitļiem jābūt ļoti uzmanīgiem, jo mēs runājam par cilvēku dzīvībām. Mūsu militārpersonu nostāja ir tāda –  nesniegt precīzus datus par nogalinātajiem vai ievainotajiem Ukrainas karavīriem,” sacīja Zelenskis.

Kā norādīja Zelenskis, Ukrainas armijas zaudējumi ir piecas reizes mazāki nekā Krievija armijai.

Ukrainas aizsardzības ministra vietniece Hanna Maļara piektdien paziņoja, ka kopējie Ukrainas bruņoto spēku zaudējumi karā ar Krieviju pārsniedz 9000 cilvēku.

Krievijas karaspēka dzīvā spēka zaudējumi Ukrainā līdz piektdienas rītam sasnieguši 56 060 karavīrus, ziņoja Ukrainas armijas ģenerālštābs.

17:13 Ukrainas armijas pavēlniecība “Dienvidi” paziņojusi, ka Krievijas armija veikusi triecienu Odesai ar Irānas būvētajiem kamikadzes droniem “Shahed-136”, kas pilsētā atlidojuši no jūras puses.

Pēc Ukrainas militārpersonu teiktā, divi ar sprāgstvielām pildītie bezpilota lidaparāti sagrāvuši administratīvo ēku ostas teritorijā. Glābšanas dienesti sākuši dzēst ugunsgrēku.

Uzbrukumā gājis bojā viens civiliedzīvotājs.

Pretgaisa aizsardzības spēki virs jūras notrieca vienu bezpilota lidaparātu “Shahed-136”, teikts ziņojumā.

Krievijas iepirktos Irānas bezpilota lidaparātus Ukrainas pretgaisa aizsardzībai ir grūti fiksēt to nelielā izmēra un zemā lidojuma augstuma dēļ.

Krievijas karaspēks Irānas būvētos dronus “Shahed-136” marķē ar nosaukumu “Geraņ-2”.

16:01 Ukrainas aizsardzības ministra vietniece Hanna Maļara piektdien paziņoja, ka kopējie Ukrainas bruņoto spēku zaudējumi karā ar Krieviju pārsniedz 9000 cilvēku.

Aizsardzības ministrija šobrīd nevar nosaukt precīzu zaudējumu skaitli, jo tā nevar apkopot kritušo karavīru skaitu atsevišķos reģionos, jo īpaši Mariupolē.

Maļara norādīja, ka ukraiņu zaudējumi ir ievērojami mazāki nekā Krievijai.

“Tie nav simtiem tūkstošu. Paldies Dievam, tie nav simtiem tūkstošu. Pirms dažām nedēļām izskanēja skaitlis aptuveni 9000. Protams, mums ir Mariupole, kur mēs pilnībā nezinām bojāgājušo skaitu. Tie ir tūkstoši, bet noteikti nav simtiem tūkstošu,” pavēstīja Maļara.

Viņa uzsvēra, ka runa ir tikai par upuriem militārpersonu vidū, jo ar mirušo civiliedzīvotāju uzskaiti nodarbojas cita iestāde.

Krievijas karaspēka dzīvā spēka zaudējumi Ukrainā līdz piektdienas rītam sasnieguši 56 060 karavīrus, ziņoja Ukrainas armijas ģenerālštābs.

16:00 Krievija pēc pseidoreferendumiem Ukrainas mēģinājumus atgūt Donbasu un citas okupētās teritorijas uzskatīs par uzbrukumu savai zemei, piektdien paziņoja Kremļa preses sekretārs Dmitrijs Peskovs.

“Absolūti,” viņš sacīja, atbildot uz jautājumu, vai pēc pseidoreferendumiem Kijivas mēģinājumi atgūt šīs teritorijas tiks uzskatīti par uzbrukumiem Krievijas teritorijai, vēsta aģentūra TASS.

Kā skaidroja Peskovs, pēc lēmuma pieņemšanas par Ukrainas okupēto teritoriju pievienošanu Krievijai šajās teritorijās sāks darboties Krievijas konstitūcija.

Krievijas okupētajā Ukrainas daļā piektdien sākušies pseidoreferendumi par pievienošanos Krievijai, un atbilstoši okupantu plānam tie ilgs piecas dienas.

Pseidoreferendumu rīkošanu okupētajās Doneckas, Luhanskas, Zaporižjas un Hersonas apgabalu daļās nosodījusi Kijiva un Rietumi, kas šo farsu negrasās atzīt par leģitīmu balsošanu, nedz ņemt vērā tā iznākumu.

Nevienam nav šaubu, ka balsošanas parodijā atbilstoši Kremļa versijai tiks “atbalstīta” pievienošanās Krievijai, savukārt analītiķi brīdina, ka tam sekojošā formālā aneksija konfliktā var izraisīt jaunu eskalāciju.

Ukrainas amatpersonas iepriekš norādījušas, ka pseidoreferendumi pamatā vajadzīgi Krievijas sabiedriskās domas ietekmēšanai, lai pēc sakāvēm kaujas laukā Ukrainā attaisnotu mobilizāciju.

Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis nosodījis pseidoreferendumus kā farsu un cildinājis Rietumus, kas nosodījuši šīs Maskavas izdarības.

“Esmu pateicīgs ikvienam pasaulē, kas mūs ir atbalstījis, kas skaidri nosoda Krievijas melus,” ikvakara videouzrunā ceturtdien sacīja Ukrainas prezidents.

14:42 Lai Krievijas medijos radītu šķietamību par balsotāju aktivitāti pseidoreferendumā okupētajā Ukrainas daļā, uz Zaporižjas apgabala Melitopoli no Krimas atvesti masu skatu dalībnieki, pavēstīja pilsētas mērs Ivans Fedorovs.

“Viņi nav atteikušies no idejas par “referenduma”  rīkošanu, kaut gan redz mūsu civiliedzīvotāju totālo pretošanos uz laiku okupētajās teritorijās. Tāpēc vakar vakarā ar autobusiem atveda masu skatu dalībniekus no Krimas, un ar viņu palīdzību tie grib filmēt šos propagandas sižetus par vietējo iedzīvotāju it kā lielo atbalstu Melitopolē.”

“Pirms dažām dienām viņi filmēja vietējo iedzīvotāju aptauju pilsētas ielās, bet nez kāpēc tie, kas atbildēja par atbalstu Krievijai, runāja ar akcentu, un tie uz galvošanu nav mūsu pilsētas iedzīvotāji,” piektdien nacionālā telemaratona ēterā sacīja mērs.

Okupantu varas pārstāvji veic apgaitas pa dzīvokļiem, tomēr “viņiem neviens durvis vaļā never, uz aicinājumiem neatbild, tāpēc atbalsta pavisam notikti nav”, uzsvēra Fedorovs.

Viņš pieļāva, ka iespējamas ar vajāšanas, iebiedēšana un spīdzināšana.

“Viņu metodes nav mainījušās kopš pirmās dienas – viņi sagrābj gūstā cilvēkus, kam ir kaut mazākā proukrainiskā nostāja. Otrkārt, balsošanas laikā [okupantu pārstāvji] staigā kopā ar karavīriem maskās un ar ieročiem. Pastāv briesmas, ka tos, kas atteiksies sadarboties un teikt “jā, es atbalstu “referendumu””, uzreiz apcietinās un viņus spīdzinās,” sacīja mērs.

Tas vispirms attiecas uz iesaukuma vecuma vīriešiem, sacīja Fedorovs, mudinot viņus reģionu pamest.

12:21 Krievijas karaspēka dzīvā spēka zaudējumi Ukrainā līdz piektdienas rītam sasnieguši 56 060 karavīrus, ziņo Ukrainas armijas ģenerālštābs.

Diennakts laikā iznīcināti 550 iebrucēji, notriekta viena lidmašīna, viens helikopters un deviņi droni.

Kopš atkārtotā iebrukuma sākuma 24.februārī Krievija zaudējusi 2254 tankus, 4796 bruņutransportierus, 1355 lielgabalus, 326 daudzlādiņu reaktīvās iekārtas, 170 zenītartilērijas iekārtas, 254 lidmašīnas, 219 helikopterus, 950 bezpilota lidaparātus, 240 spārnotās raķetes, 3659 automobiļus un autocisternas, 15 kuģus un ātrlaivas un 126 specializētās tehnikas vienības.

Krievijas zaudējumu apmērs tiek precizēts, jo informācijas ieguvi traucē karadarbība.

12:20 Krievijas okupētajā Ukrainas Luhanskas apgabala daļā iedzīvotājiem aizliegts pamest dzīvesvietas, okupantiem šādi cenšoties radīt šķietamību vēlētāju aktivitātei pseidoreferendumā, pavēstīja Luhanskas apgabala kara administrācijas vadītājs Serhijs Haidajs.

“Aizliegts pamest pilsētas, strādā – atnāks darbā, sēdi mājās – atnāks karavīri. Luhanskas apgabalā okupanti cenšas paaugstināt aktivitāti iedzīvotāju gribas neizpausmes gaitā,” norādīja apgabala vadītājs.

Pagājušajā nedēļā okupantu marionešu administrācijas nominālais vadītājs apgalvoja, ka Krievijas okupētā Luhanskas apgabala daļa nav gatava pseidoreferendumam drošības situācijas dēļ, atgādināja Haidajs.

Vēlāk Kremļa režisori tomēr nolēmuši balsošanas farsa iestudējumu sarīkot.

Okupanti sagatavojušies sižetu filmēšanai propagandas medijiem par it kā notiekošo “iedzīvotāju aktīvo dalību balsošanā”.

Tā Bilovodskā kādā uzņēmumā priekšnieks visiem darbiniekiem paziņojis, ka ierašanās obligāta.

Tos, kas nepiedalīsies balsošanā, automātiski atlaidīs no darba, bet sarakstus ar tiem, kas neieradīsies, nodos okupantu represīvajām struktūrām, vēstīja Haidajs.

Starobiļskā okupantu pārvalde vietējiem iedzīvotājiem aizliegusi pamest pilsētu no 23. līdz 27.septembrim.

Okupanti organizē bruņotas grupas, lai apstaigātu mājas un piespiestu iedzīvotājus piedalīties balsošanas farsā.

Sākotnēji 11.septembrī iecerētais pseidoreferendums tika atcelts Ukrainas armijas straujā pretuzbrukuma dēļ Harkivas apgabalā.

Krievijas karaspēks šobrīd nekontrolē pat visu Luhanskas apgabalu, un Maskavas kontrolē atrodas vien puse Doneckas apgabala.

11:30 Kremlis atklāti neievēro izsludinātos “daļējās mobilizācijas” nosacījumus par to, ka tiks iesaukti tikai pilsoņi ar militāro pieredzi, konstatējuši ASV Kara studiju institūta (ISW) analītiķi.

Krievijas oficiālās amatpersonas iepriekš apgalvoja, ka daļējā mobilizācija skars tikai 300 000 vīriešu un tikai tos, kam ir iepriekšēja militārā pieredze.

Ceturtdien Kremļa preses sekretārs Dmitrijs Peskovs jau apgalvoja, ka kara komisariāta pavēstu izsniegšana mobilizācijas pretinieku protestu dalībniekiem atbilst likumiem.

Šī viņa interpretācija gan ir pretrunā ar iepriekšējiem Kremļa paziņojumiem, ka varasiestādes armijā neiesauks cilvēkus, kas nav sastādītajos rezervistu sarakstos, tas ir, neiesauks cilvēkus bez pieredzes.

Rietumu un Krievijas opozīcijas mediji ziņojuši par gadījumiem, kad pavēstes tiek izsniegtas protestu dalībniekiem Maskavā un Voroņežā.

Mediji vēsta arī par daudziem gadījumiem, kad pavēstes saņēmuši cilvēki pilnīgi bez jebkādas militārās pieredzes.

Tā pavēsti par iesaukšanu armijā saņēmis bankas informācijas tehnoloģiju speciālists, kas nekad nav dienējis armijā un nav apmeklējis militārās sagatavošanas kursus augstskolā, vēsta opozīcijas mediji.

Burjatijas universitātes students publicējis kadrus, kuros redzams, kā nacionālās gvardes un militārās policijas pārstāvji aizved sev līdzi, kā noprotams, mobilizācijai studentus no mācībām, neraugoties uz to, ka Krievijas aizsardzības ministrs Sergejs Šoigu vairākkārt apgalvojis, ka studenti netiks mobilizēti.

09:40 Krievijas okupētajā Ukrainas daļā piektdien sākušies pseidoreferendumi par pievienošanos Krievijai, un atbilstoši okupantu plānam tie ilgs piecas dienas.

Pseidoreferendumu rīkošanu okupētajās Doneckas, Luhanskas, Zaporižjas un Hersonas apgabalu daļās nosodījusi Kijiva un Rietumi, kas šo farsu negrasās atzīt par leģitīmu balsošanu, nedz ņemt vērā tā iznākumu.

Nevienam nav šaubu, ka balsošanas parodijā atbilstoši Kremļa versijai tiks “atbalstīta” pievienošanās Krievijai, savukārt analītiķi brīdina, ka tam sekojošā formālā aneksija konfliktā var izraisīt jaunu eskalāciju.

Ukrainas amatpersonas iepriekš norādījušas, ka pseidoreferendumi pamatā vajadzīgi Krievijas sabiedriskās domas ietekmēšanai, lai pēc sakāvēm kaujas laukā Ukrainā attaisnotu mobilizāciju.

Doneckas un Luhanskas apgabalos, ko Maskava jau ir atzinusi par “republikām”, pseidoreferendumos tiks uzdots jautājums: “Vai jūs esat par republikas iestāšanos Krievijas Federācijā ar federācijas subjekta tiesībām?”

Jautājums Krievijas sagrābtajās Zaporižjas un Hersonas apgabalu daļās būs cits: “Vai jūs esat par to, lai apgabals izstātos no Ukrainas sastāva un izveidotu patstāvīgu valsti, kas iestātos Krievijas Federācijā ar federācijas subjekta tiesībām?” 

Kā norāda Kremļa propagandas medijs TASS, “balsošanas” gaita četros reģionos būs netradicionāla.

“Ņemot vērā īsos termiņus un tehnisko iekārtu trūkumu, tika nolemts nerīkot elektronisko balsošanu un izmantot tradicionālos papīra biļetenus,” norāda TASS.

Okupācijas struktūru pārstāvji ar pārnēsājamām urnām pirmajās četrās dienās apmeklēs iedzīvotājus viņu dzīvesvietās, bet balsošanas iecirkņi būs atvērti pēdējā pseidoreferenduma dienā  – otrdien.

Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis nosodījis pseidoreferendumus kā farsu un cildinājis Rietumus, kas nosodījuši šīs Maskavas izdarības.

“Esmu pateicīgs ikvienam pasaulē, kas mūs ir atbalstījis, kas skaidri nosoda Krievijas melus,” ikvakara videouzrunā ceturtdien sacīja Ukrainas prezidents.

09:40 Viens no Izraēlas aizsardzības rūpniecības uzņēmumiem ar Polijas starpniecību pārdod Ukrainai pretdronu iekārtas cīņai pret Krievijas iepirktajiem Irānas bezpilota lidaparātiem, ziņoja Izraēlas tiešsaistes laikraksts “Zaman Israel” (“The Times of Israel”).

Izraēlas valdība uzskata par labāku pievērt acis uz šo darījumu, lai gan Izraēlā pastāv aizliegums pārdot Ukrainai “progresīvas aizsardzības tehnoloģijas” iekārtas. 

Laikrakstam kļuvis zināms, ka Izraēlas aizsardzības industrija pārdod Ukrainas armijai sistēmas dronu pārtveršanai un iznīcināšanai, kas tiek izmantotas, lai pārtvertu Krievijas armijas dronus. Pārdošana tiek veikta caur Poliju, apejot aizliegumu pārdot šādas iekārtas Ukrainai.

Šis pretdronu iekārtas ir izmantojamas cīņai pret Krievijas iepirktajiem Irānas bezpilota lidaparātiem, kurus Ukrainas pretgaisa aizsardzībai ir grūti fiksēt to nelielā izmēra un zemā lidojuma augstuma dēļ.

Ukrainas gaisa spēki ceturtdien paziņoja, ka ir iznīcinājuši uzreiz četrus Irānas būvētos kamikadzes dronus “Shahed-136”. Tos ap plkst.20 Mikolajivas apgabalā notrieca Ukrainas gaisa spēku pavēlniecības “Dienvidi” Odesas zenītraķešu brigādes karavīri, izmantojot divas vadāmas zenītraķetes.

Ukrainas gaisa spēki otrdien notrieca vienu kamikadzes dronu “Shahed-136”. Krievijas karaspēks šos Irānas būvētos dronus marķē ar nosaukumu “Geraņ-2”.

Saistītie raksti

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par satura pakalpojuma pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, vai interneta vietnē kurzemes-vards.lv, turpmāk tekstā – VIETNE KV, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ/VIETNĒ KV šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

 1. PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNĒ/VIETNĒ KV maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
 2. PAKALPOJUMS ir kāds no šajā punktā uzskaitītajiem satura pakalpojumiem, kurš ir nopērkams VIETNĒ/VIETNĒ KV, un kura abonementu PIRCĒJS ir tiesīgs iegādāties:
 1. Liepajniekiem plus – maksas digitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus”,
 2. ”Kurzemes Vārds” elektroniskais abonements – maksas digitālā satura pakalpojums VIETNĒ KV, tajā skaitā drukātam laikrakstam ”Kurzemes Vārds” (reģistrēts masu informācijas reģistrā ar nr. 000700763, no 28.11.1991.) vizuālā un satura apjoma ziņā identiska elektroniska kopija, kā arī pieeja viena mēneša iepriekšējo elektronisko kopiju arhīvam,
 3. ”Kurzemes Vārds” drukātais laikraksts – papīra formātā iznākošs reģionālais laikraksts (reģistrēts masu informācijas reģistrā ar nr. 000700763, no 28.11.1991.), kura piegādi PIRCĒJAM Liepājā un Grobiņā (pilsētā) nodrošina SIA ”AC Kurzemes Vārds”, vai citur Latvijā VAS ”Latvijas Pasts” saskaņā ar tā piegādes grafiku..
 4. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēts termiņā, par noteiktu cenu, kuru KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā. KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. PAKALPOJUMA abonementa cenā ietverti ir visi uz to attiecināmie nodokļi, tajā skaitā pievienotās vērtības nodoklis (turpmāk – PVN) saskaņā ar LR normatīvajiem aktiem:

 1. Liepajniekiem plus ir 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi).
 2. ”Kurzemes Vārds” elektroniskais abonements ir 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 4.99 (četri euro un 99 centi).
 3. ”Kurzemes Vārds” drukātais laikraksts ir papīra formāta izdevums par EUR 7.90 (septiņi euro un 90 centi) vienam mēnesim.
 4. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ/VIETNĒ KV. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu PAKALPOJUMAM Liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements, bet uz nākamo kalendāro mēnesi pagarinoties automātiski PAKAPLOJUMAM Kurzemes Vārds drukātais laikraksts abonementam , un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

 1. PAKALPOJUMA ABONEMENTA KURZEMES VĀRDS DRUKĀTAIS LAIKRAKSTS PIEGĀDES UZSĀKŠANA.
  1. Ja PIRCĒJS ir veicis PAKALPOJUMA samaksu darba dienā līdz plkst.14.00, tad abonementa piegāde tiek uzsākta ar nākamo darba dienu, ja piegādi nodrošina AC Kurzemes Vārds, vai pēc divām darba dienām, ja piegādi nodrošina Latvijas Pasts;
  2. Ja PIRCĒJS ir veicis samaksu darba dienā pēc plkst 14:00, tad abonementa piegāde tiek uzsākta ar aiznākamo darba dienu, ja piegādi nodrošina AC Kurzemes Vārds, vai pēc trim darba dienām, ja piegādi nodrošina Latvijas Pasts;
 2. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

KV Šī Līguma ietvaros ar PAKALPOJUMU Liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

 1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

 1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

 1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

 1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

 1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz